VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Dragi saborci! Citam vas vec...pa, dve godine. Nisam od onih kojima je lakse kad svoju pricu ispricaju tako da sam vas cutke pratila. moram da vam kazem -puno ste mi pomogle...mozda I moja prica nekome pomogne,a I sad vec imam osecaj kao da vas poznajem...pa bih volela da je podelim sa vama.

Pre godinu I po dana smo imali prvu vantelesnu, pre pet meseci drugu I obe neuspesne. Muz ima astenozoospermiju, koja - 3-5 mil. sperm. I to je koliko znamo jedini problem. 

Nadamo se trecoj sreci! U ponedeljak smo imali FET, vrecen mi je jedan embrion, samo on je ostao za zamrsavanje u prethodnoj proceduri. Danas je peti dan I sad sam vec jako nestrpljiva,ne znam sta cu od sebe,ujedam po kuci. Svaka cast ko uspe da ostane zen! Bas pokusavam vec 5 dana :) nadam se I nadam.

Kad stignem,napisacu detaljnije o procedurama.

Srecno devojkama,zenama koje se bore, ne posustajte! I cestitke buducim majkama, ima vas dosta u poslednjih nekoliko meseci! :)

 

Cica Maca, Plusic, Lole i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Abies...iskustva su uvek pozeljna...dobro nam dosla u ove krajeve i brzo se prebacila  na drugu temu...svako dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali koga ovdeee...? @Tamarita Jesu te zvali na uz? @Mia-ns Šta ima kod tebe? Gde nam je @zozefinabalerina? Mi smo imali u utorak konsultacije i odma mi za četvrtak zakazali histeroskopiju. Odradila sam i nk ćelije. Čekam rezultate. U januaru krećemo sa stimulacijom ^_^

hej jassa..jos nista..pocela sam raditi i skroz zaborawila na wto..ne radi mi slowo na tastaturi <_< kontam da cu na prolece opet sa procesom..ne zuri mi se a garant cu i imati dodatne nalaze da prikupim..trebala bi na kontrolu kod dr kad mi prodje ciklus, mozda ce mi tad wec reci sta i kako..u kojoj si ti fazi? Sori slabo udjem pa ako si i pisala nisam ispratila..

Bubo kako si? Kad ces ti u proces?

Pozdraw i poljubac za swe hrabrice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga jassa, kod mene nista novo. Upravo danas sam ispratila i trecu nedelju iscekivanja. :( Zelim ti uspesnu vto. :) Cim bude nesto novo znacete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Jassa, evo upravo danas sam ispratila trecu nedelju iscekivanja da me pozovu na UZ. :rolleyes: Iskreno nadam se da ce me zvati pre novogodisnjih praznika. 

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja dva puta pitam sestru kaze ne to ne ide.... <_<

U Domu zdravlja mora da ti daju nalog (ginekolog daje naloge) na primer 5 injekcija. Tako i meni daju, a evo čujem i drugim devojkama daju. Idi kod drugog ginekologa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz Mia...sto se tice papirologije sve je zavrseno...sad opet cekanje da se potpisu novi ugovori tako da pismo ocekujem u februaru..a sto se tice novog postupka bice negde u junu...sto se tice mene...ne podnosim ja ovu smrzotinu :D

Abies ima li novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice jutros sam dobila lepu vest nevezano za mene...drugarica kojoj ni treca vto nije uspela ,zabebila prirodno samo dva ciklusa posle treceg pokusaja...dakle cuda su moguca :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@.Naja. ubi me radoznalost, kako si na kraju uspela? VTO ili prirodno? 

Prirodno :) u momentu kada smo se spremali za drugu vto :wub:

 

Ivannice, apsolutno je sve moguće. Isto mi se desilo :) 

 

A gde je naša draga Pilče? Je l neko zna šta je sa njom?

Izmenjeno od strane .Naja.
broccoli i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pratim vas sve vreme, ali nisam mogla da se ulogujem pa nisam mogla ništa da vam pišem...  Vidim da su neke od vas još uvek na ovoj temi... Bubo kraljice drži se i ne daj se... Biće to na kraju sve ok... Samo se držite i nedaj te se... Ljubim vas puno... Pozz od nas dve 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caaaooo svima:angel:, ovde je bas neko zatisje. Mi smo danas prosli drugostepenu, bas smo nesto dugo cekali, ali dobro i taj deo smo zavrsili...sad opet cekanje na pozivmo pismo:D. Koliko sam skontala i ono se sad dugo ceka? @Buba82 vi jos niste dobili pozivno ako se dobro secam, a davno prosli drugostepenu?

Sta ims kod vas ostalih jel se desava nesto? Mia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...da pre mesec dana prosla drugostepenu...cekam i cekam:D

Neki su vec dobili pismo...nije bas ko prosle godine da su sve zamrzli...

Sta si izabrala, koju kliniku?Feronu?

