VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Da,eto Jana i ja ćemo zajedno....aj ja mislim da ću prodižiti bolovanje još koji dan jer me stomak kida od bolova,a čitala sam da posle primoluta oće jako da boli...hvala mu na tome....<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure moje drage

nije me bilo odavno, cekala sam Rezultate. Naime, amh kod mene je 0,3 jako nizak za moje godine. Imunoloski sistem isto nije u redu nesto hvali MBL mi je nizak ( doktor rekao da moram infuzije da primam) 

spermiogram isto ni je sjajan . Dobila sam Dhea Tablete 75mg 30 Dana po jednu i D vitamin. 

Imam u maju Opet termin i mislim da u Juni pocinjemo da stimulacije, pitao me kad je sledeci ciklus .. ja sam rekla da nexu odma , moram psigicki da se pripremim, bojim se .. 

Sta sleduje? Kako to sve ide ? 

@lena77 kako si ti ? Nisam stigla da sve iscitam Imam Problem da logiranje Ali dobro je Snasla sam se

Lena 77 i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby....ako ti nije mrsko napisi Nam sta si sve radila od imunologije...bas i ne znam sta je taj MBL....

Da li ti je doktor rekao koju semu ces primenjivati?

Dhea...ne znam da li ces naci jednu tabletu od 75...uglavnom u apotekama ima onaj od 25..pa pijes tri puta dnevno...ili sve odjednom...(Ja posto imam vremena ja sam prvo jedne nedelje pila od 25,pa druge od 50 pa tek trece povecala na 75..)..

Koliko oijes D vitamina?

Da li muz pije neke vitamine?

Za sve treba vremena...sto se tice vitamina i njihovog efekta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure moje drage

nije me bilo odavno, cekala sam Rezultate. Naime, amh kod mene je 0,3 jako nizak za moje godine. Imunoloski sistem isto nije u redu nesto hvali MBL mi je nizak ( doktor rekao da moram infuzije da primam) 

spermiogram isto ni je sjajan . Dobila sam Dhea Tablete 75mg 30 Dana po jednu i D vitamin. 

Imam u maju Opet termin i mislim da u Juni pocinjemo da stimulacije, pitao me kad je sledeci ciklus .. ja sam rekla da nexu odma , moram psigicki da se pripremim, bojim se .. 

Sta sleduje? Kako to sve ide ? 

@lena77 kako si ti ? Nisam stigla da sve iscitam Imam Problem da logiranje Ali dobro je Snasla sam se

Babyboom jedno malo ohrabrenje, sa 33 godine amh 0,5 i sa jednim jajovodom u cakanju da krenem sa vto, taj mesec doslo do prirodne trudnoce. Vazan je i kvalitet celija u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure moje drage

nije me bilo odavno, cekala sam Rezultate. Naime, amh kod mene je 0,3 jako nizak za moje godine. Imunoloski sistem isto nije u redu nesto hvali MBL mi je nizak ( doktor rekao da moram infuzije da primam) 

spermiogram isto ni je sjajan . Dobila sam Dhea Tablete 75mg 30 Dana po jednu i D vitamin. 

Imam u maju Opet termin i mislim da u Juni pocinjemo da stimulacije, pitao me kad je sledeci ciklus .. ja sam rekla da nexu odma , moram psigicki da se pripremim, bojim se .. 

Sta sleduje? Kako to sve ide ? 

@lena77 kako si ti ? Nisam stigla da sve iscitam Imam Problem da logiranje Ali dobro je Snasla sam se

Ja sam super,malo mi je bolje jer ne povracam tako puno. Bebac je super,to mi je najbitnije. Pratim ovde devojke,svasta se desava...i lepog i ruznog. Drzim fige naravno svima i neodustajte. "Nije uspeo samo onaj koji je odustao". Navijam za sve vas od srca i bodrim....i vuuuuuucem za nos!!! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,samo da znas da ima nas jos ovde sa niskim amh koje si ohrabrila:babymommy::D

Leno,zeno,majko,kraljice...sve skolski ....manje peglanja,bebac napreduje...neka tako i nastavi:babymommy::D

Venera i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babyboom,zasto su ti dali da radis MBL?Imala si ceste i duge neke infekcije?Ne ginekoloske nego npr. urinarne,respiratorne...cesta kandida,cesto antibiotoci?MBL se ne radi tek tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby....ako ti nije mrsko napisi Nam sta si sve radila od imunologije...bas i ne znam sta je taj MBL....

Da li ti je doktor rekao koju semu ces primenjivati?

