VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Devojke,uradila sam danas ogtt rezultat pod terapijom gori nego pre 4 meseca kad sam otkrila da imam ir, jel neko imao neki slican problem? Nije mi jasno da preko terapije imam toliki insulin

Mozda ti treba jaca terapija? Da li se hranis kako treba? Mozda si pojela taj dan pred vadjenje nesto sto ne bi trebalo...ne znam. To mi pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, moze mala pomoc? Listam temu, a nikako da pronadjem ono sto mi treba. Sigurna sam da sam iscitala da li  ovde ili na vto temi spisak kad se sta od suplemenata pije, a sad nikako ne mogu da to pronadjem. Ako se neko seca ko je to otkuckao, da mi olaksa malo potragu. Hvala.

Pronasla, hvala Lena77.

Izmenjeno od strane sportiva
Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze savet?

Koje vaginalete stavljati dok se piju antibiotici?Sta je najbolje za bakteriju a i za gljivice?

U prvoj turi koristila Ginofilus,u drugoj turi Gino-daktanol...Za veceras vec moram nesto uzeti....da li nastaviti sa Daktanolom?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo zasto ne probas sa Makmiror ili Poliginaks vaginaletama?Obe ti pokrivaju i bakterije i gljivice.Makmiror su malo skuplje ali su odlicne.Nikako da ti napisem,moja sestra je izlecila eserihiju uz pomoc caja od ovsa.Njega pila mesto vode duze vreme,i nikad joj se nije vratila.I mozes da probas sa tamponima od kantariona i etarskog ulja cajevca.Cajevac je mnogo jak,i takodje fantastican,cisti sve ;)

Gagagagagaga i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,ja potpisujem Oblacak. Makmiror ili Poliginaks sve resavaju..i gljivice i bakterije.

Buba82 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze savet?

Koje vaginalete stavljati dok se piju antibiotici?Sta je najbolje za bakteriju a i za gljivice?

U prvoj turi koristila Ginofilus,u drugoj turi Gino-daktanol...Za veceras vec moram nesto uzeti....da li nastaviti sa Daktanolom?

Bubo,ja obicno posle ab dobijem kandidu i za to mi upali Canesten-3vaginalete.Stavljam ih kad zavrsim sa ab (zadnji dan ab je prvi dan za vaginalete) i onda 7-10 dana posle zadnje vaginalete radim bris.Pauza do brisa je jako vazna da ne bi dobila lazno pozitivan ili lazno negativan rezultat.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene.....jos nesto me interesuje....

Ja cu jos narednih 25. dana koristiti antibiotike....da li je pozeljno toliko dana koristiti vaginalete....ili ih koristiti neko odredjeno vreme pa pauzirati ili  ih stavljati pred kraj antibiotika...kako je Gaga radila...??

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene.....jos nesto me interesuje....

Ja cu jos narednih 25. dana koristiti antibiotike....da li je pozeljno toliko dana koristiti vaginalete....ili ih koristiti neko odredjeno vreme pa pauzirati ili  ih stavljati pred kraj antibiotika...kako je Gaga radila...??

Bubo,ja bih uvela pred kraj a ujedno picela i sa probioticima. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,ja bih uvela pred kraj a ujedno picela i sa probioticima. 

Pijem ih od prvog dana....

Gagagagagaga i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja sam htela da ti napisem za probiotik...Probiotik i antibiot moraju imati razmak bar 2 h tj antibiot ne treba da bude ni 2h pre ni 2h posle probiotika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ti treba jaca terapija? Da li se hranis kako treba? Mozda si pojela taj dan pred vadjenje nesto sto ne bi trebalo...ne znam. To mi pada na pamet.

Pa sto se hrane tice ne znam sta bi rekla, pokusavam da se kao zdravo hranim ali nesto mi ne ide od ruke  :D a taj dan pre vadjenja nisam doruckovala,rucala sam malo musake a za veceru oko 7 sam pojela parce suvog hleba bas zbog vadjenja, nista slatko nisam jela. Ne znam,idem kasnije pa cu da vidim sta ce da mi kaze endokrinolog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sto se hrane tice ne znam sta bi rekla, pokusavam da se kao zdravo hranim ali nesto mi ne ide od ruke  :D a taj dan pre vadjenja nisam doruckovala,rucala sam malo musake a za veceru oko 7 sam pojela parce suvog hleba bas zbog vadjenja, nista slatko nisam jela. Ne znam,idem kasnije pa cu da vidim sta ce da mi kaze endokrinolog. 

