VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Evo sa ultrazvuka, niti deluje da je VM niti hematom, ja sam izgleda poseban slucaj. Kaze krvarenje malo u materici ali ne vidi se neki konkretan uzrok.

Babily, malo me je zbunilo ovo tvoje... Kao ima krvi a ne zna se zasto... :huh: Mora postojati nesto, neki kapilar, hematom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily, malo me je zbunilo ovo tvoje... Kao ima krvi a ne zna se zasto... :huh: Mora postojati nesto, neki kapilar, hematom...

Zbunjuje i mene. Pa kao materica cista uglavnom, ima malo tragova krvi, nije sad puna krvi nesto. Ali ne vidi se nista da ima kao uzrok bar za sada. Kaze mozda je trudnoca jednostavno losa pa zato krvari. Ali jos malo pa cemo saznati betu i znati malo bolje. A i kaze da bi za koji dan ponovio ultrazvuk, mozda se bude jasnije nesto videlo.

Gagagagagaga i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo me zvali iz laboratorije, beta je 1.156?! Pre dva dana bila 769. 

jassa, Lole i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo me zvali iz laboratorije, beta je 1.156?! Pre dva dana bila 769. 

Babily samo da uspemo :)

Gagagagagaga, Lole i Babily volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo me zvali iz laboratorije, beta je 1.156?! Pre dva dana bila 769. 

 

To je super vest!!! Uh pomozi Bože bebi da se izbori!!!!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nema nista bete bi drasticno opala, a mislim da ni ne moze da se dupla ova vrednost nego da treba da raste.. A ti draga trk na novi UZ, svi smo mi ljudi i greske se desavaju... Samo glavu gore i misli pozitivno!!

Kada plod ugine beta se smanjuje istom brzinom kao što raste. Na 48h duplo. Dokle god raste plod je živ, e sad ako se bhcg duplira na 48h to je pokazatelj zdravog razvoja ploda ali nije 100% da je sve super (meni se savršeno duplirala kod vm). Ako nije pravilan rast bhcg to pokazuje da nešto nije ok sa razvojem, ali opet isto nije 100% naročito jer su viđena dva meška. Sve u svemu možemo mi ovde da bistrimo do prekosutra, dok dr. ne vidi nešto na uz sve je u igri. Tek kad se vidi srculence, može nečemi da se nada. Do tad ova j€@ena neizvesnost. Uh, nije vam lako devojke...znam...bila sam u toj situaciji...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali me iz genesisa u nedelju u 12 da dodjen na ultrazvuk nista od lekova da ne pijem jer je ovo moguca van matericna boze ďva puta bila na ultrazvuk i sad se setili da je u jajovodu mozda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako osetiš bilo kakav bol, trk u prvu bolnicu odmah! Kod vm se brzo iskrvari, tako da bilo šta ako osetiš samo sedaj u kola i idi. Ne daj Bože da je vm, to bi bio baš baksuz.

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao vas dve...ne bi vam bila u koži. Nadam se da će ipak sve biti ok:babymommy::babymommy: vas obe. Ja još nisam dobila kupila test i ako do ujutru ne bude ništa radim test. A stomak mi je naduvan i kao kamen i bolucka ali nikako da krene <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta mi je svega pregledali me prosle nedelje gestacijoni mesak u materici pregledali mi sad u sredu nalaz glasi Uterus u avf normalne velicine i oblika kavum prazan oba jajnika uredne ehostrukture a sad vec kao imam vanmatericnu poludecu jedva cekam sutra da odem privatno na ultrazvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, verujem da ti je dosta svega...budi jaka, nemaš drugog izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia...prvi put kad si imala vanmatericnu jesu li ti sanirali jajovod ili odstranili...jedan ili oba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta mi je svega pregledali me prosle nedelje gestacijoni mesak u materici pregledali mi sad u sredu nalaz glasi Uterus u avf normalne velicine i oblika kavum prazan oba jajnika uredne ehostrukture a sad vec kao imam vanmatericnu poludecu jedva cekam sutra da odem privatno na ultrazvuk

