VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

ma znam nego su jako bile neprijatne. Stekla sam utisak kao da ih mrzi da pogledaju, mogle su jer su imale spisak ispred sebe. Sacekala bih ja...

no, verovatno nisi videla post pre ovog, pitala sam za vas razlog za vto? Pravim neku statostiku, da vidim ko prolazi komisiju i koliko su povezani razlozi za vto sa uspesnoscu :)

cojecoje била је баш гужва јуче....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može mislim da to treba da proveriš sa rzzo npr da ih pozoveš da vidiš kakva je tu procedura oko promene klinike, mada moja zaova je išla u Valjevo pre 2 godine, nije joj uspela VTO, bili su krajnje neozbiljni povodom cele procedure - rekli joj da sutradan može normalno na posao (pri tom ona radi u butiku, non stop je na nogama,nosa tamo vamo stvari.....) razmisli i raspitaj se dobro možda je bolje da vidiš kakva je situacija i u Višegradskoj.....

о, хвала за информацију... ја па мислила да је можда боље у малом граду јер се боре за добру статистику и да је приступ можда пажљивии у упоредби са  Београдом где смо им само број... један пар из милиона....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

и Још, дали је неко радио кариотип, где , колико кошта и како се ради?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu draga :) ... opet kažem pozovi rzzo, vidi za svaki slučaj kakva je procedura oko promene klinike i vidi da li ima još nekog negde ko je možda bio u Valjevu na VTO kakva su njima iskustva :) 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, izvini što upadam, možeš li da mi preporučiš nekog od lekara u Betaniji za VTO, tj da li to može uopšte da se bira?! Koliko dugo si čekala od drugostepene do pozivnog pisma? Kada sam zakazivala drugostepenu glavna i odgovorna koja se javila rekla je da donesemo uzorak sperme od kuće (imamo sat vremena od kuće do Betanije), da li je to uopšte normalno, kako je bilo kad si ti išla?.Hvala ti unapred ako odgovoriš.

Evo ja se malo ubacujem sa odgovorom ^_^ Ja sam prošla kroz VTO sad u septembru, nažalost nije uspelo, ali idemo dalje... Meni je ceo postupak vodila dr Trninić-Pjević, a aspiraciju i embriotransfer dr Bjelica, i oboje su profesionalci. U Betaniji sve ide brzo, nema puno vremena za razgovore sa lekarima, objasne šta i kako, više su sestre tu za neka dodatna pitanja, i sve su divne. Drugostepena komisija je u našem slučaju bila formalnost, potpisali sve papire, dr nije ni gledala nalaze, samo taj njen predlog za VTO i to je bilo to, spermogram smo na prethodnim konsultacijama odradili, pa nismo morali za komisiju (a što se tiče donošenja uzorka sve je ok, tolerišu do dva sata, jer oni nemaju prostoriju gde bi tm mogao da da uzorak...) Iskreno se nadam da se situacija malo ubrzala u betaniji, jer mi planiramo posle nove godine da predamo papire za novi pokušaj... Za ovaj sad neuspeli pokušaj smo drugostepenu komisiju prošli u novembru 2014. pozivno pismo dobili u januaru 2015. u kom je pisalo da se na konsultacije javimo u maju, i tada nam rečeno da u postupak ulazimo u septembru... predugo je sve to trajalo... :( Želim ti svu sreći i javi kako je prošla drugostepena komisija.

pa da, sto da gubimo vreme, ako nas odbiju bar znamo na cemu smo. I meni ce sve da istekne do procesa, ako prodjemo, vazno mi samo da su vazili za komisiju...lako cu ja to posle dok cekam na proces. Gde si ti bese radila?

 Mi smo radili u Betaniji o trošku države... Ma bitno je da ti važe nalazi na komisiji, a posle će ti do postupka svakako isteći, pa ćeš dopuniti ako ti nešto još budu tražili...

Aj kad odradiš tu statistiku objavi nam, ja koliko zapažam baš nas je dosta ovde na forumu sa problemom spermograma...

 

Drage moje, sinoć sam bila na uzv, folikuli su dosegli željenu veličinu i dobila sam stop injekciju. Aspiracija zakazana za sutra ujutru. Držite mi fige! Ljubim vas sve :-*

stalle držim fige, i navijamo za žurku večeras u labu :baby:

