VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Cao i od mene. Ne verujem sta procitah...Jassa me pretekla za tri dana. :)))

Ja sam takodje dosla ovde da kazem skoro isto kao i ona! Dakle posle jedne pobachene prirodne trudnoce, jedne biohemijske VTO i jedne totalno neuspele VTO, ostadoh u drugom stanju prirodno i evo vec guram 10 nedelja kao car. Ova poslednja neuspela je bila oktobar na novembar....otisla sam u decembru na histero , prvi ciklus nista, drugi ciklus pljas! More i pina colada je moj recept :) Plus obavezno paket testova za ovulaciju( isti fazon kao trudnocu). Pish, pish svaki dan i on ti kaze SAD! Posto sma ja bila u fazonu "e mi smo idioti, zaboravicemo i sta treba da radimo a kamoli kad" :) 

Naravno neizbezna terapija za sve moje probleme odmah mi je uvedena. Ko se plasi Clexana samo da kazem da nije uopste strasno. Bitno je da imas malo sala na stomaku inista se ne oseca! Samo da se predje prvi strah od cinjenice "ja sad sebe treba da bodem"!

Hvala devojkama koje su mi pomgale kod oba moja VTO neuspeha. Hvala sto delite vasa iskustva jer stvarno moze svasta da se sazna. Procitajte spisak od Buba82 na strani 200, ako se ne varam. Buvalno je zena objasnila i na jedno mesto stavila po stavkama sta je sve potrebno da se uradi pre, za vreme i posle.  Verujte mi, uzasno su me nervirali doktori kad su mi govorili: "idite malo opustite se, odmorite se....desice se, javite se za par meseci" Ja se mislim aman bre nemam ja vremena da cekam...ako nije do sad nikad nece...i desi mi se. 

Zelim da vam se desi, na bilo koji nacin...samo nek se bude pozitivno!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa, Joca36 cestitam! :baby:

Volim da procitam lepe vesti, narocito na ovoj temi. 

Predjite kod nas u trimestre da se druzimo. 

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa, Joca36 i ja vam cestitam :baby:,i moja je prica slicna, sad vec imam dvoje vragolana:)

Cekamo sad jos @Buba82 sa lepim vestima:)

Joca36 i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff kod mene je bila turbolentna 2018. god...

Napisacu hronoloski jer mislim da ce jednog dana to nekom znaciti...

Naime,mi smo pismo dobili januara 2018. god i dogovor je bio da se odradi jos jedna histeroskopija zbog endometritisa (upala materice).Cekala sam drzavno jer zaista finansijski nije bilo moguce odraditi histero (kao prosli put).Posto imamo pravo da na vto krenemo godinu dana od pisam nisam se mnogo brinula.

Histero je odradjen maja 2018. god i dalje je postojala mala upala materice...jedva je i doktorka videla i opet su dati antibiotici i tu je mislim stvar resena.

Posto sam bila na Mikroginonu pred histero,odluceno je da se nastavi sa pilulama kako bi u sledecem ciklusu krenula sa stimulacijom.Medjutim,zbog nekog strava last minuta za more odlazimo da se brckamo i opet jos jedan mesec produzavam pilule.

Ok,krecemo puni entuzijazma,odmorni i pozitivni..

I onda krece haos...pre nego sto treba da krenem sa stimulacijom u avgustu ja proveravam stitnu zlezdu (jer naravno imam Hipo/Hasi) i rezultati ne valjaju jer je TSH poblesavio.Kaze dr nista,moramo ga spustiti,povecava dozu Eutiroxa ali i dalje ostajem na kontracepciji.

Sledeci mesec jos gore,sa vecom dozom leka meni TSH jos visi...ok,sta sad?

Nadjemo resenje ...meni TSH raste zbog kontracepcije (da dobro ste procitali),retko se to desava ali meni pilule prave haos.Dobro,izbacujemo pilule...ok,konacno.Sad posto ne uzimam Mikroginon drugog dana ciklusa (znaci krecemo iz prirodnog ciklusa) moram da izvadim E2 (mora da bude oko 30 ng kroz nesto)i Progesteron (mora da bude manji od 1.4 pmol/ kroz nesto).Dosao ciklus ali E2 i Prg katastrofa...o ne,cekaj sledeci ciklus koji opet ne valja.

Sad smo u problemu jer je dosao novembar 2018.god a mi moramo da zavrsimo do januara 2019.god.Naravno,nervoza cini cuda.

