VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

To se nikad ne zna...da li su dobri simptomi ili ne...jednostavno je tako..

Toliko smo svi razliciti...nekoga boli stomak od petog dana pa bude neuspesno...a neko se obraduje sa dve crte..

Takodje,toliko ima zena da nemaju nikakve simptome...ni bol u grudima, ni probadanja u materici pa ostanu trudne..a naravno bude i obrnuto sa negativnim ishodom...

Znam da reci..opusti se...ne pomazu..dosta puta osetila na svojoj kozi...ali druge nam nema...prepustiti se..pa sta bude...

Ja ti zelim mnogoo srece...da beta bude velika..i da osetis cari najvece srece na ovom svetu..

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco izvini videla sam juce da si pisala ali mi telefon juce bio na popravci pa ne stigoh da odgovorim... pritom ova moja mafija od dece mi ne da mira :) 

elemem meni je 8 dana posle transfera bio pozitivan test na trudnocu, simptome nisam nikakve imala do pocetka treceg meseca... samo sam nesto non stop krvaruckala a niko mi nije rekao da se to moze desiti, naime posle su mi objasnili da tokom stimulacije ima mnogo malih folikula koji ne porastu do punkcije, tj u to vreme su mali i ne vide se i samim tim ne punktiraju se ali nastavljaju da pomalo rastu i onda pucaju vremenom... meni se to do kraja 4 meseca desavalo a nisam znala zasto... svaki put sam umrla kad sam videla krvarenje.. :) stomak da boli je normalno, od stimulacije, sve je individualno i normalno i ono sto nije normalno... moze da bude a ne mora da znaci i obrnuto :) koliko su ti vratili i u kom stadijumu?Jel 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco izvini videla sam juce da si pisala ali mi telefon juce bio na popravci pa ne stigoh da odgovorim... pritom ova moja mafija od dece mi ne da mira :) 

elemem meni je 8 dana posle transfera bio pozitivan test na trudnocu, simptome nisam nikakve imala do pocetka treceg meseca... samo sam nesto non stop krvaruckala a niko mi nije rekao da se to moze desiti, naime posle su mi objasnili da tokom stimulacije ima mnogo malih folikula koji ne porastu do punkcije, tj u to vreme su mali i ne vide se i samim tim ne punktiraju se ali nastavljaju da pomalo rastu i onda pucaju vremenom... meni se to do kraja 4 meseca desavalo a nisam znala zasto... svaki put sam umrla kad sam videla krvarenje.. :) stomak da boli je normalno, od stimulacije, sve je individualno i normalno i ono sto nije normalno... moze da bude a ne mora da znaci i obrnuto :) koliko su ti vratili i u kom stadijumu?Jel 

Ja sam zamrznute vracala. 3 komada. Sto je u odnosu na prosli put strava jer nema maltretiranja. I sve je bilo super do tog jednog dana(utorka),posle toga sve super do eto veceras. Malo sam i mirovala malo i setala(do radnje i nazad fazon da ne bih dekubitis dobila od lezanja!) 

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se nikad ne zna...da li su dobri simptomi ili ne...jednostavno je tako..

Toliko smo svi razliciti...nekoga boli stomak od petog dana pa bude neuspesno...a neko se obraduje sa dve crte..

Takodje,toliko ima zena da nemaju nikakve simptome...ni bol u grudima, ni probadanja u materici pa ostanu trudne..a naravno bude i obrnuto sa negativnim ishodom...

Znam da reci..opusti se...ne pomazu..dosta puta osetila na svojoj kozi...ali druge nam nema...prepustiti se..pa sta bude...

Ja ti zelim mnogoo srece...da beta bude velika..i da osetis cari najvece srece na ovom svetu..

Ma sve znam, ok sam ja jer shvatam da tek posle mene ceka borba pa cuvam snagu i zivce. Samo sam htela da vidim jel imao neko neka iskustva sa tom temperaturom? Evo opet je imam ali se ne osecam bolesno vec normalno. Samo eto taj utorak nisam bila svoja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i to je samo trip sa temperaturom, to je toliko mala razlika da.ni ne mozes da osetis porast te temp.koja dolazi zbog trudnoce tj skoka progesterona... sto se tice lezanja, ni to nemoj da te brine, kad hoce da se zakaci hoce, pa ne znam sta da radis... :) ja nisam sekundu mirovala cak ni u trudnoci iako su svi panicili, kao jesi normalna, blizanci su, porodices se ranije a ja eto dosla do 39 nedelje i da nije bio zakazan cr jos bi i probila termin :) najbolje je da usmeris sve misli u pozitivan ishod i videces, bice to ok :) gde si radila vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco, ja nemam iskustva sa vto, samo sa fraksijem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco, ja nemam iskustva sa vto, samo sa fraksijem :) 

