VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Leno,extra...napredujete...to su slatke muke/mucnine...jos malo pa 4mrsec,onda valjda peglanje prestaje:D

Pa ja pijem samo 1400IU Dvit...sto vi pijete toliko?Da ja to pojacam...sme li to samoinocijativno?

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga...jesi vadila D vitamin....ako nisi mozda prvo da ga izvadis...pa ces videti kakvo je stanje...da li da uzimas vecu dozu..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vadila...kontala sam kao bila je zima,nema sunca ,pa zato pijem Dvit...izvadicu...evo stavila na spisak:D

Hvala za savet!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,extra...napredujete...to su slatke muke/mucnine...jos malo pa 4mrsec,onda valjda peglanje prestaje:D

Pa ja pijem samo 1400IU Dvit...sto vi pijete toliko?Da ja to pojacam...sme li to samoinocijativno?

Jos 10 dana pa 4 mesec,joj samo da prestanje peglanje...pa sam zeljna da se najedem a i da osetim glad :D Nadoknadicu to kasnije,sigurno.

Ja sam bila u teskom deficitu, d vitamin je jako povezan sa stitnom i njenim hormonima. Prvo proveri stanje jer on moze biti toksican kad se pretera...a jako sporo se dize,dugo mu treba. Ja aam svakodnevno uzimala 5000 iu i uspela za 9 meseci da ga podignem na pristojan nivo.

Buba82, Plusic i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci sve u svemu je ok:D...bebac napreduje....:babycrib:

Znaci mogla bi da dignem jos malo dozu....ili....posto dnevno u vidu kapsula i kapi uzmem oko 4300 UI.....sto na nedeljnom nivou izadje oko 30 000 UI...davaj saaaaveeet....hvala...molicu lepoo..

ja ne bih za sad dizala,mozda tako do maja pa pre nego sto odes kod Stokicke napravis pauzu 2-3 nedelje i izvadis svez nalaz krvi da bi znala gde si...i cisto ona da vidi. Mozda ce ti trebati vise,a mozda ne...

Mislim da ti je ovo sasvim dovoljno...za sada...do kontrole

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leno a koliki je tvoj(da prostiš):D vit d sada? A koliki je bio?

Izmenjeno od strane jassa
Gagagagagaga i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leno a koliki je tvoj(da prostiš):D vit d sada? A koliki je bio?

hahaha,zadnji put je bio 65,idealno je od 80-100...ali ja sam bas davno vadila pa kontam da sam ga nagurala priblizno. Kontrolisacu uskoro. Bio je 11 :huh:

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ja padobranac. Da li su ti genetske mutacije sve ok-wild tip ili ti je dr rekao da je sve ok? Posto postoji razlika, doktori dve mutacije, pogotovo heterozigotne, ne smatraju ozbiljnim.

Od 4, 2 imam ali oni rekose za te dve da to nije nista i da svaka druga osoba ima to. A to je njihov hematolog tamo. Evo kopiram ti...

GENETIKA ANALIZA NASLEDNIH TROMBOFILIJA

Vrsta uzorka: KRV
Oznaka uzorka: 2016111O74-369T16 Uputio: Dr Milica Ili

Rezultat genetike analize mutacije LV R506Q:
Pacijent nije nosilac mutacije R506Q u genu za faktor koagulacije V (Leiden V, FV). (WILD TYPE)

Rezultat genetike analize mutacije PII G20210A:
Pacijent nije nosilac mutacije G20210A u genu za faktor koagulacije II (Protrombin II, PII). (WILD TYPE)

Rezultat genetike analize mutacije MTHFR C677T:
Pacijent je nosilac HETEROZIGOTNE MUTACIJE C677T (c.665CT, A222V, rs1801133) u genu za metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR).
Objašnjenje: Mutacija C677T u genu za MTHFR dovodi do sinteze termolabilnog oblika proteina i njegove manje enzimske aktivnosti. Heterozigotni nosioci mutacije C677T imaju aktivnost MTHFR enzima smanjenu na ~75% aktivnosti u odnosu na osobe koje nisu nosioci mutacije.
Radi kompletnije slike o aktivnosti proteina preporuka je analiza komplementarne mutacije A1298C u genu za MTHFR.

