VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Smizlo meni je ovo 2.ciklus od negativne bete...traje vec 10 dana i nema naznaka da ce prestati... rekoh ako ne prestane ili smanji do sutra idem u sredu kod dr.

ali iskreno mislim da je normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije prošlo ni 7 dana kako je prošao ciklus, kad ono opet krvarenje...  I ja nešto mislim da je normalno, organizam se bori sa hormonima... Videću kako će se dalje odvijati situacija, al baš me nervira...

 

Kako si ti? Jesi vadila krv za hormone posle VTO? Ja ću da sačekam dva ciklusa pa ću onda, dok se sve to malo smiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

evo, shvatila sam.. valjda.. ako nekoga zanima sta su antagonisti.. preuzeh sa Hocubebu ...

Lekovi za supresiju – to su lekovi za sprečavanje prevremene ovulacije, postoje dve vrste – GnRH agonisti (Synarel, Decapeptyl, Buserelin) ili GnRH antagonisti (Cetrotide, Cetrorelix, Ganirelix). Oni deluju tako što sprečavaju prirodno lučenje FSH-a i LH-a u telu, a razlika između te dve kategorije je u brzini kojom deluju (agonisti tek za nekoliko dana, izazivajući, u međuvremenu, povećano lučenje, a antagonisti u roku od nekoliko sati).

Izmenjeno od strane Espera
zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije prošlo ni 7 dana kako je prošao ciklus, kad ono opet krvarenje...  I ja nešto mislim da je normalno, organizam se bori sa hormonima... Videću kako će se dalje odvijati situacija, al baš me nervira...

 

Kako si ti? Jesi vadila krv za hormone posle VTO? Ja ću da sačekam dva ciklusa pa ću onda, dok se sve to malo smiri...

nisam nista vadila...

sutra zovem drugostepenu komisiju u frontu, da zakazem. Na prvostepenoj  su mi vazili hormoni... ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, ti si to brzinski rešila ;)

 

Meni je sve isteklo, na proces smo čekali skoro godinu dana, tako da mi više ništa ne važi, i moram skroz ispočetka... Ja ću sačekati dva ciklusa da mi prodju, pa ću onda da vadim hormone, i sve redom... Dok mi se malo organizam oporavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage forumašice, isčitavajući razne forume vaša dopisivanja su mi se najviše dopala :) Dakle i meni su potrebni neki saveti a i ja sam naravno voljna da dam savet... 10.11. imam zakazanu drugostepenu komisiju u Betaniji posle prvostepene koju sam uredno prošla u Sr.Mitrovici. Naime, ja nemam ama baš nikakvih problema što se začeća tiče ali moj suprug ima. Njegov spermogram je ubitacan. Molim ako neko ima iskustva da mi kaze koliko je drugostepena komisija rigorozna što se toga tiče, šta je dovoljno za prolaz? Koliko gledaju na gojaznost? Moj indeks telesne tezine je 31. Da li znate nekog ko nije prosao komisiju zbog toga? Sve ovo radim prvi put pa bih volela spremna da dođem. Unapred hvala i pridruzujem se cestitkama na ovim slinim bebicama koje su pocele da zive!!! :rolleyes:

pupsik i stalle volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро вече драге даме,  нова сам ту И сутра идем у Фронт на другостепену комисију.  Много ме страх.  Како је то било испричајте ми молим вас.  Ко је био у Фронту ? Хвала унапред :)

Saskica011 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, ti si to brzinski rešila ;)

 

Meni je sve isteklo, na proces smo čekali skoro godinu dana, tako da mi više ništa ne važi, i moram skroz ispočetka... Ja ću sačekati dva ciklusa da mi prodju, pa ću onda da vadim hormone, i sve redom... Dok mi se malo organizam oporavi...

pa da, sto da gubimo vreme, ako nas odbiju bar znamo na cemu smo. I meni ce sve da istekne do procesa, ako prodjemo, vazno mi samo da su vazili za komisiju...lako cu ja to posle dok cekam na proces. Gde si ti bese radila?