Bez pilula ciklus los ali stitasta odlicna a sa pilulama ciklus dobar ali stitasta ne valja.Odluka je pala da se mora krenuti i ponovo krecem sa pilulama i Fraxijem od drugog dana ciklusa jer on sprecava da dodje do zgrusavanja jer kontracepcija i to moze da napravi.

Petnaestak dana od Mikroginona(tad se radi i UZ ) opet proveravam stitastu...Sok,sok...porasla na 8.5 TSH.E,sad mi je vec bilo dosta...ja sam u vrzinom kolu.Pao je dogovor da ovo ne vodi ni cemu i da cemo krenuti sa bockanjem ali da nece biti transfera zbog tolikog rezultata stitaste.

Konacno bockanje je krenulo decembra 2018. god (poslednji voz),terapija pojacana i vec drugog dana od inekcija osecam zatezanje jajnika.Potajno u sebi razmisljam konacno smo uboli dozu bice jajnih celija jer do sada me nikad tako rano nisu jajnici zatezali.U prve dve vantelesne sam dobila po tri jajne a sada osam jajnih.Vecito sam na nekoj granici za poor responder ali sad,ehej...

Na kraju je ishod pet embriona koji cekaju...a nadam se jednom lepom FET u maju ove godine...ako hormoni posluze..

mozza, Margaritta i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, imamo lekove za Vto koje smo kupili za nas ali nismo iskristili. Lekovi su kupljeni u apoteci kod nas i cuvani na propisan nacin, neotpakovani. Za sve dodatne informacije javite se na telefon 0642103636. Veoma povoljno. Milica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, da li je neka od vas prošla kroz Pokrajinski program vto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, da li je neka od vas prošla kroz Pokrajinski program vto? 

Pretpostavljam da to pitas za drugo dete..!?.

Odes do Gradske kuce,tamo se uzima formular tj mislim da ide tako kao i kad grad NS finansira za vto...nisam sigurna...ali mozda ti je to polazna tacka ..

Mozda da posetis sajt Banovine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojkee,mene nije bilo 2 godine na temi,srecno svima koje su uspele:).Toku smo sa skupljanjem analiza za sledecu vto nismo ranije mogli ici imala sam eserihiju 2 godine a muz godinu dana,napokon imamo negativne nalaze pa u nove pobede.Cula sam da se prvostepena komisija ceka oko nedelju dana ,da li zna neka od vas ?u Ns.Prosli put sam imala 8 jajnih celija 3 su se oplodile ali samo 1 je bila ok i vracena a a 5 su bile nezrele ,rano je dr.radila aspiraciju  i znala je da ce se tako desiti jer 3 folikula su  bila velika i bojala se da ne puknu.Neznam ima li nesto da se dobija u  toku procesa za ujednacen rast folikula?imam problem sa TSH sa malo povisen insulin ostalo ok sem sto sam imala konizaciju pre 6 godina i kanal grlica mat.mi stoji u slovo S zbog toga ne ostajem prirodno trudna.Imam jedno dete iz od 16 godina ,ne sa ovim suprugom.Trebala bi nesto piti za kvalitet jajnih celija ,neznam sta je zaista dobro?prosli put sam pila  L-karnitin ,omega 3 folnu i neke vitamine za trudnice ne secam se koje ocigledno nisam imala neki kvalitet jajnih celija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojkee,mene nije bilo 2 godine na temi,srecno svima koje su uspele:).Toku smo sa skupljanjem analiza za sledecu vto nismo ranije mogli ici imala sam eserihiju 2 godine a muz godinu dana,napokon imamo negativne nalaze pa u nove pobede.Cula sam da se prvostepena komisija ceka oko nedelju dana ,da li zna neka od vas ?u Ns.Prosli put sam imala 8 jajnih celija 3 su se oplodile ali samo 1 je bila ok i vracena a a 5 su bile nezrele ,rano je dr.radila aspiraciju  i znala je da ce se tako desiti jer 3 folikula su  bila velika i bojala se da ne puknu.Neznam ima li nesto da se dobija u  toku procesa za ujednacen rast folikula?imam problem sa TSH sa malo povisen insulin ostalo ok sem sto sam imala konizaciju pre 6 godina i kanal grlica mat.mi stoji u slovo S zbog toga ne ostajem prirodno trudna.Imam jedno dete iz od 16 godina ,ne sa ovim suprugom.Trebala bi nesto piti za kvalitet jajnih celija ,neznam sta je zaista dobro?prosli put sam pila  L-karnitin ,omega 3 folnu i neke vitamine za trudnice ne secam se koje ocigledno nisam imala neki kvalitet jajnih celija.

