VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljaj sta ce reci...bas me interesuje..

Ja u subotu jos bris cerviksa...popila turu antibiotika...nadam se da sam izbacila eserihiju iz sistema...i spermogram od nedelje:D

Evo izvestaja od E.Stokic. Imam IR,dobila sam Siofor 850mg, 1/2tablete ujutru i uvece 5 dana a posle celu tabletu posle dorucka. Ponela sam sve nalaze i za vto a i privatno sto sam jos odradila. Rekla mi je po nalazima da je sigurna da je ovo problem jer u svojoj praksi stalno nailazi na zene koje su imale par neuspesnih vto ili spontanih pobacaja,koje su posle 3 meseca ostajale prirodno trudne sa uspesnim trudnocama. Zena je divna,pristupacna i zanimljiva...sve mi je objasnila i nacrtala da mi plasticno docara. Kaze da sa povecanim insulinom posle 2h obavezno uvodi terapiju jer embrion ne moze da se zakaci...plasticno da mi ibjasni kaze samo sklizne. Po ovome sto mi je rekla insulun posle 1h ne sme biti veci od 10,a posle 2h MORA da se vrati na pocetno stanje. Taj problem sto imamo Bubo ti i ja sa secerom,posle 75gr glukoze umesto da skoci nama pada tj varira je upravo to sto umesto secer da se pretvori u energiju on ide u insulin i podize ga....je upravo insulinska rezistencija. Rekla mi je da izvestaj pokazem Bjelici i ona ce mu skrenuti paznju za ubuduce. Nadam se da sam ok objasnila. Molim te idi kod nje,mozda je to tvoj problem tj nadam se,nego sto stalno kopamo dalje i dublje.

Inace,jos nisam dobila...cekam da pocnem sa microgynon a ono nikako. Mozda i da kupim test na trudnocu...ili je zbog vremena,stresa. Nisam vise pametna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A uuuu......nisam se ovom nadala...

Moracu obavezno da se posavetujem sa njom....hvala na informaciji....

Extra za terapiju...

Nadam se da ce sve biti ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A uuuu......nisam se ovom nadala...

Moracu obavezno da se posavetujem sa njom....hvala na informaciji....

Extra za terapiju...

Nadam se da ce sve biti ok...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A uuuu......nisam se ovom nadala...

Moracu obavezno da se posavetujem sa njom....hvala na informaciji....

Extra za terapiju...

Nadam se da ce sve biti ok...

Ni ja,kaze da sam dosla u zadnji cas zbog vto...

Jeste skupa ali vredi. Radi u poliklinici Novakov i kosta prvi pregled 5.000,00

Nesto mi poludeo telefon,a i forum...vidim da si i ti 2 puta postavila..

Obavezno resi IR...imamo slicne nalaze tj ni tebi ne pada na pocetno stanje i varira secer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odem danas po rezultate briseva u Jugolab i sve ok,al pozitivna ureaplasma.Jel se to nekom desilo i ako jeste sta ste popile i koliko dugo?

 

Ja sam u Evrolabu dobila nalaz da sam pozitivna na hlamidiju,zatim smo ponovili i ja i suprug u Jugoabu i bio je negativan nalaz.Posavetuj se sa ginekologom dobices terapiju verovatno pa opet kontrola brisa.Ja sam bila dobila dovicin za hlamidiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Evrolabu dobila nalaz da sam pozitivna na hlamidiju,zatim smo ponovili i ja i suprug u Jugoabu i bio je negativan nalaz.Posavetuj se sa ginekologom dobices terapiju verovatno pa opet kontrola brisa.Ja sam bila dobila dovicin za hlamidiju.

jano,odmah si ponovila bris i bila negativna u Jugolabu ili tek posle terapije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmah sam ponovila u dogovoru sa doktorkom,ali kada joj je stigao moj prvi nalaz da sam pozitivna prepisala mi je dovicin pet dana da pijem.Na kraju nisam ni pila.Gde bese radis vto?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisacu Feronu ili Genesis sta god mi dr kaze posto nemam pojma ko je bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pije neko Siofor? Ima li nuspojava? Pocela sam jutros pa cisto da se pripremim... :mellow::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ko je tebi dao uput za ogtt i insulin?Pitala sam svog gin u Dz on ni da cuje...kaze secer 5.8 je ok.

Pitala ga za kortizol kaze nemas Kusinga ne izgledas tako .

I ako je privatno samo reci gde.

Izdero se kad sam pitala za uput za uz na Betaniji(nisam znala da ne treba)...Popizdela sam,al rekoh sebi ne smes da se nerviras bice ti losi rezultati

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mucnine,dijareja,manjak apetita,bol u stomaku..

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisacu Feronu ili Genesis sta god mi dr kaze posto nemam pojma ko je bolji.

