VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

jocojoco, bas mi je zao.. ne znam kad i da li planiras opet da radis,.ali ako planiras javni se da ti dam par smernica... ja generalno nisam za nase klinike jer im je procenat uspesnosti ne tako veliki, imam utisak kao da idu na to da rade sto.vise puta ne bi li uzeli sto vise para. Meni je vto uspeo iz prvog puta, zakacila su se oba embria, ali sam ja bila svojeglava i insistirala sam na nekim stvarima da radimo kako ja hocu jer ja ipak najbolje poznajem svoje telo... u kom stadijumu su ti vraceni embriji?

Planiram sto pre. Pocinjem da mislim isto sto i ti. Malo cu se jos raspitati i procitati pa cu da vidim sta i kako. Jedino sto mozda jos uradim kod nas je ono da proverim kakvi su mi jajovodi i materica. Vec su mi sugerisale devojke i pitale me dal sam to proveravala. Nisam jel sam zurila da uradim vto (tad sam se selila iz zemlje). Mozda tu ima neki problem. Videcu sta kazu doktori u petak i subotu pa se javljam. Hvala :) 

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

jocojoco, bas mi je zao.. ne znam kad i da li planiras opet da radis,.ali ako planiras javni se da ti dam par smernica... ja generalno nisam za nase klinike jer im je procenat uspesnosti ne tako veliki, imam utisak kao da idu na to da rade sto.vise puta ne bi li uzeli sto vise para. Meni je vto uspeo iz prvog puta, zakacila su se oba embria, ali sam ja bila svojeglava i insistirala sam na nekim stvarima da radimo kako ja hocu jer ja ipak najbolje poznajem svoje telo... u kom stadijumu su ti vraceni embriji?

@Neon šta si tačno insistirala da radiš? 

Pitam te, jer kad sam svog dr pitala treba li da radim testove za trombofiliju i antitela stitne, on je rekao da to nema veze sa ishodom VTO...... ja posle nisam insistirala, jer smo mi išli o svom trošku preko jake preporuke, pa reko ajde da se prepustim njima, jer znaju bolje..??.. :unsure:

Izvinjavam se što vam upadam u chat ovako :)

Izmenjeno od strane Lily0508
Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OSecam se kao u menopauzi..imam napade vrucine, preznojavanja nocu, malaksalost i bol u grudima. Jos nista od ciklusa. Idem u petak  u kliniku da vidim sta ce da mi kaze, mozda da uradim i UZ cisto radi reda i mislim da vishe necu tamo ici ikada. Ne bih da pominjem koja je klinika, nisam trenutno sigurna kakvo je moje misljenje o istoj. Ako ima neki razlog zato me pitas mozemo u private da popricamo. Jel ima ovaj forum private poruke uopste hahahha?!? :) 

Htela sam samo da upotpunim sliku...zato te pitah gde si radila..

Sve zavisi kakav ste problem imali...licno,ne odlucujem se tako lako da menjam doktora jer o nama zna sve...bukvalno sve i svaku boljku..idemo kod njega poslednje tri godine i nema onoga "Jao,kazite mi o cemu se radi".Takav pristup volim..Dobar dan...danas cemo da uradimo to i to...da,pre dve godine ste imali tu i tu semu,aha..bilo je tako i tako..

Svaki moj predlog je razmatran i objasnjen..nije bilo..ma,manite se toga..

A sto se tice nasih doktora...ima dobrih..samo su prebukirani,rade na pet klinika i tu moze da bude propusta..a sto se tice laboratorija u okviru klinika za sterilitet..tu mislim da Prag prednjaci..

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam samo da upotpunim sliku...zato te pitah gde si radila..

Sve zavisi kakav ste problem imali...licno,ne odlucujem se tako lako da menjam doktora jer o nama zna sve...bukvalno sve i svaku boljku..idemo kod njega poslednje tri godine i nema onoga "Jao,kazite mi o cemu se radi".Takav pristup volim..Dobar dan...danas cemo da uradimo to i to...da,pre dve godine ste imali tu i tu semu,aha..bilo je tako i tako..

Svaki moj predlog je razmatran i objasnjen..nije bilo..ma,manite se toga..

