VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Mia kako si skontala da imas ciste? Imala neke simptome ili jednostavno nisi dobijala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnilo mi je 2 nedelje, otisla na uz i op, cista na desnom jajniku. Izazovemo ciklus, odem opet na uz, kad ono jos dve. Idem uskoro opet na uz da vidim sta se sad dogadja. Navodno one nastaju kada folikuli ne puknu, to su kao te folikularne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnilo mi je 2 nedelje, otisla na uz i op, cista na desnom jajniku. Izazovemo ciklus, odem opet na uz, kad ono jos dve. Idem uskoro opet na uz da vidim sta se sad dogadja. Navodno one nastaju kada folikuli ne puknu, to su kao te folikularne.

Pa da i meni kasni evo 15 dana, uradicu test ponovo, a u sredu svakako idem kod doktorke...eeee....jbt...sta jos nece da nas snadje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj Boze da je sve ok, i da je ono najlepse kod tebe :)

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...bas bi bilo lepo da ti je sreca zakucala na vrata:babycrib:

Mia ti nisi pocela sa papirima?Prvo hoces da saniras ciste?

Kod mene/nas uglavnom po starom..terapije,suplementi,ishrana iz korena promenjena...bice jos jedna histero odradjena verovatno u maju a ko zna mozda i kasnije jer ovaj put je radimo u Betaniji..pa ako sve bude ok pocinjemo..

 

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

Imam jedno pitanje( kao i sve zene ovde :) )

Radila sam punkciju 21.februara(12dan stimulacije), uzasno me je bolelo sve tih sledecih nekoliko dana ali sve proslo na kraju. 9 komada uzeli. 

26.02. vraceno mi je 3(5 dana starih) komada. Posle transfera prve nedelje sam imala problema sa besikom koje sam izlecila uroloskim cajevima. Sledece nedelje sam se razbolela skroz. Temperatura ,kijavica...cak sam morala i paracetamol da pijem jer mi je temp bila visoka. 

Danas, 12. dan od transfera uradjena beta koja iznosi 17 i pojavilo se malo braonkasto krvarenje. 

Sutra bi trebalo da krenem sa inekcijama progesterona i povecanje doze folana(sta vec doktor kaze)

Mene interesuje da li je ova beta niska za ovaj slucaj oplodnje ? Da li ima veze sa tim sto sam bila bolesna ili ne. Eto tako cisto ako ima neko neku ideju sta je po sredi. Hvala :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...bas bi bilo lepo da ti je sreca zakucala na vrata:babycrib:

Mia ti nisi pocela sa papirima?Prvo hoces da saniras ciste?

Kod mene/nas uglavnom po starom..terapije,suplementi,ishrana iz korena promenjena...bice jos jedna histero odradjena verovatno u maju a ko zna mozda i kasnije jer ovaj put je radimo u Betaniji..pa ako sve bude ok pocinjemo..

 

nisam bubo, po upute idem krajem meseca, radim trombofilije i nk celije. Da prvo moram njih da se resim, pa cu posle lako..kao ne plasim se, dr kaze to nije nista strasno, postoje razna resenja.. Bubo sto opet histero? Meni je receno od strane drugog dr da nije bilo potrebe za histero HA HA <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

Imam jedno pitanje( kao i sve zene ovde :) )

Radila sam punkciju 21.februara(12dan stimulacije), uzasno me je bolelo sve tih sledecih nekoliko dana ali sve proslo na kraju. 9 komada uzeli. 

26.02. vraceno mi je 3(5 dana starih) komada. Posle transfera prve nedelje sam imala problema sa besikom koje sam izlecila uroloskim cajevima. Sledece nedelje sam se razbolela skroz. Temperatura ,kijavica...cak sam morala i paracetamol da pijem jer mi je temp bila visoka. 

Danas, 12. dan od transfera uradjena beta koja iznosi 17 i pojavilo se malo braonkasto krvarenje. 

Sutra bi trebalo da krenem sa inekcijama progesterona i povecanje doze folana(sta vec doktor kaze)

Mene interesuje da li je ova beta niska za ovaj slucaj oplodnje ? Da li ima veze sa tim sto sam bila bolesna ili ne. Eto tako cisto ako ima neko neku ideju sta je po sredi. Hvala :)

