VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Drage zene, danas sam dobila poziv za UZ, cekala sam od 17.11. Da li cu odmah dobiti odgovor ili cu morati opet neki perio da cekam? ☺️

Ako je UZ u Visegradskoj, odgovor se ceka, u nasem slucaju oko nedelju dana. Prvo te pozovu telefonom, kazu da si prosao i da mozes da dodjes po papir.
Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mkaomakojato...imas li neku autoimunu bolest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno ti hvala na odgovoru.

Nemam nikakvu dijagnozu. Stitna zlezda je ok, ostali hormoni takodje. Od svih trombofilija imam heterozigot MTHFR, PAI je 5g/5g, stecene su ok. Kariotip ok. Uzimam Glucophage zbog povisenog insulina nakon OGTT. Imam blago povisena Antiglijadinska antitela, sto sugerise osetljivost na gluten, i to je nesto cime bi trebalo jos da se pozabavim, ili ga jednostavnp izbacim iz ishrane bez daljih pretraga.

Nadam se da nisam nesto zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa na neki nacin antiglijadinska antitela je sumnja na celijakiju...sto je autoimuna bolest...

Savet...poseti gastroenerologa kako bi se potvrdilo da li imas celijakiju...radi se biopsija...plus se tu radi i hla DQ2 i hla DQ8 kao potvrda..Ako krenes na ispitivanja onda jos neko vreme nemoj izbacivati gluten jer telo mora ostati kontaminiramo...tako da se izrazim..

Tema je bas kompleksna...imam svasta da napisem...ali za pocetak...topla preporuka poseti lekara...kako bi dobila pravu dijagnozu...

A sto se tice T cell sto su ti povecana...mislim da je to zbog antitela sto su ti povecana tj sumnja na autoimunu bolest...

Nadam se da nisam ostra ili napadna...

Svako dobro ti zelim

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki savet zlata vredi, hvala ti na svakoj napisanoj recenici.

Nema potrebe ni za kakvim izvinjavanjima, potpuno si u pravu.

Sve najbolje ti zelim, i iskreno ti hvala na izdvojenom vremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.. nadam se da mi mozete pomoci..:(Tek sam se prijavila ovde izvinite ako budem pisala na pogresnom mestu. 

Zanima me koliko traje proces vto sto se gice prikupljanja dokumenata. Meni je juce rekla dr da pocnem polako da spremam dokumenta.. evo vec skoro 2 godine pokusavam da zatrudnim ali bezuspesno. Imam policisticne jajnike. Ne razvijaju se dovoljno folikuli. Pila sam klomifen primala Pregnil ali nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caka dobrodošla. Za skupljanje dokumenata ti treba recimo 3 nedelje kad se dobro organizuješ. Mi kad smo išli prvi put naravno nismo ništa znali pa se to odužilo na mesec i po. Savet je da kreneš prvo sa onima čiji rezultati najduže važe(spremogram,virusologija)Pa hormoni a za kraj da ostaviš briseve kojima je rok najkraći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala punoo na dobrodoslici i na odgovoru. Moram prvo psihicki da se spremim. Jer mi je bas tesko palo sto su mi rekli da moram dalje i da ne mogu da mi pomognu -_-

..nadam se da cu uspeti...

Prvi put tesko da uspe jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nikakvog pravila, i nemoj uopste o tome da razmisljas, bice kako je sudjeno.

Ja prva nikad ne bih poverovala da cu kroz sve ovo morati da prolazim, ali ako je vec tako, jedini nacin da imam bebu sa nekim koga mnogo volim, neka bude, dacu sve od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se..potrudicu se i dacu sve od sebe.  Vi ste vidim dosta toga prosle pa znate kako je,nadam se da cete i vi uspeti u tome i bilo bi mi mnogo drago..

A jel ima odredjeni dani kada se rade te analize..tipa hormoni jel ima odredjeni dan od ciklusa ili ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hormoni se rade od 3-4 dana ciklusa,spremogram posle 3 dana apstinencije a ostalo može bilo kada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cako...dobro dosla...

Otprilike pred kraj ciklusa uradis briseve ...i muz...(sta znam,mozda sedam dana pred ciklus)..

Muzu posle briseva treba jedno dva dana da se odmori :D..posto je to za njih sok..On kad radi briseve...ne sme da piski min dva sata pre i dva sat posle odradjenog istog...Tako da ako planirate,lupam u 08.00 h da radi...lepo ga probudis u 06.00 h da piski i vrati se na spavanje...:D

U medjuvremenu.. ce taman biti i apstinencija (3-5 dana)...i taman pre nego sto ti dobijes ciklus muz moze uraditi spermogram i spermokulturu..

Kad dobijes ciklus treci dan izvadis hormone (Ameri kazu da je najbolje treceg dana odraditi...zasto...e,pa nemam pojma)..Taj isti dan mozes izvaditi krv i na virusologiju i serologiju.. kao i muz..