A sto se tice nasih doktora...ima dobrih..samo su prebukirani,rade na pet klinika i tu moze da bude propusta..a sto se tice laboratorija u okviru klinika za sterilitet..tu mislim da Prag prednjaci..

Jedna od ovih u centru starog grada :)  Eto malo sam suzila opcije.

Kako su meni na pocetku rekli. moj problem je lako resiv i ja cu uz pomoc aspirina i folne fazon ostati u drugom stanju. Nije se desilo.Ona su me slali kod endro jer su mi rekli da je 100 posto stitna. Nije bila stitna nego insulinska rez. i to tek kad je propala prva vto. Promenila sam hematologa koji je rekao da se uvede fraxi ranije itd itd....Nisam bila zadovoljna od pocetka ali nisam se iskreno ni dobro raspitala. Nisam isla kod drugih ni da vidim. Nisam pitala nikog nista. Moguce da je svuda slicno, ne znam. Ne zelim zato da nekom govorim da su losi ili da su dobri. Meni se doooosta stvari nije svidelo. Da sad ne davim. To sto sam dva puta isla kod njih je samo zato sto sam imala zamrznute pa da ih iskoristim.

Mislim da ovi moji nemaju pojma sta je sa kojom pacijentkinjom. Samo pricaju bice to sve super, bice to sve super. Nista od toga. Zvuci mi da su tvoji posveceniji. Ja sam znala da cekam po pola sata - sat na doktora jer kasni iz druge klinike. Zato ne bih vishe da trosim vreme na njih. Svejedno mi je dal cu da putujem u bg ili prag kad moram enivej preko pola sveta da putujem. 

Nego, koje su najbolje klinike kod nas sad? Jel ima negde neke informacije o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako... ja sam insistirala, poznajući jako dobro svoje telo da.mi punkciju rade 11 dan, zatim da se transfer radi 4 dana, da radimo embrio lepak a kad sam krenula sa stimulacijom krenula sam da krkam ostane i svezi ananas u nenormalnim količinama zbog endometrijuma.... 

Ja sm čula da jednostavno u srbiji doktori namerno odradjuju prva dva puta ne tako kvalitetno ne bi li uzeli sto vise para :( eto samim tim da ne rade embria lepak kao standard mi je jako čudno:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna od ovih u centru starog grada :)  Eto malo sam suzila opcije.

Kako su meni na pocetku rekli. moj problem je lako resiv i ja cu uz pomoc aspirina i folne fazon ostati u drugom stanju. Nije se desilo.Ona su me slali kod endro jer su mi rekli da je 100 posto stitna. Nije bila stitna nego insulinska rez. i to tek kad je propala prva vto. Promenila sam hematologa koji je rekao da se uvede fraxi ranije itd itd....Nisam bila zadovoljna od pocetka ali nisam se iskreno ni dobro raspitala. Nisam isla kod drugih ni da vidim. Nisam pitala nikog nista. Moguce da je svuda slicno, ne znam. Ne zelim zato da nekom govorim da su losi ili da su dobri. Meni se doooosta stvari nije svidelo. Da sad ne davim. To sto sam dva puta isla kod njih je samo zato sto sam imala zamrznute pa da ih iskoristim.

Mislim da ovi moji nemaju pojma sta je sa kojom pacijentkinjom. Samo pricaju bice to sve super, bice to sve super. Nista od toga. Zvuci mi da su tvoji posveceniji. Ja sam znala da cekam po pola sata - sat na doktora jer kasni iz druge klinike. Zato ne bih vishe da trosim vreme na njih. Svejedno mi je dal cu da putujem u bg ili prag kad moram enivej preko pola sveta da putujem. 

Nego, koje su najbolje klinike kod nas sad? Jel ima negde neke informacije o tome?

jja sam radila u becu, prezadovoljna sam, jednostavno je sve onako kako treba da bude... za nase nisam toliko upoznata... ono koliko znam da je najbolja dr.crnogorac iz novog sada... samim tim sto je ona zbog svoje licne borbe za potomstvo pocela da radi ...

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco...danas se sve vrti sto se tice klinika ..Ferona,Genesis i Jevremova...to je neki moj utisak..i klinika Ivanovic...mislim da se tako zove..

Ako vec radite o svom trosku...zaista najvise uspeha ima u Pragu..tako barem kazu statistike..