 

pa..draga nasa..moze biti a i ne mora da znaci.. jedno je sigurno, moras biti smirena i spremna na sve a nadati se najboljem.. to braonkasto se cesto dogadja, a prog bi trebalo da zadrzi plod i zaustavi krvarenje ako je do prog..ako nije, prog tu nema puno znacaja.. moguce je da je zbog toga sto si bila bolesna, a i ne mora da znaci.. svako od  nas je prica za sebe.. prilicno je mala beta s obzirom da su 3 embriona, verovatno da se samo jedan ugnjezdio..meni je 10dt bilo 45, ali je moj problem bio taj da se nije pravilno duplala.. drzim ti fige i puno osmeha i pozitive da sve bude ok!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa..draga nasa..moze biti a i ne mora da znaci.. jedno je sigurno, moras biti smirena i spremna na sve a nadati se najboljem.. to braonkasto se cesto dogadja, a prog bi trebalo da zadrzi plod i zaustavi krvarenje ako je do prog..ako nije, prog tu nema puno znacaja.. moguce je da je zbog toga sto si bila bolesna, a i ne mora da znaci.. svako od  nas je prica za sebe.. prilicno je mala beta s obzirom da su 3 embriona, verovatno da se samo jedan ugnjezdio..meni je 10dt bilo 45, ali je moj problem bio taj da se nije pravilno duplala.. drzim ti fige i puno osmeha i pozitive da sve bude ok!!!

Hladna sam kao spricer :)  Vec sam imala iskustva sa losim vestima pa sad znam da sekiracija nista ne donosi.  Znam da sam, sto je do mene, sve uradila. Sad nekako ocekujem od doktora da to poguraju i zadrze. Kad sam prosli put(prirodno) ostala u drugom stanju beta je bila 130 recimo. Ali tad nisam znala sa imam mutaciju MTHFR i PAI1 pa plod nije preziveo. Zato mislim da je glupo da sad kad sve znamo, ovo ne uspe. Eto ustvari mene sad brine, hoce li se doktori potruditi, sto odmah danas nisam dobila inekciju...itd.( mora zena o necemu da se brine :) ) U krajnjem slucaju imamo rezerve na ledu :) 

Hvala enivej 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da ga ponovim jer sam prvi put imala tu tzv upalu materice (endometritis) pa hoce da proveri da se nije slucajno vratila ta bestija..sto meni i odgovara,mislim da cu biti mirnija..

Takodje,idem vec neka tri meseca na Aviva vezbe..koje pomazu da se telo a narocito materica regenerise..tj odlicne su za hormone a i jajovode...vezbe su odobrene od Svetske zdravstvene organizacije i vec nekih 50-tak godina se primenjuju..koga interesuje vise ima na netu...za svaku preporuku..

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da ga ponovim jer sam prvi put imala tu tzv upalu materice (endometritis) pa hoce da proveri da se nije slucajno vratila ta bestija..sto meni i odgovara,mislim da cu biti mirnija..

Takodje,idem vec neka tri meseca na Aviva vezbe..koje pomazu da se telo a narocito materica regenerise..tj odlicne su za hormone a i jajovode...vezbe su odobrene od Svetske zdravstvene organizacije i vec nekih 50-tak godina se primenjuju..koga interesuje vise ima na netu...za svaku preporuku..

Bubo gde ides na te vezbe....pricas za Novi Sad jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...Ulica Stratimiroviceva 6..ides ulicom Cara Dusana na uglu ti je Eurolab skrenes tu levo (ako ides od bolnice) ..posle nekih 30 m sa leve strane je Hipokrat studio..Imas na netu broj fona od instruktorke..ako se ne snadjes pisi mi u inbox...kosta 2600 din...treninzi su ponedeljkom i sredom..

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam progesteron sad. svaki treci dan(u sredu znaci sledeci) pa da uradim betu ( razmislam i sutra samoinicijativno da ponovim da vidim dal se duplira), ultrageston 3x200 da nastavim. I da cekam. To mi je receno.  

Sad sam izmedju optimiste sa " mozda se desi neko cudo" i realiste "cuda se ne desavaju"  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja. Danas 13.3. uradila drugu betu( prva bila 10.3)  i danas je 200,8. Braon krvarenje je i dalje tu.  Da li ta beta povecana od progesterona ili sta? Dal da se opet nadam? Jel moze neko da mi odgovori pliz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta se ne povećava od progesterona nego od trudnoće. Ja bih se na tvom mestu radovala. Ali zbog tog braonkastog miruj i nastavi da primaš progesteron. Usvakom slučaju,čestitam :babymommy:

Kikiriki i Joca36 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahah...dobro mozda malo lupam, nisam iskusna bas u ovome :)  Secam se kod prvog pobacaja(prirodno zacece) beta rasla uredno i samo jedan dan sve cao.Tada nisam primala progesteron jer su mi rekli da se nije dobro ugnezdilo. 

Dal progesteron moze da zadrzi plod ili ne....nisam pametna. I dal je za 72 sata skok od 17 na 200,8 normalno?

