VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Bubo,Leno hvala puuuuno!Kad odradim ogtt,insulinemije i kortizol javljam vama:D i zakazujem Editu!

Da li se to radi sa 75 glukoze?

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,Leno hvala puuuuno!Kad odradim ogtt,insulinemije i kortizol javljam vama:D i zakazujem Editu!

Da li se to radi sa 75 glukoze?

 

Da, sa 75 g glukoze....Edita je bukirana do avgusta...sta reci :huh:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke za sedam dana predajem na prvostepenu komisiju, danas mi u RFZO rekli da ne mora suprug da bude prisutan samo njegovu licnu i zdravstvenu da ponesem, pa da li je to bas tacno, ne bih da me vrate :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke za sedam dana predajem na prvostepenu komisiju, danas mi u RFZO rekli da ne mora suprug da bude prisutan samo njegovu licnu i zdravstvenu da ponesem, pa da li je to bas tacno, ne bih da me vrate :) 

Pa ne znam,ja sam bila krajem decembra i morao je biti prisutan. Kako inace licno da potpise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja informisana tj na TV su javili da je dat predlog i usvojen predlog,sad treba da prodje kroz skupstinsku proceduru do juna meseca. Bar su tako rekli.

Dobila sam odgovor mejlom , zvanicno Pravilnik je poceo da vazi 11.02 :D

Tri pokusaja VTO do 42 god. .   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke za sedam dana predajem na prvostepenu komisiju, danas mi u RFZO rekli da ne mora suprug da bude prisutan samo njegovu licnu i zdravstvenu da ponesem, pa da li je to bas tacno, ne bih da me vrate :) 

Ja sam bila proslog meseca morao je i suprug da bude prisutan,to sto kaze Lene treba i njegov potpis i on popunjava svoje podatke.Ne znam mozda se promenilo nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i logicno je da bude prisutan, mozda i ova devojka iz RFZO nije znala pa mi tako rekla. Ici cemo zajedno, sigurnije, hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke evo da se javim i ja danas  mi je 6 dan stimulacije dosad primila 18 fostimona i 1 menopur od sutra 3 kom fostimon 1 cetrotide i 1 menopur sve u isto vreme a uvece nastavljam sa fraxiparinom! Danas na ultrazvuku doktorica jer rekla troslojni endometrium levi jajnik 10.6 mm 10 mm i 9mm desni 13.4mm 13.6mm 11.5mm 2×10mm 3×10mm u petak opet ultrazvuk i najverovatnije u nedelju aspiracija lh i estradiol su mi jako dobri rekla je doktorica! E sad naravno i problem na desnom jajniku imam hidrosalpinx ali je doktorica rekla da nista nebrinem to ce punktirati kod aspiracije! Sta vi mislite o mojim nalazima? I jos jedno pitanje doktorica mi nije rekla dal se ta punkcija placa posto idem drzavno pa se bojim da mi naplate jer inace je u genesisu 20000 din kad sam pitala sestru odgovor je bio kako doktorica kaze tako ce biti. E sad malo je neprijatno jer covek treba taj novac i da skupi mislim nije to 2000 pa eto platila sam ali sva se nadam da ako se placa doktorica bi rekla

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke evo da se javim i ja danas  mi je 6 dan stimulacije dosad primila 18 fostimona i 1 menopur od sutra 3 kom fostimon 1 cetrotide i 1 menopur sve u isto vreme a uvece nastavljam sa fraxiparinom! Danas na ultrazvuku doktorica jer rekla troslojni endometrium levi jajnik 10.6 mm 10 mm i 9mm desni 13.4mm 13.6mm 11.5mm 2×10mm 3×10mm u petak opet ultrazvuk i najverovatnije u nedelju aspiracija lh i estradiol su mi jako dobri rekla je doktorica! E sad naravno i problem na desnom jajniku imam hidrosalpinx ali je doktorica rekla da nista nebrinem to ce punktirati kod aspiracije! Sta vi mislite o mojim nalazima? I jos jedno pitanje doktorica mi nije rekla dal se ta punkcija placa posto idem drzavno pa se bojim da mi naplate jer inace je u genesisu 20000 din kad sam pitala sestru odgovor je bio kako doktorica kaze tako ce biti. E sad malo je neprijatno jer covek treba taj novac i da skupi mislim nije to 2000 pa eto platila sam ali sva se nadam da ako se placa doktorica bi rekla

