VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Sportiva...gojaznost takodje utice...a sve je to znak poremecaja metabolizma...pa eto moj ti je savet da izvadi krv na gore pomete stvari...mozda je tu negde problem...

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zna, i sve sam mu ja to rekla. Rekla sam da mu necu zvocati, sve sto se moze uraditi, mora sam uraditi. Sta ces, mi bi i zemlju prevrnule naglavacke, ako ce pomoci, a on... Evo ga spava, sav potonuo.Sve hoce da pije, da ide kod dr, ali da ostavi cigare nece, da ide sa mnom u teretanu, nece.

Gagagagagaga i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cekamo konsultacije 26. maja, pa cemo da vidimo sta dalje, jer ovo nam je prva VTO pa iskreno nemam pojma kako to ide, tsh sam spustila sa lekom i sutra idem kod endokrinologa na kontrolu. 

O...pa divnocaaa....i tebi se priblizilo...

Na konsultacija ce doktor pogledati sve vase analize i dijagnoze i odredice vam semu...

Postoji mogucnost duge seme (traje oko mesec dana) ili kratke seme (traje oko desetak dana)

Sve sto te zanima...slobodno pitaj..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke! Mi smo pri kraju sa skupljanjem nalaza, meni je ostalo jos kontrolni bris na mikoplazmu, posto mi je bila pozitivna (manje od 10 na 4ti) i pila sam dovicin, zavrsila sa terapijom pa dobila, taman kad me prodje da radim kontrolni. E sad jedino sto me brine je sto mi je t3 malo povisen. Stitna mi je uvek bila u redu, nikada do sada nisam imala problema. Gornja granica je 2,8 nmol/l a meni je 3,8... Koliko sam cula bitni su tsh i t4 da t3 nema neku veliku ulogu, ali me je zabrinulo. Jel neka od vas imala slicnu situaciju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zna, i sve sam mu ja to rekla. Rekla sam da mu necu zvocati, sve sto se moze uraditi, mora sam uraditi. Sta ces, mi bi i zemlju prevrnule naglavacke, ako ce pomoci, a on... Evo ga spava, sav potonuo.Sve hoce da pije, da ide kod dr, ali da ostavi cigare nece, da ide sa mnom u teretanu, nece.

Primer mog Debelog...los spermogram...radili na stitastu i ok je...masti mu nisu valjali i sad pije biljne lekove za holesterol i pre mesec dana dijagnoza ...normospermija..

Ja ga nagovaram na ogtt...tu malo zateze...doduse radio je naste pa jeo pa opet izvadio krv i nije bas sjajno ali doktor nece da mu da terapiju samo da promeni ishranu...Promenio je ishranu...vec godinu dana...medjutim,ni gram dole...zato ce ipak morati da odradi test ili ga vise nece biti:D...i naravno promenice doktora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno srecan divan dan! Do godine ce biti jos divniji... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,Leno srecan rodjendan...sledeci ce biti u nikad lepsem okruzenju:baby:

Jassa,Vilo,Bubo... vreme leti...sitno brojite!

Kod mene...stanje ne promenjeno..

Gaga....mislim na tebe...saljem pozitivu...:angel:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma, ovaj skida kile ocas posla, ima ogromnu misicnu masu, bavio se sportom, on i sa ovim viskom ne izgleda debelo, kad ima dva metra...Ali, odose vene, evo sad i ovo. Ja pazim sta jedem, na lchf sam, i sve spremam i njemu, jede on, ali nece da batali lebac i pivo.

Ne smem da ga pritiscem previse, poljuljao ga ovaj spermogram, kako njemu alfa muzjaku to da se desi...

 

Izmenjeno od strane sportiva
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole...izvini sto te zaboravih...nemoj mi zameriti...

Gde ste vi stigli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole...izvini sto te zaboravih...nemoj mi zameriti...

Gde ste vi stigli?

