VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Devojke evo me u bolnici trudnoca 6+3 nedelja srce kuca ali moja bebica nije na dobrom mestu bolove hvala bogu jos nemam ako ostane tako u ponedeljak operacija ako ne onda ce me hitno operisati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily strasno iskreno ja vise neznam sta da mislim bojim se jako zbog vm jednom sam prosla kroz to  je pakao mucila se 3 dana u bolnici e kad sam pala u nesvest u kapaoni nocu e onda su me ujutro operisali nikome nezelim to sto sam onda prezivela! Ali videcemo danas jasam sad 6+4 nedelja po zadnjoj menstruaciji ako je nedaj boze vm to ce se videti

Dia, znam kako ti je. Meni pri samoj pomisli na to nije bilo dobro. A pri tom nisam imala VM. Vec sam u glavi razradila moguci scenario pogotovo sto sam citala razna iskustva po netu. Drzi se hrabro i navijam da to nije to i da sve bude u redu. Ja sutra ujutro idem da vidim jos jednom sta se desava pa javljam ima li kakve promene. I ti se obavezno javi posle pregleda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo me u bolnici trudnoca 6+3 nedelja srce kuca ali moja bebica nije na dobrom mestu bolove hvala bogu jos nemam ako ostane tako u ponedeljak operacija ako ne onda ce me hitno operisati

:( kud se bre zalomi vm posle vto. Tuga... Čuvaj se. Gde se usadio embrion u jajovod ili negde blizu jajovoda? Ako su sigurni da je na pogrešnom mestu zašto te ne operišu odmah? Drugi mešak nestao ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo me u bolnici trudnoca 6+3 nedelja srce kuca ali moja bebica nije na dobrom mestu bolove hvala bogu jos nemam ako ostane tako u ponedeljak operacija ako ne onda ce me hitno operisati

uuufff Dia bas mi je zao!Drzi se,suvisno je da ti bilo sta kazem...

Nije na dobrom mestu,znaci vanmatericna,u jajovodu ili gde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U jajovodu je dok nema bolova krvarenja dokle sam na posmatranju ali svakako ponedeljak operacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia javi u Genesis sta se sa tobom desava da ti se javi doktorica ako je moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek mi je zao kad ovako nesto procitam, drzite se zene, pa kako god je, u svemu ima i nesto pozitivno da ipak pored svega dolazi do trudnoce. Ja sam imala vanmatericne, mnogo lose iskustvo, i nazalost nekad se sakrije iza jajnika ili u cerviksu bude pa je tesko za videti, u jajovidima su najcesce i time lakse vidljivo.Kod jedne zene bilo u carskom rezu,sta reci vise.. Postoji i mogucnost da necije telo jednostavno naginje tome, ako si vec jednom imala.

Za krvarenje da kazem da svakako nije 'normalno' i da treba kontrolisati, ja sam imala posle u trudnoci pa do 16 nedelje braon krvarenje, u pocetku vise a posle sve manje i moj dr. nikad nije ustanovio zasto, nikad se nista na uz nije videlo, njegovo misljenje je bilo da usled rastezanja pukne kapilar i tako dodje i do krvarenja koje posle prestanu. Naravno plod treba u svemu tome da se normalno razvija,ni stalno lezanje nije bilo preporuceno jer je bolja prokrvljenost kad se krecemo. Uglavnom ima razlicitih slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia javi u Genesis sta se sa tobom desava da ti se javi doktorica ako je moguce

Izvini ali bolje da ih sad nezovem ona u  sredu je trebala videti vanmatericnu sa betom od 17800  a ne za 5 minuta da me od j.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo Dia draga,baš mi je žao:(. Šaljem ti puno,puno,puno,puno poljubaca i jedan veeeeeeeeliki zagrljaj . Drži se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuu...juuuu...najezih seeee:(...straasnoo..jbt..

