VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Dan transfera je nulti dan,ne računa se....

NikAa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice dan transfera racunate kao prvi dan (od onih 10 ili 12 kojih cekamo do bete)? Izvinite na glupom pitanju nesto me drugarica buni.:)

I da li je nekoj stomak bio kao da je 4. mesec trudnoce? 

kao sto Jassa kaze transfer je 0 dan...Javi se dr gde si radila otecen stomak je simptom hiperstimulacije jajnika,moze biti dosta opasno ako se ne sanira...a sa druge strane postoji 'prica' da ko upadne u hipersenzibilizaciju po nekom nepisanom pravilu zabebi...

Zelim ti da saniras to sto pre i javis nam se sa velikom betom...

P.S

Verovatno ce te muciti i zatvor,ja sam imala blazi oblik pa nisam 6dana mogla u Wc.

tiki tile i Lole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tiki, drzim fige i vucem te za nosic :wub:

Nika, vec su ti zenice napisale nulti je dan transfer, a ako budes imala problem sa zatvorom meni licno je jako pomogla Mg mivela voda, ona blago gazirana..

Izmenjeno od strane Lole
NikAa i tiki tile volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole hvala punooo na savetu. :wub:Nemam taj problem, tu je sve uredno. Ovo mi je drugi put, a sveeee od prvog sam zaboravila od srece sto je bilo uspesno.:) sve smo prirodno radili ovaj put, bez hormona a stomak mi je naduven skroooz i veliki (a ja sam bas mrsavica) pa se ta promena jasno primeti. Proci ce valjda.

Lole i tiki tile volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vilo nisam nekako videla tvoj odg. Mi smo imali zamrznute i vraceni u prirodnom ciklusu. Bez bockanja. I oni se kao cude reakciji jer navodno nema od cega. A mene upravo to i brine. Nikakav zatvor, nista. A stomak kao kada sam bila trudna 4. Mesec bukvalno. Ako se ne promeni zovem za 2 dana da vidim sta da radim. Daj Boze da nije nista lose.

tiki tile i PanonskaVila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Lole :wub::wub::wub::wub:

mada ja sada imam simptome kao pred dobijanje. jedino drugacije sto su me pre neki dan i samo taj dan bas jako zigali jajnici kao kada se prehladis :huh:

trudim se da ne razmisljam ali zenska glava je cudo B)

Kikiriki i Lole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiki ja sam prvi put imala iste simptome i bilo je uspesno tako da..  to nekada moze biti i dobar znak! :)

 

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiki mene evo iako sam 7ma nedelja i dalje ziga s vremena na vreme, meni su rekli da je do treceg meseca to normalno tj. da se desava. Pred betu me je par puta tako jako zaboleo stomak da sam bila ubedjena da sam dobila..

Bubo, bice, mora biti! Drzim ti fige! Samo hrabro! :babymommy:

Plusic, tiki tile i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo da li je beta 0 ili si prokrvarila? Šit u svakom slučaju. Nedaj se!!!

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki...isto se desilo kao i prosli put..nisam docekala betu..ranije prokvarila..Ovaj put je terapija bila obrnuta ali nije urodilo plodom..

Bas cu opisati oba postupka..cim se domognem kompa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Buba82 bas mi je zao. 

dobro je da si pozitivna i da nastavljas dalje. 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki...isto se desilo kao i prosli put..nisam docekala betu..ranije prokvarila..Ovaj put je terapija bila obrnuta ali nije urodilo plodom..

Bas cu opisati oba postupka..cim se domognem kompa..

Tri puta pokusavam da napisem poruku ali reci ne dolaze, zao mi je. Volim te i idemo dalje. Ti si nas vodja zato od sutra u novu borbu. Cmokic

Plusic i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta sve necemo doziveti... :(
Nama je otkazan fet, sve cetiri bebe u blastocistama su mrtve, u dve razlicite slamice... Dr kaze da to jos nije doziveo...
U celu ovu pricu smo usli kao odlicni kandidati, a sada neprekidno idemo nizbrdo...

Ali stojim, ne znam samo kako.

