VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Seno,samo napred. Meni je isto prvi put,bila sam u Feroni i krenula vec sa nekim vitaminima i microgynon...koga se malo plasim sta sve pise u uputstvu,sta ce tek sa bockanjem biti?! Mesa se uzbudjenje,strah,neizvesnost i sreca u isto vreme. Glavu gore,go girl!!! :baby:

jassa, Sena13, Plusic i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena sta pise pa se plasis?

Nezeljena dejstva su katastrofa,zato mi je i dao kardiopirin. Ovde su devojke isto pisale o alergijskim reakcijama,koprivnjace,otok jezika i lica...malo mi od toga frka. A o trombovima,slog...bla bla necu ni da razmisljam. Kontam 1 0d 1000 pa valjda me nece,nadam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cuti,ma nece,i ja malo imam frku o tim lekovima,pogotovo sto imam na baktrim i penicilin alergiju,mozda sam sklona..A da li postoji zamena za taj microgynon kad vec ima toliko nezeljenih dejstava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam alergiju na penicilin ali ovo nema veze s tim. Ovo su hormoni estrogena najvise,da umire jajnike pred stimulaciju. Zamene nema,sve je to na istu foru. Preguracemo kao i svi ostali...jbg

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam alergiju na penicilin ali ovo nema veze s tim. Ovo su hormoni estrogena najvise,da umire jajnike pred stimulaciju. Zamene nema,sve je to na istu foru. Preguracemo kao i svi ostali...jbg

Lena, ima zamene - ja sam se Milatovicu pozalila da mi Microgynon smeta i prebacio me je na druge pilule (sad ne mogu da se setim imena, ali pogledacu, mislim da nisam bacila kutiju). Zato ih i postoji toliko - ne prijaju svim zenama sve kombinacije hormona i podloga koje se koriste za kontracepciju. 

Jana, i ja sam alergicna na penicilin (i na cefalosporine) ali to su antibiotici (oni se daju kada imas problema sa bakterijskim infekcijama), a ovo je sasvim druga grupa lekova, tako da ne brini, to nema veze. Samo je moguce da alergije na penicilin i sl. ukazuju na opstu osetljivost organizma i zato su vece sanse da ti nesto nece prijati ali to ne znaci da ces biti alergicna na hormone. Sustinski, u pilulama se nalaze hormoni koje tvoje telo vec proizvodi tako da sigurno nisi alergicna, samo ti mozda ne prija kolicina ili kombinacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih - sta uzimate od suplemenata devojke? Ja uzimam magnezijum i cink sa C vitaminom, folnu kiselinu i Omega 3, ne znam da li ima dejstva na plodnost i stres, ali kosa mi se oporavila kao Ravijojla sam ;) 

Plusic i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih - sta uzimate od suplemenata devojke? Ja uzimam magnezijum i cink sa C vitaminom, folnu kiselinu i Omega 3, ne znam da li ima dejstva na plodnost i stres, ali kosa mi se oporavila kao Ravijojla sam ;) 

proksid,orosal,hrom prokulinat,naturakan,magnezijum,omega3,omega 3+6+9,vitamin c,folna,kardiopirin i sad trebam kupiti vitaks.I naravno,utrogestan.

zozefinabalerina i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih - sta uzimate od suplemenata devojke? Ja uzimam magnezijum i cink sa C vitaminom, folnu kiselinu i Omega 3, ne znam da li ima dejstva na plodnost i stres, ali kosa mi se oporavila kao Ravijojla sam ;) 

Hvala Sena,ja uzimam magnezijum i cink i selen,dugo vec ne vezano za vto,kad setim popijem,isto ne znam da li ima neke veze sa plodnoscu i stresom,ali sigurno nije lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo predlozila da koristite metilifolat umesto folne kiseline:D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno profertil female u kom ima svasta nesto + omege,c vitamin-sodium askorbat,cink i selen dodatno,magnezijum citrat,vitamin a iz riblje jetre,d vitamin i Thornov prenatal gde ima e,k,d,a,b kompleks,metil folat,b12 metil,biotin,jod,bakar,hrim,mobilden,boron i opet cink i selen,kalcijim...mislim da se drogiram :lol:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ABC PLUS(12 vit+12minerala-u preporucenim dnevnim dozama),MAGNEZIJUM,B KOMPLEX,PROFERTIL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, ima zamene - ja sam se Milatovicu pozalila da mi Microgynon smeta i prebacio me je na druge pilule (sad ne mogu da se setim imena, ali pogledacu, mislim da nisam bacila kutiju). Zato ih i postoji toliko - ne prijaju svim zenama sve kombinacije hormona i podloga koje se koriste za kontracepciju. 

Jana, i ja sam alergicna na penicilin (i na cefalosporine) ali to su antibiotici (oni se daju kada imas problema sa bakterijskim infekcijama), a ovo je sasvim druga grupa lekova, tako da ne brini, to nema veze. Samo je moguce da alergije na penicilin i sl. ukazuju na opstu osetljivost organizma i zato su vece sanse da ti nesto nece prijati ali to ne znaci da ces biti alergicna na hormone. Sustinski, u pilulama se nalaze hormoni koje tvoje telo vec proizvodi tako da sigurno nisi alergicna, samo ti mozda ne prija kolicina ili kombinacija. 

Videcu Seno kako napredujem s ovim,ja imam malo povisen estrogen pa me nervira sto cu ga dodatno uzimati u ovim pilulama. Sreca pa je kratkotrajno ali dovoljno da ga podigne jos vise,treba mi vise progesterona da bi se napravio balans sa estrogenom. Videcu i u cetvrtak idem kod Stokicke endokrinologa i nosim sve nalaze,interesuje me i njeno misljenje polnih hormona ali najbitnije insulinske rezistencije. Sve sam onda zivo odradila i zaokruzila pricu,ostao mi jos samo zubar i  ali to cisto rutinski. Odradih sve tretmane lica,pedikir,manikir...da se s tim ne njakam naredne nedelje posto mi to smorno postalo :D

Naravno jos depilacija pred ultra zvuk,aspiraciju i embriotransfer. Napravih strategiju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,Sena samo napred žene! Navijamo za vas :baby:

Hvala,brzo ces i ti za nama...a i ostali :lol::baby:

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,sta jos dodatno kontrolisete pored ovih analiza koje su obavezne?Videh da radite kontrolu insulina i kortizol iz pljuvacke.Ja sam za sad samo uz dojki pa ne znam na sta jos da se usmerim?!Hvala svima mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,sta jos dodatno kontrolisete pored ovih analiza koje su obavezne?Videh da radite kontrolu insulina i kortizol iz pljuvacke.Ja sam za sad samo uz dojki pa ne znam na sta jos da se usmerim?!Hvala svima mnogo.

Gaga.....jesi na trombofilije radila....genetiku....histero....:P:babymommy:

pupsik i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,radila sam samo histeroskopiju?Sta jos treba?Insulin,kortizol iz pljuvacke i sta jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TSH 1.7   fT3  4.8    fT4  17

Kontam da je stitna ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TSH 1.7   fT3  4.8    fT4  17

Kontam da je stitna ok

jeste..:lol:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od clanica zna koliko se ceka od drugostepene doprvih konsultacija u Frontu

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leno:D

Imas li predlog sta jos da poradim?

Mislim da je u redu za pocetak tj odradila si sve analize,dodatno oggt kao obavezan...e sad kortizol mozda i ne moras jer ti je stitna dobra. Mada,ako si imala neki veci stres ili si trenutno pod stresom odradi ga sebe radi.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.