VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Cao svima! Nova sam na forumu. Imam jednu nedoumicu. Procitala sam mnogo sajtova,foruma,... I nigde nisam nasla da je neka primala Fraxiperin 0.3 pre nego sto je zatrudnela. Ja sam imala dva misseda u 8. nedelji i jednu neuspelu vestacku oplodnju. Obe trudnoce sam ostala prirodnim putem. Sad ne bih da idem na VTO,ako vec mogu prirodnim putem. Ali mi je cudno zasto mi je hematolog dao da primam fraxiparin,a nisam jos trudna? Da li to steti zdravlju? Inace imam blagu IR i Pai heterozigot.

ja sam primala nakon transfera, dakle pre potvrdjene trudnoce. Koliko sam shvatila poboljsava cirkulaciju i prokrvljenost materice koja su bitne za implantaciju

tiki tile i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,citam vas i dalje i uz vas sam...sad videh...imam Estrofem 14 tableta,ako nekom zatreba,zafali javite pa saljem.

Ljubimo vas nas troje :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz Jubavice..

Mi koji idemo na vto primamo fraxi ranije ali stvarno jos nisam cula da se daje kad se ocekuje prirodna trudnoca..Uglavnom se daje kad se potvrdi trudnoca..Stav mnogih doktora je da PAI najslabija mutacija i da ne bi trebala da pravi problem u trudnoci...a sad izes ga to nikad niko ne zna ...

Mozda treba povesti racuna o insulinskoj i cim ostanes trudna ponovo odraditi test kako bi se videlo da li ti je doza leka dovoljna..

Takodje treba odraditi i stitastu jer ona hoce da naraste u trudnoci tj tsh,ft3 i ft4 i moze da napravi haos ..Desava se da zenama dobro radi stitasta ali da podivlja u trudnoci..

Da li vam je neko preporucio da odradite genetiku?Ili mozda antispermatozoidna antitela?Moze biti svasta samo treba strpljiv i istrajan...Zao mi je zbog tvog gubitka ali resenje je ici dalje uzdignute glave..

Hvala na ogdovoru! Genetiku sam radila,sve ok. Insulinska mi je  sad u normali,ali i dalje pijem lekove,kaze doktorica dokle god ne ostanem u drugom stanju i do 36 nedelje.Stitna mi je u redu,ali je nisam radila kad sam ostala trudna. Jedino sto nisam radila antispermatozoidna antitela. Ne znam ni da li bi trebala kad sam vec dva puta ostajala prirodno? Da li to utice na pobacaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, hvala na podrsci i savetima! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jubavice...ono sto znam jeste da nema predaje...ovde na forumu zene se lavovski bore..zato,glavu gore ..mozes ti to..

Procitaj i o NK celijama...

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cica Maco...kako napreduje bockanje?Kako si ti?

Bubili dobro sam bockam se bockam:))). Ja sam na dugom protokolu pa videcemo za dalje sada ce poceti sa stimulacijom. Kako si ti? :babymommy:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico...hvala na pitanju..odlicno sam..cekamo komisije..bez obzira kad dobijemo pismo odlucili smo da sa novom vantelesnom krenemo na prolece...kako bi se telo sto vise odmoriloo...

Srecno sa bockanjem...ja sam prvi put bila na dugoj semi...ukupno sam se bockala nekih 35 dana...brzo sve to prodje...drzimo fige da imas dosta jajnih celija...

Pozzz za ostale devojke..

Cica Maca, Lole i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke druzimo se again..ne da mi se predjem u prve trimestre..ovog puta biohemijska :mellow:

Bubo nesto sam nacula da privatnici nisu na listi do kraja god.. kad imas komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo mia baš mi je žao...meni su rekli da je to dobar znak. Drži se  i biće jednom mora. Mislim da su neke klinike popunile svoje kapacitete do kraja godine pa su skinuti sa liste...

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Mia bas mi je zao! Glavu gore i sve ce biti u redu! Drzim ti fige! Jel bi htela samo da napises vrednosti bete, secam se da ti se lepo duplirala...

Bubo, pametno si odlucila, taman da das malo telu vremena! Pratim vas ovde i dalje, cekam da ispratim tebe, Jassu i jos par vas sto je ostalo :babymommy:

Devojke, ostalo mi je jos 15 fraxiparina 0,3ml, sa rokom trajanja 12/2019 ako nekoj treba neka me kontaktira, ja sam iz NS

Mia-ns i tiki tile volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia...sta reci...nema druge...ici dalje..najvaznije je popricati sa samim sobom i naci resenje...Eto,nemam sta pametno napisati..

Ja sam prvu komisiju prosla i bio je Genesis..par dana posle toga vec ga nije bilo...Cekam drugu komisiju...e sad da li sam i ja upala u privatnike sad stvarno ne znam..Znacu tek kad dobijem pozivno pismo a ne verujem da ce se to desiti ove godine.  Ako ipak budem dobila drzavnu institucija ostaje mi samo da pisem molbu za prebacaj...Veruj mi da me boli dupe vise..

