VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Joco, zao mi je sto nije uspelo. Na kojoj si terapiji bila za trombofiliju? I ako smem da pitam, zbog cega ste radili vto?

Terapija za trombofiliju je aspirin i folna. Kad se utvrdi trudnoca folna se povecava na 2x5mg, proverava se d dimer i u zavisnosti od toga uvode se inekcije...ja do toga nisam stigla. 

VTO sam radila zbog toga sto sto nisam mogla bez vto nista :)  Jednom se desilo prirodno i propalo. Sad opet dodje do zaceca i onda nesto se desi. e sad to jos nisam uspela da pitam doktore. To cu ovih dana. Da vidim jel se zna sad sta drugacije da se radi sledeci put ili cemo opet ovako na srecu. Posto je evidentno da nesto nece. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam te za vto jer spontani nije indikacija za vto. Nazalost, vto nije ni garancija, kao sto si mogla da vidis, da ce se trudnoca odrzati. Ako si bez vecih problema ostala trudna prirodno, onda problem lezi u necem drugom, u tvom slucaju najverovatnije u trombofilijama. 

Ja sam imal slicno iskustvo sa spontanim zbog trombofilija, zato ti ovo i pisem. Meni je fraksiparin uveden odmah cim sam zatrudnela, a saznala sam da sam trudna tri dana pre ocekivanog ciklusa. E sad, znam da nece svaki hematolog da da tu terapiju, jer su oni sada mahom stava da se “previse” daje fraksiparin pa cekaju, ali znam previse zena koje su nakon silnih spontanih tek sa fraksiparinom iznele trudnocu. Ako smem da te posavetujem, probaj da pronadjes hematologa koji je spreman da ti da terapiju sto ranije, ili ginekologa koji ce tvoj slucaj posmatrati sa tog aspekta. 

Koje mutacije imas, heterozigot ili homozigot?

Da li si radila ogtt, kakav ti je insulin? Imas li jos nekih zdravstvenih problema?

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nista od ovog pokusaja. Beta pala na 120, plod jedva naziru, endometrijum se nije zadebljao ili porastao...ne znam sta je tacno rekla. Krvrenje nije stalo. 

Mislim da sam sve vreme i znala da ce tako biti. Prosto imas neki osecaj kad skupis na gomilu lekarske utiske, rezultate krvi i subjektivni osecaj. To sto sam citala po forumima mi je davalo samo trenutni mir da mi mozak ne pukne od kombinacija i kalkulacija. Bitno je (meni bar) da se nisam mnogo zanosila vec da sam bila realna sa tendencijom pozitivnog razmisljanja. Stresa, osim celokupnog VTO procesa koji mi je bio jeziv, nisam imala. Nisam morala ni na posao. Ali ipak na kraju nista. 

Sad ce mi reci sta dalje i sta je razlog. Jel moram na kiretazu? To je tek pakao! 

Sve u svemu ovih mesec i nesto dana su mi bili uzas! Svaka cast zenama u globalu. I onim sto zatrudne kad ih momak samo pogleda, i onima sto se muce ovako i onima koje odluce da se ne muce. Spomenik da nam dignu. Kako se sada spremiti psihicki na ponovo...ne znam.

Srecno svima pa se vidimo uskoro( nadam se da tad necu imati pitanja vec cu samo doci da vam se pohvalim )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jako mi je zao..znam kako se osecas..citam i secam se kako mi je isto tako bilo pre par meseci..koje je to ludilo, uzas! Beta mi je rasla ali ne pravilno, propraceno blagim krvarenjem..nisam htela to da ti pisem, verovala sam da ces uspeti.. 

Drzi se, tu smo jedna drugoj za savet i vetar u ledja! 

P.s.  najveca beta mi je bila 480, samo ne otislo, ne moras na kiretazu.

Izmenjeno od strane Mia-ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Joca36 nemaš pojma koliko mi je žao...odmori malo pa u nove pobede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako mi je zao..znam kako se osecas..citam i secam se kako mi je isto tako bilo pre par meseci..koje je to ludilo, uzas! Beta mi je rasla ali ne pravilno, propraceno blagim krvarenjem..nisam htela to da ti pisem, verovala sam da ces uspeti.. 

Drzi se, tu smo jedna drugoj za savet i vetar u ledja! 

P.s.  najveca beta mi je bila 480, samo ne otislo, ne moras na kiretazu.

Veruj mi da mi je jedino lakse sto se to desilo sad nego kasnije. Ne smem ni da pomislim kako je onim zenama koje kasnije izgube plod zbog ko zna cega sve. A sa druge strane mi je zao sto ne mogu da prebacim preko tih 5-6 nedelja...da vidim sta je na sledecem nivou, sa cim jos moram da se susretnem, mozda tek posle sledi borba...ne znam. 

