VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Devojke ja nemam lepe vesti sa ultrazvuka u soku sam kako sam vam pisala prosli utorak na ultrazvuku dve gestacione vrece posto sam bila u bolnici zbog smedjeg izcedka i danas prvi ultrazvuk u genesisu moja materica prazna doktorica kaze biohemijska trudnoca iskreno ja ni nisam znala sta je to 2 pozitivna testa beta 13 od transfera 585 i sad ovo znaci uzasno sam se osecala uopste ne znam kako sam izasla iz bolnice! Vadili mi tamo betu valjda ce danas javiti

:( Ooooo Dia baš mi je žao...uf kakav skenj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Draga Dia, za početak smiri se koliko je to moguće, dok ne budeš definitivno znala o čemu se radi. Čudno mi je da je biohemijska sa tolikim vrednostima bete. Biohemijska trudnoća je ona koja jako rano ode da žena ni ne primeti. To bi bio mali skok bete i onda pad. Tebi je beta jako visoka i već si negde 7-8 nedelja ako ja dobro racunam? Jedino sto me brine je sto ti je ipak dr Crnogorac gledala uz, a ona je stručnjak. Možda će srce kasnije prokucati, dešava se i to. Sta ti je ona rekla tacno? Kada ponoviš betu, ako raste, sve je ok. Mislim da se ona ne dupla sada kada ode preko nekoliko hiljada, ali je bitno da bude u porastu, a ne u padu. Drzim ti palčeve i iskreno se nadam da su bebice tu!

Izmenjeno od strane sunny_tp
Lole, Gagagagagaga i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia I ja se sve nadam da su nešto pogrešili i da će sve biti ok. Ljuuuuubim te najjače i drži se :babymommy:

Gagagagagaga i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Dia, za početak smiri se koliko je to moguće, dok ne budeš definitivno znala o čemu se radi. Čudno mi je da je biohemijska sa tolikim vrednostima bete. Biohemijska trudnoća je ona koja jako rano ode da žena ni ne primeti. To bi bio mali skok bete i onda pad. Tebi je beta jako visoka i već si negde 7-8 nedelja ako ja dobro racunam? Jedino sto me brine je sto ti je ipak dr Crnogorac gledala uz, a ona je stručnjak. Možda će srce kasnije prokucati, dešava se i to. Sta ti je ona rekla tacno? Kada ponoviš betu, ako raste, sve je ok. Mislim da se ona ne dupla sada kada ode preko nekoliko hiljada, ali je bitno da bude u porastu, a ne u padu. Drzim ti palčeve i iskreno se nadam da su bebice tu!

Slazem se sa Sunny. Znam da kod biohemijske uglavnom bude manje pozitivna nego sto bi trebalo u toj nekoj pocetnoj fazi i kada se izvadi ponovo kroz par dana ili opadne ili bude negativna... A tvoja je bas visoka... Glavu gore samo! Ne daj se! :babymommy:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,nadam se da ce sve biti o.k.,i meni su cudne toliko visoke vrednosti bete...Iskreno,da nisi iz postupka Vto meni bi pala na pamet vanmatericna,ali mislim da se to ne moze desiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia draga drzim fige da bude sve ok,to je jako visoka beta za bh trudnocu...Mozda se tvoj bebac samo dobro sakrio ;)

Devojke,koliko ste cekale od komisije u Betaniji do poziva sa klinike(konkretno Genesis)? Ja sam juce prosla komisiju,i jako sam nestrpljva?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su posle nekih nedelju dana zvali sa klinike da mi kažu kad su konsultacije. Što je bilo za mesec dana od drugostepene i evo ako sve bude super sutra krećem sa stimulacijom,a na konsultacijama bila prošli ponedeljak :D

Lole, Miki986, Mia-ns i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su posle nekih nedelju dana zvali sa klinike da mi kažu kad su konsultacije. Što je bilo za mesec dana od drugostepene i evo ako sve bude super sutra krećem sa stimulacijom,a na konsultacijama bila prošli ponedeljak :D

Jassa mnooogo srece od sutra pa na dalje,samo uzlazna putanja:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo to je super...nadam se da ni ja necu cekati puno.

