VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

D

Ako ti je za utehu moj je bio posle 120` 106 a sad sam ga spustila na 20 sa terapijom glukofaž 2x 850 

Da li se taj glukofaz pije ili bocka?Hoce li to biti dozivotna terapija ili samo dok se unormalim?Hvala Jassa!

Ko ti je endokrinolog(samo nemoj reci Edita,znam da kazu da je najbolja,al ne mogu stici kod nje na red)

Jassa hvala i tebi puno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja išla danas na kontrolu insulina a sad sam i proverila i d vitamin koji mi je dr bez nalaza dala da pijem tj d3 i stanje je ovako :

Vitamin d 64,3

Ins 0` -10,56

Ins  120`-20,42 posle jela 

Kontam da ide na bolje? Ti si pod terapijom jel? Bice to super...

D vitamin treba da je oko 100,nastavi da pijes. Bitan je za hormone,a i sve ostalo..

jassa i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga,glukofaž se pije a meni je terapiju prepisala dr Crnogorac iz genezisa posle sam išla kod endokrinologa u B. Palanku koja se samo složila sa terapijom. I još mi je rečeno da ću terapiju morati piti i u trudnoći. Lena ide na bolje dakako,sa 106 na 20 za tri meseca. Pojačaću vitamin d sa vigantol kapima,a prošle nedelje sam počela i da pijem inofolic a i koristim čia seme koje je dobro za IR,a i skinula sam 8kg za ova 3 meseca :D

Lena 77 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jassa kad uzimas cia seme?Ja za to cula od moje tetke,ona smrsala dosta od njega,zato je i pila.Mozda ja uzmem sebi,posto kontam mozda pijem  malu dozu glukofaza 500mg jednom dnevno i Inofolik ,inace nemam od ove doze nikakva nezeljena dejstva

Izmenjeno od strane Jana jana
jassa i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobar dan, mislila sam sutra da odem do privatne laboratorije da izvadim progesteron. E, teta mi spominje da vadim ujutro, pa u podne, aja svugde vidim po forumu jednu vrednost progesterona. Mogu li da izvadim samo taj ujutro? Hvala

Izmenjeno od strane sportiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sportiva....mislim da mozes i samo ujutru...imas li ciklus pa hoces da proveris ili?

 

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, imam redovne cikluse, lh trakice pokazuju da ima ovulacije, pa da proverim progesteron. Spremam se za insemenaciju za jun, ako nista ne bude prirodno do tad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, mislila sam sutra da odem do privatne laboratorije da izvadim progesteron. E, teta mi spominje da vadim ujutro, pa u podne, aja svugde vidim po forumu jednu vrednost progesterona. Mogu li da izvadim samo taj ujutro? Hvala

draga nesto si pomesala progesteron se radi 3dc a prolaktin odnosno profil prolaktina tri puta dnevno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, sad sam u zbunu, zar se ne vadi progesteron 21. dan kao jedan od pokazatelja ima li ovulacije i kakvog je kvaliteta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sportiva,progesteron se vadi 7 dan od ovulacije...ne mora biti 21. Zavisi kad je kod koga ovulacija. Znam da tada ne treba biti ispod 15 jer ne dolazi do pucanja tj sazrevanja jajne celije.

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, sad sam u zbunu, zar se ne vadi progesteron 21. dan kao jedan od pokazatelja ima li ovulacije i kakvog je kvaliteta?

Da radi se 21.dana...zato te i pitam da li sad trenutno imas ciklus pa hoces da se isproveravas...ili jednostavno hoces da pratis da li imas ovulacije...

Koliko se secam taj drugi progesteron se vadi oko 17h...ali nisam sigurna...

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke beta na 10 dan et 67.02 sta vi mislite u petak opet vadjenje a napravila sam dva testa oba pozitivna:(

Buba82, miliccam, Mia-ns i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke beta na 10 dan et 67.02 sta vi mislite u petak opet vadjenje a napravila sam dva testa oba pozitivna:(

Odlicno je...samo neka raste i raste i neka porasteee

Gagagagagaga i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ne izbacuje sve....

