VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Pa i ja isto al mozak radi 100 na sat. U čet i petak me je baš jako žigao stomak pa sam od tada malo pala psihički. Još da preživim sutra i prekosutra....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se svega, znam kako ti je... Samo ne dozvoli glavi da se preopteretis, znam da je tesko, i da je lakse reci nego uraditi, gledaj da ne budes sama, citaj, gledaj tv, bilo sta da ti okupira misli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Imam da cekam jos malo do samog procesa. Sa glavom je najgore, ali sto kaze Lole samo da se nadje zanimacina kako se ne bi razmisljalo i kako bi vreme brze prislo. Beta se radi dve nedelje od VTO?

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Imam da cekam jos malo do samog procesa. Sa glavom je najgore, ali sto kaze Lole samo da se nadje zanimacina kako se ne bi razmisljalo i kako bi vreme brze prislo. Beta se radi dve nedelje od VTO?

Da. 14 dana od transfera. E sad moja glava je izdržala do 11 dana da odradim betu, a testove sam radila od 7 dana od embriotransfera. 7-negativan 9- jedvapozitivan 10-malo tamnija crta 11-dan beta. Bila sam jezivo nestrpljiva. Stavljala sam neki tekst ovde šta se sve dešava u materici dan po dan, on mi je pomagao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke danas prosla prvu stepenu komisiju sve u redu nego kad stignem kuci nemam vaginalni bris nisam ni imala doktorka nije skinula jer sam je zvala nego gledam ja dalje papire kad ono bris cervixa candida albicinas I niko mi nista na komisiju a inace 2 komisija zakazana za 13 mart (betanija) sta Da radim betanija neverujem da ce me pustiti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki bice to sve ok. Bas si nestepljiva, mada kada budem bila u toj situaciju ne znam kakva cu biti... Dia uzmi u apoteci 3 kanesten vaginalete i ponovi bris posle 7 dana od koriscenja. Meni su kanesten vagin odlicne. 

Kikiriki i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarita, i sve je bilo ok, Kikiriki je rodila dvije slatke djevojcice:)prije godinu dana i vise...

Usput, tebi puno srece zelim!

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Nisam obratila paznju ko je odgovorio. :D Hvala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam betu vadila 12 ti dan od transfera, tako mi je na izvestaju pisalo. A pacijentkinje dr Crnogorac cini mi se 8 i 10ti dan od transfera...

Dia ili uzmi poliginax vaginalete, one ti pokrivaju sve, pa posle 6-7 dana ponovi bris

Izmenjeno od strane Lole
Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia čudi me da ti nisu videli na prvostepenoj. Obično gledaju to. A u betaniji ne gledaju briseve već uglavnom hormone i spermogram. Ali zbog postupka se reši kandide. Lomexin vaginaleta,pa deflican tableta,pa posle 3 dana ponovo lomexin. I ako možeš naći u apoteci Multi gyn aktv gel koristi i njega između vaginaleta. Izbegavaj slatko...

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia čudi me da ti nisu videli na prvostepenoj. Obično gledaju to. A u betaniji ne gledaju briseve već uglavnom hormone i spermogram. Ali zbog postupka se reši kandide. Lomexin vaginaleta,pa deflican tableta,pa posle 3 dana ponovo lomexin. I ako možeš naći u apoteci Multi gyn aktv gel koristi i njega između vaginaleta. Izbegavaj slatko...

Hvala :) Dobila sam u apoteci Diflucan 1 kapsula I jednu vaginalnu kapsulu Lomexin! U sredu idem svakako jer nemam ni vaginalni bris samo cervikalni! I mene cudi da nisu videli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke sutra idem kod doktora zbog brisa ali mene zbunjuje nesto evo ovo mi pise na nalazu Bris cerviksa mikroskopski pregled: Direktan gram preparat po vidnom polju 1-3 epitelne celije,gram pozitivni bacili, gram pozitivne koke,sluz. Izolovanje I identifikacija klinincki znacajnih bakterija: specificni mikroorganizmi nisu izolovani. Mikoloski pregled rezultat: candida albicans pozitiv! Za kandidu Sam juce popila jednu kapsulu Diflucan 150 mg I plasirala 1 vaginaletu lomexin 600 mg! Ali sta to gram bacili i gram koke? Kod muta isto pise na nalazu Bris uretre Po vidnom polju 3-4 epitelne celije 1-2 pmn leukociti gram pozitivne koke gram pozitivni bacili,sluz on nema candidu I ostali brisevi su nam U redu! Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,za nas je ova trka završena...beta 0...za sad pravimo pauzu..dužu...pa možda jednog dana kad bude para probamo opet...za sad se mirmo sa činjenicom da nećemo biti roditelji....:(:(:( Nažalost...Ljubim vas sve i nadam se da ćete uspeti u svojoj borbi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jasso,mnogo mi je zao.... :(((

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso zao mi je mnogo:(

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso mnogo mi je zao. :( Glavu gore, posle kise dodje sunce. 