Ninimimididi, stalle i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se malo ubacujem sa odgovorom ^_^ Ja sam prošla kroz VTO sad u septembru, nažalost nije uspelo, ali idemo dalje... Meni je ceo postupak vodila dr Trninić-Pjević, a aspiraciju i embriotransfer dr Bjelica, i oboje su profesionalci. U Betaniji sve ide brzo, nema puno vremena za razgovore sa lekarima, objasne šta i kako, više su sestre tu za neka dodatna pitanja, i sve su divne. Drugostepena komisija je u našem slučaju bila formalnost, potpisali sve papire, dr nije ni gledala nalaze, samo taj njen predlog za VTO i to je bilo to, spermogram smo na prethodnim konsultacijama odradili, pa nismo morali za komisiju (a što se tiče donošenja uzorka sve je ok, tolerišu do dva sata, jer oni nemaju prostoriju gde bi tm mogao da da uzorak...) Iskreno se nadam da se situacija malo ubrzala u betaniji, jer mi planiramo posle nove godine da predamo papire za novi pokušaj... Za ovaj sad neuspeli pokušaj smo drugostepenu komisiju prošli u novembru 2014. pozivno pismo dobili u januaru 2015. u kom je pisalo da se na konsultacije javimo u maju, i tada nam rečeno da u postupak ulazimo u septembru... predugo je sve to trajalo... :( Želim ti svu sreći i javi kako je prošla drugostepena komis

Znači bukvalno godinu dana čekanja, ne znam ni sama šta da radim i još na kraju da bude neuspešno :( Svaka ti čast, svako ko to preživi skidam kapu. Hvala ti puno na ovim informacijama, jedva čekam da završim tu drugostepenu i razmišljam da bi možda i volela da nas odbiju jer bi onda morala sve raditi privatno i verovatno bi mnogo kraće i čekala. Svakako ću preneti iskustvo sa drugostepene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje forumašice, hvala što ste mislile na mene. Ta pozitivna energija je došla do nas :-) dobili smo 12 (s)jajnih ćelija, tako da mislim da je žurka u laboratoriji već počela. Sutra bismo trebali znati kad je transfer. Mene bolucka stomak, ali proći će. Sad sam mnogo opuštenija i nekako sad baš vjerujem u uspjeh. Ljubim vas sve 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Espera,kada ti je stiglo pismo,onda ti zoves betaniju ili oni tebe pozovu?              Sta si ti donela od nalaza s obzirom da je u pitanju sekundarni sterilitet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ne mogu da verujem da ide tako brzo. Kada smo se mm I Ja dogovorili da cemo na vto, jer vise ne mozemo da cekamo, nisam ni znala da imamo pravo na finansiran vto od strane grada,mislili smo da idemo privatno. Imam utisak da je ovo mnogo brza varijanta nego preko fonda...

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitačice, wow trojke!!! Divno! Predivno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Espera,kada ti je stiglo pismo,onda ti zoves betaniju ili oni tebe pozovu?              Sta si ti donela od nalaza s obzirom da je u pitanju sekundarni sterilitet?

Allisa, ja sam kontaktirala dr Bjelicu, na mobilni. I onda mi je rekao kada da dodjem u Betaniju.Proveri sanduce :)

Izmenjeno od strane Espera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, kod doktorice Kopitovic sam i ja. Vratila mi je sva 4 embriona koja smo dobili, ali se nije nadala da ce se tri primiti, mada se na dan transfera salila sa trojkama i eto. Ja sam mnogo niza od tebe, 160 cm a tezina mi je 47 kg. Mala zena sa celicnom voljom! :D

Sve u svemu, 12-tog na ultrazvuku cu videti kakvo je stanje i na osnovu toga cu znati sta donosi buducnost. 

 

 

4 embriona ti je vratila??? Izvini, Vaspitacice, ovo nije nista licno vec ne mogu da verujem da jedno pricaju, a drugo rade. :angry: Nama je na prvim konsultacijama rekla da maximalni broj embriona koji vracaju je 3, jer je to po zakonu. No, ne vredi mi ni da se nerviram, a ni da se cudim s' obzirom da se kod nas sve radi mimo pravila. Najbitnije je da su se mrve ugnezdile kod svoje mame i da ti trudnoca bude sto lepsa i laksa. :wub: A za tog malog treceg borca navijamo iz sve snage. :baby:

Drage moje forumašice, hvala što ste mislile na mene. Ta pozitivna energija je došla do nas :-) dobili smo 12 (s)jajnih ćelija, tako da mislim da je žurka u laboratoriji već počela. Sutra bismo trebali znati kad je transfer. Mene bolucka stomak, ali proći će. Sad sam mnogo opuštenija i nekako sad baš vjerujem u uspjeh. Ljubim vas sve 

Stalle, bravo! Svaka cast! :baby: Obavezno javljaj kako je prosla zurka u laboratoriji. ;) Je l' te prosao stomak? Ja sam imala blagu hiperstimulaciju posle aspiracije, pa sam sutradan ceo dan lezala kod njih na infuziji i bocama posto sam imala 30-ak folikula (od kojih je bilo 18 zrelih), pa ih je doktorka sve izbockala tako da je i bilo za ocekivati da posle toga bole jajnici od tog silnog bockanja. Mada mene je bas jako boleo stomak - nisam mogla ni da se ispravim, a ni da piskim. :unsure:

stalle voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomak boli još malo, ali podnošljivo je. Maloprije su me zvali sa klinike i rekli mi da se oplodilo 7 ćelija. Malo sam zatečena, to je skoro 50% propalih. Izgleda mi puno, mada nije ni bitno, dovoljna je jedna kvalitetna. Transfer vjerovatno u subotu. Kada su vama vraćali embrione, koji dan?

