VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Mia...pa ima jos zajeba kod mene..kad moram tako da se izrazim..

Imala histero i imam te neke polipe,sitne koje se resavaju kontracepcijom i antibioticima pa cu sad videti da li treba opet biopsiju da radim..Ako sve bude ok,onda mozda krajem avgusta pocnem sa bockanjem a ako ne,verovatno se opet odlaze..Bas sam strpljiva...od pocetka maja cekam :D

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su radili histero i laparoskopiju prvenstveno zbog ciste na jajniku koja je tu stajala dugo i nije vise ni izgledala kao cista, okruglo, vec je srasla nekako uz okolno tkivo. I imala sam veliki polip na materici koji se cak video na ultrazvuku ali samo u drugom delu ciklusa. Da znate devojke, u drugom delu ciklusa kad prodje ovulacija i endometrijum naraste mogu da se vide nepravilnosti. Meni su neki ginek.videli polip neki ne ali svi su mi rekli da nije lepo troslojan endo...kao sto treba da bude.

Odlucila sam se za histero i laparo jer nikako da zatrudnim iako su mi ginekolozi govorili da polipi ne mora da predstavljaju prepreku. Posle sam citala sve i svasta, da prvenstveno mogu mehanicki da smetaju da spermatozoidi prodju na kriticnim mestima. A i ta cista sto je srasla... i imala sam blaga krvavljenja u sred ciklusa(tamno braon), jako bolne menstruacije koje su s godinama sve gore i vrlo cesto bolne odnose, ili bol posle odnosa. Reko, bolje da me ispregledaju ko zna sta ce naci. I dobro sam postupila. Nasli su jos polipa i brdo priraslica na jajovodu i spolja na materici, stomaku... endometrioza. Ocistili sve a ja i dalje nikako da zatrudnim proslo je dve godine. A za terapiju moj dr B.kaze Jeanine pilule suzbijaju najbolje endometriozu. Buba82, koju terapiju su tebi dali? Meni su samo rekli da produzim kontraceptivne(koje sam pila tri meseca pred operaciju)jos dva meseca pa pravljenje bebe... tada sam pila Logest i taj period posle operacije nista me nije bolelo, ko preporodjena. Zao mi sto ranije nismo insistirali na vto ili inseminacijama, dok je bila mala sansa da se priraslice opet pojave... mm je hteo prirodno. A i svi su mi govorili kako cu sad bez problema da zatrudnim, samo da se opustimo itd... Ne slusam vise nikog osim sebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia...pa ima jos zajeba kod mene..kad moram tako da se izrazim..

Imala histero i imam te neke polipe,sitne koje se resavaju kontracepcijom i antibioticima pa cu sad videti da li treba opet biopsiju da radim..Ako sve bude ok,onda mozda krajem avgusta pocnem sa bockanjem a ako ne,verovatno se opet odlaze..Bas sam strpljiva...od pocetka maja cekam :D

o majku mu..ja se iskreno nadam da ce ti ta terapija pomoci i da ces uskoro krenuti sa bockanjem! Navijam :baby:

Buba82, Lole i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika...i ti se bogme namucila...e,jesmo mi zene strong..:D i bravo za ne slusanje drugog,samo svoj unutrasnji osecaj.

Naime,ja nemam endometriozu nego endometritis (upala zida materice) koja je nastala od raznih bakterija,virusa i pratecih zivuljaka...Receno mi minimum tri meseca kontracepcije Microgynon (naravno posle histero isli antibiotici,konjske doze i 15 dana)..

Posto se takvo stanje ne vidi na ultrazvuku onda sam se ja zapitala,ok a kako cemo proveriti da li se stanje popravilo tj da li je kontracepcija oljustila endometrijum ili ne..odnosno da li su ti polipi nestali..Zato sam sad u rebusu kako ce se dalje situacija odvijati..

Inace,meni su oba jajovoda zapusena ali bez one "tekucine"..tako da se tu nista nije radilo zbog godina i oporavka...sad da li je to greska ili ne..ne znam...ja sam to postavila u svojoj glavi kao da i nemam jajovode..

 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba82 aha pa da ima tu velike razlike izmedju. Dobro da si je otkrila...na vreme. 

Logicno mi da ce ti se i na krvnoj slici pokazati ako upala jos postoji, leukociti... to ja onako laicki. Smirice se sigurno od lekova, a polipi, koliko sam upucena, ne predstavljaju problem kod vto. Tako su meni rekli u betaniji, zato mi nece opet raditi histero cak i da se endometrioza vratila. Najvaznije je da u materici nema nikakvih bakterija i ''pratecih zivuljaka''.

Samo hrabro zene! I strpljivo, strpljivo, strpljivo... 

Koliko sam ja u zivotu do skoro bila nervozna i u grcu i sve hocu odmah juce ako moze, nestrpljiva..ili odmah sad il nikad! Za sve! I molila sam se: Boze daj mi strpljenja...ako moze odmah... XD 

A sad ne mogu da se prepoznam :) ova borba promeni coveka definitivno

Isplatice se sve, samo verujte. Ceka nas nesto magicno i najdivnije na svetu. Cuvajte se i pazite na svoju psihu i zivce podjednako kao i na zdravlje tela, ako ne i vise. 

I radite kako vam vas unutrasnji osecaj govori  :*

Bravo zene/heroji, drz'te se!