Neon...nemoj da se ljutis ali mislim da nisi u pravu sa tom cinjenicom da dr fuserajski odrade kako bi im drzava opet refundirala sredstva tj da pacijentkinja ponovo ide na vto..

Iskreno,drzva privatnim klinikama da 180 000 din za vantelesnu jednog pacijenta...a meni npr treba vise od hiljadu eura samo za stimulaciju...ne branim ih,njima se sigurno isplati..

Vto je zahtevna procedura,nije naivna...i zbog hormonskih terapija zena u buducnosti moze da ima zdravstvenih problema a mislim da se zaista sa tim niko ne bi kockao..

Npr ,embrio glue je kod mene uradjen u oba postupka pa nije doslo do trudnoce...ima tu dosta faktora koja moraju da se potrefe..nije kriv " lepak" tj njegov nedostatak...pa kako su zene ostajale trudne i pre tih novih dostignuca u vantelesnoj...da,poveca sansu ali ne toliku..

leni, miliccam, Daca87 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Buba, mojoj koleginici nije uspela ko zna koja po redu vto bez obzira na lepak, feaksiparin i sve savrsene nalaze. Nekad je razlog negde sakriven i nikako da izadje na povrsinu.

@Lily0508 mislim da je potrebno da uradis nalaze na trombofilije, ppsebno ako nikad nisi ostajala trudna ili si imala nekoliko pobacaja. Ako ti je neko u por. doziveo mozdani ili srcani, ako ti neko blizak ima problem sa venama...ako imas vise od 35

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Buba, mojoj koleginici nije uspela ko zna koja po redu vto bez obzira na lepak, feaksiparin i sve savrsene nalaze. Nekad je razlog negde sakriven i nikako da izadje na povrsinu.

@Lily0508 mislim da je potrebno da uradis nalaze na trombofilije, ppsebno ako nikad nisi ostajala trudna ili si imala nekoliko pobacaja. Ako ti je neko u por. doziveo mozdani ili srcani, ako ti neko blizak ima problem sa venama...ako imas vise od 35

Hvala na savetu Leni. 

Nisam imala pobačaja nikad, ali imam 35, a i otac ima baš problema sa venama. Čula sam i da test na d-dimer pokazuje ukoliko je bilo ugrusaka u telu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu Leni. 

Nisam imala pobačaja nikad, ali imam 35, a i otac ima baš problema sa venama. Čula sam i da test na d-dimer pokazuje ukoliko je bilo ugrusaka u telu. 

Pa i nije neki pokazatelj, sam po sebi, jer u trudnoci raste. Sad je kasno da pisem o mutacijama pa cu sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako... ja sam insistirala, poznajući jako dobro svoje telo da.mi punkciju rade 11 dan, zatim da se transfer radi 4 dana, da radimo embrio lepak a kad sam krenula sa stimulacijom krenula sam da krkam ostane i svezi ananas u nenormalnim količinama zbog endometrijuma.... 

Ja sm čula da jednostavno u srbiji doktori namerno odradjuju prva dva puta ne tako kvalitetno ne bi li uzeli sto vise para :( eto samim tim da ne rade embria lepak kao standard mi je jako čudno:(

sta su "ostane" sto si krkala...nisam upela da istumacim? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znacajno je uraditi histeroskopiju...ja bih tu analizu uvela svim zenama pre nego sto i krenu u proces vantelesne...da bude rutunska isto kao sto radimo briseve,viruse itd...

Pisem iz iskustva...jer meni je nadjen endometritis (znaci ne endometrioza,to su dve razlicite boljke) ili ti upala materice "strowbery like"...tj zid materice je u nekim hajde da kazemo bubuljicama i zbog toga embrion ne moze da se zakaci..

Takodje,na strani br 200 ima bas opsirna lista analiza koju sam postavila...smatrajuci da bi bilo dobro odraditi sve te stvari...za zene koje imaju vise neuspelih vantelesnih...naravno,neke od tih analiza vec i odradimo za komisije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Znacajno je uraditi histeroskopiju...ja bih tu analizu uvela svim zenama pre nego sto i krenu u proces vantelesne...da bude rutunska isto kao sto radimo briseve,viruse itd...

Pisem iz iskustva...jer meni je nadjen endometritis (znaci ne endometrioza,to su dve razlicite boljke) ili ti upala materice "strowbery like"...tj zid materice je u nekim hajde da kazemo bubuljicama i zbog toga embrion ne moze da se zakaci..