 

Navijam i cekam nedelju, srecnooo :babymommy:

Dia i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijam i cekam nedelju, srecnooo :babymommy:

Hvala <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,ja sam bila kod hematologa i dala mi je da uradim FV  i FII ali ne i onaj PAI I MTHF...Sto su tebi dali taj mthf a meni ne,mozda jer nisam anemicna ili nemam pojma,valjda ne treba svi da rade iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,ja sam bila kod hematologa i dala mi je da uradim FV  i FII ali ne i onaj PAI I MTHF...Sto su tebi dali taj mthf a meni ne,mozda jer nisam anemicna ili nemam pojma,valjda ne treba svi da rade iste

Nije ti dala nista pre naslednih da radis....neka antitela na imunologiji,hemocistein,apcr....itd....odmah trombofilije?

Na Pai ti nece ni dati jer oni to ne priznaju kao trombofiliju.....a Mthfr ti verovatno nije dala jer se oni resavaju uglavnom samo aktivnim oblikom folne kiseline...

Ja sam izvadila brdo rezultata pre nego sto sam poslata na Sudsku medicinu kako bih radila nasledne trombofilije....

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da ta gomila pre plus ovo dvoje...mislim da nema tog apcr(sta je to?ima ace rezistencija slicno tome)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da ta gomila pre plus ovo dvoje...mislim da nema tog apcr(sta je to?ima ace rezistencija slicno tome)

To je to.....preduslov za faktorV.....koliki ti je....napisi i ref vrednost?

Znaci imunologija je ok?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogresila sam...ima apcrezistencija(a ne ace rezistencija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nista jos vadila tek za 3 ned idem pa onda za 3 ned ce biti gotovi svi ti rezultati...kad budu sve cu napisati.

Nadam se da su te analize dovoljne da se vidi da li je sa trombof. sve ok i da li treba neka terapija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nista jos vadila tek za 3 ned idem pa onda za 3 ned ce biti gotovi svi ti rezultati...kad budu sve cu napisati.

Nadam se da su te analize dovoljne da se vidi da li je sa trombof. sve ok i da li treba neka terapija

Dala ti je najbitnije nasledne trombofilije.....tako da mislim da si sa te strane pokrivena:D

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negativna.....sad stigli rezultati.....sutra zovem komisiju :D

Vise nisam pametna.....dva puta kod jednog doktora pozitivna....jednom kod doktorice negativna....(mozda ima i do dr i sterilnih epruveta,a mozda ima i do laba)

Naravno ne smem prepustiti slucaju....nastavljam sa antibioticima....pa za nekih mesec dana opet bris,zbog sebe...bitno je da za komisiju imam spremne samo.....neeeeeeegaaaaaatiiiveeeeee :P

Lena 77, ivannnica, jassa i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supeeer Bubo!:DPred postupak ces svakako ponovo raditi tako da je sad trenutno najvazniji papir "negativna"!Posle naravno dizi imunitet i kontrola zbog sebe!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo divno. Sad u napad. Koju kliniku planiraš da zaokružiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj put Genesis...ako bude na spisku:D

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

možda se i sretnemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 3 pitanja:

1)Smem li za komisiju da imam AMH,FSH,LH,E2,Prolaktin i sve za stitnu iz jednog ciklusa,a Pg i T iz drugog?

Sve radim 2dc samo su ciklusi razliciti!

3)Da li vi radite 2 ili 3 dc?

2)Da li inhibinB i DHEA-S imaju neki poseban dan u ciklusu kad se rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.