I javljajte iskustva, znacice nekome sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koja zenica da je imala jednu uspesnu vto pa vracala embrione? :)

Mi smo zvali i zakazali ultrazvuk i konsultacije za 16. :) rece mi sestra da navodno ne treba da radimo nalaze kao prvi put kada smo isli. Samo ultrazvuk i moj tsh zbog stitne. To mi malo cudno, ja bih ipak proveravala ponesto.<_< mogla sam i ovaj mesec po njima ali mi  cekamo ipak septembar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nika..ono sto ja znam sto se tice Fet-a jeste da bi sigurno trebalo i briseve da proveris..to mi je neka osnova ...

Mozda i obicnu krvnu sliku sa crp-om ..cisto da vidis opste stanje organizma..dodala bi i urin i urinokulturu..Mislim,ne znam kad si poslednji put proveravala svoje zdravlje..

Mislim da niko od nas ovde nije skoro isao po eskimcice..

Ja ti zelim puno srece i uspeha...:wub:

Lilika86 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo devojke, zene...meni je danas 9dnt...ziva nisam...

slatke su to muke, sve znam..samo opusteno i nadji zanimaciju da sklonis mislis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, ja imam jedno pitanjce. U nedelju sam popila poslednji mikroginon, dr mi je rekao da izmedju 6. i 11tog bih trebala da imam neko oskudno krvarenje ( koje ne treba da me interesuje ), ali meni ni traga od krvarenja. Stomak me bolucka i napet mi je kao da cu svaki sekund dobiti ali nista jos uvek. Jel postoji mogucnost da ne prokrvarim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole. ..koliko sam upucena to medju krvarenje ili ti kao braonkasto krvarenje moze i ne mora da se desi...moj primer,pijem kontracepciju tri meseca i prvi mesec sam imala to blaaagooo braonkasto krvarenje ...a drugi i treci mesec nista.  

A ciklus ces dobiti...uglavnom zene posle tabletica dobija u roku (otprilike) tri do pet dana...tako je kod mene..Mislim da ne treba da brigas ...i sam kazes da vec imas simptome ciklusa...Ako nekim slucajem ne dobijes u roku sedam dana posle poslednje tablete onda bi mom misljenju trebala da se javis glavnom i odgovornom..svako dobro ti zelim..

Lole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bubo! U petak bih trebala da krenem sa gonalom, a receno mi je da ocekujem to krvarenje pa me je malo zbunilo sto se nista ne desava... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija.. sitno brojis..nek bude bebicetno :babycrib:

Vilo..kako provodis dane?

Dragana...nista ne javljas..kako ide bockanje..folikuli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virdzinija.. sitno brojis..nek bude bebicetno :babycrib:

Vilo..kako provodis dane?

Dragana...nista ne javljas..kako ide bockanje..folikuli?

Super napredujemo tako mi kaze doktor. U nedelju sam bila na kontroli uveo mi je od ponedeljaka i cetrotide da bockam... Znaci sad primam i jedno i drugo... Nije mi rekao koliko imam folikula.. Sutra idem na kontrolu pa ce mi valjda reci koliko imam folikula i kakvo je stanje... Tako da sutra javljam sve... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vas po malo...i odmaram...povremeno me boli stomak kao pred ciklus,pa se istripujem,uplasim...trckam u wc non stop.

@Virdzinija ,kad ti vadis betu? 

 

Jao u petak, i nisam nista bolja od tebe, posto sam po redovnom ciklusu trebala dobiti u ponedeljak....uzas sam ne znam kako cu docekati petak i kako cu otici da izvadim betu:o. Samo se osluskujem...

@PanonskaVila kad je tvoj dan za betu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke imam jedno pitanjce, temperatura mi je stalo izmedju 36.9-37.2 jel to sve od utogestana ili mozda moze biti i nesto drugo:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke imam jedno pitanjce, temperatura mi je stalo izmedju 36.9-37.2 jel to sve od utogestana ili mozda moze biti i nesto drugo:rolleyes:

Bice da je nesto drugo:baby:

Cvrsto drzim figa da je to sto mislim :babymommy:

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javim ^_^ Terapija jos sutra ujutro i uvece ide stop inekcija... Aspiracija zakazana za subotu... U levom jajniku 5 vecih folikula, a u desnom samo jedan veci i dosta manjih... Vidim da mi je posle aspiracije prepisan utrogestan, jel neko zna koja mu je cena? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javim ^_^ Terapija jos sutra ujutro i uvece ide stop inekcija... Aspiracija zakazana za subotu... U levom jajniku 5 vecih folikula, a u desnom samo jedan veci i dosta manjih... Vidim da mi je posle aspiracije prepisan utrogestan, jel neko zna koja mu je cena? :D

650-700din tu negde, zavisi od apoteke, kutija toliko kosta. Utrogestan 200 je pakovanje od 14 kom, imas za nepunih 5 dana:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javim ^_^ Terapija jos sutra ujutro i uvece ide stop inekcija... Aspiracija zakazana za subotu... U levom jajniku 5 vecih folikula, a u desnom samo jedan veci i dosta manjih... Vidim da mi je posle aspiracije prepisan utrogestan, jel neko zna koja mu je cena? :D

Utrogestan se uzima na recept, ja sam rekla da cu rado pokloniti ako nekom treba, nazalost meni je ostalo par kutija

Virdzinija i tiki tile volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zozefinabalerina, @Virdzinija znaci lek moze i na slobodno i na recept? Ako sam dobro shvatila? :D

Da, meni moja doktorka u domu zdravlja na godisnjem pa mi se nije dalo maltretirati sa nekim drugim, a bilo mi ostalo nesto i od prve...moze i na slobodno i na recept:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.