VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Cao devojke! Evo danas me pustili iz bolnice dusa me boli fizicki sam dobro ali psihicki je jako tesko u ponedeljak sam zadnji put cula bebino srce jednostavno doktor nije mogao da veruje kaze ovo je strasno sve je bilo u najboljem redu ali nazalost trudnoca na losem mestu! Neznam kad cu opet poceti sa skupljanjem papira mozda na jesen ili sledece godine! Ali ako sam sad imala vm onda meni nije potreban taj era test sto su mi u NS rekli da uradim jer ovo nije ni biohemijska a ni spontani kako je dr  Crnogorac rekla

Zao mi je Dia .. Moras da nastavis dalje, znam ja kako je to tesko , prosla sam 4 puta kroz to i jos uvek me boli , ali eto skupim snage i nastavim dalje. Zivot je nekome majka nekome maceha ... 

 

nemam reci koji bi te utesili ( znam po Meni ) ali saljem ti ogroman zagrljaj i Sta god treba mi smo tu 

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke! Evo danas me pustili iz bolnice dusa me boli fizicki sam dobro ali psihicki je jako tesko u ponedeljak sam zadnji put cula bebino srce jednostavno doktor nije mogao da veruje kaze ovo je strasno sve je bilo u najboljem redu ali nazalost trudnoca na losem mestu! Neznam kad cu opet poceti sa skupljanjem papira mozda na jesen ili sledece godine! Ali ako sam sad imala vm onda meni nije potreban taj era test sto su mi u NS rekli da uradim jer ovo nije ni biohemijska a ni spontani kako je dr  Crnogorac rekla

strahota,mnogo,mnogo mi je zao...

Odmori se od svega,nemoj ni da mislis na sledecu vto sad,polako se saberi...jedino dobro je da je trudnoca ipak bila(ako u ovome uopste moze da se nadje nesto dobro)...nacice se razlog,uvek se nadje..

Sad samo budi bolje...

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,šaljem ti milijardu poljubaca i snagu da preguraš ovo. Nemoj žuriti,odboluj,odmori pa kad osetiš da si spremna ti kreni ponovo. A za ERA ne znam,jako je skupo a što ti reče možda ti i ne treba. I još te :babymommy:

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, jako mi je žao! Vm je stvarno jako retka kod vto, ali eto, dešava se. Iako ti to sada ne izgleda tako, ogroman uspeh je što se ebrion dalje razvijao, samo ti sledeći put malo sreće treba i biće sve u redu. 

Za početak bih na tvom mestu videla sa doktorima da li da ti zatvore jajovod da ne bi dolazilo više do vm. Posle bih išla na vto. Što se ere tiče, mislim da ti ne treba. Ona važi samo u fetu. Tebi nije došlo do implantacije ne zato što je loš endo ili embrion, nego zbog nesrećnog spleta okolnosti da se emrion pomerio na pogrešno mesto. Dr ti je preporučila eru jer je mislila da je biohemijska. Promeni kliniku ako si izgubila u nju poverenje i videćeš da će sledeća vto biti uspešna! Drži se sad i želim ti puno sreće dalje!

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia...moja preporuka je svakako odmor...ali ja bih vec od sledeceg ciklusa pocela sa skupljanjem papira i zakazala komisije...

Kad ti sve odobre....otprilike ce biti avgust...onda opet mali odmor ...Kad dobijes pozivno pismo ne moras odmah startovati sa stimulacijom..imas rok od godinu dana da pocnes...

E,sad jedino se ne secam da li si isla privatno ili preko drzave...

U svakom slucaju zelim ti brz oporavak...skupi snage...znam da je jos imas...Znam da se neces predati...

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia mnogo mi je zao ,ne daj se sledeci put ce biti :babymommy:Slovacku ne mogu odloziti ,hteli smo ici dok mi je sin na raspustu preko leta,mogu predati nalaze i proci komisije ali prosli put su me zvali nekih mesec dana nakon drugostepene na konsultacije u kliniku,bojim se da ce nas zvati a da mi necemo biti ovde.Mogu ja odloziti konsultacije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke! Nadam se da cu sledeci put uspeti ustvari mora da uspe ja vec nemam ni jedan jajovod zbog dve vm dali cu sad imate manje folikula ili problema oko toga 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia mnogo mi je zao ,ne daj se sledeci put ce biti :babymommy:Slovacku ne mogu odloziti ,hteli smo ici dok mi je sin na raspustu preko leta,mogu predati nalaze i proci komisije ali prosli put su me zvali nekih mesec dana nakon drugostepene na konsultacije u kliniku,bojim se da ce nas zvati a da mi necemo biti ovde.Mogu ja odloziti konsultacije ?

Mislim da mozes...i ovako je sve jedna klinika prebukirana...u ostalom nazovi kliniku u kojoj ces raditi....ne verujem da ce praviti problem..koliko znam imas fore godinu dana da odradis vantelesnu od dana prijema pisma...Svako dobrooo...punooo sreceee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, jako mi je žao! Vm je stvarno jako retka kod vto, ali eto, dešava se. Iako ti to sada ne izgleda tako, ogroman uspeh je što se ebrion dalje razvijao, samo ti sledeći put malo sreće treba i biće sve u redu. 

