VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Ja isto mislim da svi imaju insulinsku:D,a moje drugarice koje su van ove price,rodile po dvoje troje dece bez problema,jedu sve,neke imaju i visak kg i nikad nisu ni cule za ir:D,ja dobila jutros napokon ciklus,malo je kasnio,u cetvrtak krecem sa kontracepcijom.

Pa da,nama je kao prepreka IR a što ti reče koliko ima njih što ni ne znaju šta je to. A mi se uvatile toga ko pijan plota. Evo i moja jedna drugarica te policistične jajnike te hormonski disbalans pa radi treće smene,jako stresan posao ma svašta nešto i ostala trudna a da pritom nije ni želela. Opet koleginica nema redovne cikluse,ne dobije po par meseci evo čeka svaki dan da se porodi. Nije ni znala do 3 meseca da je trudna(a došla mene da menja kod sam išla na vto)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam si dala juče oduška-išla sa društvom juče na picu i pojela čak 2 kugle sladoleda :D doduše posle sam htela da umrem od mučnine ....al sad i ko zna kad opet....

Lena 77 i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zato...eto...kad gledam vase rezultate ja sam malo zabrinuta...

Jano..ti i ja imamo dosta slicne rezultate..a meni je data bas doooobraaa doza...ajd,kontam uskoro krecem sa bockanjem..Ali,eto Makijato ima 53 insulin pa su se doktori premisljali...maltene..

Nekako sam stekla utisak da mi svi jbt imamo insulinsku rezistenciju...pa da li je to moguce!?

Bubo,smanjice ti dozu kasnije...verovatno hoce sto pre da dovede insulin u neku pribliznu normalu. Takva je isto meni doza bila u pocetku,a imali smo slicne nalaze...sad pijem posle dorucka siofor od 850 (a pila sam 2 x dnevno). Cekaj da prodje vto i trudnoca,posle ces ga ukinuti ako budes htela.

I meni je bila muka,i cesto trckaranje u toalet.

Izmenjeno od strane Lena 77
zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,smanjice ti dozu kasnije...verovatno hoce sto pre da dovede insulin u neku pribliznu normalu. Takva je isto meni doza bila u pocetku,a imali smo slicne nalaze...sad pijem posle dorucka siofor od 850 (a pila sam 2 x dnevno). Cekaj da prodje vto i trudnoca,posle ces ga ukinuti ako budes htela.

I meni je bila muka,i cesto trckaranje u toalet.

lena77 meni je danas doktorka ukinula metformin . Uvela mi strogu dijetu bez slatkisa I voca...Kako li cuuuuuuuu?:) ima li neko neki meni za dijetu od IR?

Lena 77 i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenka..rekla mi ona da mi daje udarnu dozu jer se priblizava bockanje...samo sam ocekivala da ce biti neko korigovanje ishrane a ne terapija bas zbog ptethodna dva endokrionologa koji kazu da nemam IR..

Imam i jedno pitanjce...a,kako je gosn B reagovao kad si mu rekla da si bila kod gospoje S i da ti je dala terapiju..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahaha da, ili je mozda ekspanzija decaka :D Imala sam spremno ime za curicu ali za batu nisam...nadam se da ce jaca polovina dati neki lep predlog :D

sta da ti pricam,smislila sobu,odelce za izvodjenje,kupila zenske cipelice,prirucnik za devojcice (nisam izdrzala)Bila sam ubedjena da je Masa kad ono Stefi:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lena77 meni je danas doktorka ukinula metformin . Uvela mi strogu dijetu bez slatkisa I voca...Kako li cuuuuuuuu?:) ima li neko neki meni za dijetu od IR?

Ja idem u julu na kontrolu sa novim nalazima tj ogtt, znam da se ne pije metformin tokom dojenja...mislim i da ce meni ukinuti ranije jer cu tad vec biti 6 mesec. Dijeta je zdrava ishrana bez ugljenih hidrata...nema testa,brasna,kolaca. Jedi povrce,voce ali ne puno,ribu,mesto, gljive,orasaste plodove. Ja se inace tako hranim vec 4 godine ali eto...mislim da mi je stitna napravila disbalans svih hormona pa i insulina. A sebi ponekad daj lufta naravno i pojedi sta ti srce trazi :D  Hleb ako moras,neki integralni,crni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenka..rekla mi ona da mi daje udarnu dozu jer se priblizava bockanje...samo sam ocekivala da ce biti neko korigovanje ishrane a ne terapija bas zbog ptethodna dva endokrionologa koji kazu da nemam IR..

Imam i jedno pitanjce...a,kako je gosn B reagovao kad si mu rekla da si bila kod gospoje S i da ti je dala terapiju..:D

Nisam ni ja mislila da cu dobiti ali eto, mislim da ces piti bar par meseci....posle ce ti ukinuti ili smanjiti dozu sigurno. B je rekao da on misli da svi imamo manju ili vecu IR zbog stila zivota i nacina danasnje ishrane...nekima prosto smeta a nekima ne. Nije nista posebno kritikovao,mislim da je ipak postuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta da ti pricam,smislila sobu,odelce za izvodjenje,kupila zenske cipelice,prirucnik za devojcice (nisam izdrzala)Bila sam ubedjena da je Masa kad ono Stefi:))