Mislim na tebe sutra i saljem ti svu pozitivnu energiju ;) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Draga Dia, za početak smiri se koliko je to moguće, dok ne budeš definitivno znala o čemu se radi. Čudno mi je da je biohemijska sa tolikim vrednostima bete. Biohemijska trudnoća je ona koja jako rano ode da žena ni ne primeti. To bi bio mali skok bete i onda pad. Tebi je beta jako visoka i već si negde 7-8 nedelja ako ja dobro racunam? Jedino sto me brine je sto ti je ipak dr Crnogorac gledala uz, a ona je stručnjak. Možda će srce kasnije prokucati, dešava se i to. Sta ti je ona rekla tacno? Kada ponoviš betu, ako raste, sve je ok. Mislim da se ona ne dupla sada kada ode preko nekoliko hiljada, ali je bitno da bude u porastu, a ne u padu. Drzim ti palčeve i iskreno se nadam da su bebice tu!

sunny-tp Hvala ti na odgovoru! E ovako tacno u petolj nedelji sam otisla kod nas u bolnicu da primim progesteron i tamo me pregledali videla dve gestacijske vrece zbog braon iscedka stvarno sam strogo mirovala primala na svaka 3 dana progesteron depo! I posle nedelju dana tacnije juce imala zakazano kod Dr Crnogorac pregledala me i rekla ne vizuelizuje se gestacijski mesak biohemijska trudnoca a za svaki slucaj da izvadimo betu i opet da vadim u petak! Nista konkretno mi nije rekla samo da treba da odradim Era test i da mogu na rate da platim! Mene je cudilo kako biohemijska u Subotici videli dve gestacione vrece beta 17800 nista mi nije jasno

Izmenjeno od strane Dia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam žene na podršci. Ja još nisam dobila,mada mislim da ću danas . Moram da nazovem kliniku da vidim šta će biti ako ne dobijem danas. Ljubim vas. 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da bude vanmatericna i kod vto, ali retko. Kod tebe ne verujem da je to slučaj jer su se videli u materici. E sad onako laički, ili još nije prokucali srce, pa malo kasni, što se dešava, ili je došlo do implantacije, ali ne i do srčane radnje, što se isto, nažalost, dešava. Zato su se g. vreće videle, ali ne i srlana radnja. Mogu da zamislim kako ti je. Ja sam imala biohemijsku, ali sa malom betom koja je pala posle dva dana, pa mi je opet bilo strašno teško. Drži se šta god da bude, velika je stvar i što su se zakačili, bolje i to nego čista nula. Možeš i eru da radiš (ako bude bilo potrebe), ja sam je isto radila i znam da mnogima preporučuju. Odmaraj sada, nastavi sa svom terapijom i nadam se da će biti dobar rezultat u petak. Čudi me da Crnogorac nije malo bolje pojasnila nego te još više sludela.

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia, meni nisu videli jednu bebu, a eno je u krevetcu. Zavisi to i od UZ i od strane sa koje se gleda jer je uz dvodimenzalan, ali dr. Crnogorac je poznata dr. tako da ne verujem da bi ona napravila takav propust da ih ne vidi, nisam pametna šta da ti posavetujem. A sa tolikom betom, videla bi se vm da je vm. Ali evo, razmišljaj ovako, ako si trudna i beba ili bebe su vitalne i zdrave nije bitno šta ti bilo ko kaže. Ako nisi trudna i vto nije uspela, opet ti nisu važne sve analize ovog sveta i one neće promeniti stanje. Jedino što ti možeš da uradiš jeste da daš sve od sebe pa šta Bog da. Nastavi sa terapijom, lezi, pomoli se i sačekaj sledeći UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi u pomoc, ja juce vadila betu da vidim da li pada i prekinula sa terapijom pre nedelju dana. I zovu me iz laboratorije da je beta od juce 769!!!! A krvarim i dalje i ugrusaka bilo i sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi u pomoc, ja juce vadila betu da vidim da li pada i prekinula sa terapijom pre nedelju dana. I zovu me iz laboratorije da je beta od juce 769!!!! A krvarim i dalje i ugrusaka bilo i sve.

Babily boze sta se desava snama meni beta 17800 a embriona nigde i ja isto imam gustu braon iscedak ujutro bas puno a posle tu i tamo se pojavi! Jesi bila na ultrazvuk ja bih da sam na tvom mestu odmah otisla negde privatno ako te sad nemogu primiti gde su ti radili vto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily, nažalost, to i dalje nije pravilan rast bete, ali to opet ne znači da je sve izgubljeno. 

Na tvom mestu bih otišla na ultrazvuk, do sada bi već trebalo nešto da se vidi ako je tu. 

Ko zna, možda imaš malog borca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može da bude vanmatericna i kod vto, ali retko. Kod tebe ne verujem da je to slučaj jer su se videli u materici. E sad onako laički, ili još nije prokucali srce, pa malo kasni, što se dešava, ili je došlo do implantacije, ali ne i do srčane radnje, što se isto, nažalost, dešava. Zato su se g. vreće videle, ali ne i srlana radnja. Mogu da zamislim kako ti je. Ja sam imala biohemijsku, ali sa malom betom koja je pala posle dva dana, pa mi je opet bilo strašno teško. Drži se šta god da bude, velika je stvar i što su se zakačili, bolje i to nego čista nula. Možeš i eru da radiš (ako bude bilo potrebe), ja sam je isto radila i znam da mnogima preporučuju. Odmaraj sada, nastavi sa svom terapijom i nadam se da će biti dobar rezultat u petak. Čudi me da Crnogorac nije malo bolje pojasnila nego te još više sludela.