Takodje,na strani br 200 ima bas opsirna lista analiza koju sam postavila...smatrajuci da bi bilo dobro odraditi sve te stvari...za zene koje imaju vise neuspelih vantelesnih...naravno,neke od tih analiza vec i odradimo za komisije...

Da li mi verujes da sam sad bukvalno uzela da pishem pitanje da li mislite da ovo treba da se uradi!!

Ja sam taj deo preskocila. Sad vidim da sam se zeznula ali sam ja insistirala da se vto ubrza tj da ne proveravam dal su mi jajovodi prohodni i da ih "otpusavam, nego da idemo direktno. To inace nije praksa( koliko se secam, receno mi je da oni prvo sve ispitaju i pokusaju prirodno a onda rade vto). Jos me je neka od vas i pitala za matericu dal sam je proveravala. To cu definitivno da uradim! 

Izmenjeno od strane Joca36

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje,veoma bitna stavka jeste ishrana,vitamini i minerali tj njihova pravilna suplementacija...

Na to nas niko ne upozorava...i svaki dr uglavnom ovlaz o tome prica..

Posebna je prica za zene koje imaju autoimuna oboljenja ili insulinsku rezistenciju..

Na prvom i jedinom mestu je jacanje imuniteta...ako je on zdrav i mi cemo imati zdrave jajne celije..

Znaci pisem sa stanovista zene..u ovom postu ne govorim o nasim djuvegijama..

Bitno je izbaciti losu rafinisanu ishranu...sve BELO...i secere,brasna,mlecno,soli...nista kupovno tipa kobasice,salame...gotova jela..itd...(aditivi u sirokom lugu ignorisati)

Nasa ishrana treba da se bazira na 2/3 povrca i 1/3 mesa..sa jednom do dve vocke ali nisko glikemijske (jos kad bi imali sa sela to da uzmemo pa gde bi nam bio kraj..da znamo da nije prskano)...

Takodje,dva do tri obroka dnevno (bez varanja) jer insulin skace ako ga nonstop opteretimo po sto obroka dnevno..a nama treba da se on spusti na pocetno stanje sto se i desava posle cetiri pet sati..

Druga stvar su vitamini i minerali...mislim da i na strani br 200 pise..da bih ih pravilno uzimali tj suplementirali trebali bi prvo i izvaditi ih (sto je jako skupo)..prvi cinilac su gvozdje i feritin...potom D vitamin,B12,folna,selen a i jod (jako skupa analiza) na koji strani dr i te kako obracaju vaznost...samo kod nas ovo nista ne treba...strasnooo (jod je jako bitan za autoimune bolesti ali mora obazrivo da se koristi i nikako na svoju ruku)

Mozda sam ja sad ispisala sve i svasta i mozda je nejasno...ali pisem ono sto ja prozivljavam..jer primenjivajuci ovakvu taktiku u drugom pokusaju smo imali mnogo bolje embrione...e,sad druga je stvar sto se nasi embrioni ne usadjuju i pored svih lekova i cuda...posto nama i genetika ne funkcionise najbolje...ima tu svega...

Medjutim,najbitije je ne odustati...svako jutro se budim sa tom mislju...

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini auto korektura.. krkala sam paranuse, mislim da se.to kod nas zove indijski orah... 

A to za nase bolnice, ni ja nisam prvo verovala, ali me ne cudi... pa kad su u hitnoj bili u dosluhu sa pogrebnim sluzbama, onda me nista ne cudi... moja jedna prijateljica je radila u bg vto, i kad mi je rekla da su u stimulaciju krenuli pre nego da je dr odradio anti miler hormon (vec joj je 38 god) sve mi je bilo jasno... svaka cast izuzecima ali sam mnogo primera cula da su.nekako traljavo odradjivali te vto a narucito mi je zao zena jer ja mislim da je to jedan od najosetljivijih perioda u zivotu zene kad joj treba sva moguca podrska i da je neko razume u vodi kroz to... a ne da je tapse po ledjima i govori joj bice sve ok...

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini auto korektura.. krkala sam paranuse, mislim da se.to kod nas zove indijski orah... 