Lole...bravo za gest...

Cica Maca i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole vadila sam je vise puta..45 posle 3d 150, posle 2d 240, 3d 477..i skontala sam da se duplira na 3 dana..medjutim izgleda je ipak trebala na 2d..

Bubo kontam te sve..bespotrebni papiri i cekanja u redu..mislila sam da tek treba prvu da prodjes..jesi sigurno si kod njih, nema da brigas..ja mislim da ce ti stici pismo pre ng.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo vec imali dosta analiza uradjenih pa sam odmah bila zakazala prvostepenu...(ja sam izvadila odmah hormone posle neuspeha i katastrofa su,nisam cekala sledeci ciklus kao da rezultati budu merodavni...nisam bila strpljiva)..a kad sam bila tamo zene su zakazivale pa sam cula da je na red dosao novembar,druga polovina....Nasa clanica je sad pre neki dan zvala i dosli su do decembra...prva polovina...

Mia...jesi bila na konsultacijama posle nemilog dogadjaja...sta kazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci otprilike na mesec i po, dva se zakazuje..da imam u planu kada krenem za zakaz..hvala ti :)

jesam, pa ono najvaznije je da se nesto dogodilo, znamo da mogu da zatrudnim..a opet telo je odbacilo plod jer nesto nije bilo kako treba..predlazu era test i genetiku kao dodatne nalaze..on je radio kariotip, ok je sve, ja nisam, uradicu..i uradila bih taj era test, on pokazuje kad je najbolje vreme da se embrion plasira u matericu, verovatno znas za to ;) 

Za mesec dana idem na kontrolu, pa cemo se tad dogovarati..ali opet ja bih u postupak tek tamo na prolece..

Jel si ti radila nesto od dodatnih nalaza?

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise i nema sta da uradim...ostale su NK celije ali svakako sam pod Prednizonom jos od pocetka stumulacije...uglavnom ga svi dr daju posle transfera...medjutim,eto sad smo probali bas dosta ranije...mozda treba jaca doza...nisam pametna..

Kod mene je problem kvalitet jajnih celija a protiv prirode jednostavno ne mogu...ostalo je da ishranom,suplementima pokusam da to dovedem u red...a pokazalo se u drugoj vantelesnoj da to deluje...jer su embrioni bili kvalitetniji...znaci pomaka ima ali nije neki wauu ishod..

Citam i slusam onog dr Ljubica...zapalo mi za oko vracanje embriona iz dva puta...drugi i treci dan...pa videcemo mozda se i tu nesto izrodi...

Od alternativnih stvari.. tu su jos smokve u maslinovom ulju,akupunktura,vezbe ze cirkulaciju,homeopatija i cajevi..

Nemam vise ideja..:D

Virdzinija, Cica Maca i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pijes Inofolic i kako ti se on cini? Cula sam sve naj o njemu..pila sam ga sa vitaminima i bilo je nekog malog pomaka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia ne pijem Infolic...ja narucujem vitamine iz Amerike tako da sam tu pokrivena... nosila sam bocicu da pokazem doktoru,veli sve ima sto mi treba..a sto je najbitnije dobri su oblici vitamina...

Svaki dr ima svoje misljenje sto se tice suplemenata i terapija pre i posle transfera..Npr devojka sto je bila sa mnom u sobi (vodila ju je dr Crnogorac) uzimala je Utrogestan dva puta dnevno od po 400 mg dok sam ga ja uzimala tri puta dnevno od po 200 mg...Medjutim,ja sam bila dodatno dobijala i progesteron depo dok ta zenica nije...i koja terapija je bolja ..nemam pojma..jednostavno experimentisu sa nama pa sta upali...

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto dobila Utrogestan 2x400mg i prog depo 10dt na 3 dana..mislim da je mozda ranije trebao prog depo da se uvede..to je ono sta bi bilo kad bi bilo.. u prvoj vto sam primala utrog 3x200..inace mi je prog nesto nizi..

Da sad se setih da si pisala da ih porucujes..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia ...ja sam progesteron depo primala od transfera tj i taj dan sam ga dobila..

Eto,sve i da hocu nekog da okrivim ne mogu...zaista je sad sve odradjeno kako treba..I Neupogen je stavljen prilikom aspiracije...kad sam taj lek trazila u Genesisu svi su me gledali ko crnu ovcu,niko nije cuo za to..

Na poslednjim konsultacijama mi je receno da vitamin D ili hormon D danas ima veoma znacajnu ulogu za reprodukciju.,..medjutim,dr nije znao da ga ja vec pijem i proveravam..tako da sam i tu bila pokrivena..

Do sada nisam praktikovala alternativnu medicinu...evo pocela sam sad i sa tim da se bavim...Tako da...sve karte sam ispucala..ostalo je da cekam prolece sa lepsim vestima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.