Joj Dia, nemoj da se obeshrabrujes jos. I meni je ovo moje jos sve cudno. Jos tu nije iskljucena vanmatericna. Jer kao ima vidi se nesto, neka tacka ali sve je jedno veliko ALI... I ja u nedelju idem opet bas da vidim. I to kod ovih u Jevremovu sto su mi radili VTO. Bas da vidim sta ce reci a necu pominjati da sam bila vec na ultrazvuku. Posto sam danas izdramila preko telefona na njih da vec 15 i vise dana krvarim a oni mi nista konkretno ne govore, sve mi nesto cvrkucu preko telefona samo. Svaka druga, miruj, vadi betu, pij utrogestan i bla bla... sve to znam sama. a to sto krvarim vec toliko, ni da pomenu da pogledaju, niti da mi bar kazu sta da ocekujem. I posle dva sata me zovu, kao doktorka je odlucila (pazi odlucila) da ce pogledati i da dodjem u nedelju ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao vas dve...ne bi vam bila u koži. Nadam se da će ipak sve biti ok:babymommy::babymommy: vas obe. Ja još nisam dobila kupila test i ako do ujutru ne bude ništa radim test. A stomak mi je naduvan i kao kamen i bolucka ali nikako da krene <_<

I ja bih najradje iz svoje koze. Jos danas meni kaze moj doktor, joj bas nemas srece...:( Posto mi je on vodio i prethodne VTO pa zna sve od pocetka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da napomenem sto se tice vanmatericne, pricala sa doktorom bas danas o tome... kaze da lekari znaju da pogrese puno kod te operacije. Kaze da mnogi ostavljaju delic tube od cevi i da to posle izaziva opet komplikacije. Da treba da se pazi i nagovesti ako vec mora, da se ukloni kompletna cev.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, nadam se da ce biti srecan ishod.. ja sam pre tacno godinu dana takodje prosla kroz slican pocetak, jeste li vanmatericna ili nije. Na kraju jeste bila, koja je sama "otišla" bez operacije, ali sam svakako išla na kiretažu. Uglavnom, nadam se da će biti sve u redu, baš zato što se video gest. mešak. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja, kad ti krećeš u nove pobede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta mi je svega pregledali me prosle nedelje gestacijoni mesak u materici pregledali mi sad u sredu nalaz glasi Uterus u avf normalne velicine i oblika kavum prazan oba jajnika uredne ehostrukture a sad vec kao imam vanmatericnu poludecu jedva cekam sutra da odem privatno na ultrazvuk

Dia,zelim ti puuuuno srece sutra i puuuno snage da sve ovo preguras i iskreno se nadam da ce sve ipak biti ok!

Ali mi nije jasno ako su videli gestacijski mesak u materici (i uz to beta raste)kako je moguce da sad to bude vanmatericna?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni nije nista jasno...devoooojkeeee...booodrrrimoooo....neka su vrhunski strucnjaci....ali bi sad bilo lepooo da su poogresiliiii....

Poooziiitiivaaaaa:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se ako sam prethodnim postom unela neku pometnju ili nervozu...ali stvarno price od Babily i Die su mi kao da se gleda u kuglu a ne na UZ...Kako mesak,pa ga nema,pa vm,pa beta raste,pa uz za sto godina,pa prekini terapiju...a zene ne znaju sta im se desava,krvarenja,ozbiljne stvari su u pitanju...Tako je kako je,sto smirenije sutra u ordinaciju i ne izlazite iz nje dok vam ne bude jasno sta se desava 

Dia, Plusic, Babily i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se ako sam prethodnim postom unela neku pometnju ili nervozu...ali stvarno price od Babily i Die su mi kao da se gleda u kuglu a ne na UZ...Kako mesak,pa ga nema,pa vm,pa beta raste,pa uz za sto godina,pa prekini terapiju...a zene ne znaju sta im se desava,krvarenja,ozbiljne stvari su u pitanju...Tako je kako je,sto smirenije sutra u ordinaciju i ne izlazite iz nje dok vam ne bude jasno sta se desava 