Kako stoji uspesnost sa zamrznutim embrionima? To jos nisam stigla da googlam :) 

A posebla glavolomilica su doktori. Ne znam sta da mislim. Jedan dan sam ljuta na njih drugi dan mislim da su super. Pa onda opet razmisljam dal su uradili sve sto su mogli? Mozda su trebali ranije da ustanove problem...A onda opet kazem sebi, pa ne moze se bas sve protiv prirode.

U svakom slucaju cu se videti sa doktorkom za koji dan pa cu je ispitati sve za dalje.

Ko prvi zatrudni mora da casti :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Joca36 nemaš pojma koliko mi je žao...odmori malo pa u nove pobede

Idem malo muzu da se posvetim( inace udala sam se u sred procesa vto ). A pobeda se mora desiti, samo je pitanje kad :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joca36 ne znam da li si radila histero..ako nisi eto predgloga da vidis kakva je materica..mozda ima neka pregradica,miom,polip sto se ne vidi na UZ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacna presuda za trombofilije, fraksiparin 0.3 od pocetka stimulacije, pratimo trombocite na nedelju dana, zajedno sa betom, d dimer i jos neke nalaze treba da uradimo...pa ce u skladu sa nalazima povecavati dozu, ako bude trebalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joca36 ne znam da li si radila histero..ako nisi eto predgloga da vidis kakva je materica..mozda ima neka pregradica,miom,polip sto se ne vidi na UZ..

Nisam. pitacu doktora...Kad bih mogla da prebacim one zamrznute sutra bih to uradila i otisla drugom doktoru...vishe me ovi ne bi videli. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacna presuda za trombofilije, fraksiparin 0.3 od pocetka stimulacije, pratimo trombocite na nedelju dana, zajedno sa betom, d dimer i jos neke nalaze treba da uradimo...pa ce u skladu sa nalazima povecavati dozu, ako bude trebalo....

Da, ova dijagnoza je malo drugacija nego moja. Meni pishe fraksiparin se uvodi tek kad d dime pokaze da treba. E sad dal sam trebala odmah da ga vadim od stimulacije to mi nisu rekli. Doduse ima i raznih varijanti trombofilije. Dobro, bar sad znas da prate tvoj probrem i regulisu ga. 

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :) Od 10 jajnih oplodilo se 6 odlicnog kvaliteta, za sada. Idemo na blaste, transfer u ponedeljak, u pitanju je Betanija.

 

To je odlicno ,samo napred ! :* :)

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam te za vto jer spontani nije indikacija za vto. Nazalost, vto nije ni garancija, kao sto si mogla da vidis, da ce se trudnoca odrzati. Ako si bez vecih problema ostala trudna prirodno, onda problem lezi u necem drugom, u tvom slucaju najverovatnije u trombofilijama. 

Ja sam imal slicno iskustvo sa spontanim zbog trombofilija, zato ti ovo i pisem. Meni je fraksiparin uveden odmah cim sam zatrudnela, a saznala sam da sam trudna tri dana pre ocekivanog ciklusa. E sad, znam da nece svaki hematolog da da tu terapiju, jer su oni sada mahom stava da se “previse” daje fraksiparin pa cekaju, ali znam previse zena koje su nakon silnih spontanih tek sa fraksiparinom iznele trudnocu. Ako smem da te posavetujem, probaj da pronadjes hematologa koji je spreman da ti da terapiju sto ranije, ili ginekologa koji ce tvoj slucaj posmatrati sa tog aspekta. 

Koje mutacije imas, heterozigot ili homozigot?

Da li si radila ogtt, kakav ti je insulin? Imas li jos nekih zdravstvenih problema?

Tek sad vidim ovaj post, nekako sam ga preskocila.

Nisam ostala lako prirodno trudna vec folikulometrijom i to jednom. Kapiram da je slucajno

Sto se tice VTO dosta testova sam uradila ali nisam sve. Nisam pregledala matericu, nisam gledala jajovode, nisam secer. Dosta stvari sam i ovde saznala da se rade. Na moju inicijativu sam ubrzala jer se selim iz zemlje pa sam htela da pokusam da zavrsim to pre puta. Ocigledno cu morati da obavim jos ta dodatna testiranja za sl pokusaj.  Takodje sam imala povishen onaj hormon stresa ali to pripisujem tome sto sam bukvalno iz aviona otisla da vadim hormone i pocnem proces vto. Mislim da ako jos uradim par ispitivanja i sledeci put nemam 100 chuda koja ce me snaci, da ce ishod biti bolji. 