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala devojke. Imam da cekam jos malo do samog procesa. Sa glavom je najgore, ali sto kaze Lole samo da se nadje zanimacina kako se ne bi razmisljalo i kako bi vreme brze prislo. Beta se radi dve nedelje od VTO?

ja sam betu na svoju ruku radila 8 dan posle transfera 4 dana starih embriona  i beta mi je bila 30, 90 i dvojke su...mislim da sve zavisi koliko stare embrije ti vracaju i koliko se njih uhvatilo :)

Izmenjeno od strane Neon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso, jako mi je zao :( Verujem da ces se jednog dana javiti sa lepim vestima! Ljubim te puno i glavu gore!!

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso i meni je mnogo zao... ali znam za x slucajeva da je doslo do prirodne trudnoce nakon nekoliko neuspesnih vto... ako budes radila jos jednom, obavezno trazi embriolepak.... 

Znam da je sada tesko ali se cuda desavaju, nemoj se miriti sa TRENUTNOM sutuacijom! Mora posle kise doci sunce! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vec dugo nikog nemaaaa....ni mene nije bilo neko vreme...mi smo u fazi da 15.03. imamo prve konsultacije u 3.vto.

Ali u svemu tome ja imam situaciju da mi kasni dve nedelje...pre 3 dana sam radila kucni test i bio negativan...ni sama ne znam sta da radim...da uradim test opet...vadim betu...nikad mi nije ovoliko kasnilo...nikad...a sta je ako nisam trudna:o

Sta ima kod vas ostalih...Buba...Mia...gde ste zene:D

Izmenjeno od strane Virdzinija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec dugo nikog nemaaaa....ni mene nije bilo neko vreme...mi smo u fazi da 15.03. imamo prve konsultacije u 3.vto.

Ali u svemu tome ja imam situaciju da mi kasni dve nedelje...pre 3 dana sam radila kucni test i bio negativan...ni sama ne znam sta da radim...da uradim test opet...vadim betu...nikad mi nije ovoliko kasnilo...nikad...a sta je ako nisam trudna:o

Sta ima kod vas ostalih...Buba...Mia...gde ste zene:D

Cao Virdzinija..da bas je zatisje..

Prva opcija je trudnoca (Daj Boze), a druga ciste, sto se meni upravo dogadja..u zivotu nisam imala problem sa njima..pocelo je tako sto kasni ciklus, pa izazivamo primolutom evo vec drugi mesec.. i to sve je posledica stimulacije..sta ce biti sa njima videcemo, sad sam na kontracepciji, pa na kotrolu..a u proces cu verovatno krajem godine..

Ako, ne daj Boze, slucajno imas taj problem najbolje je pomeriti proces..mada mislim da to i dr savetuju.. 

Drzim fige da je sve ok :)

gde ces raditi vto i kod kog dr?

Poljubac za sve hrabrice!

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virzinija ako ti nije trudnoca mozda je malo hormonski dizbalans... Proveri kod dr. Ja sam na kontraceptivnim pilulama do 26 pa kada dobijem idem kod dr i nadam se pocinjem sa stimulacijom. :)

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Virdzinija..da bas je zatisje..

Prva opcija je trudnoca (Daj Boze), a druga ciste, sto se meni upravo dogadja..u zivotu nisam imala problem sa njima..pocelo je tako sto kasni ciklus, pa izazivamo primolutom evo vec drugi mesec.. i to sve je posledica stimulacije..sta ce biti sa njima videcemo, sad sam na kontracepciji, pa na kotrolu..a u proces cu verovatno krajem godine..

Ako, ne daj Boze, slucajno imas taj problem najbolje je pomeriti proces..mada mislim da to i dr savetuju.. 

Drzim fige da je sve ok :)

gde ces raditi vto i kod kog dr?

Poljubac za sve hrabric

U Feroni i ovaj put kod doktorke ATP oba puta smo kod nje bili i ova sada cu...svakako u sredu idemo kod nje pa nek me pogleda...moram da priznam da si me malo zabrinula sada, nikad ni ja nisam imala problema sa cistama...drzim fige da svoj problem resis sto pre :rolleyes:...javljam sta se desava 

Ljubaccc za sveee:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.