VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Zenske je l' se neka od vas ili blizih vama susrela sa stimulacijom kod muskaraca tj.spermatozoida?! Tacnije Merional mesec dana 2 puta nedeljno..  Ne znam da li to moze o trosku fonda? Pricalo se isto da ce moci o trosku fonda zamrzavanje j.celija i sperm? Znate li nesto o tome? Aj em konfjusd :huh:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mijic..ja zaista nemam pojma...oko stimulacije muskih..

A za banku...o tome pricaju na tv-u vec pola godine...a kad ce se to realizovati...ne znam..

Kako si nam ti?Pocela sa skupljanjem papira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo dobro..oporavila sam se i krecem again :) bila sam na kons.u Feroni i to mi je savetovano pa se raspitujem sta i kako..htela sam da zakazem prvostepenu ali jos nisu ukljuceni privatnici tako da imam vremena..inace pojavila mi se cista koja mi je poremetila ciklus totalno, tako da se po tom pitanju jos nisam oporavila..predpostavljam da je od stimulacije..jel si ti imala (ne daj Boze) problema sa tim?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, nova sam na forumu i ja sam takodje usla u proces vto, prosla sam drugostepenu komisiju i sad cekam poziv. Izabrala sam Feronu u NS. Ja sam pocetkom septembra pocela da skupljam sve papire i sad 4. januara sam isla na drugostepenu. Da li mi neko moze reci koliko se ceka odprilike na taj poziv i sta posle toga? Prvi put sam u ovome i ne znam nista, a malo postajem nestrpljiva, ovo cekanje je dosadilo.. :) Hvala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mia-nsKoliko sam čula da su privatnici podpisali nove ugovore a ionako ćeš čekati na prvostepenu tako da možeš već zakazati ako imaš sve nalaze,al pazi bris na hlamidiju sad važi 2 meseca. Cinderella dobro došla. S obzirom da je sad bila mala pauza zbog novih ugovora možda ćeš čekati oko mesec dana na poziv,to se nikad ne zna. Uglavnom kad te zovnu sa klinike kažu ti kad su konsultacije. Onda dobiješ pozivno pismo sa kojim ideš po uput za stacionarno i onda sve to nosiš u socijalno na overu.

Cinderella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) Pa tako nesto sam i citala, svako drugacije kaze pa sam zato i pitala da vidim odprilike kako i sta.. Hvala puno na odgovoru :) Ja vec par  dana gledam sanduce mislila sam da ce poslati pismo, a znaci ipak prvo pozovu pa tek onda salju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da te zovu iz klinike gde si radila drugostepenu da podignes ocenu. Pa onda jos 2-3 nedelje dok ti stigne pismo. Ja sam ocenu dobila posle 8 dana od drugostepene i evo proce prva nedelja kako cekam pismo. Cula sam da se ceka 2-3 nedelje. Meni ce u pismu pisati kada da se javim na kliniku. Iz Bga sam i izabrala sam Visegradsku. Verovatno je drugacije od klinike do klinike... :) Budi strpljiva, sve ce to biti kako treba. :)

Cinderella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi gde je bila na drugostepenoj. U NS je drugačije nego u BG

Cinderella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u NS. Pa da, svugde je drugacije.. Hvala, sad mi je svakako jasnije sta treba sledece da ocekujem :) Bice kako treba, mora... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje ja u nedelju krećem sa bockanjem. Trebalo je još pre 2 nedelje kad sam dobila cikus ali mi E2nije bio dobar,visok. Pa mi je dr dala 12 dana da pijem mycroginon i juče sam bila na kontroli. Juče je dakle bila zadnja pilula i čekam ciklus(dr reče kakav god da bude) i u nedelju bocke. Ajmo treća sreća!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke posle dugog vremena evo mene opet krecem u drugi postupak nadam se ovaj put és uspehom sto i vama zelim od srca! Bila sam na vadjenju hormona 2015 amh mi je bio 1.2 prosle godine 2016 1.5 a sad posle prve vto 1.64 hvala bogu meni raste ma da su mi doktori rekli da to opada! E sad meni je problem tsh koji mi je sad 3.818 ref vred  0.555-4.780  na prvoj vto mi je bila 2.05 ostali hormoni ft4 15.91 ref 11.5-22.7 ft3 5.74 ref 3.5- 6.5 prolaktin 11.87 ref 2.8-29.20 estradiol 60.7 ref 19.5-144.2   progesteron 0.42 ref 0.15-1.40  Lh 4.4 ref 1.9- 12.5 fsh 8.7 ref 2.5-10.2 testosteron 0.77 ref 0.50-2.60! Sta kazete za hormone I tsh! Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia......Tsh varira...iz meseca u mesec.. vise su bitniji ft4 i ft3..koji bi trebali da su u 3/4 ref vrednosti..Ako hoces da 100% budes sigurna da li stitasta dobro radi onda bi bilo pozeljno da odradis i anti tpo,anti tg i UZ..

Testosteron takodje treba da je u 3/4 ref vrednosti..

I malo je veci odnos lh i fsh...sto potkrepljuje tvoj amh...tj najbolje bi bilo npr da je..lupam sad fsh 6 a lh 5..odnosno da je izmedju njih razmak oko jedan,jedanipo..

Znaci...ovo sto sam napisala je ideala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa aspiracije. Imala sam 7 dana terapije (gonal f i merional) u subotu primila pregnil i danas aspiracija. Imala sam 6 folikula i dobili 4jć. Sutra mi se javljaju sa klinike da mi kažu koliko se oplodilo. Drž te mi fige.

.Naja., Dia, Tamarita i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:baby::baby::baby: Ja jos uvek cekam pismo iz RZFO a :(. Potvrdu o prolasku drugostepene podigla sam 16.01. 

Virdzinija i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suuuper. Ja sam otisla do RFZOa i dobila obavestenje da imam 12.02. konsultacije :)

Buba82 i Cinderella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da si otišla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni su poslali pismo, ali kada misle da odes po uput i da ga overis. Malo su neorganizovani... Bitno da se zavrsila i ta proceduta. Sa terapijom se krece kada se dobije menstruacija? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako bi trebalo. Ustvari drugi dan ciklusa ideš na uz i vađenje krvi i ako je sve ok počinješ sa terapijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jassa. Pre marta nista. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeeee imamo 2 embionaaaaa.....miiii hepiiiii...2jć nisu bile zrele. Sutra tranfer:D

Jassooo navijam iz sveg srca :*

jassa i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! Imam jedno pitanjce.. Danas sam cula da nisu potpisani ugovori u NS sa privatnim klinikama i da se navodno nesto iskomplikovalo i da ih nece ni potpisati,pa da ce sve prebaciti na drzavnu i cekace se kao sto je bilo pre par godina.. Da li neko nesto  zna o tome? Hvala na odgovoru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! Imam jedno pitanjce.. Danas sam cula da nisu potpisani ugovori u NS sa privatnim klinikama i da se navodno nesto iskomplikovalo i da ih nece ni potpisati,pa da ce sve prebaciti na drzavnu i cekace se kao sto je bilo pre par godina.. Da li neko nesto  zna o tome? Hvala na odgovoru! :)

Zdravo! Jeste bilo  je nekih problema ali valjda resavaju Ferona je objavila na njihovom sajtu u sredu Da za 10 dana ce poceti sa slanjem pisama! A valjda U rfzo su cekali da svi potpisu vto za ovu godinu

Cinderella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.