VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Poslali su mejl i u Feronu  kontam zvace me kad vidi doktorica ako treba lek,sto mislis Bubo da ne valja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo poslali su i ostatak GLUKOZA 0 MIN 5,5, 60 MIN 10,120 MIN 5,2, INSULIN 60 MIN 50

Mada ti se sve vraca polako u normalu.....ipak doktor treba da da poslednje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se ,zato sam i rekla da im posalju mejl,a kod endrokrinologa ce poneti zaova nalaz da pogleda.Ja svakako korigujem ishranu,izbacila sam slatkise,sokove ,grickalice,beli hleb ponekad.Mada se ovih dana pred test nisam namerno niceg pridrzavala,juce jela i pitu i bananu i krusku:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslali su mejl i u Feronu  kontam zvace me kad vidi doktorica ako treba lek,sto mislis Bubo da ne valja?

Bravo za ishranu....mislim da ce sve biti ok....:D

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas pozdravim,lepo ste se raspisale danas :D

Bubo,Mia,Dia...svi u napad!!! :baby:

jano,po recima moje Dr,insulin treba da se vrati na pocetno stanje...sto znaci u tvom slucaju oko 4,sto opet implicira da ti je insulin visok nakon 2h. A jako je bitno da je nizi zbog VTO. Inace,mislim da bi ishrana bila sasvim dovoljna,nije jako povisen. Mislim da ce ti svi reci da je ok...a za VTO to bas i nije ok,zbog implementacije. Pisali smo o tome...

Dia i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leno spomenucu to doktorici,bas pazim na ishranu valjda ce biti ok?Koliki je tebi posle 2h?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisle 2h mi je bio oko 35...tako nesto. Uglavnom mora da se vrati na pocetno stanje kao i secer.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo me od 12 folikula 9 j.c i od danas treba da pijem estrofem valjda za endometrium ali iskreno malo me zbunilo jer mi je doktorica rekla u toku stimulacije endo super trolinijski :huh: i da u toku anestezije imala probni et nikad nisam cula da se to radi ali eto meni radili doktorica je rekla da je sve u redu! Ako bude sve ok u cetvrtak transfer:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage,zna li neko da mi objasni sta se samnom zbiva:mellow:

Pre 2mes radila hormone i bilo je fsh10.8,a Lh 7,5

Danas fsh8,4,  a   Lh 8,7

U medjuvremenu vec 1,5 mes pijem profertil(dao mi ginek) i jedem smokve u maslinovom ulju(procitala to je kao dobro za ove sa visokim fsh)!

Profertil cu nastaviti...,al me sad malo brine ovaj lh tj skoro da su isti fsh i lh pa ne znam jel to dobro ili lose...da jedem te smokve ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam jos i onaj DHEAS,RF,B12,Progesteron i Testosteron to mi je sve u granicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam upucena....najbolje je da su fsh i lh tu negde...da su blizu...ali da je fsh veci od lh...

A sad svaki mesec je prica za sebe pa je tako i sa hormonima...

Za tvoje godine hormoni su sasvim ok...

Za Profertil i smokve...to zaista ne znam...ne konzumiram...neko ce se javiti...:D

Gagagagagaga i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage,zna li neko da mi objasni sta se samnom zbiva:mellow:

Pre 2mes radila hormone i bilo je fsh10.8,a Lh 7,5

Danas fsh8,4,  a   Lh 8,7

U medjuvremenu vec 1,5 mes pijem profertil(dao mi ginek) i jedem smokve u maslinovom ulju(procitala to je kao dobro za ove sa visokim fsh)!

Profertil cu nastaviti...,al me sad malo brine ovaj lh tj skoro da su isti fsh i lh pa ne znam jel to dobro ili lose...da jedem te smokve ili ne?

Meni je jedan mesec fsh bio 14,drugi mesec 7.Hoce da varira

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jedan mesec fsh bio 14,drugi mesec 7.Hoce da varira

Hvala Jano,nisam znala da bas toliko šara:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage,zna li neko da mi objasni sta se samnom zbiva:mellow:

Pre 2mes radila hormone i bilo je fsh10.8,a Lh 7,5

Danas fsh8,4,  a   Lh 8,7

U medjuvremenu vec 1,5 mes pijem profertil(dao mi ginek) i jedem smokve u maslinovom ulju(procitala to je kao dobro za ove sa visokim fsh)!

Profertil cu nastaviti...,al me sad malo brine ovaj lh tj skoro da su isti fsh i lh pa ne znam jel to dobro ili lose...da jedem te smokve ili ne?