Probaj Infolic. Zbog povisenog insulina jajne celije su nekvalitetne. Sredi i to ishranom ili lekovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao devojkee,mene nije bilo 2 godine na temi,srecno svima koje su uspele:).Toku smo sa skupljanjem analiza za sledecu vto nismo ranije mogli ici imala sam eserihiju 2 godine a muz godinu dana,napokon imamo negativne nalaze pa u nove pobede.Cula sam da se prvostepena komisija ceka oko nedelju dana ,da li zna neka od vas ?u Ns.Prosli put sam imala 8 jajnih celija 3 su se oplodile ali samo 1 je bila ok i vracena a a 5 su bile nezrele ,rano je dr.radila aspiraciju  i znala je da ce se tako desiti jer 3 folikula su  bila velika i bojala se da ne puknu.Neznam ima li nesto da se dobija u  toku procesa za ujednacen rast folikula?imam problem sa TSH sa malo povisen insulin ostalo ok sem sto sam imala konizaciju pre 6 godina i kanal grlica mat.mi stoji u slovo S zbog toga ne ostajem prirodno trudna.Imam jedno dete iz od 16 godina ,ne sa ovim suprugom.Trebala bi nesto piti za kvalitet jajnih celija ,neznam sta je zaista dobro?prosli put sam pila  L-karnitin ,omega 3 folnu i neke vitamine za trudnice ne secam se koje ocigledno nisam imala neki kvalitet jajnih celija.

Generalno za stitastu zlezdu prvo treba proveriti gvozdje,feritin,kks,uibc,tibc,b12,D vitamin i krenuti sa suplemetacijom jer je sve to u korelaciji...

B12 1000 mcg dnevno ako je nizak ili na polovini ref vrednosti...

D vitamin ako je nizak uzeti Vigantol..10 kapi dnevno...

Gvozdje (gentle iron od 25 mg do 50 mg u zavisnosti od deficita) zajedno sa C vitaminom (iscediti limun)

Omegu 3 sa sto vecim odnosom epa/dha(400-500)..ne ove tabletice sto ima da se kupe sa odnosom 120/180 jer je to slabo..Najbolje je uzeti u tecnom stanju u toku obroka..(ali da nema u njima sojin lecitin)

Myo inositol 2000 mg..

Smokve u maslinovom ulju

Dobreeee prenatalne vitamine i minerale...opet kod nas ih nema...najbolje ih naruciti na Iherb-u i to ili od Thorne ili od Vitamin code...u njima uglavnom ima dosta cinka,bakra,a vitamina ..jedino selena ima 50 mcg (ako je u pitanju i Hasimoto moze se jos dodatno unositi u vidu brazilskog oraha 1-2 kom)

Takodje,trebalo bi proveriti i dhea hormon (ako imas pcos onda ne treba posto je prirodno visok i ne ide suplemtacija)..ako je ispod polovine ref vrednosti onda ga koristiti tri meseca i to 7 keto dhea od 25 mg do 75 mg...

Posto je uglavnom u prenatalnim tableticama manja doza magnezijuma njega treba dopuniti...oko 400 mg sme dnevno da se unese,najbolje pred spavanje...oblik vitamina je glycanat,on ne izaziva dijareje

Q 10 kod nas ima da se kupi samo doza od 100 mg...Dr u Srbiji najvise daju od 200 mg dok u Americi daju 600 mg (licno sam uzimala takvu dozu,nista mi nije bilo)

Sve ove preparate ne bi trebalo piti vise od tri meseca...pauza...pa nastaviti...Mnogo je jeftinije naruciti iz inostranstva plus sto su kvalitetniji vitamini i minerali...

Caj virak,maticnjak,zdravac...

Ishrana,sto manje industrijske hrane,secera,testa,belog hleba..najbolje sve to izbaciti...sve zavisi da li mozemo...

A postoji mogucnost da dr jednostavno nije potrefio terapiju..tj stimulaciju.Da li je obratio paznju na pocetni ciklus u vidu hormona,ultra zvuka itd.

Naravno...oko svega ovoga se posavetovati sa doktorom...napisala sam svoje licno iskutvo...

