VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Nikada mi Mira nije bila nesto posebno simpaticna, cak mi je vise antipaticna, ali nakon ovoga mi se totalno ogadila! Profa me je jos vise razocarao sto joj nije objasnio neke stvari! Da ti kao predsednik udruzenja za humanu reprodukciju tako ides budali uz dlaku nije mi jasno! A tek njegova izjava da neki smatraju da je to brzi nacin pa zato odmah pokusavaju na VTO pa eto ostanu trudne u medjuvremenu, a niko ne spominje da se u tom medjuvremenu krene sa nekom stimulacijom koja je nekima sasvim dovoljna da se sve pokrene... I izmedju redova osudjivati zenu sto se 31 godinu bori za potomstvo, i sto joj je konacno uspelo, nemam reci! Cinjenica je da je cela generacija preskocena, ali ona nije odustala i posle toliko godina je uspela, SVAKA JOJ CAST! I najstrasnije od svega mi je sto se emisija ima naslov “Ko je otac?”

Izmenjeno od strane Lole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia...draga...sta se desava :babymommy:

heej Bubo i ostale hrabrice..nije me bilo, skinula sam se malo s neta i foruma da iskuliram i sacekam betu..iiiii beta rastee i duplira se lepo..cekamo prvi uz..po beti bih rekla da je jedna beba sa nama...nema vece srece i radosti :babycrib::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke...moja borba se nastavlja...ni ovaj put nismo stigli do cilja...ne predajemo se..to je sigurno :wub:

Bubooo sad vidim..jakoo mi je zao, ti si nasa hrabrica i veliki motivator..sigirna sam da ce doci i tvojih 5 minuta, verujem u to..vidim da si vec nastavila dalje, veliki si borac, svaka cast! Tu smo da pruzimo max podrsku!!! Ljubim te i samo napred!

LalaMala, Buba82, Lole i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mijic....cestitke...bravo...:babymommy:...sad sledi uzivanje i zapovedanje...molim lepo:P

Hvala na lepim recima i podrsci kako od tebe tako i od ostalih zenica...

Plusic i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia draga čestitam od srca...uživaj sad i vuci nas....

Plusic i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke koje se spremate za postupak,

meni je ostalo vise od pola kutije profertil female vitamina (za 16 dana) sa rokom trajanja do 10/2019.

 ja sam iz Ns pa se moze i licno naci a mogu i da posaljem postom, ako neka od vas zeli samo mi pisite u inbox.

 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim niko ne pise...sve ste se preselile u trimestre :babymommy:.. tako i treba..

Moji nalazi na broju...spremni..sad ide ono neizbezno cekanje...

Virdzinija.. Zoze .. kako ste..kako skupljanje papira?

Lena 77, Plusic, Lilika86 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moji na broju, cekaju 1.11.:D. Ostalo mi u medjuvremenu jos kod hematologa da odem sa ponovljenim nalaz...cekanje ubi...ali dobro valjda ce i tome doci kraj. 

Svim devojkama koje su nas napustile zbog pizitivnih beta...zelim lepu i mirnu trudnocu i da uzivaju u njoj :wub:

Mi koje smo tu i dalje zajedno u nove borbe:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vas i dalje pratim, iscekujem i navijam za vase pozitivne bete iako sam 18 nedelja. Srecno svima i samo hrabro :wub:

Lilika86, Mia-ns, Lole i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...sta bi na kraju sa NK celijama...jesi pisala...ja se nesto ne secam...izvini...Kakvi su rezultati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko kosta da se uradi analiza NK celija? Treba mi za drugaricu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam pisala, bila sam u nekoj minus fazi, pa sam samo svracala da vidim sta se desava...nalaz mi je povisen nije drasticno, ali povisen tako da ce mi uvesti terapiju...

Izmenjeno od strane Virdzinija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko kosta da se uradi analiza NK celija? Treba mi za drugaricu 

Ja sam radila nalaz na NK celije tako sto su mi uzimali uzorak direktno iz endometrijuma...15000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni...ja koliko sam shvatila bolje je uraditi preko biopsije nego vaditi krv..Inace u NS-u nk celije sa antitelima leukocota izadje oko 7500 din..to je iz krvi..