Aha,pitam reko ako si u Feroni,ja sam tamo pa mi je dr Kozarcic uzimala te briseve i odma su joj iz Evrolaba i Jugolaba stizali rezultati na mejl.Inace ona mi je super.Ja sam zvala Jugolab za ogtt nisam jos radila,razmisljam,oko 6000 hilj izace test

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ko je tebi dao uput za ogtt i insulin?Pitala sam svog gin u Dz on ni da cuje...kaze secer 5.8 je ok.

Pitala ga za kortizol kaze nemas Kusinga ne izgledas tako .

I ako je privatno samo reci gde.

Izdero se kad sam pitala za uput za uz na Betaniji(nisam znala da ne treba)...Popizdela sam,al rekoh sebi ne smes da se nerviras bice ti losi rezultati

Niko mi nije dao naravno,radila na svoju ruku. I meni je bivsi endokrinolog isto rekao za Kusinga...budala.

Radila sam sve u Aqualab-u na bulevaru oslobodjena.

Edita mi juce rekla da ne mora na 0,30,60,90 i 120 minutu secer i insulin. Dovoljno je na 0,60 i 120 minuta. Izadje i povoljnije,mislim oko 4.000,00

Bez nervoze :lol:

Gagagagagaga i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mucnine,dijareja,manjak apetita,bol u stomaku..

Jel to samo u fazi privikavanja organizma? Dala mi ke od 850mg iz dva puta prvih 5 dana...kaze dok se ne navikne organizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to samo u fazi privikavanja organizma? Dala mi ke od 850mg iz dva puta prvih 5 dana...kaze dok se ne navikne organizam

samo dok ti se organizam ne navikne. Ja recimo nisam imala dojareju ali mi je znalo biti muka. A desi mi se i sad da povraćam ali kad jedem nešto prženo,pa izbegavam. A apetit mi se smanjio i skinula sam 5-6kg za 2 meseca

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to samo u fazi privikavanja organizma? Dala mi ke od 850mg iz dva puta prvih 5 dana...kaze dok se ne navikne organizam

Ja sam mislila ako ti bude davala lekove da ce najvise od 500 mg da ti da...ufff....zeznuta rabota...

Da....i to mrsavljenje od tih lekova....to mi bas i ne treba....nesto sam bas sad srozala tezinu...

Vise mi idu na ganglije ti doktori....sa njohovim mimoilazenjem analiza...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok popijem sve antibiotike,suplemente i cajeve dosta mi je za jedab obrok!Ozbiljno se drogiram:o

Leno,beskrajno ti hvala na pomoci

Lena 77, Plusic i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ko je tebi dao uput za ogtt i insulin?Pitala sam svog gin u Dz on ni da cuje...kaze secer 5.8 je ok.

 

Nema veze šećer sa ir. Meni je šećer isto ok ali insulin posle 2h 106,6. Ja sam isto na svoju ruku odradila ogtt sa insulinemaijama na 0' i 120'

Lena 77 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ko je tebi dao uput za ogtt i insulin?Pitala sam svog gin u Dz on ni da cuje...kaze secer 5.8 je ok.

Pitala ga za kortizol kaze nemas Kusinga ne izgledas tako .

I ako je privatno samo reci gde.

Izdero se kad sam pitala za uput za uz na Betaniji(nisam znala da ne treba)...Popizdela sam,al rekoh sebi ne smes da se nerviras bice ti losi rezultati

Zaboravih samo da kazem,secer na taste od 5,8 je maaaalko povisen. Idealne vrednosti su od 4,5-5.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila ako ti bude davala lekove da ce najvise od 500 mg da ti da...ufff....zeznuta rabota...

Da....i to mrsavljenje od tih lekova....to mi bas i ne treba....nesto sam bas sad srozala tezinu...

Vise mi idu na ganglije ti doktori....sa njohovim mimoilazenjem analiza...

Dala mi je malo jace zbog vto sto je blizu...inace bi dala od 500mg. Kaze pre ce se ovako spistiti,da dodjem za 2 mesaca na kontrolu sa novim nalazima pa cemo videti kako reagujem. Ni meni bas ne treba mrsavljenje ali ako je tako nema veze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze šećer sa ir. Meni je šećer isto ok ali insulin posle 2h 106,6. Ja sam isto na svoju ruku odradila ogtt sa insulinemaijama na 0' i 120'

Ima i secer veze tj ako pada posle opterecenja glukozom 75 kao meni. Prvi je pokazatelj a zatim insulin na 120 minutu. A ako je povisen i secer onda je to vec dijabetes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sad imam drugarice sa foruma,bas me briga za tog dr iz Dz!!!!

Rekle ste mi sta i gde da uradim i vise mi od toga ne treba!Idem,odradim,ako me valja onda dr.Stokic i resena stvar!

Plusic, Lena 77 i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.