Dhea...ne znam da li ces naci jednu tabletu od 75...uglavnom u apotekama ima onaj od 25..pa pijes tri puta dnevno...ili sve odjednom...(Ja posto imam vremena ja sam prvo jedne nedelje pila od 25,pa druge od 50 pa tek trece povecala na 75..)..

Koliko oijes D vitamina?

Da li muz pije neke vitamine?

Za sve treba vremena...sto se tice vitamina i njihovog efekta...

buba 82 nasla sam 75mg kod nas ih ima . Vitamin D pijem 10 kapi na dan ili 70 nedeljno . Moj Muz nije dobio nikakve Vitamine, receno mu da smesta ostavi cigare i da promeni lyfestyle .

Doktor mi nista nije rekao sad, tek u maju dogovoricemo se oko sve .

 

Ispitala sam ceo imunoloski sistem . Sve . Posto sam ja Imala 4 spontane i pronasli da je bas Taj MBL nizi i da moram da primam neka infuzija na bazi soje. 

To je sve sto Znam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babyboom,zasto su ti dali da radis MBL?Imala si ceste i duge neke infekcije?Ne ginekoloske nego npr. urinarne,respiratorne...cesta kandida,cesto antibiotoci?MBL se ne radi tek tako...

radila sam ceo imunoloski Sistem, jer sam imala 4 spontani i moraju da nadju razlog zasto se to desava . Kod  abortus habitalius mora da se ispita imunologija , 

nisam pila Antibiotika nemam kandidu i nisam imala infekcije :) 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babyboom jedno malo ohrabrenje, sa 33 godine amh 0,5 i sa jednim jajovodom u cakanju da krenem sa vto, taj mesec doslo do prirodne trudnoce. Vazan je i kvalitet celija u svemu.

Drago mi je za tebe , ja sam 35 , 4 neuspesne trudnoce i amh 0,3 nije me razocarao , ne dam se ja :) 

drago mi je za tebe , eto vidis uspela si :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Infuzija soje i jos nekih proteina (cini mi se,kolilo se secam ima i jaja u kesici)  se zovu intralipidi....npr meni doktor to nece da da...jer kod imunoloski faktora su takodje bitni i antitela...zato te i pitam da li je samo to nadjeno ili jos nesto?

MBL nisam radila....ako neko zna da mi objasni za sta je to...hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Infuzija soje i jos nekih proteina (cini mi se,kolilo se secam ima i jaja u kesici)  se zovu intralipidi....npr meni doktor to nece da da...jer kod imunoloski faktora su takodje bitni i antitela...zato te i pitam da li je samo to nadjeno ili jos nesto?

MBL nisam radila....ako neko zna da mi objasni za sta je to...hvala...

nemam antitela, potrazi na google to ti je mannan binding lectin :)

to je bilo isto tamo u nalazima .. 

Izmenjeno od strane Babyboom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Infuzija soje i jos nekih proteina (cini mi se,kolilo se secam ima i jaja u kesici)  se zovu intralipidi....npr meni doktor to nece da da...jer kod imunoloski faktora su takodje bitni i antitela...zato te i pitam da li je samo to nadjeno ili jos nesto?

MBL nisam radila....ako neko zna da mi objasni za sta je to...hvala...

normalno u serumu postoje proteini koji cine sistem komplemenata(medju njima je i MBL) i oni se aktiviraju tacno odredjenim redosledom jedan za drugim u imunom odgovoru.Kad je snizen MBL postoji imunodeficijencija (smanjen imuni odgovor) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Venera,samo da znas da ima nas jos ovde sa niskim amh koje si ohrabrila:babymommy::D

Leno,zeno,majko,kraljice...sve skolski ....manje peglanja,bebac napreduje...neka tako i nastavi:babymommy::D

Drago mi je, ne smemo se predati nikako:) ja pratim vas jer cu verovatno kad prodje leto krenuti na vto, pa se polako i psihicki pripremam, nadam se samo da se amh nije pogorsao ipak sam sada vec 36-ta godina.

Drago mi je za tebe , ja sam 35 , 4 neuspesne trudnoce i amh 0,3 nije me razocarao , ne dam se ja :) 

drago mi je za tebe , eto vidis uspela si :-) 

Uspeces i ti..samo napred:)

A kako se taj MBL manifestuje?

Izmenjeno od strane Venera
Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drago mi je, ne smemo se predati nikako:) ja pratim vas jer cu verovatno kad prodje leto krenuti na vto, pa se polako i psihicki pripremam, nadam se samo da se amh nije pogorsao ipak sam sada vec 36-ta godina.