Rezultat genetike analize polimorfizma PAI-1 4G/5G:
Pacijent je nosilac 4G/5G genotipa u genu za Plazminogen Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1). (HETEROZIGOT)
Objašnjenje: Detektovani 4G/5G genotip dovodi do umereno pove
ane ekspresije PAI-1 gena tj. do blagog poveanja nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...i ja imam mthfr heterozigot....nista strasno....ali dobila sam fraxi od pocetka stimulacije....Mada,koliko sam uklavirila sad je u Novom Sadu postala praksa da svima daju heparin bez obzira da li su nadjene trombofilije ili ne..

Evo ja ti mogu toplu preporuku dati za Genesis...Novi Sad i doktoricu Crnogorac..(zena je i sam dobila dete zahvaljujuci vantelesnoj)...ja nisam bila kod njih,planiram...medjutim,dosta prijatelja imaju samo reci hvalee..

Mia-ns i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 4, 2 imam ali oni rekose za te dve da to nije nista i da svaka druga osoba ima to. A to je njihov hematolog tamo. Evo kopiram ti...

GENETIKA ANALIZA NASLEDNIH TROMBOFILIJA

Vrsta uzorka: KRV
Oznaka uzorka: 2016111O74-369T16 Uputio: Dr Milica Ili

Rezultat genetike analize mutacije LV R506Q:
Pacijent nije nosilac mutacije R506Q u genu za faktor koagulacije V (Leiden V, FV). (WILD TYPE)

Rezultat genetike analize mutacije PII G20210A:
Pacijent nije nosilac mutacije G20210A u genu za faktor koagulacije II (Protrombin II, PII). (WILD TYPE)

Rezultat genetike analize mutacije MTHFR C677T:
Pacijent je nosilac HETEROZIGOTNE MUTACIJE C677T (c.665CT, A222V, rs1801133) u genu za metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR).
Objašnjenje: Mutacija C677T u genu za MTHFR dovodi do sinteze termolabilnog oblika proteina i njegove manje enzimske aktivnosti. Heterozigotni nosioci mutacije C677T imaju aktivnost MTHFR enzima smanjenu na ~75% aktivnosti u odnosu na osobe koje nisu nosioci mutacije.
Radi kompletnije slike o aktivnosti proteina preporuka je analiza komplementarne mutacije A1298C u genu za MTHFR.

Rezultat genetike analize polimorfizma PAI-1 4G/5G:
Pacijent je nosilac 4G/5G genotipa u genu za Plazminogen Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1). (HETEROZIGOT)
Objašnjenje: Detektovani 4G/5G genotip dovodi do umereno pove
ane ekspresije PAI-1 gena tj. do blagog poveanja nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1. 

E pa to je to, sa te dve iste mutacije ja sam imala dva pobacaja i trecu iznela uz Fragmin. 

Iz nekog razloga blaga ins. rezistencija je drug sa PAI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa to je to, sa te dve iste mutacije ja sam imala dva pobacaja i trecu iznela uz Fragmin. 

Iz nekog razloga blaga ins. rezistencija je drug sa PAI.

E..to sam i ja negde procitala...s tim i da su i mthfr i PAI isto udruzeni..kao ako su mutacije same onda i nije neki problem ali ako su udruzene onda ne valja..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo gledam postoje

MTHFR C677T  i MTHFR A1298T..

Da li ste vi proveravali oba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo gledam postoje

MTHFR C677T  i MTHFR A1298T..

Da li ste vi proveravali oba?

Meni su na oba radili...jer mi homocistein bio povisen...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su na oba radili...jer mi homocistein bio povisen...