Ima li neko od vas iskustava sa kariotipom i fragmentacijom spermatozoida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makijato...jbg..desava se...moras gurati dalje...nema druge...

Sto se tice kariotipa.. samo oboje izvadite krv pa vam geneticar tumaci...ako cete privatno kosta oko 15 000 din...a ako drzavno malo se duze ceka...Sto se tice fragmentacije znam da kosta oko 100 e..

Pretpostavljam da je prva vantelesna...ali stvarno sve je resivo .. samo nemoj da klones..:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo ti hvala na podrsci, pogotovo jer dolazi u trenutku kada i sama imas svoje lose dane. :babymommy:
Nasli smo kariotip za 9500 rsd. po osobi u Medi Grupu, a fragmentaciju za 6600 rsd. u Institutu za molekularnu genetiku u BG.
Vec sad me brinu rezultati...

Posto nam je prethodna vto zavrsena spontanim u 11. nedelji, bila sam sigurna da fet blastocisti pokriven fraxiparinom ne moze lose da prodje. Ipak, ko visoko leti, nisko pada, i jako je tesko ostati pozitivan kada shvatis da nakon godinu dana u postupku vto kreces sve iz pocetka, i da si izgubio sest beba za samo par meseci...

Buba82, tiki tile i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makijato...to sto sam napisala cenu za kariotipe to je za oboje...mislim da ti je u Aqualabu najjeftinije...

Sad..jbg  izgubili ste godinu dana...pa dobrooo...mozda je glupo sto cu ovo napisati..ali na vreme je otkriven problem,zamisli da ste odradili nekoliko vantelesnih..pa tek onda da su otkrili...nadam se da te ovim nisam uvredila..

Samo cu ti reci.. moju poznatu recenicu...nije bitno koliko puta padnes...bitno je da odmah ustanes..Evo dizem moral svimaaaaa....nema predaje...Ja sam trenutno u cekaonici Doma zdravlja,dosla po upute a u subotu sam prokvarila...

NikAa, Miki986, tiki tile i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo navijamo za tebeeee...nema predaje...glavu gore! 

Sve sto je vredno imati,vredno je cekati. Ti si borac ne sumnjamo u tvoju pobedu i snagu.;)

tiki tile, Lole, Buba82 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva vantelesna:                                                                              Druga vantelesna:

Ferona                                                                                             Genesis

Zahvati:HSG                                                                                    Zahvati:Histeroskopija

Dijagnoza:Hipo,Hasimoto,Zapuseni jajovodi,                                  Dijagnoza:Hipo,Hasimoto,Zapuseni jajovodi,Trombofilija,IR,

Trombofilija,Losa ovarijalna rezerva                                                Endometritis,Losa ovarijalna rezerva                                                                                                                                                           

Suplementi:dva meseca Femibion,Folic plus                                  Suplementi:oko sest meseci Prenatalne (Vitamin code),omega,                                                                                                           dhea,Q10,selen,vitamin D

Lekovi:Eutirox                                                                                   Lekovi:Eutirox,Siofor (3 meseca),Mikroginon(3 meseca),

Terapija:Duga sema                                                                         Terapija:Kratka sema

Diferelin 35 dana,od drugog dana ciklusa Menopur (6. dana          Od drugog dana Merional (4. dana po 3 komada,7. dana po 4

po 3 komada, 5. dana po 4 komada),Stop                                       komada,1. dan 2 komada),Cetrotide (6. dana),Stop

Stanje na UZ:5 folikula                                                                     Stanje na UZ:6 folikula

Aspiracija:4 jajne celije                                                                     Aspiracija:3 jajne celije (Neupogen-lek)

Metoda:ICSI                                                                                     Metoda:IVF

Pravljenje bebe (a): 3 embriona                                                       Pravljenje bebe (a): 3 embriona

Kvalitet:Osmocelijski,sestocelijski,cetvorocelijski                            Kvalitet:Osmocelijski (3x)

Lekovi posle transfera:Prednizon,Utro                                             Lekovi posle transfera:Fraxi,Progesteron depo,Utro

Fraxi (jos od drugog dana ciklusa)                                                   Prednizon (jos od drugog dana ciklusa)

Beta: negativna (nije docekana)                                                      Beta: negativna (nije docekana)   

Stanje:Bolelo sve zivo od aspiracije ( 3.dan ogroman bol),             Stanje:Nista nije bolelo od aspiracije, od osmog dana

vec od petog dana bolovi kao pred ciklus                                        bolovi kao pred ciklus

Saputnik:Normospermia                                                                  Saputnik:Normospermia (jos bolja)

 

Eto zemske.... kratki pregled stvari... 