Stvarno nista konkretno nije rekla prvo sto je izgovorila sta se tu desilo i pitala sestru jer sam li pila prednison a ona odgovorila nije pila! Na et su mi rekli da ne treba samo estrofem i utrogestan! I da doktorica rekla ti si jos mlada zato ti nije trebao prednison a znam jednu zenicu isto radila vto kod nje 2 god mladja od mene i ona je pila i 10 og aprila se porodila! Ja mislim da ovo nije bila biohemijska ali eto za nekoliko meseci opet u nove borbe 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi u pomoc, ja juce vadila betu da vidim da li pada i prekinula sa terapijom pre nedelju dana. I zovu me iz laboratorije da je beta od juce 769!!!! A krvarim i dalje i ugrusaka bilo i sve.

E...Boze....a sta ako je krv od jednog embriona a drugi se i dalje drzi....mislim lupam...pricam na glas...:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily, nažalost, to i dalje nije pravilan rast bete, ali to opet ne znači da je sve izgubljeno. 

Na tvom mestu bih otišla na ultrazvuk, do sada bi već trebalo nešto da se vidi ako je tu. 

Ko zna, možda imaš malog borca.

Ja zvala kliniku, kaze meni doktorka da beta lepo raste od zadnjeg vadjenja krvi. :huh: Ko je tu lud, ja ne znam. Rekla mi da uzimam progesteron opet na tri dana i utrogestan 3 puta od 200. Ni meni to nije normalna beta, ali aj budi pametan. Ovi gde sam vadila krv kazu mozda se plod muci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily boze sta se desava snama meni beta 17800 a embriona nigde i ja isto imam gustu braon iscedak ujutro bas puno a posle tu i tamo se pojavi! Jesi bila na ultrazvuk ja bih da sam na tvom mestu odmah otisla negde privatno ako te sad nemogu primiti gde su ti radili vto

Ja stvarno ne znam sta je ovo i sta se desava. Jos taj dan kad je orekinuta terapija ispao mi ugrusak veci, ja reko' to je to. Sad cu da krvarim i proci ce. I krvarila bas dosta naredna 4 dana. U zadnja dva primetila da je malo stalo. Ali to je neka grozna tamna krv. Nisam pametna uopste, sta se tu desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica (doduse prirodna trudnoca) je prokrvarila i to bas bas u 6-7nedelji, imala je pravu menstruaciju sa sve bolovima i bila je ubedjena da je pobacaj, posle nekih 5-6 dana je otisla na UZ i ispostavilo se da ima hematom i dr joj je rekla da je u pitanju bila blizanacka trudnoca, da je jedan plod otisao, a drugi eno ga hvala Bogu napunio 2 godine pre neki dan...

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam sta je ovo i sta se desava. Jos taj dan kad je orekinuta terapija ispao mi ugrusak veci, ja reko' to je to. Sad cu da krvarim i proci ce. I krva rila bas dosta naredna 4 dana. U zadnja dva primetila da je malo stalo. Ali to je neka grozna tamna krv. Nisam pametna uopste, sta se tu desava.

Ja ni ugrusak nisam imala nekad mi se pojavi braon kao konac izgleda i to je to barem da znamo zbog cega se ovo desava

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni ugrusak nisam imala nekad mi se pojavi braon kao konac izgleda i to je to barem da znamo zbog cega se ovo desava

I ja sam imala te koncice, ali ne puno. Pa to mene najvise muci, sta je. Sutra ili prekosutra ja odoh na ultrazvuk ako ne kod njih onda negde drugde. Vec pocinju da me nerviraju, njima je to rano za ultrazvuk. Ovo bi trebala biti treca nedelja Od ET. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E...Boze....a sta ako je krv od jednog embriona a drugi se i dalje drzi....mislim lupam...pricam na glas...:huh:

Buba nazalost nemoguce. Ubacen je samo jedan embrion, jedino ako mi greskom nisu ubacili tudje embrione pa dva :o Zadnji put mi je bilo tako, ubacena dva, prokrvarila, na ultrazvuku se videlo jedan da je otisao a drugi ostao. Ali nazalost posle par dana otisao je i drugi. To je bilo sve u cetvrtoj nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.