Za početak bih na tvom mestu videla sa doktorima da li da ti zatvore jajovod da ne bi dolazilo više do vm. Posle bih išla na vto. Što se ere tiče, mislim da ti ne treba. Ona važi samo u fetu. Tebi nije došlo do implantacije ne zato što je loš endo ili embrion, nego zbog nesrećnog spleta okolnosti da se emrion pomerio na pogrešno mesto. Dr ti je preporučila eru jer je mislila da je biohemijska. Promeni kliniku ako si izgubila u nju poverenje i videćeš da će sledeća vto biti uspešna! Drži se sad i želim ti puno sreće dalje!

sunny nazalost ja vise nemam jajovode malo me strah bas zbog toga! Kliniku menjam svakako razocarala se u njih ali eto necu nikoga da pljujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke! Nadam se da cu sledeci put uspeti ustvari mora da uspe ja vec nemam ni jedan jajovod zbog dve vm dali cu sad imate manje folikula ili problema oko toga 

Neces draga imati manje folikula....zato se i radi vantelesna jer se jajovodi zaobidju...nemoj se time opterecivati...

Bitno je da dolazi do trudnoca...punoo srecee..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, ajmo nos gore! Sve mi prođemo i kroz spontane ili vm, malo kukaš i tuguješ i onda diž se na noge! Nema gubljenja vremena! Što kažu žene, kreni da skupljaš papire pa ćeš usput da se oporavljaš psihički. Imaš još jć, ako je moja drugarica sa amh 0,0 zatrudnela prirodno, i tebi će još imati šta da izvlače ne brini. Sad sve izgleda crno ali mi smo ti žene kao džigerica, napravi se rubac ali se oporavimo i nastavimo da funkcionišemo. Dobro je što su ti uklonili jajovod jer sad ne može da dođe do vm, i o kontracepciji nećeš morati do kraja života da razmišljaš. Možda ti to sad zvuči čudno, ali veruj mi evo ja sa jednim nefunkcionalnim jajovodom i posle vto sa mužem koristim kondome jer opet može da dođe do vm. U situacijama kad su jajovodi problem, bolje je da ih nema. Ono što je zaista pozitivno jeste da je plod bio vitalan, što znači da je vaš materijal bio dobar, i da očigledno beba može da se zakači i da ima normalan dotok hrane i da može da raste. Čim se pokupiš malo psihički, kreći u novu akciju. Probaj da nekako otupiš emociju i ostaviš u glavi samo suve činjenice i strogo racionalno razmišljanje. Kao da si ti doktor a radi se o nekom drugom.

Dia, leni, Gagagagagaga i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim. Juce sam imala kiretazu, kaze doktor puno krvi i svega je bilo ali jos mi nije iskljucio mogucnost VM. Kaze za nedelju dana da izvadim betu pa ako pada sve super ako ne, nije dobro. A i poslao je na analizu to sto je izvadjeno, valjda ce u medjuvremenu stici i rezultati pa cemo znati da li je bilo na dobrom mestu. Jednostavno nije moglo da opstane pored tolikog konstantnog krvarenja. Pravim pauzu minimalno 3 meseca, ako ne i vise. Za to vreme cu da se posvetim istrazivanju i hematologa dobrog da nadjem. Dia, tebi i meni je bas krenulo lose ali trudi se da ostanes jaka, kao sto sam vec napisala, sve ce to proci i bice jednom samo davna proslost a ti ces dobiti kad tad svoju bebicu. Kao sto ovaj moj doktor rece, kakvi mu slucajevi sve dolaze, sa karcinomima i sa malim sansama da ostanu trudne pa se ipak desi cudo i uspevaju.  Tako da nemoj nikad gubiti nadu, tj. samo veruj da ce biti i da mora biti i bice.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Babily,to je stav! Odma praviš planove za dalje i to je dobro. Gledaš napred a ne nazad. I tebe puno :babymommy: Drži te se žene

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se danas vec osecam bolje, ne boli me nista. Pocela sam da istrazujem za hematologa i planiram od sledece nedelje da krenem sa analizama. Ima da nadju ovaj put sta mi je kako znaju i umeju.:D 

Kikiriki, Gagagagagaga i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:DBabily - veliki lajk

Ja sam inace veliki optimista, celog zivota. Desi se nekad da malo potonem ali hvala Bogu ne drzi me duze od 2-3 dana. Uvek sam mislila da nisam normalna zbog toga.:D 

Gagagagagaga i sportiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Babily,to je stav! Odma praviš planove za dalje i to je dobro. Gledaš napred a ne nazad. I tebe puno :babymommy: Drži te se žene

Ma da, sta vredi kukati samo, nema nista od toga i padnes samo jos vise u depresiju. Ovako ides u borbu, trazis nove opcije, dobijas novu nadu da ce sledeci put biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily,svaka cast za odluku ...nastavi da budes luda(kako ti kazes) i nikad ne odustajati:babymommy:

Bubo,sve u dupe na vasar:babymommy:...vazno je zdravlje...bolje otkaz nego bolovanje(naravno trudnicko ovde izuzimam):D

Buba82 i Babily volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istrajnost i strpljenje...

