VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Miki,u Ns je papa privatno 900 din,ne verujem ni da je u Cacku skuplje,a rizikujes da te vrate...ponovis i budes sigurna.

Ne znam da li i za kliniku vazi taj "rok trajanja" rezultata...

To i planiram da uradim, sto je sigurno sigurno, da ne rizikujemo

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan clanak koji govori o MTHFR-u...

Ovo je standardan savet koji će Vam svaki doktor dati ukoliko ste trudnica. I zaista, folati su neophodni za zdravu trudnoću. Ali da li znate razliku između folata i folne kiseline? Termini folna kiselina i folati se često koriste kao sinonimi, ali je jako važno da znamo razliku među njima.

Većina trudnica međutim ne razmisli uopšte pre nego što izabere na koji način će unositi folnu kiselinu. Istina je da čak i veliki broj lekara smatra da ne postoji razlika između termina folat i folna kiselina. Stoga nije čudno što većina trudnica ne pravi tu razliku.

Folati su prirodna forma vitamina. Mogu se naći u hrani kao što je spanać, zelena salata, pasulj, džigerica i dr.  

Folna kiselina je sintetički oblik vitamina koji se koristi u većini suplemenata i kao dodatak određenim namirnicama (npr često su pahuljice obogaćene folnom kiselinom). Da bi se koristila, folna kiselina se pre toga u telu mora pretvoriti u 4 različita oblika.

Glavna razlika leži u hemijskoj strukturi i u tome kako ih telo može koristiti. Nažalost, nedavne studije su pokazale da sintetički (i najčešće prepisivani) suplementi, u tom obliku, ne mogu odmah da se iskoriste. Neki ljudi možda uopšte neće moći da ih obrade i pretvore u aktivan oblik koji telo može da iskoristi.

Zapravo, studije pokazuju da svaka druga osoba u Srbiji zbog genetike nije u mogućnosti da u potpunosti iskoristi unetu folnu kiselinu.  Ovaj problem je poznat pod imenom metilenetetrahidrofolat reduktaza (MTHFR) nedostatak.

MTHFR nedostatak znači da vaše telo ima smanjenu sposobnost da preradi folnu kiselinu. Enzim funkcioniše slabije nego što je to optimalno, npr sa samo 40% ili 70% kapaciteta, u zavisnosti od toga da li ste genetski problem nasledili od jednog ili oba roditelja.

MTHFR može prouzrokovati probleme kod oba pola, i to po pitanju plodnosti, mentalnog zdravlja, zgrušavanja krvi i spektra poremećaja kao što su depresija i povišen nivo homocisteina u krvi. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia pitanje za tebe popto vidim da radiš u istoj klinici gde ću i ja,jesu te slali na histeroskopiju? I ako jesu zašto?

Izvini sad sam primetila pitanje ! U novembru sam imala vanmatericnu trudnocu isto taj mesec sam imala i prve konsultacije naravno nasli jos jedan problem tako da sam se bas namucila jer u februaru sam imala i histeroskopiju septum materice a u martu pocela stimulaciju a sad vec cekam et! :) 

jassa i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo zene,ja sam se malo povukla da ovaj stresni deo provedem u sto vecem miru sa sto manje straha.Mi smo u 7nedelji cekamo ultrazvuk 27.Inace znamo da je uterusna i da srce kuca♡.Leno nadam se da si dobro.Dei zelim puno srece sutra .Sve nove clanice pozdravljam i zelim im svu srecu,kao i starim,naravno.I cesto pitaju za one iz Bg-a sve preporuke za Spec.bolnicu Beograd,rade cak i besplatnu akupunkturu pre embriotransfera da bi se materica dobro namestila.Sve najbolje svima:*

Izmenjeno od strane Plusic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo zene,ja sam se malo povukla da ovaj stresni deo provedem u sto vecem miru sa sto manje straha.Mi smo u 7nedelji cekamo ultrazvuk 27.Inace znamo da je uterusna i da srce kuca♡.Leno nadam se da si dobro.Dei zelim puno srece sutra .Sve nove clanice pozdravljam i zelim im svu srecu,kao i starim,naravno.I cesto pitaju za one iz Bg-a sve preporuke za Spec.bolnicu Beograd,rade cak i besplatnu akupunkturu pre embriotransfera da bi se materica dobro namestila.Sve najbolje svima:*

Jesam Plusic,dobro sam....sem sto naizmenicno povracam ili spavam,kako koji dan. Juce sam ceo dan bila ok,taman sam mislila zaobici ce me povracanje kad ono oko 23h muka nevidjena...jedva stigoh do toaleta. Sve vreme sam radno,evo i sad...to mi zaokupi mozak i bolje nego da sam na bolovanju...stalno bih razmisljala o tome. Kako si ti? 