.ebem li ga...ne znam onda ....sve se poradi i onda...a sta ne valja sa tima sto im je udruzen heterozigot za mthfr i pai...koje je njima resenje...

Jel moguce da Babily nije dobila adekvatnu terapiju???I da su problemi zbog lose terapije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su na oba radili...jer mi homocistein bio povisen...

koliko je zanjih povisen homocistein tj koliko ti je bio pa su ti dali da radis MTHFR?PAI si privatno ili na uput radila?

Meni dali samo FII i Lajden...sizim od toga idi mi dodji mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko je zanjih povisen homocistein tj koliko ti je bio pa su ti dali da radis MTHFR?PAI si privatno ili na uput radila?

Meni dali samo FII i Lajden...sizim od toga idi mi dodji mi

Fora je u tome..ako si heterozigot to znaci da si nasledio od jednog roditelja...da na jednom kraku imas predispoziciju za trombofiliju a ako si homozigot onda si nasledio od oba roditelja tj na oba kraka imas mutaciju samim tim lakse je doci do zgrusavanja krvi...Doktori ne smatraju mthfr za ozbiljnu mutaciju jer se prati homocistein (najbolje je da bude izmedju 5-7) a on se spusta metilofolatom znaci nije potreban heparin.. Meni je homocistein bio oko 12.5 a ref vrednosti su do 12..zato mi je dala da radim obe mthfr mutacije..

Problem je u tome sto iskreno doktori vise ne znaju sta da rade kad dodje do dva- tri pobacaja pa daju fraxi...znaci pricam kad se nadju slabe mutacije tipa mthfr i PAI (laiden i faktor II su druge price..mnogo ozbiljnije)..

A zasto je zeznuto imati kombinaciju mutacija ne znam...izglada da je vece opterecenje pa kad su udruzeni verovatno prave problem kao jedna ozbiljna mutacija...mislim sad lupam...laicko misljenje..

Sto se tice Babily....koliko sam uklavirila njoj su vec u dva procesa ukljucivali heparin ali naknadno tj kad je embriotransfer vec bio obavljen...da li trebalo ranije ukljuciti...ne znam...Mozda sad stvarno i treba ...a koliko sam uklavirila nije joj dat ni prednizon mozda bi ga trebalo ukljuciti...isto ranije pre srimulacije...

Gaga...posto je tvoj homocistein dobar...mislim da ne bi trebala vise da se bakces mthfr-om...a sad sam zaboravila sta je sa tvojom imunologijom...da li je tu sve ok?Kad ides do hematologa?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo draga,sutra cu dobiti ostatak sa imunologije-glikoproteinska i kardiolipinska...

anti tpo,anti tg,Lupus su ok

Uradicu privatno:ANA,ASA,antifosfolipidna,antiovarijalna,i imunokomplexe...i pai,kariotip,listerija,brucela ,Dvit i valjda je to to.

Kad ove laborat.odradim onda cu zakazati hematologa(kontam sredina maja) pa cu cuti kuda dalje...

Moram priznati da me ovo sve sa labovima i doktorima malo opterecuje i bas trazi dosta vremena...Znam svima je tako(ili sam ja neki slabic) i ne kukam...znam cilj i daj Boze da nam se svima sve dobro zavrsi...