Virdzinija..draga sta ti od lekova daje i kad ce ti ih uvrstiti...mislim ja pretpostavljam Prednizon i koju dozu..

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni...ja koliko sam shvatila bolje je uraditi preko biopsije nego vaditi krv..Inace u NS-u nk celije sa antitelima leukocota izadje oko 7500 din..to je iz krvi..

Virdzinija..draga sta ti od lekova daje i kad ce ti ih uvrstiti...mislim ja pretpostavljam Prednizon i koju dozu..

Nismo pricali o konkretnoj terapiji, cule smo se telefonom, da mi kaze rezultate i da ce mi ukljuciti terapiju...kad prodjemo komisije pa na konsultacijama cemo o tome...predpostavljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Nova sam na forumu. Imam jednu nedoumicu. Procitala sam mnogo sajtova,foruma,... I nigde nisam nasla da je neka primala Fraxiperin 0.3 pre nego sto je zatrudnela. Ja sam imala dva misseda u 8. nedelji i jednu neuspelu vestacku oplodnju. Obe trudnoce sam ostala prirodnim putem. Sad ne bih da idem na VTO,ako vec mogu prirodnim putem. Ali mi je cudno zasto mi je hematolog dao da primam fraxiparin,a nisam jos trudna? Da li to steti zdravlju? Inace imam blagu IR i Pai heterozigot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz Jubavice..

Mi koji idemo na vto primamo fraxi ranije ali stvarno jos nisam cula da se daje kad se ocekuje prirodna trudnoca..Uglavnom se daje kad se potvrdi trudnoca..Stav mnogih doktora je da PAI najslabija mutacija i da ne bi trebala da pravi problem u trudnoci...a sad izes ga to nikad niko ne zna ...

Mozda treba povesti racuna o insulinskoj i cim ostanes trudna ponovo odraditi test kako bi se videlo da li ti je doza leka dovoljna..

Takodje treba odraditi i stitastu jer ona hoce da naraste u trudnoci tj tsh,ft3 i ft4 i moze da napravi haos ..Desava se da zenama dobro radi stitasta ali da podivlja u trudnoci..

Da li vam je neko preporucio da odradite genetiku?Ili mozda antispermatozoidna antitela?Moze biti svasta samo treba strpljiv i istrajan...Zao mi je zbog tvog gubitka ali resenje je ici dalje uzdignute glave..

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Nova sam na forumu. Imam jednu nedoumicu. Procitala sam mnogo sajtova,foruma,... I nigde nisam nasla da je neka primala Fraxiperin 0.3 pre nego sto je zatrudnela. Ja sam imala dva misseda u 8. nedelji i jednu neuspelu vestacku oplodnju. Obe trudnoce sam ostala prirodnim putem. Sad ne bih da idem na VTO,ako vec mogu prirodnim putem. Ali mi je cudno zasto mi je hematolog dao da primam fraxiparin,a nisam jos trudna? Da li to steti zdravlju? Inace imam blagu IR i Pai heterozigot.

Imas temu Fraksiparin u trudnoci, ako je moguce uci u nju, bilo je zena koje su primale pre trudnoce ali vecina je uzimala aspirin. Da popricas sa ginekologom? 

Dovoljno je sto ces se bockati 9 meseci.

Fraksi ne prolazi kroz posteljicu, u tome mu je prednost u odnosu na aspirin.

Ja bih uzimala aspirin i sredila IR. Dakle promena nacina ishrane, folna, aspirin, magnezijum, 3x nedeljno fizicka aktivnost, svakog 26 dana ciklusa uradis betu i cim bude pozitivna trk kod hematologa/ginekologa :) Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, ovaj tvoj poslednji pasus od reči do reči je bio moja dobitna kombinacija, evo nama naše Anice. :wub:

Jeca 90 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim clanicama, pratim vas redovno, sutra i ja  pocinjem sa svojim prvim bockanjem. 

:angel: 

jassa veliki pozdrav, buba samo napred, plusic draga :* 

Sve vas puno pozdravljam:wub:

jassa, Plusic i Virdzinija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Cico...evo prosipam za tobom vodu...nemoj da se osvrces:P

Puunooo strpljenja,mira...

Cica Maca i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.