VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Gledala na amazonu pa kao preko prijatelja koji je cesto u SAD...Hvala mnogo...necu onda...samo glavu da promenim:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala na amazonu pa kao preko prijatelja koji je cesto u SAD...Hvala mnogo...necu onda...samo glavu da promenim:D

Ne treba ti,menjaj glavu :D C vitamin pre podne tj posle dorucka a cink i magnezijum uvece. To je to

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje ko je pod terapijom za ir,kako se hranite?Ja od kad pijem glukofaz nisam jela slatko,ne pijem sokove,ne grickam grickalice,jedem crni hleb i od voca jabuku ili narandzu pojedem,ne znam da li se pravilno pridrzavam ili smem nekad da prekrsim:D,nemam hvala Bogu nikakve nus pojave od glukofaza,samo mi je smanjen apetit

Gagagagagaga i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje ko je pod terapijom za ir,kako se hranite?Ja od kad pijem glukofaz nisam jela slatko,ne pijem sokove,ne grickam grickalice,jedem crni hleb i od voca jabuku ili narandzu pojedem,ne znam da li se pravilno pridrzavam ili smem nekad da prekrsim:D,nemam hvala Bogu nikakve nus pojave od glukofaza,samo mi je smanjen apetit

To je prava dijeta za IR. Za idealno fali ti samo sport. Inace ja imam IR i nista se ne pridržavam što se tiče slatkiša.  Ne jedem hleb i ne pijem sokove, al jedem sladolede i slično što nije dobro. Od danas više neću to raditi. Beba je naprednija 5-6 dana i doktorka mi strogo zabranila slatkiše,  krompir  i ograničila mi voće na maximum 2 na dan. :)

Jana jana i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje ko je pod terapijom za ir,kako se hranite?Ja od kad pijem glukofaz nisam jela slatko,ne pijem sokove,ne grickam grickalice,jedem crni hleb i od voca jabuku ili narandzu pojedem,ne znam da li se pravilno pridrzavam ili smem nekad da prekrsim:D,nemam hvala Bogu nikakve nus pojave od glukofaza,samo mi je smanjen apetit

ja ti se isto tako hranim,ponekad (recimo jednom nedeljno ) pojedem neku čokoladicu mada sam primetila da mi smeta kad jedem slatko. Što se sporta tiče imam prilično naporan posao tako da kad dođem kući nemam snage nizašta. Odem u šetnju uveče. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gosn B...ti je 3u1...

Jel ima negde gde on ne radi?....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne jedem ni krompir,jedem svezu cveklu,izrendam nju i jabuku,a citala sam da je puna secera pa ne uzimam svaki dan,a sport nista,mada stalno sam u pokretu

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne jedem krompir,tj izbegavam. Ako i jedem to je ono šaka i to bez ikakvog hleba. Jedino ne znam kako ću ovo leto bez sladoleda pošto ga obožaaaaaavaaaaam :P:(

Jana jana i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako samo meni nije smanjen apetit od glukofaza. Bas sam baksuz. Jedino sto ja od njega imam su mucnine i to JEZIVE po ceo dan, ako se drznem da pojedem nesto slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim posle endokrinologa...Dr je izracunala neki index i po tome nemam ir,ali treba da znacajno smanjim unos prostih secera jer kad unesem mnogo(75g na testu) reaktivno mi se poveca insulin i onda se reaktivno i secer vise obori.

Kaze da je za ir bitan secer i insulin i njihov odnos(to je taj index) u 0 i 120.I za kortizol kaze da je ok.

 

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee i kaze da je vazno redovno tj ritmicno jelo...3 obroka,2 uzine i ne vecerati kasno i mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim posle endokrinologa...Dr je izracunala neki index i po tome nemam ir,ali treba da znacajno smanjim unos prostih secera jer kad unesem mnogo(75g na testu) reaktivno mi se poveca insulin i onda se reaktivno i secer vise obori.

Kaze da je za ir bitan secer i insulin i njihov odnos(to je taj index) u 0 i 120.I za kortizol kaze da je ok.

 

Po tom indeksu onda niko nema IR....uzimaju se vrednosti secera i insulina i deli se sa 22.5 ....

