VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Vilo ne daj se! Salterske sestre su posebna grupa ljudi ;) Dragana, kad ti radis betu?

Ja sam ok, uzivam, odmaram ^_^ Imam jos sutra ujutru bockanje, uvece idem da mi daju pregnil pa u ponedeljak ujutru aspiracija. 

Plusic i PanonskaVila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 @Lole kako ste nam?

@Mia-ns jesu konsultacije bile ok,kada pocinjes?

@Jana jana jesi bila na uz?

Ja sam ok,odmaram...svadjam se sa sestrama u ambulanti nece da mi daju fraksi da nosim kuci nego da idem svako vece u hitnu. Prva mi je davala uvek za 7dana sad ona na godisnjem a ova 'zavodi red' .

jesu..ako sve bude ok pocinjemo u septembru :) pokazi im zube, sa njima drugacije ne mozes ;)

Lole, Buba82, jassa i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u petak obavestena da sam tehnoloski visak i od septembra bez posla. A u utorak imam uz pa da pocetkom septembra radimo.

Samo mi je to sve trebalo!!!! Stres samo takav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno se prijavi kod nekog da nemaš prekid u stažu. Od sutradan od dana kada ti prestaje staž. Plati sebi te poreze i doprinose, makar izgubila tih 13.000 jer ako ti uspe vto od  prvog dana možeš na bolovanje samo ako nemaš prekid u stažu. Ako se napravi prekid u stažu trebaće da plaćaš šest meseci za 100% nadoknade za vreme porodiljskog.

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolovanje mozes da otvoris odmah prvog dana, (danas pocnes da radis, sutra otvoris bolovanje), a porodiljsko posle 6 meseci plus 1 dan, da bi dobila 100%.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno!

da, vec sam razmotrila te opcije da se prijavim I platim sebi doprinose I da ni ne koristim mogucnost da pola godine primam naknadu sa biroa jer sam bila u random odnosu duze od 5 godina...

vise mi je taj stres 15 dana pre postupka, I sto ne mogu da sklonim te misli da sam se sada istresirala kada treba da sam u najvecem zen-u I opustena, mozak na livadi....

ali se jako nadam I verujem da je to najlosija stvar sto se desilo I da ce sve ostalo biti kako treba :angel:

Lole i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u petak obavestena da sam tehnoloski visak i od septembra bez posla. A u utorak imam uz pa da pocetkom septembra radimo.

Samo mi je to sve trebalo!!!! Stres samo takav!

neverovatno!!! Ja sam mislila da su se ti poslodavci imalo dozvali pameti..uradi tako kako ti Kikiriki kaze, izbori se za sebe i istraj u svemu!!! I cuvaj se od stresa maximalno, ti si sebi sad najbitnija!!! 

tiki tile i Lole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole..kako prosla aspiracija?

Tiki...ko ih sisa...sad samo fokusiranje na bebca:D

Mi danas konsultacije...ako sve bude ok za koji dan pocinjemo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas funkcionisem :) Juce sam ceo dan bila osamucena :) Dobro je sve proslo, ima 6 folikula, juce me je stomak boleo kao kad treba da dobijem i malo su me gasovi mucili, ali danas sam super. Sutra su mi rekli da ocekujem poziv da mi jave kakvo je stanje i kad je transfer :)

Tiki, ne daj se. Jeste stres, ali fokusiraj se na bebca, sve ce to doci na svoje! 

Bubo, drzim fige :baby:

Izmenjeno od strane Lole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,žene držim vam svima fige. Ja sam zakazala obe komisije,čekam da dobijem da odradim hormone  i muž spermogram i ima sve od nalaza. Prva komisija 27.09 druga 11.10. Pa idemo ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila kod doktorke koja mi je radila VTO, rekla mi je da sam ja sto se tice nalaza poradila sve sem imunologije i napisala ovako (NK, T...) te aplikacija intralipidne infuzije 2-3 meseca pre VTO. Ja pitam sta je T...kaze ona ima tih dosta nalaza koji treba da se rade, ne zna ona sve skracenice ali znace oni u laboratoriji...naravno oni nemaju pojma. E sad bila sam u laboratoriji u kojoj imaju bukvalno ispitivanje na NK celije, ali sta jos pored toga ne znaju...pa eto ako neko zna na sta je mislia, dobro je dosao. I sta sve spada u analize pod NK? Svakako sledece nedelje idem jos i kod hematologa...:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzi,Nk su natural killer limfociti,predspostavljam da su T ...T limfociti...jer su i oni zaduzeni za celijski imunitet,mogu imati oznaku Tc (citotoksicni) i Th( helper) . Intralipidna infuzija je ok ja sam je dobila na dan transfera,i na dan pozitivne bete i ostaje mi jos jedna na dan Uz,daju najcesce Lipofundin.