Sad moras jaka...sta drugo da ti kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily,Dia puno podrske sta drugo da vam kazem,Jassa jel si radila test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, žao mi je što prolaziš kroz to, jer sam i sama imala vm, ali moram da prokomentarišem-kakvo crno posmatranje ako je plod lociran u jajovodu, to se odmah operiše da ne bi došlo do još većih problema ako jajovod pukne. Ja sam isto kao i Kikiriki doživela pucanje jajovoda i hitnu operaciju, život mi spašavali, samo zato što su čekali.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily,Dia puno podrske sta drugo da vam kazem,Jassa jel si radila test?

nisam radila test jer meni faktički ne kasni ciklus,ja treba da dobijem 25-og ali sam pila primolut nor da bi dobila ranije(nemam pojma zašto). Izgleda da lek nije uticao na mene i da ću po svemu sudeći dobiti onda kad i treba <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, žao mi je što prolaziš kroz to, jer sam i sama imala vm, ali moram da prokomentarišem-kakvo crno posmatranje ako je plod lociran u jajovodu, to se odmah operiše da ne bi došlo do još većih problema ako jajovod pukne. Ja sam isto kao i Kikiriki doživela pucanje jajovoda i hitnu operaciju, život mi spašavali, samo zato što su čekali.

Ni meni nije jasno šta čekaju. Samo ugrožavaju ženi život.

Babily i Kolibri volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo da dodam, dok ne dođe do kompikacija to se sve može rešiti laparaskopski, a ukoliko dođe do komplikacija velike su šanse za klasičnu operaciju posle koje je oporavak dosta teži i posle koje mora duže da se čeka za narednu trudnoću.

Kikiriki i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isto tako čekali jer je bio vikend, pa sam morala na vto zbog odstranjenog jajovoda. Ma...šta reći, igraju se sa životima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mog danasnjeg izvestaja, u principu slicno kao i ovo prvo misljenje. Krvarenje nisu utvrdili odakle. Kaze vidi se gestacijski mesak 3.5mm (mali, po meni, nije komentarisala) a takodje kaze da moze biti pseudo gestacijski mesak i da vanmatericna nije iskljucena jos. Sutra da vadim betu i naredna cetiri dana na dva dana pa ce prema tome videti sta dalje. Pipkala me tamo, spolja i iznutra, pita je l' boli, reko' ne boli nista. Kaze to je dobro, misli da nije VM ali kaze ne moze jos iskljuciti VM. Kao ako osetim bilo kakav nagli bol odmah da idem na hitnu. I tako, uglavnom za izludeti. Pitam odakle krvarenje, kaze ne zna, mozda jednostavno organizam odbacuje plod pa krvari. Obrazlozenje mi daje kako i zene sa vecim bebama krvare a kamoli sa tako malim. I u sustini opet mi se sve svodi na vadjenje bete i ne znam sta je. Ne nadam se da ce biti dobro, ali nadam se nije VM. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Agonija se nastavlja. :( daj bože da se makar tebi obrne na dobro.

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze moj, citam i ne verujem! Dia drzi se, budi jaka! Kako bre nije videla, ne razumem! Babily navijam da sve bude kako treba!!!

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Agonija se nastavlja. :( daj bože da se makar tebi obrne na dobro.

Ma čisto sumnjam da će biti dobro ali makar da ne bude vanmatericna.:( Hvala puno. Kako nam je Dia, ne javlja se... mogu da zamislim kroz sta sad prolazi sto psihicki, sto fizicki. Dia, drzi se i budi jaka i samo veruj u to da ces jednog dana dobiti ono sto zasluzujes a to je makar jedna divna bebica, daj Boze i dve. Zaboravices tada na sve to lose sto je bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze moj, citam i ne verujem! Dia drzi se, budi jaka! Kako bre nije videla, ne razumem! Babily navijam da sve bude kako treba!!!