Mirujem evo dobijam dekubitis u najavi :) 

Sutra ponovo primam i u petak UZ

Hvala jassa na odgovoru, nadam se da si upravu! Drzim te za rec :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu je jassa, ali moras da mirujes, do wc-a i nazad. Progesteron zadrzava plod. Lepo ti skace beta!!! Raduj se!!! 

Joca36 i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Radovala bih se ja jako samo da ne krvarim ovoliko. Iskreno, nisam se nadala da ce beta da skoci. Nemam nikakve druge simptome trudnoce( osim sto se derem na muza hahahaha). 

Nista, odo na progesteron pa u horizontalu.

petak radim betu, d dimer i UZ. Pa javljam. 

* kad sam danas dosla na prog. zadrzali me na UZ i videli su neku tackicu. Kazu jako je rano da se ista zna, mora da se ceka ali tu je. 

Izmenjeno od strane Joca36
jassa, Zone*, Virdzinija i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

testovi od jutros:

beta 364.9  Nije se duplirala od utorka :(

d dimer 726 ( u granici normale za prvi trimestar)

progesteron 53.16 (u granici normale za prvi trimestar)

UZ u 12h

nisam pametna 

Posle UZ: Doktorka kaze da je bitno da beta lepo raste i da ne moze svima sve da bude po pravilu. To dupliranje je naravno pozeljno ali nije zakucano da mora tako.  

Kaze progesteron nizak ali na nalazu iz lab vidim da sam u nekim granicama nize normale (Trudnice I trimest. 35.0 - 141.0) 

Na UZ se vidi nesto jedva, iz ne znam kog ugla je morala da gleda...kaze tu je ali da se ne radujemo sad 100 posto.

Krvarenje je skoro pa stalo, ne osecam vishe ni one menstrualne grceve. Super se osecam. Nemam nikakve druge znake trudnoce osim cudnih prohteva sto se tice hrane...ali to je mozda i od dosad :)

Sutra progesteron u ponedeljak UZ. u ponedeljak mi je tacno 3 nedelje od embriotransfera i tad bi trebalo da se vidi bolje. Stalno pominje te tri nedelje, valjda je to neki prelomni trenutak, sta znam.

utrogestan naravno uzimam 3x200 sve vreme, pijem ga doduse zbog krvarenja ali pre toga je isao na drugu stranu :) 

Eto, ajde...lep vikend 

Izmenjeno od strane Joca36
Kikiriki, Virdzinija i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Joca36 samo neka beta raste. Čekamo sa tobom sledeći uz :babymommy:

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

@Joca36 samo neka beta raste. Čekamo sa tobom sledeći uz :babymommy:

Hvala, znaci mi! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Joca36 cestitammmm:babymommy:

Kod mene je ovakva situacija...definitivno nisam trudna...dobila sam nakon 47 dana, posto sam bila pod stresom racunam da je to u pitanju.

Bili smo na prvim konsultacijama za 3.vto...krenucemo u maju tako smo se dogovorili...

Uzimacu Prednizon, primicu Intralipidnu infuziju...prosli put sam bila na fraksiparinu, sad jos cekam da odem sa ponovljenim nalazima za trombofilije (definitivno nisu dobri) kod doktorke da vidim sta ce ona reci...ali eto...nekako se radujem maju:angel:

Joca36 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista od ovog pokusaja. Beta pala na 120, plod jedva naziru, endometrijum se nije zadebljao ili porastao...ne znam sta je tacno rekla. Krvrenje nije stalo. 

Mislim da sam sve vreme i znala da ce tako biti. Prosto imas neki osecaj kad skupis na gomilu lekarske utiske, rezultate krvi i subjektivni osecaj. To sto sam citala po forumima mi je davalo samo trenutni mir da mi mozak ne pukne od kombinacija i kalkulacija. Bitno je (meni bar) da se nisam mnogo zanosila vec da sam bila realna sa tendencijom pozitivnog razmisljanja. Stresa, osim celokupnog VTO procesa koji mi je bio jeziv, nisam imala. Nisam morala ni na posao. Ali ipak na kraju nista. 

Sad ce mi reci sta dalje i sta je razlog. Jel moram na kiretazu? To je tek pakao! 

Sve u svemu ovih mesec i nesto dana su mi bili uzas! Svaka cast zenama u globalu. I onim sto zatrudne kad ih momak samo pogleda, i onima sto se muce ovako i onima koje odluce da se ne muce. Spomenik da nam dignu. Kako se sada spremiti psihicki na ponovo...ne znam.

Srecno svima pa se vidimo uskoro( nadam se da tad necu imati pitanja vec cu samo doci da vam se pohvalim )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joco, zao mi je sto nije uspelo. Na kojoj si terapiji bila za trombofiliju? I ako smem da pitam, zbog cega ste radili vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.