Hahahahaha ,sjajno Plusic :D Ja smislila ime za curicu,nisam isla u detalje kao ti...za batu jos nemam ime tj imam Matej ali se mom coveku ne svidja. Videcemo do novembra :)

pupsik i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiiiii...konačno dobila...ali prc! Zvala kliniku pita me sestra "a mi vama nismo napisali novu šemu? Reko -ne. Nazvaću vas sutra kad pričam sa dr da napiše novu šemu pa ćemo početi prvom polovinom sledećeg meseca !!?!?! Jel vi to mene zaj.....te? Koliko sam ja baksuz!Em me odlože prošli mesec em mi sad kasnilo 4 dana i sad još mesec dana čekati...:angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassoo..bez nerviranja...meni nisu teska ta odlaganja..:D

Pa sta sad to znaci da ce ipak biti duga sema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da će biti duga šema. Po..z...la sam ,što mi nisu prošli mesec ispisali šemu? Ne mogu se više uklapati sa poslom,to mi je najveći problem... Sad sam na godišnjem do 5.06. I taman sam mislila nastavim sa bolovanjem, a sad nemam pojma šta ću i kako ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A..uuuu...da...ti vec lepo uzela godisnji...a jao,pa da li postoji mogucnost da se vratis na posao?Poslodavac ce garant da po..z..di..cas ides,cas ne ides..U stvari ako ti je sef normalan ne vidim razlog zasto da se ljuti...jbg..objasnis takva i takva je situacija.A bas u dupe na vasar...

A danas ti to sestra saopstila preko telefona,nisi se cula sa dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sestra. Ma nastavim bolovanje pa kad istekne tih mesec dana smisliću nešto. Zaključim jedan dan pa drugi opet otvorim ili tako nešto,ne vraćam se na posao nema boga. Pogotovo što su mi našli zamenu pa ni nemam gde da se vratim :D

pupsik i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso jel su ti javili sta i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu još,rekla je sestra posle 14h <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi se onda,e vise i ta nasa neizvesnost,kada ce,sta ce,hoce biti dobro,ali sto bi rekli strpljen-spasen:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso...proslo 14h..novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre su me tek zvali a bolje da nisu. Sad mi rekli da od 15.6 do 26.6 pijem primolut nor(opet aiko nisam reagovala na njega proši put) ali sad da mi odlože ciklus i kad dobijem da se opet javim pa da mi kažu kad da došem na u i da vadim krv. Znači sad mi odlažu mesec i po dana :angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre su me tek zvali a bolje da nisu. Sad mi rekli da od 15.6 do 26.6 pijem primolut nor(opet aiko nisam reagovala na njega proši put) ali sad da mi odlože ciklus i kad dobijem da se opet javim pa da mi kažu kad da došem na u i da vadim krv. Znači sad mi odlažu mesec i po dana :angry::angry::angry:

A dobro....mislim sad i ja psujem...svasta bi napisala..koja je fora sa primolutom kad kod tebe ne radi...cemu dodatno klukanje lekovima...a verovatno ima je do jaja guzva pa hoce malo da rasterete..svasta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se tako čini . Štimaju me kako njima odgovara. Sutra ćemo probati neku vezu potegnuti. Na žalost mora tako,sve smo mislili da ćemo izbeći to ali....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja javim. Nije me bilo Dugo . Imam veliki problem kad se logiram .. Evo nekoliko Dana pokusavam da se logiram Nema sanse. Morala sam da promenim lozinku i da udjem sa email adresom umesto sa moje korisnicko ime . 

Lena777 kako Leti vreme :)  cestitam decak je procitala sam :) 

@buba82 Imam sledece nedelje termin za histeroskopija, pijem trenutno DHEA 75mg i vit D 10 kapi na dan . 

Na dan histeroskopije primicu i prvu intralipid ( infuzija na bazi soje zbog moj MBL  ako se secas)

Jedno pitanje . 

Histeroskopija bolna ili ne ? 

Naime necu Biti Pod narkozom, valjda kako sam ja razumela nesto za spavanje i smirenje Posto traje 15 min do pola sata 

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby...krenulo je..bas lepo...:D

Mislim da ne bi trebalo da te boli histero..koliko znam jesi uspavana ali nije duboka narkoza..

Trenutno i ja pijem dhea i vitamin D,...superiska za intralipide...nadam se da ce ti pomoci..:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Baby...krenulo je..bas lepo...:D

Mislim da ne bi trebalo da te boli histero..koliko znam jesi uspavana ali nije duboka narkoza..

Trenutno i ja pijem dhea i vitamin D,...superiska za intralipide...nadam se da ce ti pomoci..:babycrib:

Kako pijes Dhea ? Ja sam dobila jednu tabletu od 75 mg Ujutru nakon jela .. Doktor Kaze da Dhea pomaze da se povecaju rezerve jajce celije i ovo mi je drugi mesec kako ih uzimam. Mislila sam da treba Samo Mesec Dana , Al reko mi da nastavim. 

Dali imas neke poteskoce od njih ? Dlake , akne ?! Ja za sad nemam i nadam se da ce tako ostati 

Izmenjeno od strane Babyboom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby...ja sam dhea narucila iz Amerike i to dozu od 25 ...posto sam citala da mnoge zene imaju male probleme sa njim ja sam prvo uzimala dozu od 25 nedelju dana..pa 50 nedelju dana..pa tek onda presla na dozu od 75..htela sam prvo da naviknem organizam.

Takodje,pijem ga oko dva meseca...i koliko sam citala trebalo bi bar min tri meseca da se pije kako bi bilo efekta..

Nemam nikakve nus-pojave..dobro ga podnosim..

Sto se tice Siofora..evo cetvrti dan ga pijem..takodje nemam mucnina i dijareje...mozda je to jos mala doza koja moze da mi pravi problem..nadam se da ce tako i ostati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.