VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Devojke molim vas da mi pomognete oko rezultata. Ogtt glukoza naste 5.8 ref (4.1-6.1)  Nakon 2h opterecenja 5.7                         Inzulin 13.88 ref vrednosti (2.6- 24.9)               Insulin 2 h nakon opterecenja 72.62                hs Tsh 2.05   ref.vred(0.27-4.20)                    s anti Tpo 6.77 ref vred <35                               Vit D 36.1 ref vrednosti (Teska deficijencija <25) (Blaga def. 25-75) (Optimalno 75-250) (Intoksikacija >325)                                               Dheas 3.01 ref vred ( zene od 25 do 34 godine 2.68-9.23) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo sam srecna sto si mi odgovorila:) ali ja imam zapusene jajovode medjutim neznam kako dogodila se vanmatericna trudnoca izvadili mi desni jajovod a levi zapusen! 

Dia, imamo isti slučaj osim septuma. Isto jedan zapušen, drugi odstranjen posle vm. U trenutku kad sam radila vto imala sam 32 godine. (možda si ti u stvari ja ali iz druge dimenzije -_-Amh 1.6 je super amh. Ja sam sa takvim amh dala 16 zdravih ćelija od kojih smo dobili 14 embriona koji su nastavili da se razvijaju a dva su se oplodila i odustala. Vto mi je uspela iz prve, vraćena su mi dva embriona i eno ih sad deru se kao zmajevi. Čak bih ti savetovala da ti ne vraćaju više od dva jer su ti izuzetne šanse da ti se svi zakače. Dr. mi je rekla da su slučajevi kao naši odlični za vto jer uspeju.

Jecy i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,ja bih rekla da imas insulinsku rezistenciju. Obavezno to proveri jer ti je insulin visok posle 2 h opterecenja tj ne spusta se. Idi kod dobrog endokrinologa. Insulin je jako bitan za vto i implementaciju. Ostalo mi se cini skroz u redu. Kao sto kaze Kikiriki,taj amh uopste nije los.

jassa i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia....sto se tice insulina....ja bih ti preporucila endokrinologa

Vitamin D mozes da pijes...naravno prvo se konsultuj sa lekarom.

Meni je dat dhea da pijem i ako je bio dobar pri vadjenju krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru:) ako imam insulinsku rezistenciju onda sledeceg meseca nece ni poceti stimulaciju ili uz lekove se moze poceti stimulacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia....sto se tice insulina....ja bih ti preporucila endokrinologa

Vitamin D mozes da pijes...naravno prvo se konsultuj sa lekarom.

Meni je dat dhea da pijem i ako je bio dobar pri vadjenju krvi.

Ponedeljak idem u genezis sa nalazima nadam se da ce ipak poceti sa stimulacijom nemogu da verujem inace svi nalazi su mi dobri i eto sad ovaj inzulin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Dia,ja bih rekla da imas insulinsku rezistenciju. Obavezno to proveri jer ti je insulin visok posle 2 h opterecenja tj ne spusta se. Idi kod dobrog endokrinologa. Insulin je jako bitan za vto i implementaciju. Ostalo mi se cini skroz u redu. Kao sto kaze Kikiriki,taj amh uopste nije los.

 

Izmenjeno od strane Dia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,ja bih rekla da imas insulinsku rezistenciju. Obavezno to proveri jer ti je insulin visok posle 2 h opterecenja tj ne spusta se. Idi kod dobrog endokrinologa. Insulin je jako bitan za vto i implementaciju. Ostalo mi se cini skroz u redu. Kao sto kaze Kikiriki,taj amh uopste nije los.

Ja ne razumem tu insulinsku rezistenciju?I kad se proverava taj ogtt.Meni to nije niko rekao,secer sam proveravala sa krvnom slikom skoro i rezultat je 5.7,sta to znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia....moje laicko misljenje je da mozda sad i ne bi trebala pocinjati sa stimulacijom...prvo resiti insulin.

Naravno,ja nisam doktor....oni su se skolovali godinama da bi to zvanje postigli...tako da je njihov sud poslednji.

Ponavljam....nemoj se nervirati....sve ce se resiti....:D

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Insulunska rezistencija je poremecaj metabolizma ili ti pred dijabeticno stanje.