 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne jedem krompir,tj izbegavam. Ako i jedem to je ono šaka i to bez ikakvog hleba. Jedino ne znam kako ću ovo leto bez sladoleda pošto ga obožaaaaaavaaaaam :P:(

A vajda moze poneki sladoled ponekad:)

jassa i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako samo meni nije smanjen apetit od glukofaza. Bas sam baksuz. Jedino sto ja od njega imam su mucnine i to JEZIVE po ceo dan, ako se drznem da pojedem nesto slatko.

Ja ne znam da li mi je od glukofaza ili Inofolika,njega popijem pre jela i onda mogu da ne jedem jos dva sata,a i nesto nemam onaj lep osecaj za hranu od kad ih uzimam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dana kad bi pojela vola (pms) ali uglavnom krenem da jedem kao gladna i onda ne mogu da jedem. Koliko puta teram sebe da večeram samo da mogu da popijem lek. Inače do sad smršala 9kg. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tom indeksu onda niko nema IR....uzimaju se vrednosti secera i insulina i deli se sa 22.5 ....

 

Eto Bubo draga tako kaze i to je i napisala...pise nema ir i sve je u granicama...sad tek ne znam nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti osecaj kao kod tebe kad krenem da jedem cini mi se i dva tri zalogaja me zasite.Ja pijem jednom dnevno uz dorucak i pre rucka Inofolik,smrsala sam 4 kg i pitam se dokle ide to mrsavljenje koje mi nije neophodno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se zove Homa indeks....po njemu ja nemam IR...ni Lena...a verovatno i dosta devojaka sa foruma...generalno ni Jana nije imala vece oscilacije pa eto na terapiji je..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se zove Homa indeks....po njemu ja nemam IR...ni Lena...a verovatno i dosta devojaka sa foruma...generalno ni Jana nije imala vece oscilacije pa eto na terapiji je..

Da i ja sam kao u granicama po ref.vrednostima

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se zove Homa indeks....po njemu ja nemam IR...ni Lena...a verovatno i dosta devojaka sa foruma...generalno ni Jana nije imala vece oscilacije pa eto na terapiji je..

Eto ja stvarno ne znam sta cu...ona je izracunala,rekla mi da je to reakcija insulina na velik secer koji niko u svakodnevnom zivotu ne unosi odjednom i da taj skok prilicno obori secer jer je meni posle 2 h secer manji nego u 0.

Eto po..zdecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od sinoc krvarim mnogo vise, napunila sam ulozak jedan manji. Ne boli me nista al' opet mi se ne svidja toliko krvarenje. A krv svetle boje, pretpostavljam zbog fraxiparina. Jos malo idem da vadim betu pa sta Bog da.:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ja stvarno ne znam sta cu...ona je izracunala,rekla mi da je to reakcija insulina na velik secer koji niko u svakodnevnom zivotu ne unosi odjednom i da taj skok prilicno obori secer jer je meni posle 2 h secer manji nego u 0.

Eto po..zdecu

Gaga mozda ce ti reci da li ti treba terapija kad odes na konsultacije pred postupak 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od sinoc krvarim mnogo vise, napunila sam ulozak jedan manji. Ne boli me nista al' opet mi se ne svidja toliko krvarenje. A krv svetle boje, pretpostavljam zbog fraxiparina. Jos malo idem da vadim betu pa sta Bog da.:huh:

Javljaj nam betu,kontam nije tako svetla boja menstrualna

Babily i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se nadovezem na IR, ja pijem vec tri meseca gluformin i glukokontrol, imam blagu insulinsku rezistenciju. Mada mi rekla da ni ne moram piti tablete ali ja sam htela za svaki slucaj zbog VTO. Ja smrsala nista nisam, jedino mi apetit manji, brzo se zasitim. I sto idem po 2 puta u wc na dan. A ja Isla u medjuvremenu i na drugu kliniku oni tamo rekose da su ovi iz J ludi sto su mi dali uopste da pijem te tablete. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljaj nam betu,kontam nije tako svetla boja menstrualna

pa to i ja kontam i nema nikakvih komadica, nista samo krvi na izvoz.:mellow: A juce sam primila i progesteron depo. Ja kako mi koji novi lek uvedu, tako jos vise krvarim. Kod mene sve naopako.<_< Ali ono sto mi nije jasno, od cega moze biti to krvarenje?! Da napomenem da mi je pre 2-3 dana bilo i vreme menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.