Drage forumašice, isčitavajući razne forume vaša dopisivanja su mi se najviše dopala :) Dakle i meni su potrebni neki saveti a i ja sam naravno voljna da dam savet... 10.11. imam zakazanu drugostepenu komisiju u Betaniji posle prvostepene koju sam uredno prošla u Sr.Mitrovici. Naime, ja nemam ama baš nikakvih problema što se začeća tiče ali moj suprug ima. Njegov spermogram je ubitacan. Molim ako neko ima iskustva da mi kaze koliko je drugostepena komisija rigorozna što se toga tiče, šta je dovoljno za prolaz? Koliko gledaju na gojaznost? Moj indeks telesne tezine je 31. Da li znate nekog ko nije prosao komisiju zbog toga? Sve ovo radim prvi put pa bih volela spremna da dođem. Unapred hvala i pridruzujem se cestitkama na ovim slinim bebicama koje su pocele da zive!!! :rolleyes:

Leptirko, sta se desava sa spermogramom? Koja je dijagnoza? Mora da ima bar nekoliko zivih da bi prosli drugostepenu komisiju, tako je bar u Bg.

sto se BMI tice, jedna poznanica nije prosla ni prvostepenu komisiju zbog BMI 32, pise na sajtu rfzo da ne sme biti preko 30 valjda, posle se bas izbedacila i smrsala 10ak kg i ponovo se prijavili i prosli, e sad ako ste vi prosli prvostepnu mozda sada nece gledati to.

ja sam takodje za svaki sljucaj smrsala 10ak kg, malo pojacala krvnu sliku, nisam htela nista da prepustim slucaju, ali eto nije uspelo...

 

 

Добро вече драге даме,  нова сам ту И сутра идем у Фронт на другостепену комисију.  Много ме страх.  Како је то било испричајте ми молим вас.  Ко је био у Фронту ? Хвала унапред :)

dobro dosla, i sto pre nas napustila :)

ja treba da idem u front na drugostepenu i cekam sutra tvoje utiske, obavezno pisi sta se desavalo :) sutra treba da ih zovem da zakazem, pise mi na papiru da rade utorkom od 10h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dнечто се forumašice, isčitavajući razne foruНаписачу dopisivanja жељамискуство.  aдругостепени pala :) DakleФронту ni su potпрвостепени eki saveti a i ja sam naravno voljna da dam savet... 10.11. imam zakaдугодчека  drugostepenu komisiju u Betaniji posle prvostepene koju sam uredno prošla u Sr.Mitrovici. Naime, ja nemam ama baš nikakvih problema što se začeća tiče ali moj suprug ima. Njegov spermogram je ubitacan. Molim ako neko ima iskustva da mi kaze koliko je drugostepena komisija rigorozna što se toga tiče, šta je dovoljno za prolaz? Koliko gledaju na gojaznost? Moj indeks telesne tezine je 31. Da li znate nekog ko nije prosao komisiju zbog toga? Sve ovo radim prvi put pa bih volela spremna da dođem. Unapred hvala i pridruzujem se cestitkama na ovim slinim bebicama koje su pocele da zive!!! :rolleyes:

Drage forumašice, isčitavajući razne forume vaša dopisivanja su mi se najviše dopala :) Dakle i meni su potrebni neki saveti a i ja sam naravno voljna da dam savet... 10.11. imam zakazanu drugostepenu komisiju u Betaniji posle prvostepene koju sam uredno prošla u Sr.Mitrovici. Naime, ja nemam ama baš nikakvih problema što se začeća tiče ali moj suprug ima. Njegov spermogram je ubitacan. Molim ako neko ima iskustva da mi kaze koliko je drugostepena komisija rigorozna što se toga tiče, šta je dovoljno za prolaz? Koliko gledaju na gojaznost? Moj indeks telesne tezine je 31. Da li znate nekog ko nije prosao komisiju zbog toga? Sve ovo radim prvi put pa bih volela spremna da dođem. Unapred hvala i pridruzujem se cestitkama na ovim slinim bebicama koje su pocele da zive!!! :rolleyes:

нешто се све прикачило. пишем са телефона . У сваком случају cojecoje захваљујем на жељама. написаћу вам моје данашње искуство са другостепене комисије у Фронту. А после првостепене идите одмах после 2 недеље у болницу да се упишете у списак , Јер се дуго чекс

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, sinoć sam bila na uzv, folikuli su dosegli željenu veličinu i dobila sam stop injekciju. Aspiracija zakazana za sutra ujutru. Držite mi fige! Ljubim vas sve :-*

*Sanja*, Sena13, cojecoje i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde stalle, navijamo za tebe :)

Gde radis VTO?