Ja sam cak dala i otkaz...u dupee na vasar :D

E neka si. Tako i treba. :baby: Meni strpljivost inace nije vrlina, tako da se nemojte cuditi ako i ranije krenem na novu vto.:D Naravno, ne pre analiza ako ima jos sta. P.S: Nasmeja me, tako moje dete dok je bilo manje znalo da me pita, a mama kako to dupe na vasaaal?!:D

Gagagagagaga i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily,svaka cast za odluku ...nastavi da budes luda(kako ti kazes) i nikad ne odustajati:babymommy:

Bubo,sve u dupe na vasar:babymommy:...vazno je zdravlje...bolje otkaz nego bolovanje(naravno trudnicko ovde izuzimam):D

Nema odustajanja, moze samo biti jos i jos nerviranja ali odustajanja nikakooo. 

jassa i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke!

Da li možda neka od vas zna koliko se u proseku čeka od trenutka predaje papira u rfzo u Beogradu do uključenja u proces (poziva klinike)? Trenutno radimo analize i sakupljamo rezultate. Pokušala bih u Jevremovoj.

Verujem da su iskustva različita, ali volela bih da imam bar neku predstavu.

Hvala puno i svaka čast na borbi koju vodite.

 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smiksi...dobro dosla...

Otprilike se ceka za prvu komisiju mesec dana...isto toliko za drugu...takodje,kad dobijes pozivno pismo isto se ceka oko mesec dana za prve konsultacije..

Znaci...sve u svemu oko tri meseca...Mada sve zavisi od sluzbi i od raspolozenja istih i klinike...

Punoo sreceee

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo devojke!

Da li možda neka od vas zna koliko se u proseku čeka od trenutka predaje papira u rfzo u Beogradu do uključenja u proces (poziva klinike)? Trenutno radimo analize i sakupljamo rezultate. Pokušala bih u Jevremovoj.

Verujem da su iskustva različita, ali volela bih da imam bar neku predstavu.

Hvala puno i svaka čast na borbi koju vodite.

 

Ja se ne razumem u papirologiju posto smo mi privatno isli ali jevremovu ne bih preporucila. U stvari mozda i da ali da pazljivo biras doktora. Ne pristaj na bilo koga. Ova nasa iz Jevremove, mi smo je onako nasumicno odabrali, nisam uopste ni razmisljala puno. I s' obzirom da sam bar izmedju 20 i 30 puta isla kod nje na preglede i svasta nesto ne svidja mi se. A sve zato je zena jednostavno nezainteresovana, znam ja da ima puno pacijenata i sve to ali opet, zapamtila bi valjda nekog ko ti dolazi puno puta u kratkom vremenskom periodu. Ona nema pojma nista, dobro se seca da mi je ubacila jedan embrion. Sve je citala ponovo i kopala mi po kartonu. A o vremenu koje ti posvete u Jevremovoj, to mi je tek uzas. U vrh glave budes 5 do 10 minuta najduze. A cekas po sat vremena da stignes na red. Retko da smo ulazili odmah, to bas u nekim danima kad nema puno guzve. Npr nedeljom. Na brzinu te ispregleda, promrmlja par reci i sve sa osmehom najdivnijim te prakticno istera napolje da se ni setis sta si sve hteo da pitas. Ovo ti govori neko ko je bio na 3 razlicite klinike i do sad po tom pitanju Jevremova mi najgora. Mozda bi neki drugi doktor bio bolji ali ova moja sto sam je kao baksuz potrefila nikako. Po mom misljenju Jevremova kao ustanova je vise izvikana, naravno izuzimam lekare. Neki su ok neki ne. Izvinjavam se na nepismenosti, pisem sa telefona i kucam brzo.

Izmenjeno od strane Babily

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno Babily....u sve jednoj ordinaciji je tako...u takvom drustvu zivimo.Svi doktori u Novom Sadu kojo rade drzavno rade i privatno...cast izuzecima.

Mesalica je upaljena a ti treba da se prilagodis njenom brzinom ili ispadas.

Valjani doktori odlaze...a mi smo prepusteni da se borimo sa vetrenjacama.

Veruj mi da svaki put kad udjem u ordinaciju ko papagaj ponavljam moje dijagnoze jer sam ubedjena da ne znaju...jednostavno covek toliko ima posla da je nemoguce zapamtiti.

Drzava nam je urusena...u svakom pogledu pocevsi od obrazovanja...zdravstva itd.Kad zatrazis pomoc naravno vrata su ti zatvorena a traze od nas da radjamo minimum troje dece.

Kao gradjanin ove drzave sam nistavna...omalovazavana...Zasto se nisi setila ranije da radjas decu?Kazem da jesam na vreme pocela (a i da nisam,sta te boli dupe....to je moja stvar) ali sve vreme ste pricali da je sa nama sve ok,da smo zdravi.Takvo licemerje...ehejjj..pa dokle vise...

Moj bunt je proradio...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.