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke evo upravo sad mi javili da mi je et u subotu neznam sta mi je ali sam sva u suzama ali zato presrecna ! Inace aspiraciju imala u ponedeljak i dobili 9 j.c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam Plusic,dobro sam....sem sto naizmenicno povracam ili spavam,kako koji dan. Juce sam ceo dan bila ok,taman sam mislila zaobici ce me povracanje kad ono oko 23h muka nevidjena...jedva stigoh do toaleta. Sve vreme sam radno,evo i sad...to mi zaokupi mozak i bolje nego da sam na bolovanju...stalno bih razmisljala o tome. Kako si ti? 

Ja imam samo mucnine,ne povracam i dosta spavam.Inace malo grcevi,malo ledja i vrtoglavica,ali sve je podnosljivo

Lena 77, Gagagagagaga, Dia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam u nekom srceparajucem modu :D

Bravo buduce mame....sve te mucnine ce ubrzo nestati.....izdrzite,setite se samo kako ce te jednog dana vasim bebcima prepricavati vase slatke muke...:babycrib:

Dia.....srecno.....imas jako lepe vesti i treba da places....samo hrabro....videces kako ces suze liti dok budes na stolu i kad doktor bude vracao tvoje bubice:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,ja sam vec danima u tom "Daj Boze da budem trudna" modu:D

Ma nek povracam,i nek liju te hormonske suze i da prespavam pola dana,nema veze...ma super...samo da sve bude dobro!

Naravno...da sve bude dobro i sa mamom i sa bebom...Za 9mes sve to prodje,a onda nove slatke muke:babycrib:

Plusic i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je lepo videti lepih vesti... :rolleyes: Ja sam zakazala prvostepenu komisiju zanima me koji uput treba da imam? 

Hvala :rolleyes:

Treba da odes kod svog drzavnog ginekologa i trazis uput za komisije i taj nosis:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene prosla i drugostepena,sad cekamooo:D,nije bilo guzve nisam ni deset min cekala:)

divno Jana...nećeš dugo čekati ;)

Jana jana i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je lepo videti lepih vesti... :rolleyes: Ja sam zakazala prvostepenu komisiju zanima me koji uput treba da imam? 

Hvala :rolleyes:

Od ginekologa tražiš običan uput,onaj plavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam na to da li treba samo za specijalisticki pregled ili i za specijalisticki i za ultrazvucni pregled :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila samo jedan uput to je kao za obe komisije,a uz mi nisu radili ovde u Ns u Betaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U NS ne treba za uz,ne rade ga na drugostepenoj. Za kad imate zakazanu prvostepenu?

Izmenjeno od strane jassa
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke,čitam vas od kako sam se upustila u ovu priču,ali nisam do sada pisala.

Sada imam jedno pitanjce,prosla sam prvostepenu i zakazana mi je za 19.04 komisija u Betaniji...Da li neko zna kakvi su kriterijumi tamo i koliko se posle toga ceka na poziv klinike? Izabrala sam Genesis.

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.Vilo ne kontam kako drug.kom u Betaniji ako si izabrala Genezis..zar se onda ne ide u Genezis..ili ja mozda nisam upucena..

I ja cu izabrati Genezis..mislim da me je Gagagaga pitala..a bila sam prvi put u Betaniji.. razapeli me nalazi, ne mogu da se pohvatam, slatke muke ;)  zvirnem pomalo sta ste i kako ste..ljubim vas i sve puno pozdravljam..

Gagagagagaga i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.Vilo ne kontam kako drug.kom u Betaniji ako si izabrala Genezis..zar se onda ne ide u Genezis..ili ja mozda nisam upucena..

I ja cu izabrati Genezis..mislim da me je Gagagaga pitala..a bila sam prvi put u Betaniji.. razapeli me nalazi, ne mogu da se pohvatam, slatke muke ;)  zvirnem pomalo sta ste i kako ste..ljubim vas i sve puno pozdravljam..

Mijic druga komisija ti je uvek u Betaniji...a na prvoj biras kliniku...

Drago mi je da si dobro....borac:P

jassa i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.