heterozigot je u pitanju. Nemam drugih zdravstvenih problema koliko znam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Davno me nije bilo ovde, pre svega pozdrav svima.Da se priključim i ja na ovu temu pre 5 godina sam ostala trudna i nažalost izgubila bebu u 3 mesecu ,kod mene se dosta stvari izdešavalo momak skojim sam tada  bila u dugoj vezi me je ostavio posle toga.Sada sam u srecnom braku, pre 2 nedelje sam saznala da bebu nemogu imati prirodnim putem jer mi prohodnost jajovoda nije dobra desni je skroz zapušen a levi tek tek prohodan.Tako da sam sada u fazi skupljanja papira za Vto.

Izmenjeno od strane Maleni_andjeo
Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su jutros na transferu docekale 4 blaste odlicnog kvaliteta. Dve sam vratila, dve zamrznula i sad planiram da ne izludim do Uskrsa. Ako uspe,cekacu da prodje Uskrs da radim betu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drzim fige. :) :baby::baby: Ja cekam da dobijem pa se nadam da pocinjem sa stimulacijom. 

Izmenjeno od strane Tamarita
sportiva, Lole, Buba82 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SportIva držim fige i ja bude sve okej .Da vas pitam papa test mi je bio III a grupa brisevi  uredni bili bez bakterija dobila sam vaginalete da li ja moram opet da radim zbog komisije ili može taj koji imam?

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SportIva držim fige i ja bude sve okej .Da vas pitam papa test mi je bio III a grupa brisevi  uredni bili bez bakterija dobila sam vaginalete da li ja moram opet da radim zbog komisije ili može taj koji imam?

Moraš ponovo,jer sve mora biti uredu. Puno sreće želim

Maleni_andjeo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su jutros na transferu docekale 4 blaste odlicnog kvaliteta. Dve sam vratila, dve zamrznula i sad planiram da ne izludim do Uskrsa. Ako uspe,cekacu da prodje Uskrs da radim betu.

:babymommy::babymommy::babymommy::wub::wub::wub::wub::babycrib::baby::baby:

Zone* i sportiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 

Pripremili smo se za vantelesnu u privatnoj klinici i kupili smo lekove pre 15 dana u Bgd u apoteci Srbolek, GONAL 28 kutija i MENOPUR 7 kutija i DIPHERELIN inekciju. Cuda se desavaju i u medjuvremenu smo prirodno zatrudneli. Imamo racun, lekove uredno drzimo u frizideru (GONAL) i zeleli bi da ih ponudimo 20% jeftinije. Ako ima zainteresovanih, slobodno pisite, zovite.....nadam se da vam nece trebati kao i nama, ali kao sto rekoh vec smo ih kupili pa bi iste prodali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...ja sam nova ovde i uopste ba forumima 

Bila sam na ET pre 4 dana , 25.03. Poludecu u iscekivanju bete. Imam dve osmocelijske jc ubacene. Nadamo se.

Imam trombofiliju 2xmthfr, + pai . Oba heterozigot. Pijem glukofaz za insul.resistenciju jer sam imala 3 spontana u zadnjih 5 god.

Imam divnu cerku 7.god.ali drugo dete nam ne ide pa ne ide....nadamo se, mislimo, da ce sada uspeti 

Primam fraxi 0.3, pijem vitamine....aspirin 100 sam pila do transfera a od onda fraxi.

Da li jos neko sa hetero mutacijama uzima samo fraxi? Ili uzima i fraxi i aspirin?

Ovih dana sam se malo i stresirala...koliko stres zaista utice na ishod vto? Kakva su vasa iskustva?

Pozz

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna, ja imam iste mutacije kao ti i uzimala sam aspirin dok nisam zatrudnela, a zatim fraksi 0.4 do kraja trudnoće i malo preko. Takođe uzimala glukofaž jer imam ir. Jedina razlika je što je moja trudnoća prirodno bila začeta. 

Pokrivena si sa svih strana i želim ti da uspete!

leni i VesnaK volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco36, žao mi je što prolaziš kroz to. Znam da nije lako, ali nešto se dešavalo, to je bitno.

 

Margarita, jesi li odmah krenula sa fraxijem 0,4 ili ti se d dimer povećao pa si morala da povećaš dozu?

 

 

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmah tu dozu dobila, bez ikakvog radjenja ddimera pre toga. Posle sam na 4 nedelje kontrolisala ddimer i sve vreme je bio ok, nije mi se menjala terapija celu trudnocu.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.