VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Tako je Bubo.  U nedostatku doktora sve ide ko na traci. Ja jednostavno ne doživljavam lično kad dr lista moju istoriju po 100-ti put. Jeste lepše kad tvoj dr zna sve ali...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sredinom maja imam zakazane konsultacije u Jevremovoj za vto preko fonda. Interesuje me vase iskustvo, da li se odmah pocinje sa hormonima i samim postupkom ili su to samo konsuletacije da se vidi sta i kako bi trebalo raditi?

Relativno brzo sam prikupila dokumentaciju i prosla obe komisije, sve je pocelo u februaru. Zacudila me je i brzina kojom su me pozvali sa klinike.

Nisam znala da moze da se dogovori sa dr oko meseca pocinjanja sa postupkom, ne bih volela da usred leta za vreme velikih vrucina moram da primam hormone, idem svaki dan na kliniku i strepim kako ce se zavrsiti.. Ako ne bude postupak odmah u maju, ostavila bih ga za septembar, da li je sigurna ta informacija da mozemo da se dogovorimo kada bi pocelo bockanje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, da li je na prvim konsultacijama u Jevremovoj obavezno prisustvo partnera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trubice...ja sam bila odlozila vantelesnu za mesec i nesto...tako da je to stvar doktora i tebe....mislim sto ti ne bi izasli u susret...Sto se tice konsultacija,mislim da ti muz i ne treba jedino mozda ako kod njega nesto ne valja....za svaki slucaj nazovi kliniku...

Sto se tice mene...sta bese sledeci korak...zavrsena drugostepena....dobila papire...Sad cekam pozivno i onda kod gin po uput pa u socijalno da mi to overe!?Tako bese?Hvalaaaaaa

Trubica, Plusic, jassa i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Buboooo!!!Jos maloooo:baby:

Zna li neko da li komisije u Novom Sadu(prva i druga)rade u julu i avgustu???Hvala!!!

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Buboooo!!!Jos maloooo:baby:

Zna li neko da li komisije u Novom Sadu(prva i druga)rade u julu i avgustu???Hvala!!!

Rade..Gaga...ja sam prosle godine prvu komisiju imala u julu a drugu u avgustu...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jeeee Bubo. Još malo pa ćeš i ti krenuti sa novim postupkom. Možda se i sretnemo na klinici ;) Pre nego što ti stigne pismo zvaće te sa klinike da kažu kad su konsultacije

Izmenjeno od strane jassa
Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasso...verovatno se vidimo...bilo bi lepo i kafu popiti:D

 

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,kafa obavezno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novo pitanje...histeroskopija?

Da li se uvek na ultrazvuku vide priraslice,miomi ili to jedino moze da se utvrdi putem histeroskopije?

Dvadeset peti doktor mi je rekao da zbog zapusenih jajovoda verovatno svuda imam priraslica...

Sta kazete za septum...i on se vidi na UZ pa se salje na histero ili?

Pretpostavljam pred sam postupak opet treba uraditi briseve...

Sta jos moze da ne valja u materici sem nabrojanog...ne racunam bakterije,nk celije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu ti na drugostepenoj rekli da ti treba histero,tj napisali u izveštaj? Miomi se vide na uz. Meni su odavno rekli za miom ali da je na takvom mestu da ne smeta trudnoći. A mislim i da se septum vidi na uz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja insistiram na histero...hocu da ga uradim kako bi mi uzeli i delic endometrijuma za biopsiju...cela zenska strana je imala tumore...Htela bi i skrecing taman da uradim..

Inace na UZ mi je uvek sve ok...sem neki put sto imam one ciste koje odu sa ciklusom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je onda ok. Verujem da se neće buniti na klinici(zbog finanskskog dela barem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam za histero odvojila pare jos pre prvog vto-a...nisam ni racunala drzavno da odradim....kad je bal nek je tandrbal...:D

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su tek na produvavanju jajovoda videli septum, na uz ga nisu videli. Kad sam isla na uz pred histero, dr koja mi je radila uz nije mogla nikako da vidi septum, pa je dosao dr koji je radio produvavanje, nabio mi onaj uz do dijafragme,pritisnuo krvnicki,namestao dugo uz i dr rekla jao, vidi, evo ga stvarno.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja insistiram na histero...hocu da ga uradim kako bi mi uzeli i delic endometrijuma za biopsiju...cela zenska strana je imala tumore...Htela bi i skrecing taman da uradim..

Inace na UZ mi je uvek sve ok...sem neki put sto imam one ciste koje odu sa ciklusom..