Uspeces i ti..samo napred:)

A kako se taj MBL manifestuje?

dodje do spontani .. Kako Sta Neznam , nije mi nista konkretno rekao. Samo reko aha za ovo moramo infuzije na bazi Soje, a za amh rekao mi da ako Kod neko se formiraju 5-6-7 jajce celije ( e sad Neznam dal sam tacno napisala ) Kod mene bi bile 1,2 maksimum i na ludu srecu 3 ! 

 

Izmenjeno od strane Babyboom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby...jesi MBL radila privatno....ako da,koja je cena?

I kako ti pise tacno...ta anliza...posto vidim da postoji i takav gen..

Hvalaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam danas posebno radosna! Devojka kod koje idem na depilaciju i koja se godinama bori sa neplosnoscu, vto je radila u Leskovcu i nista . . . Je na trudnickoooom , prirodno je ostala  trudna :baby:

jassa, Miki986, Plusic i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam danas posebno radosna! Devojka kod koje idem na depilaciju i koja se godinama bori sa neplosnoscu, vto je radila u Leskovcu i nista :baby:

Divnooo....vetar u ledjaaa....bravoooo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby...jesi MBL radila privatno....ako da,koja je cena?

I kako ti pise tacno...ta anliza...posto vidim da postoji i takav gen..

Hvalaaa

jesam Privatno .. Nisam radila to posebno vec je to bilo tu, Kao sto sam ti rekla ispitala sam celi imunoloski sistem i to je bilo tu .. i ja to prvi put radim nisam Nikad do sad 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ,mi nismo nakon neuspesne vto isli na dogovor sa dr.nazvala sam kliniku da javim negativnu betu i sestra mi je rekla da sledeci ciklus mogu poceti sa skupljanjem nalaza.Imamo neke planove da idemo u Slovacku da radimo 3 meseca i vratili bi se tek oko 20. Septembra i onda bi krenula sa nalazima i sa resavanjem TSH medjutim bojim se da necemo stici odabrati privatnu kiniku,da li su oni u opticaju do kraja godine?Neznam zaista sta da radim ,da li da rizikujem ,valjda nece promenuti neke  kriterijume ko ce ih znati.Dobila sam uput za vadjenje krvi FE  postoji sumnja da imam manjak gvozdja ,dr kaze ako je tako da u tom slucaju nece biti nista od trudnoce.Znam da u trudnoci se ne sme imati manjak gvozdjabaki da sprecava trudnocu to nikad cula,inace to je dr.opste prakse,da li neka od vas zna nesto o tome?Dobila sam upalu besike i eserihiju,pojavila mi se krv u urinu od upale ,mene nece nista zaobici.popila 2 kutije antibiotika i nije mi nista bolje,moram se sad boriti i sa eserihijom ,da li imam i u brisu neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi...da problem je sto ne znamo da li ce opet drzava potpisati ugovore sa privatnicima...mislim da se to svake godine obnavlja..A da pokusas malo da pomeris Slovacku kako bi prosla komisije...pa omda odes....ne moras ti odmah startovati sa vantelesnom...Ono sto znam da je npr Ferona pitpisala za 1 500  pacijenata...e,sad kontam da su i ostali privatnici priblizno odabrali taj broj...

Za gvozdje ne znam...zaista...po tome ja nikad onda necu ostati trudna posto ceo zivot kuburim sa gvozdjem...ja sam pred prvu vto pila ampule gvozdja nekih mesec dana...

Sto se tice stitaste...e to moras resavati..veoma je bitno..

A posto si pila antibiotike...i ako su odradili svoje ne bi trebala da imas eaerihiju ni u cerviksu....za svaki slucaj pponovo odradi i vaginalni,cervikalni bris...kao i urin...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice gvozdja...malo mi je nelogicno...ali dobro...valjda doktori znaju

Moja mama ima isto nedostatak gvozdja ceo zivot pa rodila dvoje dece...a verovatno takvih primera ima na milione...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke! Evo danas me pustili iz bolnice dusa me boli fizicki sam dobro ali psihicki je jako tesko u ponedeljak sam zadnji put cula bebino srce jednostavno doktor nije mogao da veruje kaze ovo je strasno sve je bilo u najboljem redu ali nazalost trudnoca na losem mestu! Neznam kad cu opet poceti sa skupljanjem papira mozda na jesen ili sledece godine! Ali ako sam sad imala vm onda meni nije potreban taj era test sto su mi u NS rekli da uradim jer ovo nije ni biohemijska a ni spontani kako je dr  Crnogorac rekla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia draga,jako mi je zao.Ipak ces ti najbolje znati kad si spremna za novi pokusaj.Puno srece ti zelim:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.