Pa vidi kao nesto sto lici na gestacijski mesak, mislim vidi se on jasno ali je mali. Nije sad da je jedva vidljivo ili tako nesto. Nego kaze da nije lazni gestacijski mozda... da ne moze da iskljuci ni tu mogucnost. Znaci nista konrektno opet, to sam vec znala. Mada ne znam na koju foru im se to stvara lazni gestacijski mesak, taj deo jos nisam proucila. A ne znam jesam umislila ali cini mi se da je porastao od pregleda pre dva. Da napomenem, dva razlicita ginekologa su me pregledala, oboje rekli manje vise isto. I sve se svodi na betu sada da li raste pravilno ili ne, sutra vadim opet... i za 4 dana u zavisnosti od bete treba na novi ultrazvuk da idem. I opet idem i kod jednog i kod drugog. Zato sto stvarno zelim vise misljenja po pitanju ove situacije. Do sad mi se pokazalo da se ne valja osloniti samo na jednog ginekologa, nazalost. Ona mene danas mrtva hladna pita jesam radila testove na trombofiliju a radi mi sve od pocetka ovog procesa. Ona mi je i dala te analize da uradim. Bila sam 15 puta ako ne i vise do sada kod nje na pregledima za 2-3 meseca. I kaze, ne zna sta vise od testova da mi da, to je sve sto se uglavnom radi. Da idem kod njihovog hematologa opet pa da mi eventualno on jos da neke testove dodatne.:o A dosla sam sa problemom kod njih i jasno i glasno naglasila da hocu pre bilo kakvog pokusaja da uradim sve moguce analize koje postoje. Imam kod niih jos zamrznutih, ali ako ne daj Boze i to ne bude kako treba, trazim opet novu. Ovaj put sam najvise besna, bas zato sto sam prvo htela da resim problem pa onda da radim a ovo sve je sad gore psihicko mucenje nego ono pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci ne verujem....grlim vas....

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidi kao nesto sto lici na gestacijski mesak, mislim vidi se on jasno ali je mali. Nije sad da je jedva vidljivo ili tako nesto. Nego kaze da nije lazni gestacijski mozda... da ne moze da iskljuci ni tu mogucnost. Znaci nista konrektno opet, to sam vec znala. Mada ne znam na koju foru im se to stvara lazni gestacijski mesak, taj deo jos nisam proucila. A ne znam jesam umislila ali cini mi se da je porastao od pregleda pre dva. Da napomenem, dva razlicita ginekologa su me pregledala, oboje rekli manje vise isto. I sve se svodi na betu sada da li raste pravilno ili ne, sutra vadim opet... i za 4 dana u zavisnosti od bete treba na novi ultrazvuk da idem. I opet idem i kod jednog i kod drugog. Zato sto stvarno zelim vise misljenja po pitanju ove situacije. Do sad mi se pokazalo da se ne valja osloniti samo na jednog ginekologa, nazalost. Ona mene danas mrtva hladna pita jesam radila testove na trombofiliju a radi mi sve od pocetka ovog procesa. Ona mi je i dala te analize da uradim. Bila sam 15 puta ako ne i vise do sada kod nje na pregledima za 2-3 meseca. I kaze, ne zna sta vise od testova da mi da, to je sve sto se uglavnom radi. Da idem kod njihovog hematologa opet pa da mi eventualno on jos da neke testove dodatne.:o A dosla sam sa problemom kod njih i jasno i glasno naglasila da hocu pre bilo kakvog pokusaja da uradim sve moguce analize koje postoje. Imam kod niih jos zamrznutih, ali ako ne daj Boze i to ne bude kako treba, trazim opet novu. Ovaj put sam najvise besna, bas zato sto sam prvo htela da resim problem pa onda da radim a ovo sve je sad gore psihicko mucenje nego ono pre.

Babily, aspirin i fraksiparin, razgovaraj sa hematologom. Drzim palceve da sve bude dobro

Babily i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,citam i ne verujem...Strasno mi je zao...Dia,nadam se da ce bar laparoskopski operisati da se sto pre i lakse oporavis!Necu uopste da komentarisem lekare koji cekaju da se nesto desi da bi operisali,strasno :angry:.VM se odmah operise,bez obzira sto je vikend!Javi nam se,drzim fige!Babily nadam se barem kod tebe da bbudu lepe vesti!Budite jake!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.