Gaga nisi unela ni pometnju ni nervozu, bar sto se mene tice. Ja sam to moje otpisala jos onda kad su mi rekli da prekinem terapiju a danas ovaj doktor kaze da su skroz neozbiljni, i da nisu trebali jos da mi ukinu terapiju. Bar da ostave jos koji dan da se vidi sta i kako. Pa bas kao gledanje u kuglu i kod nje i kod mene. Nije mi jasno odakle krvarenje?! Nije se magijom stvorilo sigurno. Kao sliva se od jajnika a jajnici u redu. U sredini materice gde se vidi takozvani mesak, nema krvi. Sad samo izludeti do nedelje posto eto ni danas nista konkretno nisam saznala. A jedva cekam da cujem drugo misljenje, da li ce reci isto ili skroz nesto trece.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia...prvi put kad si imala vanmatericnu jesu li ti sanirali jajovod ili odstranili...jedan ili oba?

Levi su mi odstranili a desni su ostavili secam se da sam posle operacije pitala  zasto mi nisu odstranili i desni ako nije prohodan dr je rekao  zbog hormona.....ma ja sam kriva glupa sam za celu ovu pricu i oni mi rade sta im padne  na pamet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Dia, nemoj da se obeshrabrujes jos. I meni je ovo moje jos sve cudno. Jos tu nije iskljucena vanmatericna. Jer kao ima vidi se nesto, neka tacka ali sve je jedno veliko ALI... I ja u nedelju idem opet bas da vidim. I to kod ovih u Jevremovu sto su mi radili VTO. Bas da vidim sta ce reci a necu pominjati da sam bila vec na ultrazvuku. Posto sam danas izdramila preko telefona na njih da vec 15 i vise dana krvarim a oni mi nista konkretno ne govore, sve mi nesto cvrkucu preko telefona samo. Svaka druga, miruj, vadi betu, pij utrogestan i bla bla... sve to znam sama. a to sto krvarim vec toliko, ni da pomenu da pogledaju, niti da mi bar kazu sta da ocekujem. I posle dva sata me zovu, kao doktorka je odlucila (pazi odlucila) da ce pogledati i da dodjem u nedelju ujutro.

Babily strasno iskreno ja vise neznam sta da mislim bojim se jako zbog vm jednom sam prosla kroz to  je pakao mucila se 3 dana u bolnici e kad sam pala u nesvest u kapaoni nocu e onda su me ujutro operisali nikome nezelim to sto sam onda prezivela! Ali videcemo danas jasam sad 6+4 nedelja po zadnjoj menstruaciji ako je nedaj boze vm to ce se videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala vam sto ste uz mene od srca vam hvala puno mi znaci u ovom trenutku! Ja vec neznam sta da mislim sestra mi juce javila da je kontaktirala doktorku u vezi bete meni je cudno ako je vm kako nije videla ipak sam onda na ultrazvuku bila 6+1 nedelja zar se nevidi vec onda i ako mi nije u materici odmah bi trebala pogledati jajnike ipak je ona  strucnjak! U Subotici kad sam bila na ultrazvuku onda sam bila tacno 5 nedelja doktorica necu da vas lazem ali me 15 minuta gledala na ultrazvuku i rekla je vidi dva meska trecu kao videla na tren ali posle nije mogla da nadje i rekla mi je vidi i neki kapilar

Gagagagagaga i Babily volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke citam vase poruke i nije mi dobro. Kakvi su to lekari koji nisu sposobni da utvrde sta se desava. 

Ponekad pomislim da mi koje smo prosle VTO necemo biti mirne sve do samog porodjaja a ni tada verovatno. 

Ja sam pod stresom svaki dan, imam to braon curkanje konstantno vec 20 dana, boli me stomak vec 3 dana, ledja takodje jer se ne krecem uopste. Prvo sam cekala UZ da vidim da li kuca srce, sada cekam da vidim da li je beba uopste ziva posle ovoliko braon krvarena, stalno neka strepnja.

Dia i Babily drzite se, uz vas smo.

Gagagagagaga, Babily i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.