Insulinska rezistemcija je problem rada hormona insulina i celije tela koje pocinju da ne reaguju  na pojavu insulina u krvi, ne otvaraju se za prijem insulina i secera sto dovodi do toga  da pankreas registruje  da je secer i dalje visok i pokusava da povecan secer nadomesti lucenjem jos vise insulina,tako da su u krvi povecani i secer i insulin.Umesto da sagoreva u energiju prisutni secer se pretvara u masti a nepotroseni insulin ostecije tkiva.

Insulinska rezistencija utice na zacece time sto dovodi do poremecaja u hormonima (testosteron pocinje da se luci prekomerno sto moze da zaustavi ovulaciju.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem tu insulinsku rezistenciju?I kad se proverava taj ogtt.Meni to nije niko rekao,secer sam proveravala sa krvnom slikom skoro i rezultat je 5.7,sta to znaci?

Jana,ogtt se uglavnom radi na svoju ruku. Tako sam i ja,dosta devojaka je imalo apontane ili neuspwsne vto bas zbog insulina. Ja bih to uvrstila u klasicno skupljanje nalaza u vto postupku...da se pitam :mellow:

jassa i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogtt se radi ujutru posle 12 h gladovanja i bez vode.

Prvo se izvadi krva na secer i insulin....potom se popije glukoza...pa se vadi krva na 30,60,90 i 120minut.

Ugrubo receno...kosta oko 6000 din.

Nazalost nije standardna procedura za pripremu za vantelesnu.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ,Bubo da li vi imate tu insulisku?Nesto sam citala na netu da kao obicno se pojave i neki simptomi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nisam sigurna,dvojica su rekla da nemam ali ja ipak sumnjam jer se insulin ne vraca posle 2h. Imam zakazano 10.03. pa cu biti pametnija...Secer mi je dobar i insulin jutarnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno pazis na ishranu?Ja sam  mislila sad da pred vto malo korgujem ishranu,nemam viska kg,ali sam stalno u kuci i uvek bih nesto grickala,ujutru popijem pola cedjenog limuna sa toplom vodom cula sam da je dobro.Valjda nemam tu insulinsku.I da niko ne spominje devojke da li pusite cigarete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazim,ne jedem vec 3 godine brasno secer ni mlecne proizvode...takozvana paleo ishrana. A pusim i pijem crna vina :huh: To bas volim...a jbg od neceg se mora umreti :lol: Smanjicu u samom procesu a u trudnoci,dace Bog i prestati... dacu sve od sebe. Prestajala sam 2 puta po 1,5 godinu...sto znaci da mogu kad se zainatim a zarad ovog cilja hocu sigurno

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaj bar da grickas nesto zdravo....bademe,lesnik,orahe. Jako au zdravi i puni amino kiselina i pravih nutrijenata kao sto su omega,magnezijum,kalcijum...

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja pusim,kutija mi traje tri dana,nije opravdanje,ipak pusim:D,kafu i caj pijem bez secera,hleb pojedem krisku za obrok,ali volim kiflice i peciva,trudim se da izbegavam

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je pre pet godina prestao da pusi bez ikakvog povoda,nismo tad ni znali za problem ,a sad dobro doslo,a ja nisam neki karakter

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja pusim vise od pola kutije dnevno..oko 13-15 cigareta...i tako od moje 16-te,sto znaci 24 godine. Uzas :huh:

Upravo izbegavaj te proste ugljene hidrate i secere...peciva,kiflice. Probaj bar u ovom periodu pa posle nastavi koliko hoces :D

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po mom doktoru za sterilite kao i endokrinologu ja nemam insulinsku rezistenciju....e sad,ishrana...zdravija...to svakako..

Pusim,pred postupak duplo smanjila....a kad je krenulo bockanje smanjila na 3-4 cigarete dnevno....sto je za mene ogroman uspeh...

 

Jana jana i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, imamo isti slučaj osim septuma. Isto jedan zapušen, drugi odstranjen posle vm. U trenutku kad sam radila vto imala sam 32 godine. (možda si ti u stvari ja ali iz druge dimenzije -_-Amh 1.6 je super amh. Ja sam sa takvim amh dala 16 zdravih ćelija od kojih smo dobili 14 embriona koji su nastavili da se razvijaju a dva su se oplodila i odustala. Vto mi je uspela iz prve, vraćena su mi dva embriona i eno ih sad deru se kao zmajevi. Čak bih ti savetovala da ti ne vraćaju više od dva jer su ti izuzetne šanse da ti se svi zakače. Dr. mi je rekla da su slučajevi kao naši odlični za vto jer uspeju.

kikiriki gde si ti radila vto i kod koje dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.