VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Moja drugarica (doduse prirodna trudnoca) je prokrvarila i to bas bas u 6-7nedelji, imala je pravu menstruaciju sa sve bolovima i bila je ubedjena da je pobacaj, posle nekih 5-6 dana je otisla na UZ i ispostavilo se da ima hematom i dr joj je rekla da je u pitanju bila blizanacka trudnoca, da je jedan plod otisao, a drugi eno ga hvala Bogu napunio 2 godine pre neki dan...

Hvala Bogu pa je njoj ispalo sve kako treba a meni se ovo moje ne svidja nista. Cudno bi mi bilo da imam hematom, ne znam da li je moguce ali razmisljala sam i o tome, sta ako nisu dobro izvrsili punkciju jajnih celija? Mozda je nesto ostalo? Pa sad izbacuje? Mislim verovatno malo moguce ali mozgam i ne nalazim odgovor. Sto rece covek iz laboratorije, ljudsko telo je cudo. Ovo ovako mi se jos nije desilo. Svaki put je bilo sve ok, niti iscedka, ma nista sem naravno sto prokrvarim i pobacaj. A ovo mi vec sok, nekako neizvesnost, ne znas sta ce biti. Taman se pomirila da nije uspelo nista, sad opet bar malo nade a posle ce mi jos teze pasti ako ne bude kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily boze sta se desava snama meni beta 17800 a embriona nigde i ja isto imam gustu braon iscedak ujutro bas puno a posle tu i tamo se pojavi! Jesi bila na ultrazvuk ja bih da sam na tvom mestu odmah otisla negde privatno ako te sad nemogu primiti gde su ti radili vto

Dia drzi se, i nemoj jos da se obeshrabrujes. Meni tvoje deluje pozitivnije nego moje. Stvarno ti je velika beta. Mani ti doktore. Eto meni rekli da prekinem terapiju i sve umesto da su rekli da nastavim jos koji dan za svaki slucaj pa da opet vidimo. Javljaj sta se desava, molimo se da bude sve ok. Zaista bi mi bilo drago, znam kakvo je to psihicko mucenje. Gore je kad ostanes trudna pa izgubis nego kad uopste ne ostanes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia drzi se, i nemoj jos da se obeshrabrujes. Meni tvoje deluje pozitivnije nego moje. Stvarno ti je velika beta. Mani ti doktore. Eto meni rekli da prekinem terapiju i sve umesto da su rekli da nastavim jos koji dan za svaki slucaj pa da opet vidimo. Javljaj sta se desava, molimo se da bude sve ok. Zaista bi mi bilo drago, znam kakvo je to psihicko mucenje. Gore je kad ostanes trudna pa izgubis nego kad uopste ne ostanes.

I meni juce rekli da prekinem e bogami necu dok sutra ne vidim betu! Doktorica je strucnjak to stoji ali greske svi pravimo u zivotu mozda je glupo ovo sto sam napisala ali eto vec svasta mi pada na pamet! Mozda taj kapilar hematom sto su mi prosle nedelje videli curi pa zbog toga nije videla ali zasto onda nije videla hematom....ufff mozgam puno

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni juce rekli da prekinem e bogami necu dok sutra ne vidim betu! Doktorica je strucnjak to stoji ali greske svi pravimo u zivotu mozda je glupo ovo sto sam napisala ali eto vec svasta mi pada na pamet! Mozda taj kapilar hematom sto su mi prosle nedelje videli curi pa zbog toga nije videla ali zasto onda nije videla hematom....ufff mozgam puno

Ja sam se upravo istraumirala. Zvala sam mog doktora koji mi je vodio ove prve postupke iz Grcke. I on mi je rekao da ne daj Boze moze biti vanmatericna trudnoca. Sutra u pola 5 idem kod njega na pregled. Ja reko' sta ako je to, kaze mora operacija.:o Znaci odmah mi se zavrtelo u glavi. Sad jos citam po netu o tome i u dosta slucajeva zenama odstranjuju jajovod. Od svega to mi uopste nije palo na pamet. A tacno imam osecaj da je to, zbog tog krvarenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam se upravo istraumirala. Zvala sam mog doktora koji mi je vodio ove prve postupke iz Grcke. I on mi je rekao da ne daj Boze moze biti vanmatericna trudnoca. Sutra u pola 5 idem kod njega na pregled. Ja reko' sta ako je to, kaze mora operacija.:o Znaci odmah mi se zavrtelo u glavi. Sad jos citam po netu o tome i u dosta slucajeva zenama odstranjuju jajovod. Od svega to mi uopste nije palo na pamet. A tacno imam osecaj da je to, zbog tog krvarenja. 