 

Izmenjeno od strane Buba82
Dodatak
Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba82 hvala ti mnogo na savetima:)nemam, hasimoto samo povisen tshi to mi je skocilo od hormona u toku stimulacije a niko mi nije rekao da proverim ,kad sam radila betu onda sam izvadila i tsh i bio je visok.Gvozdje mi je bilo ispod granice ali nisam davno proveravala .a zasto gvozdje i feritin rade problem za zatrudnjivanje?nemam PCOS ,riblje ulje u tecnom stanju moze li se kupiti ovde kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba82 hvala ti mnogo na savetima:)nemam, hasimoto samo povisen tshi to mi je skocilo od hormona u toku stimulacije a niko mi nije rekao da proverim ,kad sam radila betu onda sam izvadila i tsh i bio je visok.Gvozdje mi je bilo ispod granice ali nisam davno proveravala .a zasto gvozdje i feritin rade problem za zatrudnjivanje?nemam PCOS ,riblje ulje u tecnom stanju moze li se kupiti ovde kod nas?

Gvozdje bitan cinilac rada stitaste zlezde jedno povlaci drugo...a i generalno za opste zdravlje...moramo telo da hranimo sa gvozdjem kako bi bili zdravi ...a kad smo zdravi telo nam je spremno za embrion.  Zena posebno ga mnogo gubi u toku ciklusa...

Kad ga pijem,ciklusi su mi bezbolni,nisam malaksala...

Riblje ulje imas u Pariskom magazinu,dole niz stepenice pa levo...Norveska radnja..

Sad znas za buducnost .stitastu izvadis pred stinulaciju,pet dana od stimulacije mozes i pred transfer ...cisto da vidis gde si,da dobijes terapiju...smanjis/povecas...Takodje,sad je praksa da se vadi i peti dan od transfera...

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Buba82 hvala ti mnogo na savetima:)nemam, hasimoto samo povisen tshi to mi je skocilo od hormona u toku stimulacije a niko mi nije rekao da proverim ,kad sam radila betu onda sam izvadila i tsh i bio je visok.Gvozdje mi je bilo ispod granice ali nisam davno proveravala .a zasto gvozdje i feritin rade problem za zatrudnjivanje?nemam PCOS ,riblje ulje u tecnom stanju moze li se kupiti ovde kod nas?

Tsh mora biti dobro namesten i ne sme puno da skace za vreme stimulacije tj. trebala bi terapiju da imas bar 2-3 meseca pre stimulacije i onda posle redovne kontrole, jesi bila na uz stitne? kakva su antitela? Sumnjivo mi je zbog gvozdja. Ishrana sto sveze i prirodnije, vit. d obavezno, isto je cesto povezan sa stitnom. Ja sam pila Femibion i jos nesto za kvalitet jer mi je amh jako nizak, ali nikako da se setim sta, svaki dan nesto cedjeno od citrusa, grejpfrut je mnogo zdrav a i ostalo, avocado i orasaste plodove u velikoj kolicini jela, a pila sam jedno vreme i Florabio(floradix)  sirup.. ukljuci fizicku aktivnost i plako prema cilju.

Drugi preparat se zvao Gesdine i naravno Mg uz sve to.

Izmenjeno od strane Venera
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tsh mora biti dobro namesten i ne sme puno da skace za vreme stimulacije tj. trebala bi terapiju da imas bar 2-3 meseca pre stimulacije i onda posle redovne kontrole, jesi bila na uz stitne? kakva su antitela? Sumnjivo mi je zbog gvozdja. Ishrana sto sveze i prirodnije, vit. d obavezno, isto je cesto povezan sa stitnom. Ja sam pila Femibion i jos nesto za kvalitet jer mi je amh jako nizak, ali nikako da se setim sta, svaki dan nesto cedjeno od citrusa, grejpfrut je mnogo zdrav a i ostalo, avocado i orasaste plodove u velikoj kolicini jela, a pila sam jedno vreme i Florabio(floradix)  sirup.. ukljuci fizicku aktivnost i plako prema cilju.