Verovatno....nemoj da me drzis za rec....ali je jedna bebicaaaa:babycrib:

Bice jedna prava smizla.....na mamicuuuu...bravoooooo:babymommy:

Gagagagagaga i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia,od sveg srca se nadam da ste uspeli:baby: i da ce biti:babycrib:

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sportiva,progesteron se vadi 7 dan od ovulacije...ne mora biti 21. Zavisi kad je kod koga ovulacija. Znam da tada ne treba biti ispod 15 jer ne dolazi do pucanja tj sazrevanja jajne celije.

13. dan mi je lh trakica bila u piku, pa ja rekoh da ga izvadim 21.dan.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ne izbacuje sve....

Verovatno....nemoj da me drzis za rec....ali je jedna bebicaaaa:babycrib:

Bice jedna prava smizla.....na mamicuuuu...bravoooooo:babymommy:

Hvala bubo mnogo mi znaci sad pozitivno misljenje jer u nedelju sam primila oko 13 sati progesteron depo i oko ponoci imala malo krvarenje svetle boje ali stalo je i hvala bogu od tad nista 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa kad uzimas cia seme?Ja za to cula od moje tetke,ona smrsala dosta od njega,zato je i pila.Mozda ja uzmem sebi,posto kontam mozda pijem  malu dozu glukofaza 500mg jednom dnevno i Inofolik ,inace nemam od ove doze nikakva nezeljena dejstva

Neće ti škoditi čia seme,ima svašta nešto korisnog u njemu. Ja 2 kašikice semena natopim u vodu i ostavim nekih pola sata i onda popijem. Ko je gadljiv kontam da će ga teže popitit jer ono u vodi pusti neku sluz i baš bude ljigavo ali srećom nema nikakav ukus pa mogu da eksiram. Ja to u toku dana kad se setim.

Jana jana i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke beta na 10 dan et 67.02 sta vi mislite u petak opet vadjenje a napravila sam dva testa oba pozitivna:(

Dia,za 10. dan mislim da je to dobra beta. Samo neka se dupla,držim fige:babymommy: 

Dia i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bubo mnogo mi znaci sad pozitivno misljenje jer u nedelju sam primila oko 13 sati progesteron depo i oko ponoci imala malo krvarenje svetle boje ali stalo je i hvala bogu od tad nista 

Imas borca ....malog vragolana sto se ne da.....tako ce i da ostane:babycrib:

A ti maaamaaaaa izviljevaj molicu lepoooooooo :babymommy:

Gagagagagaga i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke beta na 10 dan et 67.02 sta vi mislite u petak opet vadjenje a napravila sam dva testa oba pozitivna:(

Cvrsto drzim figeeeee i cekam petak :D

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja malo pre opet bila na vadjenje neznam dali nesto znaci ali sad sam bila u drugoj laboratoriji i rezultat bolji 98.33 jer moze da skoci za pola dana sa 67.02  na 98.33 svakako mi je lepsa cifra ali sad vise nema vadjenje krvi samo u petak:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja malo pre opet bila na vadjenje neznam dali nesto znaci ali sad sam bila u drugoj laboratoriji i rezultat bolji 98.33 jer moze da skoci za pola dana sa 67.02  na 98.33 svakako mi je lepsa cifra ali sad vise nema vadjenje krvi samo u petak:rolleyes:

Ti su lujkaca:D:D:D....u pozitivnom smisluuuuu

Mozes li sad da se opustis?Uzzziiivaaaaaaj:P

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti su lujkaca:D:D:D....u pozitivnom smisluuuuu

Mozes li sad da se opustis?Uzzziiivaaaaaaj:P

Jesam boga mi:D Uzivam :D

jassa i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.