*TJ*, pupsik, Saskica011 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo me nije bilo,Vaspitacice cestitam ,:) samo da vam javim da smo prosli juce prvostepenu komisiju u NS.danas su mi zakazali u Betaniji drugostepenu za 18 .Novembar.nisu mi ni pitali za ime,samo su rekli da je 1. slobodan termin 18. i da dodjem sa svim nalazima uputom i knjizicom u 10 h.

*TJ*, stalle, Smizla_NS i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Значи само у Београду је проблематично све :( И само се ту чека 2 месеца на сваку комисију и Годину дана на сам захват :( па зашто толико неправде

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo me nije bilo,Vaspitacice cestitam ,:) samo da vam javim da smo prosli juce prvostepenu komisiju u NS.danas su mi zakazali u Betaniji drugostepenu za 18 .Novembar.nisu mi ni pitali za ime,samo su rekli da je 1. slobodan termin 18. i da dodjem sa svim nalazima uputom i knjizicom u 10 h.

Onda se slobodno javi da se upoznamo jer ja 18. u 10h idem da vidim sta dalje, a dotle cu piti kontracepciju :)))))

Saskica011 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Значи само у Београду је проблематично све :( И само се ту чека 2 месеца на сваку комисију и Годину дана на сам захват :( па зашто толико неправде

 

problem je što svi iz unutrašnjosti dolaze u Beograd po uputima svojih lekara iz mesta iz kojih su jer očigledno ti lekari nisu upućeni da postoji i VTO u Valjevu .... :( ....i da u Beogradu postoji i Višegradska a ne samo Front.....

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duse moje , MOJI BORCI, citam vas i navijam za svaki uspeh. Pilce i dalje bori sa zakonom i celnicima koji nemaju smisla za vojne osiguranike. Borim se i za sebe i za neke koje pokusavaju sad da udju u postupak i za one koje ce tek , nazalost ili na srecu, uci u ovo ludilo. Pilce je sve ok , radi analize koje kako izadju iznova i trudi se da razmislja pozitivno.

Puno vas glim i ljubim. Cuvam vas mirno spavajte :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duse moje , MOJI BORCI, citam vas i navijam za svaki uspeh. Pilce i dalje bori sa zakonom i celnicima koji nemaju smisla za vojne osiguranike. Borim se i za sebe i za neke koje pokusavaju sad da udju u postupak i za one koje ce tek , nazalost ili na srecu, uci u ovo ludilo. Pilce je sve ok , radi analize koje kako izadju iznova i trudi se da razmislja pozitivno.

Puno vas glim i ljubim. Cuvam vas mirno spavajte :) 

Piiiiilčeeeee :wub::wub::wub:

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo me nije bilo,Vaspitacice cestitam ,:) samo da vam javim da smo prosli juce prvostepenu komisiju u NS.danas su mi zakazali u Betaniji drugostepenu za 18 .Novembar.nisu mi ni pitali za ime,samo su rekli da je 1. slobodan termin 18. i da dodjem sa svim nalazima uputom i knjizicom u 10 h.

Draga Nensi ja imam zakazanu komisiju u utorak 10.11. u Betaniji. Kada sam zvala prvo što me je sestra pitala bilo je prezime i ime (ali to onako brzinski), odmah posle toga krenula je sa pricom sta je potrebno da donesem i kada da dođem (tako da konatam da mi nije ime ni upisala), tj nemoj da brineš ništa. Zamolila sam je da mi se predstavi, rekla mi je prezime i ime i usput je spomenula da je glavna i odgovorna na odeljenju steriliteta u Betaniji.Čula sam da prosto možeš i da baneš i da ne odbijaju. U svakom slučaju ja ću se javiti posle moje komisije pa ćeš sve znati tačno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zapisuju u Betaniji ništa, i kada zoveš za konsultacije i za komisiju samo ti kažu kada da dodješ, a ne pitaju ni za ime i prezime, ništa od podataka... Mene je to prvi put baš šokiralo, a posle sam se već navikla...

Leptirko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure moje,ja imam pozitivan test :D

Slicica na plusicima

sanja, izvini na pitanju, sad mi nesto nije jasno, jesi li ti isla na vto pre pa je ovo sad iznenadjenje?

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.