Procackaj po labaratorijama ,ne znam odakle si...al uglavnom privatne rade te analize,ne znam za drzavne. Bice ovaj put sve kao podmazano samo s osmehom kroz borbu.;)

@Lole navijamoooo za veliku betuuuu :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Procitala jos jednom post @Buba82 pa sam uspela da pohvatam taj deo oko NK celija. Buni me i to sto laboratorija u kojoj sam bila ima odvojeno ispitivanje na NK celije i odvojeno na Subpopulaciju limfocita....:o

@PanonskaVila hvala i tebi, kako si ti:baby:

Izmenjeno od strane Virdzinija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija....subpopulacija ti je ustvari panel...tj NK celije...napisala sam ti u nekom od onih postova u zagradi sta se radi...

U Medlabu u Novom Sadu...subpopulacija kosta 5000 din a antitela na leukocite kostaju 2700 din...Koliko sam razumela samo sredom uzimaju krv za ovu analizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...aj,ako mozes...ako nisi iz Novog Sada...da nam napises sta se u tvojoj laboratoriji radi od NK celija....jer u sklopu njih se rade i T i B celije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz NS sam u Jugolab me doktorka uputila, kao u Jugolab ili da idem za Bg, otici cu danas ponovo, posto sam juce bila pogub totalni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija...bila na sajtu Jugolaba..i ne mogu da nadjem nista vezano za NK celije..Evo sta rade u Medlabu:

Limfociti ukupno

T limfociti cd3+

Helper T limfociti cd4

Supresor T limfociti cd8

Odnos T helper/supresor limfociti

B limfociti cd19

Aktivni hla DR poz T limfociti

Nk celije cd3_/cd16+

Igg subklase (igG1,2,3,3)...to su antitela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek zaboravim...fali nk 56 ...mnogo bitna stavka...zasto ne rade ne znam..

Kad budes u prilici molim te stavi sta si radila od analiza...hvaaalaaaa

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala me doktorka, ostala sam sokirana u pozitivnom smislu, izbombardovala me info vezano za NK i poslala sve sto treba da uradim imam i info za NK 56 i 57 i jos nesto mi je napisala, javim vam sve poslepodne samo da se ja saberem, posto sam u soku...pozitivnom:D

tiki tile i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima info kada ce u Narodnim frontu poceti sa zakazivanjm? Da li je u opste neka clanica odabrala da radi vto u Frontu ili sam jedina? Ja sam u junu prosla drugu komisiju i sada cekam poziv zapravo iz rfzo.:rolleyes:

 

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li neko ima info kada ce u Narodnim frontu poceti sa zakazivanjm? Da li je u opste neka clanica odabrala da radi vto u Frontu ili sam jedina? Ja sam u junu prosla drugu komisiju i sada cekam poziv zapravo iz rfzo.:rolleyes:

 

Ja idem u ponedeljak na uz u front pa cu pitati i napisati ti.Inace ako ti je dugo cekati mozes pisati na mail rfzo direkcije da te prebace u drugu.Ja sam odabrala front u novembru i u decembru pisala molbu.U februaru mi radili u Specijalnoj bolnici Beograd.

Izmenjeno od strane Plusic
zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako, poslala mi je bukvalno nalaz kako izgleda za:

NK celije: NK celije    broj/ml

                  NK celije (CD3-/CD16+)     %

Ovo kosta 4500din

SUBPOPULACIJA LIMFOCITA u okviru nje se radi:

Limfociti (ukupno)  broj/ml

T - limfociti (CD3+)  %

T - Limfociti (CD3+)  broj/ml

Helper T - celije (CD4+)  %

T Limfociti (CD4+)  broj/ml

Supresor T - celije (CD8+)  %

T Limfociti (CD8+)  broj/ml

T - Helper - Supresor - celije - odnos

B - limfociti (CD19+)  %

B - Limfociti (CD19+)   broj/ml

Aktivni HLA - DR - Poz T - limfociti   broj/ml

NK celije (CD3-/CD16+)   %

NK celije   broj/ml

Ovo kosta 4800din

(Jugolab je u pitanju)

Ovo se radi iz krvi.

Rekla mi je da je mnogo bolje da se NK celije rade iz endometrijuma, odnosno uzima se uzorak endometrijuma i radi se analiza na NK celije:

CD 56

CD 57

Granzin B

Cena ove analize je 9000din, ali mi je rekla da od 1. septembra ide na 12000din. Nije mi napisala ime labaratorije u kojoj se radi vec ime doktora, odnosno patologa koji to radi u NS. (necu ovde pisati ime pa koga zanima mogu mu poslati pp)

Problem sa ovom analizom je oko uzimanja uzorka, jer se to kod nas uzima preko ili u toku histeroskopije, a znamo koliko kosta. Klinika u kojoj ona radi bi trebalo da uskoro formira cenu i da krene da radi to bukvalno samo kao uzimanje uzorka. Ja sam se odlucila da idem na NK celije iz endometrijuma jer ipak je to ono sto nam ustvari treba i u septembru ce mi ona to raditi. Nadam se da sam uspela da pojasnim koliko toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.