Bubo,kod histeroskopije ti se (aj da tako kazem) kamericom udje u matericu ,pregleda da li ima nekih promena(bilo koje vrste)i ukloni se ako nesto imas sto bi se uklanjalo.

A kod eksplorativne kiretaze materice se nadje gde je izmenjeno tkivo i bas tu se bioptira(cilj je biopsija promene).Znaci trazi se taj (ne daj Boze nikom)potencijalni tumor da se bas sa njega uzmu celije,da bi se dokazalo patohistoloski da li postoje tumorske celije i koja vrsta.Znaci ne salje se tkivo cele materice na analizu,vec samo odakle je ostugano

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga...kraljice...:D:D:D

Kad ce vec da me gleda i cacka...znam da se uzima ostrugano....ali koliko sam ga razumela sa zida materice...nek uradi to natenane i svojski...takodje skrecing npr ne mora histeroskopski ali kad cu vec biti uspavana nek bude 3 u 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga...kraljice...:D:D:D

Kad ce vec da me gleda i cacka...znam da se uzima ostrugano....ali koliko sam ga razumela sa zida materice...nek uradi to natenane i svojski...takodje skrecing npr ne mora histeroskopski ali kad cu vec biti uspavana nek bude 3 u 1.

Da ...uzima se taj parcic endometrijuma i stigne ph nalaz u kom pise celije ovakve onakve jedra su im ovakva onakva tj da li izgled tih strugnutih celija odstupa od normalnih endometrijalnih celija.Dr B sigurno strugne i skine tamo gde treba i to bas svojski i savesno  odradi(bar u mom slucaju)...to je ta terapijska histeroskopija.Na uz se vidi da li ima nesto za sklanjanje tj gde treba strugnuti i analizirati celije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Iskreno Babily....u sve jednoj ordinaciji je tako...u takvom drustvu zivimo.Svi doktori u Novom Sadu kojo rade drzavno rade i privatno...cast izuzecima.

Mesalica je upaljena a ti treba da se prilagodis njenom brzinom ili ispadas.

Valjani doktori odlaze...a mi smo prepusteni da se borimo sa vetrenjacama.

Veruj mi da svaki put kad udjem u ordinaciju ko papagaj ponavljam moje dijagnoze jer sam ubedjena da ne znaju...jednostavno covek toliko ima posla da je nemoguce zapamtiti.

Drzava nam je urusena...u svakom pogledu pocevsi od obrazovanja...zdravstva itd.Kad zatrazis pomoc naravno vrata su ti zatvorena a traze od nas da radjamo minimum troje dece.

Kao gradjanin ove drzave sam nistavna...omalovazavana...Zasto se nisi setila ranije da radjas decu?Kazem da jesam na vreme pocela (a i da nisam,sta te boli dupe....to je moja stvar) ali sve vreme ste pricali da je sa nama sve ok,da smo zdravi.Takvo licemerje...ehejjj..pa dokle vise...

Moj bunt je proradio...:D

Sve sto kazes stoji, samo licno mislim da je Jevremova najgora od svih klinika na kojima sam do sada bila. Nigde krace preglede i konsultacije nisam imala nego u Jevremovoj.

Izmenjeno od strane Babily

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novo pitanje...histeroskopija?

Da li se uvek na ultrazvuku vide priraslice,miomi ili to jedino moze da se utvrdi putem histeroskopije?

Dvadeset peti doktor mi je rekao da zbog zapusenih jajovoda verovatno svuda imam priraslica...

Sta kazete za septum...i on se vidi na UZ pa se salje na histero ili?

Pretpostavljam pred sam postupak opet treba uraditi briseve...

Sta jos moze da ne valja u materici sem nabrojanog...ne racunam bakterije,nk celije..

Polipi... meni niko nikada nije video polipe u materici dok nisam otisla na histeroskopiju - tamo su mi rekli da plod ne bi ni imao sanse da se ugnezdi jer mi je ceo unutrasnji zid materice bio prekriven sitnim polipima. Jajovodi nisu bili zapuseni, materica blago zavaljena i mali miom na mestu koji ne smeta trudnoci ali eto nadjose polipe koje niko nikada nije ni nagovestio kao moguci problem.

Plusic i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Seno....o tome sam i ja razmisljala...sad cu sigurno ici...hvala na savetu...ipak su meni i jajovodi zapuseni pa kontam da postoji i ta mogucnoat...tj da imam jos negde priraslica a da se ne vidi na ultrazvuku...

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje je da odes... super ako nista ne nadju, a super i ako nadju nesto sto se sakrilo pa otklone... i time povecaju sanse da se trudnoca zakaci. Kako god okrenes, dobijas... 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.