Jedi smokve obavezno, koleginica je sa 15 spustila na 6, nisu hteli da joj rade sve dok nije spustila. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leni na podrsci i informaciji:babymommy:

Jedem i jescu,valjda nece skoditi.Ne znam jel do smokava,virka,macine trave,samog ciklusa,al eto fsh se smanjio za 2,5.

Malo me zbunjuje ovaj lh koji je skocio za 1,3 pa je sad veci za 0,3 od fsh(al to je valjda zanemarljivo,pa su sad skoro jednaki a to je kazu ok).

Jos da mi je naci nesto da dignem amh(moj je 0.6)...znam da amh ne mogu popraviti pa se trudim oko ovoga sto bar malo moze:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice Amh....mislim da ne treba da brigas....nije on dovoljno istrazen i veruj mi da ima dosta zena koji im je bio i po 0.10 pa su ostajale trudne....prirodno...

Bitniji su ovi redovni hormoni i stitasta jer ona igra ulogu i u ovulaciji...

Starija si od mene pet godina a moji su hormoni gori...tako da bez nerviranja:D

Gagagagagaga i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice Amh....mislim da ne treba da brigas....nije on dovoljno istrazen i veruj mi da ima dosta zena koji im je bio i po 0.10 pa su ostajale trudne....prirodno...

Bitniji su ovi redovni hormoni i stitasta jer ona igra ulogu i u ovulaciji...

Starija si od mene pet godina a moji su hormoni gori...tako da bez nerviranja:D

Bubo,beskrajno ti hvala sto si uvek tu:babymommy:

Toliko sam se opteretila tim hormonima i analizama ...svake nedelje neke analize,pa se onda tresem kakvi ce biti rezultati,pa da li cu sa njima moci na vto...al svima je tako!

Oko mene niko nikad nije cuo za amh svi uspeli prirodno,pa ne znam za to da i te sa niskim amh imaju sanse...

Mnooogo ti hvala sto analiziras moje rezultate i hvala za savete...ma za sve!

Naj,naj,najiskrenije ti zelim da sto pre nabaždaris sve svoje hormoncice i da ova vto sto pre uspe:baby:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, evo i ja da vam se prikljucim,dosta sam citala vase postove,i vidim da ste dosta upucene,pa bih vas zamolila da mi kazete sta dalje da radim,posto sam u petak 17.marta predala za prvostepenu komisiju,i ne znam da li ja trebam da zovem ili da cekam da me oni zovu, u pitanju je visegracka,i koliko se ceka na tu drugostepenu komisuju i ulazak u proces? Hvala

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alexmaki....ja samo da ti uputim dobrodoslicu....:P

Praksa u Novom Sadu jeste da se zove za drugu komisiju....sto se tice BG-a neko ce ti se javiti...

Uglavnom posle prve komisije se ceka oko mesec dana kako bi izasla na drugu komisiju, i isto toliko se ceka i pozivno pismo :D

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano...da li se javio endokrinolog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas prosli prvostepenu komisiju, kod nas u Cacku to je nekako jednostavno, u 10 predala papire u 14 otisla da preuzmem ocenu i u ponedeljak zovem NF da zakazem drugostepenu. Samo jedno pitanje u vezi papa testa jer je moj od 1.12.i niko mi danas nije rekao da je istekao i da ne moze da bude stariji od 3 mesec, pa da li da ga ponovim zbog drugostepene komisije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano...da li se javio endokrinolog?

Nije me niko zvao...Mozda jos nisu videli mejl,ne znam da li da ih pozovem sutra da pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki....ne znam sta da ti kazem....ja sam otisla na drugostepenu komisiju i meni je sve jedan bris istekao,nisam ni gledala...niko mi nije pravio problem zbog toga....verovatno zato sto je bilo leto,vreme godisnjih,doktori prebukirani...E,sad mozda da uradis za svaki slucaj....ipak nije ni skupo das odradis privatno...

Jano.....zovi ih naravno.....ako je potrebna terapija trebalo bi sto pre poceti....uskoro ces krenuti sa bockanjem,tako da moj savet ti je da to ne zanemaris...

Miki986 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki,u Ns je papa privatno 900 din,ne verujem ni da je u Cacku skuplje,a rizikujes da te vrate...ponovis i budes sigurna.

Ne znam da li i za kliniku vazi taj "rok trajanja" rezultata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.