Drugi preparat se zvao Gesdine i naravno Mg uz sve 

Radila sam UZ stitne pre par godina bilo je sasvim ok,prosle godine sam trazila da radim ponovo dr.nije pristao ,kao nema potrebe .Trebala sam ici na kontrolu u Novembru kod endokrinologa i nisam otisla  a sad ne mogu mi zakazati nema termina neznam ni ja sta cu ,ali ja pijem celo vreme euthyrox.Moracu ici kod endokrinologa ,antitela su isto bila ok.Taj Gesdine je inositol kako vidim , cini mi se da to piju zene koje imaju PCOS,ili se varam?Tebi to pomoglo za kvalitet?                                                                                                                                       

Izmenjeno od strane Nenski2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam UZ stitne pre par godina bilo je sasvim ok,prosle godine sam trazila da radim ponovo dr.nije pristao ,kao nema potrebe .Trebala sam ici na kontrolu u Novembru kod endokrinologa i nisam otisla  a sad ne mogu mi zakazati nema termina neznam ni ja sta cu ,ali ja pijem celo vreme euthyrox.Moracu ici kod endokrinologa ,antitela su isto bila ok.Taj Gesdine je inositol kako vidim , cini mi se da to piju zene koje imaju PCOS,ili se varam?Tebi to pomoglo za kvalitet?                                                                                                                                       

Ja sam razumela da ti tek odredjuju terapiju posle, koliki ti je sad tsh?  Ja sam se pripremala za vto, bio mi kratki postupak predlozen, trazili su mi tsh da bude uravnotezen oko 1,5 tj. izmedju 1-2, i trebalo je dugo vremena da bude tako, e onda kad sam s time dosla dali su mi Gesdine jer navodno ima dobro delovanje na kvalitet, sto je i kod pcos problem. E sad ja sam te godine stvarno promenila dosta ishranu i neke navike, krenula sa svim tim vitaminima, i pred sami proces deslila se prirodna trudnoca a imam samo jedan jajovod. 

Moje misljenje da ipak pre nego pocnes sve jos jednom pregledas, kreni sa vitaminima i onda znas da si sve sto je do tebe uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razumela da ti tek odredjuju terapiju posle, koliki ti je sad tsh?  Ja sam se pripremala za vto, bio mi kratki postupak predlozen, trazili su mi tsh da bude uravnotezen oko 1,5 tj. izmedju 1-2, i trebalo je dugo vremena da bude tako, e onda kad sam s time dosla dali su mi Gesdine jer navodno ima dobro delovanje na kvalitet, sto je i kod pcos problem. E sad ja sam te godine stvarno promenila dosta ishranu i neke navike, krenula sa svim tim vitaminima, i pred sami proces deslila se prirodna trudnoca a imam samo jedan jajovod. 

Moje misljenje da ipak pre nego pocnes sve jos jednom pregledas, kreni sa vitaminima i onda znas da si sve sto je do tebe uradila.

Neznam koliki je ,trebala sam ici kod endokrinologa na kontrolu u Novembru a nisam isla ,bio mi je negde iznad 2 ,dugo mi nisu mogli stabilizovati TSH a sad morala bi ici kod endokrinologa a nemogu zakazati.Trebalo bi da bude za VTO ispod 2 imam i blagu IR.Super svaka cast za trudnocu ima uvek nade ako imas i samo jedan jajovod,ja sam pre konizacije ostala trudna svaki cas sa bivsim muzem ,e a sad nema sanse prirodno nemogu zatrudneti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam koliki je ,trebala sam ici kod endokrinologa na kontrolu u Novembru a nisam isla ,bio mi je negde iznad 2 ,dugo mi nisu mogli stabilizovati TSH a sad morala bi ici kod endokrinologa a nemogu zakazati.Trebalo bi da bude za VTO ispod 2 imam i blagu IR.Super svaka cast za trudnocu ima uvek nade ako imas i samo jedan jajovod,ja sam pre konizacije ostala trudna svaki cas sa bivsim muzem ,e a sad nema sanse prirodno nemogu zatrudneti .

Pozdrav ,mene bas bas dugo nije bilo ovde. Dosla sam da vas pozdravim,podrzim i kazem samo napred. NENSKI2 ne zaboravi da u procesu samom moras tri puta proveri min tsh jer hoce od terapije da skoci ,iz iskustva ti kazem. :) 

Dame budite hrabre i samo napred :) 

Sena13 i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilče,kako si? Nisam nikad pripadala ovoj temi,ali sam često pratila tebe,bas sam se pitala da li neko zna gde si i Klo si i ima li novosti. 

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutko :) pa tu sam :) dodjem gvirnem jednom godisnje ne zeleci da mracim curice dam im podsrku i odem. Pilce se nada da je ovog puta napravila sebi dobitnu kombinaciju i da ce u decembru posle 12 god prvi put biti trudna :) 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Držim pesnice ali zaista,zaista! Šaljem ti bebeci prah sa moje bebe!:babymommy:

 

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Iwka
Postovalo greskom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Iwka
Duplirana poruka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Iwka
Duplirana poruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.