Ja danas isla do fronta da zakazem komisiju i oduvali me onako slatko :) rekli mi da zovem sutra posle 13h jer, pobogu, kako da me traze sad na spisku. A lepo mi na papiru iz Nemanjine pise utorak od 10h. Da li je moguce da ih toliko mrzi da zive? Kao da sam dosla zato sto nemam sta da radim, a ne da se uverim da su me stavili na spisak :D

stalle, zena i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde stalle, navijamo za tebe :)

Gde radis VTO?

 

Hvala coje, zaista znači vaša podrška!!! Postupak radim kod prof. Vesne Kopitović  u Feroni, u Nocom Sadu. 

Može li mi koja od vas reći šta da očekujem od suta? 

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je odlicna bolnica. Ja cu ponovo raditi tamo, najverovatnije, ako ne prodjemo drzavno.

Sutra dodjes pola sata ranije, resis finansijsko pitanje, a zatim ides u sobu da se smestis i presvuces 

posle u salu, odspavas 15ak min, i kad se probudis reci ce ti sta i kako, zatim izblejis sat-dva i mozes da ides 

a sta je kod vas uzrok za VTO? Izvini sto smaram, pravim neke svoje statistike

stalle voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informacijama! Mi smo 2009. godine dobili predivnog dječaka bez ikakvih problema, a kada smo poželjeli drugo dijete ja sam zaglavila u bolnici sa vanmateričnom. Izvađen mi je desni jajovod, a lijevi pregledan i ocjenjen kao dobar. Međutim, ja sam nekako znala da to više nije ok, pa sam počela da istražujem. I našla svašta: hipotireozu, iinzulinsku rezistenciju i hidrosalpings na lijevom, preostalom jajovodu. A onda sam zahvaljujući vama saznala za profesorkz i Feronu, zakazala i evo, sutra aspiracija. Izvinjavam se na dugom postu, ali nije moglo kraće :-)

 

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stalle, nismo bas isti slucaj, ali ima slicnosti. Moj sin je rodjen iz najnormalnije redovne lako docekane trudnoce 2010 god a onda tri godine muke i nadanja, pa odstranjena oba jajovoda i sad idem na VTO ali u Betaniji, o trosku Grada Novog Sada.

Stalle,  kojim je redom isao tvoj postupak? Ja za sada dobila kontracepciju pa cu videti sta dalje..

Inace, meni je dr Bjelica rekao da imam 80% sanse za uspeh VTo, obziromd a su losi jajovodi odstranjeni i da imam dete, tj za telo to znaci.. Nadam se da je i kod tebe tako i da ce sve biti  super :)

stalle i zena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро вече драге даме,  нова сам ту И сутра идем у Фронт на другостепену комисију.  Много ме страх.  Како је то било испричајте ми молим вас.  Ко је био у Фронту ? Хвала унапред :)

Zdravo pupsik dobro nam došla i što pre otišla :) ja sam bila 8.7. u Frontu na drugostepenoj i mogu ti reći da smo super prošli - mi smo dobili odmah taj dan rešenje za VTO a svi ostali parovi su iz nekih razloga vraćani - nisu imali dobre rezultate,nešto im je nedostajalo....tako da se nadam da si su dokumentaciju prikupila i javi kako je prošlo :) malo sam kasno odgovorila ali nadam se da će sve biti ok :) 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saskice pisi sta je kod vas razlog za vto? Pokusavam da napravim statistiku neku :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde stalle, navijamo za tebe :)

Gde radis VTO?