Onda cu tebe posle da pitam ako zatreba :)

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i to je samo trip sa temperaturom, to je toliko mala razlika da.ni ne mozes da osetis porast te temp.koja dolazi zbog trudnoce tj skoka progesterona... sto se tice lezanja, ni to nemoj da te brine, kad hoce da se zakaci hoce, pa ne znam sta da radis... :) ja nisam sekundu mirovala cak ni u trudnoci iako su svi panicili, kao jesi normalna, blizanci su, porodices se ranije a ja eto dosla do 39 nedelje i da nije bio zakazan cr jos bi i probila termin :) najbolje je da usmeris sve misli u pozitivan ishod i videces, bice to ok :) gde si radila vto?

Pa sad dal je trip ili ne ja em je vidim na toplometru em sam taj dan je bas osetila. Ono kad te trese groznica. Sad od cega li je, to vec ne znam. Ali me uzasno isfrustrirala jer je sve sem toga bilo sjajno. Videcemo sutra sta ce da bude. U Beogradu sam radila VTO ali ako ne uspe necu vishe u toj klinici a najverovatnije ni u Beogradu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su ti radili embrio lepak, ako nisu to bi ti toplo preporucila... povecava sansu vise nego duplo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ne znam da li su ti radili embrio lepak, ako nisu to bi ti toplo preporucila... povecava sansu vise nego duplo!

Nisam cula za to tako da verovatno ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Embrio lepak.ti pricvrscuje embrion za zid materice, laicki objasnjeno, rade implantaciju umesto tebe :) procackaj na netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Embrio lepak.ti pricvrscuje embrion za zid materice, laicki objasnjeno, rade implantaciju umesto tebe :) procackaj na netu

Da mi nije malo kasno za lepak?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u ovom krugu jeste... ali mozda budes jos nekad radila ako ti trojke ne.budu dovoljne :) 

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovog puta se nisu potrudili ni da se zakace, Beta 1 znaci nista. To bi bilo to od mene sto se tice ovog puta, ove klinike i ove zemlje. Vidimo se sledeci put. Nego kad cu ja da dobijem? Jel to ne dobijam zbog terapije(koju prestajem od danas) ili ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco...sve najbolje ti zelim...ovaj put nije uspelo ali sledeci hoce...samo strpljenja,nade i volje..

Trebala bi ubrzo dobiti posle ukidanja terapije..dan dva.. 

Gde si radila vantelesnu?

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovog puta se nisu potrudili ni da se zakace, Beta 1 znaci nista. To bi bilo to od mene sto se tice ovog puta, ove klinike i ove zemlje. Vidimo se sledeci put. Nego kad cu ja da dobijem? Jel to ne dobijam zbog terapije(koju prestajem od danas) ili ?!

jocojoco, bas mi je zao.. ne znam kad i da li planiras opet da radis,.ali ako planiras javni se da ti dam par smernica... ja generalno nisam za nase klinike jer im je procenat uspesnosti ne tako veliki, imam utisak kao da idu na to da rade sto.vise puta ne bi li uzeli sto vise para. Meni je vto uspeo iz prvog puta, zakacila su se oba embria, ali sam ja bila svojeglava i insistirala sam na nekim stvarima da radimo kako ja hocu jer ja ipak najbolje poznajem svoje telo... u kom stadijumu su ti vraceni embriji?

leni i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, bocu vina otvaram cim cujem dobru vest :) 

qa pa boca je previse za jednu osobu,mogla bi i ja da gucnem koju casicu pre pocetka svih aktivnosti

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kariotip mm nje dobar....to je uzrok svog mog ludila danas sam se odlucila na usvajanje inace:normalan zenski kariotip a mm-za:u analiziranim mitozama nadjen jemuski kariotip sa picentricnim inverzijom hromozoma 9,sto se smatra varijantom normalnig kariotipa....ziva nisam,moze biti ali i ne mora!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivani e,ja se ne razumem ali drzim fige da je dobro ako.postoji mogucnost da bude. U svakom slucaju usvajanje je jako gest tako da uvek.mozete i.to....majka.je ioanko.ona koja odgaja a ne samo koja rodi....:babymommy:

leni i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanooo...samo polako...prvo kod geneticara da vidis sta ce reci..