Jos jednom BUBO ,HVALA TI MNOOOGO:babymommy:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga, glupo je reci ali ne opterecuj se mnogo. Ono sto sam naucila o ovim mutacijama je da ih kma 50% stanovnistva i da one ukazuju na mogucnost da jednom u zivotu dobijes mozdani ili srcani udar, a da se ne povezuju ditektno sa izgubljenim trudnocams i sterilitetom. E sad, ovo kazu hematolozi, a ginekolozi pricaju drugu pricu. Ima zena koje sa Mthfr-om gube trudnoce, ali ne postoje klinicke studije koje ovo potvrdjuju. Opet, kada imas mutiran ovaj gen skloniji si nagomilavanju toksina, migreni, ankdioznosti, pa cak i autizmu. Ovo su sve nezvanicni podsci koje sam nasla na stranim sajtovima. Licno mislim da je nesto uvek okidac, IR, stitna ili nesto trece. Valja uraditi sta se moze ali ne valja ici preduboko, lako je izgubiti se u moru podataka. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je terapija pre trudnoce bila folna i andol od 75mg, a sa pozitivnom betom Fragmin i ukidanje aspirina.

Izmenjeno od strane leni
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga....mislim da ne treba da vadis krv na antifosfolipidna antitela jer je to u stvari skup kardiopilinska,glikoproteina i lupusa...po tim rezultatima se vidi da li imas antifosfolipidni sindrom...

Za svaki slucaj pitaj u labu...ali nekog sefa ne one zenice sto vade krv...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja nemam lepe vesti sa ultrazvuka u soku sam kako sam vam pisala prosli utorak na ultrazvuku dve gestacione vrece posto sam bila u bolnici zbog smedjeg izcedka i danas prvi ultrazvuk u genesisu moja materica prazna doktorica kaze biohemijska trudnoca iskreno ja ni nisam znala sta je to 2 pozitivna testa beta 13 od transfera 585 i sad ovo znaci uzasno sam se osecala uopste ne znam kako sam izasla iz bolnice! Vadili mi tamo betu valjda ce danas javiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,hvala,hvala,hvala.:babymommy:..svaki dan koliko god mogu citam svasta,pa sve mislim bas to sra.e koje ne odradim moze biti uzrok peha...i eto...Nisam ginekolog,znam da neke stvari ne mogu ni spreciti ni promeniti,ali znam i da nas je kod lekara sa ovim problemom jako mnogo i da jednostavno oni nemaju ni vremena da se svakom posvete...cast izuzetcima...stvarno verujem u dr. kod koga sam

Bubo,hvala ti ,upravo si mi ustedela 2200din:D .Pitacu neku magistru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja nemam lepe vesti sa ultrazvuka u soku sam kako sam vam pisala prosli utorak na ultrazvuku dve gestacione vrece posto sam bila u bolnici zbog smedjeg izcedka i danas prvi ultrazvuk u genesisu moja materica prazna doktorica kaze biohemijska trudnoca iskreno ja ni nisam znala sta je to 2 pozitivna testa beta 13 od transfera 585 i sad ovo znaci uzasno sam se osecala uopste ne znam kako sam izasla iz bolnice! Vadili mi tamo betu valjda ce danas javiti

Ufff...bas sok...bas je sve lepo islo po planuu...a...u dupe na vasar..

Sad u nove pobede...brz oporovak i baciti se na nove analize...resenje ce se naci...samo nemoj da gubis nadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...bas sok...bas je sve lepo islo po planuu...a...u dupe na vasar..

Sad u nove pobede...brz oporovak i baciti se na nove analize...resenje ce se naci...samo nemoj da gubis nadu...

Evo sad mi javili beta25 dana od et 17800 jer moguce kod biohemijske trudnoce boze sta se to desava u petak opet treba da vadim betu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad mi javili beta25 dana od et 17800 jer moguce kod biohemijske trudnoce boze sta se to desava u petak opet treba da vadim betu 

Dia,ne razumem se u biohemijske trudnoce da bih mogla da ti objasnim sta se desava...verujem da ce ti se javiti neko od devojaka ko o tome vise zna.

Zelim ti da sto pre prevazidjes ovo stanje soka,dopuni ako treba jos nesto od analiza(nadam se da ce pronaci uzrok ovakvog ishoda) i u novi postupak( ovde je neko od devojaka pisao da je bolje odmah se dici i ici u novi postupak nego praviti pauze po pola god i vise)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.