Prosle god sam imala vanmatericnu ali to su bolovi ne daj boze nikome ja nisam mogla na noge da stojim grcevi krvarenje to je bilo strasno a pocelo mi je sa manjim bolovima nego taj dan kad sam saznala sta je pre toga ujutro sam povracala pala u nesvest i onda krenulo uvece sam mislila da cu da umrem od bolova i natecene grudi a veruj mi na pamet mi nije palo jer pre toga sam imala laparoskopiju i dijagnoza neprohodni jajovodi znaci u soku sam bila kad su mi u bolnici rekli sta je  nisam mogla da verujem!

Izmenjeno od strane Dia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba nazalost nemoguce. Ubacen je samo jedan embrion, jedino ako mi greskom nisu ubacili tudje embrione pa dva :o Zadnji put mi je bilo tako, ubacena dva, prokrvarila, na ultrazvuku se videlo jedan da je otisao a drugi ostao. Ali nazalost posle par dana otisao je i drugi. To je bilo sve u cetvrtoj nedelji.

Pazi ima slucajeva gde ubace jedan embrion i on se u materici podeli...dodje do nove deobe...zato nemoj gubiti nadu...cuda se desavaju...

Babily i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ljudi daj Boze. Mene nista ne boli. Dia koliko si bila trudna tada, kad su utvrdili vanmatericnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi ima slucajeva gde ubace jedan embrion i on se u materici podeli...dodje do nove deobe...zato nemoj gubiti nadu...cuda se desavaju...

Sutra cemo znati. :( Od bolova jedino sto osetim malo levi jajnik da me probada povremeno ali nista jako bolno. Ali nisam obracala paznju kad me taj jajnik i pre znao probadati pod normalnim okolnostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi ima slucajeva gde ubace jedan embrion i on se u materici podeli...dodje do nove deobe...zato nemoj gubiti nadu...cuda se desavaju...

Cula sam i za takav slucaj, od koleginice rodjaka, na transferu joj ubacili dve jajne celije, kada je otisla na UZ ispostavilo se da se jedna podelila na dve, ukupno tri embriona, tako da je rodila jednojajcane blizance i jos jednu bebu. 

Babily i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim vam svu srecu i da sve bude kako treba!!!

Hvala Lole. Javljam sutra posle podne sta se desava.

Lole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto mi veštica još nije stigla,zvala ja kliniku da pitam da li da dolazim suzta ili ne ,rekli mi da ne dolazim nego da se javim kad dobijem. Sutra mi je 5-ti dan od zadnje tbl primoluta tako da bi trebalo da dobijem sutra. Odlažemo početak bockanja za bar 1 dan <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle god sam imala vanmatericnu ali to su bolovi ne daj boze nikome ja nisam mogla na noge da stojim grcevi krvarenje to je bilo strasno a pocelo mi je sa manjim bolovima nego taj dan kad sam saznala sta je pre toga ujutro sam povracala pala u nesvest i onda krenulo uvece sam mislila da cu da umrem od bolova i natecene grudi a veruj mi na pamet mi nije palo jer pre toga sam imala laparoskopiju i dijagnoza neprohodni jajovodi znaci u soku sam bila kad su mi u bolnici rekli sta je  nisam mogla da verujem!

Joj bas citam o tome, neki kazu da nisu osecali bolove uopste a neki da im je bilo tako kao tebi. A je l' ti to prirodna trudnoca bila? Inace, nema sanse da sam imala neke infekcije, bilo sta... analize odradjene sve bilo ok, uradjena histetoskopija, jajnici prohodni. Jedino ako mi nije povecalo sanse za vanmatericnu to sto sam imala te pobacaje pa samim tim dva ciscenja ili ti abortusa. A mozda i ta histeroskopija ima veze, cackali su me tu iznutra, krvarila sam malo posle toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke,

Ja sam nova na forumu, danas sam usla u 9 nedelju trudnoce. VTO, transfer radjen sa zamrznutim embrionom. 20 dana vec imam braon iscedak (u raznim oblicima), varirao je od tamno do oker boje, cesto mi ispadaju ljigavi braon komadi (kao oljustena sluzokoza). Na ultrazvuku radjenom pre 9 dana sve je bilo ok. Zanima me da li je jos neko imao te ljigave komade sluzokoze. Terapija koju imam je: estrofem 2×2; siofor, utrogestan 100 3×2; progesteron depo svaka tri dana, clexan 0.4 jedna inekcija dnevno i folna kiselina.