A to za nase bolnice, ni ja nisam prvo verovala, ali me ne cudi... pa kad su u hitnoj bili u dosluhu sa pogrebnim sluzbama, onda me nista ne cudi... moja jedna prijateljica je radila u bg vto, i kad mi je rekla da su u stimulaciju krenuli pre nego da je dr odradio anti miler hormon (vec joj je 38 god) sve mi je bilo jasno... svaka cast izuzecima ali sam mnogo primera cula da su.nekako traljavo odradjivali te vto a narucito mi je zao zena jer ja mislim da je to jedan od najosetljivijih perioda u zivotu zene kad joj treba sva moguca podrska i da je neko razume u vodi kroz to... a ne da je tapse po ledjima i govori joj bice sve ok...

Dokazano je da je AmH samo "statistika"...,jedna od bezbroj clanica je ostala PRIRODNO trudna sa AmH 0,03,npr...

dok neke sa normalnim zalihama ne mogu ni uz VTO...

ne bih se ja "hvatala" toliko za AMH...

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu da budem kratka..

Joco...tebi ne treba prohodnost jajovoda ili ti hsg jer se jajovodi "preskacu" u vantelsnoj..tj zaobilaze se..Mislim,vec ste bili u postupku..to se radi kad se ide na insemenacije jer naravno ako su jajovodi zapuseni nema svrhe ni raditi..

Ja sad ne znam da li si ti isla na insemenacije...po tvojim postovima koliko uklavirih niste...zato ti doktori i nisu trazili da odradis prohodnost jajovoda ili hsg...posto,ponavljam za vto vam i ne treba..

Bitno je da se odradi histeroskopija kako bi se videlo stanje materice (da se vidi da li ima polipa,septuma ili ti pregrade,mioma i drugo)...i prilikom tog zahvata (traje 15 min) vidi se ulaz/izlaz jajovoda (sad zavisi ko kako posmatra zensko telo)..znaci vidi se deo jajovoda kako ulazi u matericu..E,sad zasto je to bitno?

Bitno je i zbog hidrosalpinxa tj "otrovne "tecnosti koja zbog zapusenosti jajovoda zna da prodre u matericu i onda ne moze doci do zaceca...Hidrosalpinx se moze i ne mora videti na UZ..Ako se dokaze da ima te tecnosti onda zena nazalost prolazi kroz proceduru vadjenja jajovoda jer se drugacije to ne moze ispraviti..

Neon...u celoj proceduri vantelesne veruj mi najmanje je bitan AMH...takodje,on se i ne meri drugog dana ciklusa kad krece stimulacija jer nema svrhe..

Amh se radi samo zbog dijagnostike tj da se vidi sa kakvom rezervom jajnih celija se raspolaze...Ako hoces da vidis pravo stanje hormona  tj kako ti jajnici rade prvo u dijagnostici vadi se lh,fsh,prg,e2,prolaktin..(takodje,odnosima lh i fsh se moze utvrditi isto zalihe jajnih celija)...a kad se krece sa stimulacijom drugog dana ciklusa se vadi e2 i progesteron..jer ako nesto ne valja od ova dva hormona vantelsna se ne zapocinje..

Opet,toliko zena ima Amh nizak pa proizvedu i po pet sest jajnih celija ali npr odnos fsh i lh je zadovoljavajuci...tako da sto se tice famoznog amh...on nema...po meni u opste mnogo znacaja...koliko ostali reproduktivni hormoni...

Sto se tice pogrebnih preduzeca...to ne bih da komentarisem...znam da smo mi zaostala zemlja i da treba raditi na svesti...ali i u cenjenoj Nemackoj,Kanadi takodje ima takvih ispada..

 

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula raznih iskustava,i pozitivnih i negativnih,i za nase klinike i za klinike u inostranstvu. Ne mogu reci da je Betanija bolja od bilo koje klinike,moje iskustvo je maksimalno pozitivno,a temelji se na uspesnom prvom pokušaju  vto,odlicnoj saradnji sa medicinskim osobljem.  Ne mogu svoj stav izneti kao cinjenicno stanje,jer on to nije,to je moj stav baziran na pozitivnom iskustvu. Jednako vredan i istinit kao negativan stav zena koje su na svojoj kozi dozivele odredjene propuste u toku procesa. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu da budem kratka..