Taman posla da zamerim :) Privodimo kraju. Cekam da me prodje menst pa da odradim kontrolni bris na mikoplazmu i da zakazujem prvu komisiju. Ako me stitna sad ne zezne...

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman posla da zamerim :) Privodimo kraju. Cekam da me prodje menst pa da odradim kontrolni bris na mikoplazmu i da zakazujem prvu komisiju. Ako me stitna sad ne zezne...

Pijes li terapiju? Slobodno mozes uzimati dnevno 100 mg selena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekao profertil female da pijem, a ja na svoju ruku pijem virak i macinu travu...

Buba82 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O...pa divnocaaa....i tebi se priblizilo...

Na konsultacija ce doktor pogledati sve vase analize i dijagnoze i odredice vam semu...

Postoji mogucnost duge seme (traje oko mesec dana) ili kratke seme (traje oko desetak dana)

Sve sto te zanima...slobodno pitaj..:D

Te seme i sve ostalo krece od ciklusa, tako bese ako sam dobro upucena i njihovo trajanje(kratka ili duga) od cega najvise zavisi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te seme i sve ostalo krece od ciklusa, tako bese ako sam dobro upucena i njihovo trajanje(kratka ili duga) od cega najvise zavisi?

Duga sema uglavnom krece od 21-og dana ciklusa gde se prima Diferelin...otprilike posle dve nedelje vadis krva na LH i E2 i radi se UZ.U zavisnosti od  tih rezultata doktor odlucuje da li ces jos koji dan uzimati Diferelin (smiruje jajnike) ili startujes sa stimulacijom i kojom.Kad dr da zeleno svetlo za stimulacijom (verovatno u isto vreme nastavljas i sa Diferelinom)...posle nekih cetiri-pet dana si opet na UZ-u i vadis krv.Tu se stvari zahuktavaju jer dr po novim rezultatima vidi kako tvoji jajnici reaguju na stimulaciju tj da li ce ti smanjiti ili povecati dozu inekcija.Sada ides na UZ svakih dva dana...gde dr pomno prati razoj folikula.Otprilke stimulacija traje nekih desetak-petnaestak dana.Kad dr uvidi da su folikuli pred pucanje daje ti stop inekciju i u roku 36 h ti si u klinici gde radis aspiraciju.Taj dan kad ti bude aspiracija ne jedes i ne pijes min 6 h (nema nakita,sminke,kreme,laka za nokte)...nije nista strasno..15-tak min si u snovima...budis se i odmaras jos nekih pola sata.Pri izlasku iz klinike dobices odredjene lekove koje treba da pijes.Posle tri do pet dana klinika te zove i zakazuje embriotransfer (tad mozes sve redovno da pijes,jedes).Na stolu si nekih desetak minuta gde ti dr vraca tvoje bebice...i gde places i jecas od srece.. :D

Kratka sema je ustvari samo bockanje stimulacijom.Kad dobijes ciklus radis hormone i UZ i dr ti kaze pocinjemo sa bocama (to se uglavnom dogodi drugi-treci dan ciklusa)Sve ostalo ide kao kod duge seme tj bockas se nekoliko dana pa UZ i krv,pa vidjanje na svaka dva dana...i onda ostali tandrbal..

Sto se tice toga da li ces dobiti kratku ili dugu semu to zavisi od dr i tvojih boljki.

Uglavnom starije zenice dobijaju kratku semu ili ako je Amh mali...ali to stvarno nema pravila (meni je npr Amh mali pa sam bila na dugoj semi).Neko ko ima pcos je uglavnom na dugoj semi ali opet ima primera devojaka koje su bile i na kratkoj semi.To ce ti sve dr odrediti....

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekao profertil female da pijem, a ja na svoju ruku pijem virak i macinu travu...