Pisala sam na temi prvi trimestar pa sam dobila info da je ovde zivo i da cu mozda pre odgovor naci ovde ☺

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Joj ljudi daj Boze. Mene nista ne boli. Dia koliko si bila trudna tada, kad su utvrdili vanmatericnu?

5 nedelja sam bila i prirodna trudnoca sa zacepljenim jajovodima ali ti nemas vm nemoj ni da mislis na to i mene bole ponekad jajnici

Izmenjeno od strane Dia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,Babily iskreno,najiskrenije vam zelim da ovo bude samo turbulentan pocetak i da ipak sve bude bas dobro:babymommy:

Jassa...mozda vestica ni ne dodje:DTako je Lena cekala iiiii....eno sad ce hvala Bogu cetvrti mesec:baby:

jassa, Lole, Lena 77 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5 nedelja sam bila i prirodna trudnoca sa zacepljenim jajovodima ali ti nemas vm nemoj ni da mislis na to i mene bole ponekad jajnici

Dia, jedini sto se brinem da nije zbog tih ciscenja posle pobacaja se povecala mogucnost za VM. Joj znacu valjda danas nesto, ne mogu docekati pola 5. Kako si ti danas? Je l' danas vadis betu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko koliko pre vadjenja krvi za D vit treba da prekinem sa suplementima D vit(pijem Dvit 1400Iu tek neke 2 ned,pa da vidim da li da pojacam,a nisam ga nikad kontrolisala)?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zna li neko koliko pre vadjenja krvi za D vit treba da prekinem sa suplementima D vit(pijem Dvit 1400Iu tek neke 2 ned,pa da vidim da li da pojacam,a nisam ga nikad kontrolisala)?????

Pa ja ne znam bas tacno ali su mi rekli da je do 400 ok. Preko 400 ne valja. Posto meni bio 1990, a pre toga nisam ni kontrolisala. Jao Boze Gaga ja sam izgubljen slucaj. Ja procitala d-dimer.:rolleyes: Valjda sam sludjena, nemoj zameriti.

Izmenjeno od strane Babily
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko koliko pre vadjenja krvi za D vit treba da prekinem sa suplementima D vit(pijem Dvit 1400Iu tek neke 2 ned,pa da vidim da li da pojacam,a nisam ga nikad kontrolisala)?????

Mislim da mozes da odmah vadis...ne moze za tako malo dana da se D vitamin digne..pitaj u Labu...Sta je sa ostalim rezultatima...stigli?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Jassa...mozda vestica ni ne dodje:DTako je Lena cekala iiiii....eno sad ce hvala Bogu cetvrti mesec:baby:

Gaga to bi bilo pravo ČUDO jer za 4,5 god se ni jedanput nije desilo ni da posumnjam na prirodnu trudnoću. A inače me stomak i leđa ubiše tako da čekam svaki čas da krene. Čak su me jutros zvali sa klinike da pitaju jel mi počeo ciklus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da mozes da odmah vadis...ne moze za tako malo dana da se D vitamin digne..pitaj u Labu...Sta je sa ostalim rezultatima...stigli?

Hvala Bubo na na brrrzom odgovoru!

Stigli...antikardiolipinska su mi 1 i 1(ref vr <12)

,a beta2glikoprotein 2 i 4(ref.vr<20) .kontam to je ok 

Sve ono ostalo od lab cu do kraja maja ,a onda sve to pa kod dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ne znam bas tacno ali su mi rekli da je do 400 ok. Preko 400 ne valja. Posto meni bio 1990, a pre toga nisam ni kontrolisala. Jao Boze Gaga ja sam izgubljen slucaj. Ja procitala d-dimer.:rolleyes: Valjda sam sludjena, nemoj zameriti.

Babily svi smo mi ovde malo sludjeniji:DTi si srce veliko....i svakako hvala ti i puuuno,puuuno,najvise srece danas:babymommy:Sve si uradila i jednom mora biti...mozda bas sad!

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily svi smo mi ovde malo sludjeniji:DTi si srce veliko....i svakako hvala ti i puuuno,puuuno,najvise srece danas:babymommy:Sve si uradila i jednom mora biti...mozda bas sad!

Hvala Gaga, javljam sta se desava cim izletim sa pregleda. Ma ja sam inace izgubljen slucaj :D a kamoli sad kad sam u ovom iscekivanju pregleda. Ljubima vas puno sve i kuckamo se posle.:wub:

Gagagagagaga, jassa i Lole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.