Nema nas na forumu...niko nista ne pise ...bas steta...ovih dana cu napraviti neku listu nalaza...kao i jos nesto sto ja nisam radila a jesu moje prijateljce..ponovicu neke stvari,npr o oblicima vitamina...sto smo davnih dana pisale...malo da podignemo nasu stranicu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima :) Da podelim info, ukoliko neka od vas ceka pozivno za Betaniju... Na drugostepenoj bila 13.12. a danas stiglo pozivno, konsultacije zakazane za 5.02.

Buba82 i Virdzinija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si ti @Buba82 prosla drugostepenu? Dobila pozivno?

@sportiva gde radis vto?

Da odgovorim @Buba82 da izabrala sam opet Feronu...sa njima sam od pocetka i nevezano za vto...pa videcemo:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje...

Stvarno je suvisno pisati sta Vam zelim u ovoj godini...u dubini duse znam da cemo svi uspeti...

Svako dobrooo :babymommy::wub:

Tamarita, Cica Maca i Virdzinija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu saaam :))) Buba pridruzujem se cestitkama i mislim isto kao i ti.. ne gubite nadu nikada..eto kao sto devojke pisu i cuda su moguca..ne dozvolite da vas nikada napusti ljubav, vera i nada.. Srecna nova godina!!!! Kod mene jos uvek stagnacija..nikako ciklus da mi se normalizuje.. cekam sa vama i radujem se!!! :***

Buba82, Virdzinija i Tamarita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene,srećna vam nova godina. Da nam se svima ostvari najveća želja,puuuuno zdravlja i sreće vam želim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, u ovoj godini zelim vam svima prvenstveno zdravlja, a potom da nam se svima ostari zelja da postanemo majke. :baby:

Virdzinija i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima i ja se pridruzujem cestitkama i zeljama...i da sto pre promenimo forum-temu :wub::wub::wub:

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANALIZE-ZENE:

1.Ultrazvuk,Kolposkopija,Cervikalni bris,Vaginalni bris,Papa bris.

2.Bris na Hlamidiju,Mico i Ureaplazmu.

3.Reproduktivni hormoni:Fsh,Lh,E2,Progesteron,Prolaktin,Testosteron,Amh.

4.Hormoni stitaste zlezde: TSH,Ft3,Ft4,Anti TPO,Anti TG,Transglutaminska antitela (IgA,Igg),Parastitna (PTH).

5.Hormoni nadbubrezne zlezde:Dhea-s,Kortizol (saliva),Anderostendion,ACTH.

6.Vitamini:Folna kiselina,B12,Vitamin D.

7.Serologija:HbsAg,HIV,VDRL,HCV.

8.Virusi:Toxoplasmoza,Hepatitis B,Varicela,Rubella,Cytomegalo,Herpes simplex,Brucella (svi na IgM i IgG).

9.OGTT sa insulinemijom: Na 0,30,60 i 120 min (popijena glukoza od 75 g).

10.Analize vezane za stecene i nasledne Trombofilije: APTT,PT,Broj trombocita,AT,Protein C i S,APCR,Vreme krvarenja i koagulacije,sedimentacija Er (citrat),Fibrinogen,D dimer,Homocistein,Lupus,Reuma faktor,Faktor VIII,Antikardiolipinska antitela,Antifosfolipidna antitela,Beta 2 glikoprotein,Antinuklearna antitela,Antispermatozoidna antitela (IgM-IgG- za sva antitela),MTHFR C677T,MTHFR A1298C,FaktorV Leiden,II G20210A,PAI.

10a. Osnovna krvna slika,Feritin,Gvozdje.

11.NK celije:Iz Krvi-Limfociti (ukupno),T limfociti (CD3+),Helper T limfociti (CD4+),Supresor T limfociti (CD8),Odnos T helper i supresor limfocita,B limfociti (CD19+),Aktivni HLA DR poz T limfociti,NK celije (CD3-/CD16+).Iz endometrijuma - 8 dan ciklusa.

12. HSG -prohodnost jajovoda.

13.Laparoskopija: Omogucena je potpuna vizualizacija organa u stomaku i maloj karlici.

14.Histeroskopija:Ispituje unutrasnjost materice (sa biopsijom i skrecingom).

15.Genetika -Kariotip (slika hromozoma)

16. HLA tipizacija:Geni sastava HLA organizovani su u razred I ( geni lokusa HLA A i HLA B,HLA C)razred II (geni lokusa HLA DR i HLA DQ).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, danas sam dobila poziv za UZ, cekala sam od 17.11. Da li cu odmah dobiti odgovor ili cu morati opet neki perio da cekam? ☺️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima i sve najbolje u novoj godini.
 

Da li neko od vas mozda zna da mi protumaci izvestaj NK celija iz krvi?
Sta znaci ako su HLA-DR-poz T-limfociti uvecani?
Da li u tom grmu lezi zec? :(

Da li imate kakvih saznanja o potpisivanju novih ugovora sa privatnicima? 

  

Puno vam hvala! <3

NK.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.