Joco...tebi ne treba prohodnost jajovoda ili ti hsg jer se jajovodi "preskacu" u vantelsnoj..tj zaobilaze se..Mislim,vec ste bili u postupku..to se radi kad se ide na insemenacije jer naravno ako su jajovodi zapuseni nema svrhe ni raditi..

Ja sad ne znam da li si ti isla na insemenacije...po tvojim postovima koliko uklavirih niste...zato ti doktori i nisu trazili da odradis prohodnost jajovoda ili hsg...posto,ponavljam za vto vam i ne treba..

Bitno je da se odradi histeroskopija kako bi se videlo stanje materice (da se vidi da li ima polipa,septuma ili ti pregrade,mioma i drugo)...i prilikom tog zahvata (traje 15 min) vidi se ulaz/izlaz jajovoda (sad zavisi ko kako posmatra zensko telo)..znaci vidi se deo jajovoda kako ulazi u matericu..E,sad zasto je to bitno?

Bitno je i zbog hidrosalpinxa tj "otrovne "tecnosti koja zbog zapusenosti jajovoda zna da prodre u matericu i onda ne moze doci do zaceca...Hidrosalpinx se moze i ne mora videti na UZ..Ako se dokaze da ima te tecnosti onda zena nazalost prolazi kroz proceduru vadjenja jajovoda jer se drugacije to ne moze ispraviti..

 

To sam i mislila nego slabo se snalazim sa samim nazivima postupaka i sta koji tacno podrazumeva jer sam tek pre par dana pocela to da proucavam i citam. Sutra cu u kliniku tek pa cu da pitam da li i oni preporucuju to i zasto nisu ranije insistirali na tome. Imala sam jednu inseminaciju. Verovatno su pokusali jer sam imala jedno prirodno zacenje, na zalost tad nisam znala za trombofiliju. Sad kad pomislim na to...pitaj boga kako se to delilo :) 

Hvala ti puno na ovim silnim informacijama. Toliko nisam dobila za ovih nekoliko meseci od doktora. Dosta stvari je kod mene testirano, da ne gresim dusu. Vecinu onih stavki sa strane200 sam odradila, Eto nisam matericu ispitala na zalost. Za jod sam isto tek skoro cula da ima veze...itd. Ishrana isto primerena insulinskoj rez. Fizicka aktivnost naravno. 

Citam sve, pishem, uporedjujem, primenjujem....a mislila sam da nikada necu morati ovo sve da znam....jbg. Zao mi je sto si ti morala ovoliko u materiju da udjes. :( 

Da li to znaci da klinike u inostranstvu zahtevaju sve ove analize pre dolaska kod njih? A zasto onda to ovde ne rade nego sve parcijalno. Mojoj prijateljici nisu ni trazili trombofiliju u prvim analizama nego tek kad je imala pobacaj u nekoj visokoj nedelj kao e idi vidi dal imas...i naravno ima zena jadna! 

 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem...

Neki put se zapitam sta mi je sve ovo u zivotu i trebalo u smislu da toliko istrazujem..nekako mislim,hej nemoj nista da citas pusti dr da radi...cutacu..pa sta bude...naravno,jos uvek ne mogu da dokucim sta je bolje...

Nekako mislim da sto vise znas...vise se i opterecujes...npr..kad ti rade vadjenje e2 petog,sestog dana stimulacije vec mozes otprilike i da zakljucis koliko imas "punih" a koliko "praznih" jajnih celija..onda sledi agonija...a sad zamisli nekog koga to i ne zanima pa dozivi sok posle aspiracije jer npr dr je rekao da ima osam folikula a od toga samo dve jajne celije...i onda ok,sok je momentalan..ali cini m ise da se pre vratis u realnost ...nadam se da sam razumna...

Sto se tice tih analiza trombofilija,histero..stav mnogih dr je da se to radi posle tri neuspeha..ili ucestalih spontanih u fazonu sve smo iscrpeli.. hajde da proverimo to i to..

Klinike u inostranstvu..nemam iskustva..koliko citam ove nase analize npr za trombofilije su za njih glupost (posebno ako se ima mthfr i pai)..dosta slicno rade kao nasi dr sto se tice stimulacija ali imaju mnoogo bolje laboratorije a rade i druge metode pri spajanju jajne i plivaca poput macsi i picsi...dok nasi uglavnom rade icsi i ivf metodu...dosta ima prednosti ali i mana...pocevsi finansijski pa logistika i drugo...