Kad prestane ciklus ..tamo neki osmi-deveti dan uradis UZ..i pitas dr kakvi su i da li ima folikula..i kad otprilike da ciljate odnos.. mislim ko zna...mozda i u toj pripremi za vto dodje do bebca..

Tako smo moja deblja polovina i ja uradili..znaci trebalo nam je bukvalno dve nedelje..

Mi koje vec po ko zna koji put idemo na vto..odmah vec zakazemo prvostepenu jer se ceka min mesec dana..pa sve ustimamo..

mkaomakijato voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cako dobro dosla. Nije u svakom gradu isto. Odakle si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da na prethodnoj strani (200 str) imas spisak svih pozeljnih analiza da se odradi..

Cakooo...Posto ides na vto zbog pcos i preskaces jajovode onda ti npr laparo nije neophodan ali je histero pozeljna da se vidi kakvo ti je stanje materice...da li npr ima mioma,polipa,upale materice(endometritis) ili septum..Da se razumemo i na laparo se vidi cela materica ali je histero mnogo manja gnjavaza i oporavak je jedan dan..

Posto imas pcos..trebala bi ogtt sa insulinom da odradis kao i komplet analize za stitastu zlezdu..Ako se dokaze da imas Hasimoto..onda moras uraditi i transglutaminska antitela(gluten)...mada ima zena kojima je stitasta savrsena pa se na kraju ispostavi da imaju celijakiju..

Mozes se uciti na nama ...veteranima..da mi je bila ova pamet pre dve godine...ne bih nista ni zapocinjala dok sve analize ne odradim..ali tako je kako je...doktori pre svake vantelesne traze nesto novo jer jednostavno tako im je lakse nego da te odmah posalju na sve komplet analize sa prethodne stranice..

A sto se tice prvog pokusaja..moje misljenje je da treba da ides na vto sa odusevljenjem,nadom..nismo sve iste..nemamo iste probleme..samo hrabroo u pobede..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooh vise ne znam sta je sta ;) hvala vam mnogo dosta ste mi pomogle. Ovako,uvek sam imala nekih problema sa zdravljem. Ali za ovo se nisam nikako nadala. Najgore ovo je malo mesto. Zivim u Novom Pazaru i sve je malo teze i komplikovanije. Isla sam prvo kod jedne dr koja me je lecila jedno 4 mseseca bez ikakvih analiza. I kad nije uspelo ta 4 meseca odmah mi je rekla skupljaj dok za vto. Ali ja sam mislila da ona ne zna. Pa da pokusam jos kod nekog. Opet sam koristila isto sve i kod druge s tim sto mi je ona garantovala sa tom terapijom da cu zatrudneti. Nije proslo 4 meseca zaglavila sam u bolnici zbog hiperstimulacije. I vise niko ne sme da me leci. 

Zato me strah..svasta sam do sad prezivela ali boricu se..

Dosta sam citala na ovom forumu ali tek sam se prijavila. I ovako lakse mogu da podelim sa vama..jer vidim da imate dosta iskustva o svemu.. hvala vam mnogoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 2 operacije. I kazu mi da imam priraslice da je moguce da to ometa sve..htela sam da se posavetujem sa vama dok nisam jos pocela sa svim tim analizama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cako...jel se to stanje zove endometrioza?

Prezivela si hiperstimulaciju sa lekovima ...tj Klomifen?

Da li postoji mogucnost da odradis analize privatno?

Koju kliniku si planirala da zaokruzis na komisiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da od klomifena. Valjda mi je davala veliku dozu duze vremena..pa sam imala krvarenje pa svasta po nesto.. a nije endometrioza koliko ja znam vec policisticni jajnici gde ima folikula ali se ne razvijaju dovoljno i ne pucaju..tj nemam ovulaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne znam nista za kliniku,jos nista mi niko nije preporucio. Na kojoj ste vi isle? Jel ima neka da je dobra ili bolja od nekih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cako .. meni sad nesto nije jasno...opearacije?Cega?Zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da li su te operacije bile zbog hipera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nema veze sa tim. Imala sam operaciju slepog creva pa se iskomlikovalo posle nekoliko meseci pojavile se priraslice..sto je uzrokovalo splet creva.. Sad mi govore da su mi priraslice po celom stomaku sto mozda ometa rad jajnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je neko zaokruzio Genesis...poceli su pozivi za konsultacije...:rolleyes:

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nema veze sa tim. Imala sam operaciju slepog creva pa se iskomlikovalo posle nekoliko meseci pojavile se priraslice..sto je uzrokovalo splet creva.. Sad mi govore da su mi priraslice po celom stomaku sto mozda ometa rad jajnika

Cako...onda bi trebala da odradis neku intervenciju kako bi se videlo stanje materice...posto su te vec i savetovali..Nadam se da imas dobrog ginekologa koji ce te uputiti dalje..sad jedino ne znam da li to rade u tvom gradu ili moras u neki oblizni veci dispanzer za zene..nadam se da ces istrajati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se..videcemo. Hvala vam na savetima mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.