Lole tek sad vidim post za t3...mislim da to nije strasno...ali ako mozes vidi sa doktorom...Koliko u Proferilu ima selena?Malo se smiri...bez stresa...Idealno je ako je tsh izmedju 1 i 2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Bubo kraljice, hvala punooo, videcemo kako ce biti, a i kako god bude spremna sam na sve kao i sve devojke ovde, moji svi rezultati su ok, jedino spustam tsh koji je 1 aprila bio 2.5 pa sutra ponovo proveram posle eytiroxa, a inace na VTO idemo zbog loseg spermograma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo:babymommy:,cekam da dobijem oko 15-tog i pocinjem sa kontracepcijom i sesnaesti dan od toga UZ.Do tad vitamini ,setnja,...Samo eto sad me opet buni taj tsh,Miki ko ti je dao terapiju za tsh meni je2,6 i niko mi nista ne govori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lole tek sad vidim post za t3...mislim da to nije strasno...ali ako mozes vidi sa doktorom...Koliko u Proferilu ima selena?Malo se smiri...bez stresa...Idealno je ako je tsh izmedju 1 i 2...

Meni je u novembru tsh bio 4, a sada mi je 1,27. Nemam sada kutiju profertila, ovih dana treba da uzmem novu pa cu bas pogledati koliko ima selena

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jano meni je dao endokrinolog, tsh mi je bio 2,5 pa 3,8 i kad sam bila na konsultacijama u Frontu doktorka mi je rekla da nastavim sa terapijom da ga oborim jos tako da sam pila mesec dana lek i sutra ga vadim da vidim stanje

Izmenjeno od strane Miki986
Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace nisam bila na bilo kakvoj terapiji za stitnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace nisam bila na bilo kakvoj terapiji za stitnu

Lole...moguce je zbog stresa...Eto Miki je unutar referntnih vrednosti (mada u Americi tsh tolerisu do 3) pa je dobila terapiju...Jani je tsh nesto iznad dva ali su joj i antitela naceta pa nije dobila terapiju...Ima dosta primera koji su nelogicni i zato uvek kad idete kod dr za sterilitet treba to naglasiti.

Ja sam za to da ga obavezno treba vaditi nekih pet-sest dana posle embriotransfera i naravno pratiti ga kroz celu trudnocu.

Mi koji imamo oboljenje stitaste i te kako ga pratimo ali vi koji niste ni tamo ni vamo ja toplo preporucujem barem jednom mesecno u trudnoci.Bebac uzima vase hormone..izvlaci iz vas..

Lole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo kraljice, hvala punooo, videcemo kako ce biti, a i kako god bude spremna sam na sve kao i sve devojke ovde, moji svi rezultati su ok, jedino spustam tsh koji je 1 aprila bio 2.5 pa sutra ponovo proveram posle eytiroxa, a inace na VTO idemo zbog loseg spermograma

Posto je kod tebe sve ok...verovatno ces na kratku semu ali naravno ne mora da znaci...Bitni su Fsh .Lh ..i E2....

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo:babymommy:,cekam da dobijem oko 15-tog i pocinjem sa kontracepcijom i sesnaesti dan od toga UZ.Do tad vitamini ,setnja,...Samo eto sad me opet buni taj tsh,Miki ko ti je dao terapiju za tsh meni je2,6 i niko mi nista ne govori

Jano molim te posalji im mail...objasni svoju brigu...posalji im tezultate.Verovatno smatraju da nije alarmantno a koliko se secam zaboravila si na konsultacijama to da napomenes.Oni su tu zbog tebe ...nemoj da se ustrucavas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ja sam to zaboravila da pomenem,bas sam budala ljuta na samu sebe,ali ne mogu se svega setiti.Kontam da sl nedelje ponovim tsh i posaljem im mail,posto su to prvi nalazi koje sam vadila i nesto kontam da nisu bas validni jel sam ponavljala i fsh i estradiol i prolaktin i bili su u redu,a taj prvi put su mi nesto zeznuli ovi u labu,to i dr misli.Tad kad sam vadila em sam bila uplasena em preumorna.Pijem selen i nadam se da ce biti ok,a ako treba terapija i to mi je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.