Ja danas isla do fronta da zakazem komisiju i oduvali me onako slatko :) rekli mi da zovem sutra posle 13h jer, pobogu, kako da me traze sad na spisku. A lepo mi na papiru iz Nemanjine pise utorak od 10h. Da li je moguce da ih toliko mrzi da zive? Kao da sam dosla zato sto nemam sta da radim, a ne da se uverim da su me stavili na spisak :D

coje trebalo je da ih zovneš da ti zakažu....ja kad sam zvala posle prvostepene (prošlo je bilo 7 dana tad, bio je jun) dobila sam ih iz prve i sačekala par minuta i rekla mi je sestra odmah da dođemo 8.7. .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na cestitkama! :D

Doktorica je spominjala embriocentezu, ako za dve nedelje (tad je sledeci ultrazvuk) ostanu sva tri ploda. Hm, ja ne bih pristala na to, ali ne znam, jedino ako treci bude bas bas zaostajao ili bude ugrozeno zdravlje druge dve bebice. Toliko sam cekala da se sve ovo desi, pa ne bih da "ubijam" jedno. Jest da sam jako sitne gradje, ali ako treba izdrazacu sve za tri bebice.

Svima zelim puno srece u predstojecim postupcima! Veliki poljubac za sve! :wub:

stalle, pupsik, Sena13 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

coje trebalo je da ih zovneš da ti zakažu....ja kad sam zvala posle prvostepene (prošlo je bilo 7 dana tad, bio je jun) dobila sam ih iz prve i sačekala par minuta i rekla mi je sestra odmah da dođemo 8.7. .....

ma znam nego su jako bile neprijatne. Stekla sam utisak kao da ih mrzi da pogledaju, mogle su jer su imale spisak ispred sebe. Sacekala bih ja...

no, verovatno nisi videla post pre ovog, pitala sam za vas razlog za vto? Pravim neku statostiku, da vidim ko prolazi komisiju i koliko su povezani razlozi za vto sa uspesnoscu :)

Saskica011 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry:Ajde stalle, navijamo za tebe :)

Gde radis VTO?

Ja danas isla do fronta da zakazem komisiju i oduvali me onako slatko :) rekli mi da zovem sutra posle 13h jer, pobogu, kako da me traze sad na spisku. A lepo mi na papiru iz Nemanjine pise utorak od 10h. Da li je moguce da ih toliko mrzi da zive? Kao da sam dosla zato sto nemam sta da radim, a ne da se uverim da su me stavili na spisak :D

naravno da ih mrzi, milion puta sam se uverila da se sve moze kad se hoce a isto tako i obrnuto.

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 :D

Doktorica je spominjala embriocentezu, ako za dve nedelje (tad je sledeci ultrazvuk) ostanu sva tri ploda. Hm, ja ne bih pristala na to, ali ne znam, jedino ako treci bude bas bas zaostajao ili bude ugrozeno zdravlje druge dve bebice. Toliko sam cekala da se sve ovo desi, pa ne bih da "ubijam" jedno. Jest da sam jako sitne gradje, ali ako treba izdrazacu sve za tri bebice.

Svima zelim puno srece u predstojecim postupcima! Veliki poljubac za sve! :wub:

ne slusajte nikoga, samo sebe i svoj instinkt! Imate moju podrsku jer i ja sam tog misljenja "samo ako je ugrozeno zdravlje"

Saskica011, pupsik, stalle i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, sinoć sam bila na uzv, folikuli su dosegli željenu veličinu i dobila sam stop injekciju. Aspiracija zakazana za sutra ujutru. Držite mi fige! Ljubim vas sve :-*

Bravo Stalle!!! Navijamo iz sve snage!!! Ja sam imala bas veliku frku oko aspiracije-bespotrebno:).Zaspes da ne znas ni kad si zaspala,i vec sledeci trenutak si budna.Nisam imala bolova ni krvarenja,odlezala kod njih 2h i kuci.Opusti se,dolazi najlepsi deo:baby:

cojecoje, Saskica011 i stalle volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam nego su jako bile neprijatne. Stekla sam utisak kao da ih mrzi da pogledaju, mogle su jer su imale spisak ispred sebe. Sacekala bih ja...

no, verovatno nisi videla post pre ovog, pitala sam za vas razlog za vto? Pravim neku statostiku, da vidim ko prolazi komisiju i koliko su povezani razlozi za vto sa uspesnoscu :)

ma ja sam danas sva sluđena glava me ubija ceo dan :( kod nas je ono čuveno - zdravi ste,pravi, svi rezultati su vam super ali bebe nema :( ..... i onda posle 3 neuspele IUI u Frontu a 4 godine pokušavanja za bebca idemo na VTO.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.