Sto se mene tice *bolje* sam prosla u kratkoj semi i koriscenjem duzeg perioda suplemenata jer smatram da su jajne bile boljeg kvaliteta...i ako nismo stigli do zeljenog rezultata mislim da je i ovo pomak..

Extra mi je ovaj pregled stvari...uvek ga mogu poturiti doktoru a ne iznova da mu ponavljam rezim stimulacije :D

                                                                      

 

                                                                                                    

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sad vidim kad se gleda preko telefona da je sve nepregledno...e..jbg...bas skenj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva vantelesna: Ferona                                           Druga vantelesna:Genesis

                                                                            Zahvati:HSG  (Ferona)                                               Zahvati:Histeroskopija (Genesis)

Dijagnoza:Hipo,Hasimoto,Zapuseni jajovodi,Trombofilija,Losa ovarijalna rezerva (Ferona)                               Dijagnoza:Hipo,Hasimoto,Zapuseni jajovodi,Trombofilija,IR,Losa ovarijalna rezerva,Endometritis ( Genesis)

Suplementi:dva meseca Femibion,Folic plus (Ferona)                                

Suplementi:oko sest meseci Prenatalne (Vitamin code),omega,                   dhea,Q10,selen,vitamin D (Genesis)

Lekovi:Eutirox (Ferona)                                             Lekovi:Eutirox,Siofor (3 meseca),Mikroginon(3 meseca) (Genesis)

Terapija:Duga sema (Ferona)                         Diferelin 35 dana,od drugog dana ciklusa Menopur (6. dana po 3 komada, 5. dana po 4 komada),Stop

Terapija: Kratka sema ( Genesis)

Od drugog dana Merional (4. dana po 3 komada,7. dana po po 4 komada,                         1. dan 2 komada),Cetrotide (6. dana),Stop

Stanje na UZ:5 folikula (Ferona)                             Stanje na UZ:6 folikula ( Genesis)

Aspiracija:4 jajne celije (Ferona)                         Aspiracija:3 jajne celije (Neupogen-lek)(Genesis)

Metoda:ICSI (Ferona)                                               Metoda:IVF (Genesis)

Pravljenje bebe (a): 3 embriona (Ferona)             Pravljenje bebe (a): 3 embriona (Genesis)

Kvalitet:Osmocelijski,sestocelijski,cetvorocelijski ( Ferona)                    

Kvalitet:Osmocelijski (3x) (Genesis)

Lekovi posle transfera:Prednizon,Utro,Fraxi ( od drugog dana ciklusa) ( Ferona)

Lekovi posle transfera:Fraxi,Progesteron depo,Utro, Prednizon (jos od drugog dana ciklusa) ( Genesis)

Beta: negativna (nije docekana) (Ferona)             Beta: negativna (nije docekana) (Genesis)

Stanje:Bolelo sve zivo od aspiracije ( 3.dan ogroman bol),vec od petog dana bolovi kao pred ciklus (Ferona)     

Stanje:Nista nije bolelo od aspiracije, od osmog dana bolovi kao pred ciklus (Genesis)

Saputnik:Normospermia ( Ferona)                         Saputnik:Normospermia (jos bolja) ( Genesis)

Eto zemske.... kratki pregled stvari... 

Sto se mene tice *bolje* sam prosla u kratkoj semi i koriscenjem duzeg perioda suplemenata jer smatram da su jajne bile boljeg kvaliteta...i ako nismo stigli do zeljenog rezultata mislim da je i ovo pomak..

Extra mi je ovaj pregled stvari...uvek ga mogu poturiti doktoru a ne iznova da mu ponavljam rezim stimulacije :D

 Nadam se da je sad preglednije....         

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.