Mozda metodama pgs/pgd to moze da se zaobidje..ne znam da li postoji takva solucija...ali cvrsto verujem da ces se ostvariti kao majka...

I mi imamo problem sa kariotipom..i naznaceno nam je da moram da idem na amniocintezu...ne damo se..borimo se..sto i tebi zelim..da ne odustajes..

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kariotip mm nje dobar....to je uzrok svog mog ludila danas sam se odlucila na usvajanje inace:normalan zenski kariotip a mm-za:u analiziranim mitozama nadjen jemuski kariotip sa picentricnim inverzijom hromozoma 9,sto se smatra varijantom normalnig kariotipa....ziva nisam,moze biti ali i ne mora!?

Normalni kariotip sa inverzijom hromozoma 9. Mislim da bi bilo pametno da probate vto i da oni odrade preimplementacijsku genetiku(mislim da se tako zove). Rekla bih da je ova inverzija dosta cesta...ali sigurno je ona problem jer si poslednji put bila pokrivena fraksijem i ostalim lekovima.

Drzim palceve i verujem :wub:

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene/devojke.. :)

Nova sam na forumu, pa bih podelila iskustvo. 

Posle dve neuspele IUI, uradili smo VTO u Jevremovoj o sopstvenom trošku.  Od 10 celija, 6 se oplodilo i lepo napredovali do 3. dana, pa su savetovali da sacekamo 5. dan da vidimo hoce li neki preuzeti vodjstvo. Dva  najbolja embriona vraćena 5. dan (20. Oktobra), uz terapiju Utrogetanom 3 puta dnevno, a jedan je zamrznut. 

Posle transfera sam sva bila naduvana, imala pritisak i malo bolove u predelu materice, nabrekle grudi i jako oserljive bradavice, najverovatnije od stimulacije. Medjutim, 8. dan posle transfera grudi polako prestaju da me bole, danas (11 dan) već ništa nema od bolova. Povremeno mi bude muka, imam vrtoglavicu kad ustanem, pošto mirujem, nalete vrućine i budila sam dve noći u znoju. Već 3-4 dana sam bezveze raspoloženja :(, a nema čak ni nadutosti i pritiska u stomaku.

Danas mi je dan kad bi trebalo da dobijem po kalendaru, pa ako ne krene, sutra ću raditi betu. Jutros sam imala malo tragova stare krvi na papiru (ne mogu ni da kažem da je bilo crvene boje, više zuckasto-braon), pa sam se uplašila, ali ništa posle. Za zadnju IUI u avgustu mi je kasnilo 4 dana verovatno od utrogestana, jer je beta bila ispod 1.

Ima li neka ista ili slicna iskustva, pa da me obraduje da je beta bila visoka? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su vraćene dve embria.4 dan....oba se primila... simptoma do.kraja drugog meseca apsolutno nikakvih....ama baš ništa pod milim bogom sem krvaruckanja od stimulacije... osmi dan od transfera druga crta na testu, deseti dan beta 4600 :)

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su vraćene dve embria.4 dan....oba se primila... simptoma do.kraja drugog meseca apsolutno nikakvih....ama baš ništa pod milim bogom sem krvaruckanja od stimulacije... osmi dan od transfera druga crta na testu, deseti dan beta 4600 :)

Uuuh, sad si me malo smirila, hvala ti puno :)

Inače, idem povremeno kod jedne bioenergeticarke, pa sam bas 3 dan posle transfera bila, gde mi je ona rekla da se jedan embrion već bio zakačio, a drugi do tad nije, ali je bio i dalje živ. Kaže možda se zakači, a možda i ne. Ako predjem 5. i 6. nedelju, biće ok, jer će biti kritične. To je sve na osnovu čitanja energije, bez konkretnog pregleda ili testova, pa sam zato malo pod stresom. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco...sve najbolje ti zelim...ovaj put nije uspelo ali sledeci hoce...samo strpljenja,nade i volje..

Trebala bi ubrzo dobiti posle ukidanja terapije..dan dva.. 

Gde si radila vantelesnu?

OSecam se kao u menopauzi..imam napade vrucine, preznojavanja nocu, malaksalost i bol u grudima. Jos nista od ciklusa. Idem u petak  u kliniku da vidim sta ce da mi kaze, mozda da uradim i UZ cisto radi reda i mislim da vishe necu tamo ici ikada. Ne bih da pominjem koja je klinika, nisam trenutno sigurna kakvo je moje misljenje o istoj. Ako ima neki razlog zato me pitas mozemo u private da popricamo. Jel ima ovaj forum private poruke uopste hahahha?!? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.