Toliko ima analiza novih...svake godine je nesto novo popularno...trombofilije se sad smatraju normalne da se odmah urade...ali sad je hit nk celije..

Npr jos niko ne spominje cross match...analizu kompatabilnosti parova i hla tipizaciju...ali verum mi kroz koju godinu i to ce svi mahom raditi..i ta analiza se daje tj uglavnom zena iskopa na netu pa predlozi dr ...Mi smo to odradili,moja gin drzavna nije ni znala gde se to radi tj u kojoj ustanovi u NS-u.

Borba je zaista teska ..i mora se biti strpljiv to je jedini nacin da ostanes normalan...emocije su svakave,od mrznje,neverice,straha pa do nase poznate recenice " Boli me uvo za sve"..pa do srece neizmerne...svi mi prolazimo kroz to,da ne prodjemo sve te faze mislim da bih zaista dusevno oboleli..ta NADA vuce konce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zenice, s vremena na vreme bacim pogled na ovu temu, posto mi je bila veliki oslonac kada sam prolazila kroz vto. Zelim vam svima srece, uspeha i naravno strpljenja, meni je ovo poslednje nekako uvek falilo! Stalno neko cekanje, papirologija, nalazi...

Sve u svemu, ovo je moja prica ukratko, mozda ce nekome znaciti: nakon nekoliko godina uz pomoc druge vto o trosku drzave smo dobili blizance. Prirodno je da svi uvek hvale i preporucuju kliniku u kojoj im je uspelo, mada ja citam na forumima da su mnogi nezadovoljni, nama je uspelo tamo iz prve (privatna u ns-u). Nakon porodjaja prestajem da pijem sve lekove, ne vodim racuna vise ni o ishrani, jedem sve sto mi padne pod ruku, nekako imam osecaj da sam posle svega to 'zasluzila' :-) I onda, ne pazimo samo jedan mesec i ja ostajem prirodno trudna, neverovatno!

I eto, ne tako davno bila sam potpuno ocajna, mislila da necemo imati ni jedno dete i za relativno kratak period, dobijamo trece! Naravno, svako je prica za sebe, sve imamo drugacije probleme, organizme, nema tu pravila, ali eto zelela sam da podelim sa vama moj happy end i da svima pozelim da se sto pre i vama to dogodi!!

Ljubim vas sve puno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene drage, zanima me vaše mišljenje.

Prikupljamo potrebne analize za VTO, danas sam preuzela rezultate hormonskog statusa pa me malo brinu LH i FSH.

Vrednost LH je 10.31IU/L, a FSH je 5.41mIU/ml.

LH je drastično veći od FSH, a trebao bi biti niži :(

Da li to prestavlja neku prepreku za sam proces VTO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene drage, zanima me vaše mišljenje.

Prikupljamo potrebne analize za VTO, danas sam preuzela rezultate hormonskog statusa pa me malo brinu LH i FSH.

Vrednost LH je 10.31IU/L, a FSH je 5.41mIU/ml.

LH je drastično veći od FSH, a trebao bi biti niži :(

Da li to prestavlja neku prepreku za sam proces VTO?

Ne bi trebalo,  ja imam skoro iste rezultate kao i ti i u procesu sam. Moguce da imas PCO ali ni oni nisu problem. Uradi OGTT test da proveris da nemas insulinsku rezistenciju, kod mene je u pitanju jako blaga pred IR koja moze da se regulise ishranom. Ne jedem beli secer ni belo brasno i unosim sto vise povrca, ribu i vitamine za dodatak ishrani i selen.

Nadam se da sam pomogla bar malo. Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde neka teška tišina. E pa da vam se javim sa lepim vestima. Ko je duže na forumu zna da sam imala 3 VTO,prva biohemijska,druge dve beta 0. I tako godinu dana od poslednje VTO kad smo oboje digli ruke i uživali u životu meni se dese || :baby: Želim i vama svima da što pre vidite svoje || ili velike Bete. Vuuučem vas sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa,mnogo mi je drago i čestitam! 

Predji u drugi trimestar da vaskrs sa ostalim trudnicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.