Probaj bar u ovom periodu da se hranis kako treba,bas zbog insulina i implementacije. Endokrinolog ce ti verovatno isto reci,mozda i pojacati terapiju. Mislim da ti je prva opcija mnogo bolja tj ishrana.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj bar u ovom periodu da se hranis kako treba,bas zbog insulina i implementacije. Endokrinolog ce ti verovatno isto reci,mozda i pojacati terapiju. Mislim da ti je prva opcija mnogo bolja tj ishrana.

iskreno niko mi nista nije konkretno ni rekao za ishranu, ali svakako cu da probam, nadam se da cu do transfera bar malo da smanjim insulin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,da li neko zna dobrog endokrinologa na poliklinici u NS ili u nekom DZ u NS?Odradicu ogtt i kortizol,ali ne znam za kog endokrin. da trazim uput od opste prakse-sad je kompjut.zakazivanje po imenima pa ne znam koga da trazim(ako bude moglo...osim Edite koja kontam ne moze ni da se zakaze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga...ne znam sta da ti napisem...iskreno...Idem kod te dr Mitrovic...oko cetiri godine...meni nije dala ogtt vec prvo da izvadim krv na secer i insulin pa da pojedem kiflu i jogurt potom ponovno vadjenje posle dva sat...to se desavalo pre jedno dve godine...

Drzavni doktori....ludim od njih...jer mi verujes da od moje jadne plate idem kod privatnika,kupijem lekove i suplemente a od puzzeveeee zivimo:D

A moram i ja nesto crnoooo da naaapiseeem...:D....

Gagagagagaga i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,da li neko zna dobrog endokrinologa na poliklinici u NS ili u nekom DZ u NS?Odradicu ogtt i kortizol,ali ne znam za kog endokrin. da trazim uput od opste prakse-sad je kompjut.zakazivanje po imenima pa ne znam koga da trazim(ako bude moglo...osim Edite koja kontam ne moze ni da se zakaze)

Na poliklinici kao ni u DZ neces naci nikog dobrog,pogotovo sto se tice ogtt i kortizola...a ni privatno. Jedino se Edita pokazala kao dobra...bar u mom slucaju a promenila sam ih dosta i u drzavnoj a i nadavala se para privatno. Korizol je za njih nemoguca misija..

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li neko zna kako mogu da proverim da li su usvojili predlog odluke da se starosna granica pomera na 42 god ? Na tel koji je na sajtu Rfzo niko se ne javlja , poslala sam im mail ali mi nisu odgovorili. Moj muz je bio pre mesec dana na I spratu u Nemanjinoj ali su mu rekli da sto su javili mediji nije tacno. . . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li neko zna kako mogu da proverim da li su usvojili predlog odluke da se starosna granica pomera na 42 god ? Na tel koji je na sajtu Rfzo niko se ne javlja , poslala sam im mail ali mi nisu odgovorili. Moj muz je bio pre mesec dana na I spratu u Nemanjinoj ali su mu rekli da sto su javili mediji nije tacno. . . 

Koliko sam ja informisana tj na TV su javili da je dat predlog i usvojen predlog,sad treba da prodje kroz skupstinsku proceduru do juna meseca. Bar su tako rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neeee,ne znam da li ste me razumele(ocito ne znam da objasnim):huh:Odradicu u akvalabu kortizol sa onim zvakanjem i ogtt i insulinemije(3×)  i onda to moram nekom odneti...pa ko je tajjjj?A trazicu kod opste pr da me zakaze kod tog nekog:babymommy:

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja informisana tj na TV su javili da je dat predlog i usvojen predlog,sad treba da prodje kroz skupstinsku proceduru do juna meseca. Bar su tako rekli.

Hvala :D

Mazis se po stomacicu :angel:

Kad ides na uz ?

Lena 77 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neeee,ne znam da li ste me razumele(ocito ne znam da objasnim):huh:Odradicu u akvalabu kortizol sa onim zvakanjem i ogtt i insulinemije(3×)  i onda to moram nekom odneti...pa ko je tajjjj?A trazicu kod opste pr da me zakaze kod tog nekog:babymommy:

Razumele smo te i Buba i ja dobro...nemas kome da odneses jer nisu strucni. Lako je sve to odraditi tj pljuckati za kortizol i ogtt ali nemamo strucnjaka za to,sem Edite. Nazalost

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :D

Mazis se po stomacicu :angel:

Kad ides na uz ?

Mazim se kad se setim tj valjda jos ne kontam da sam trudna...kad se setim nasmesim se :wub: Verovatno zato sto jos krijem od svih,do 12 nedelje...tako sam odlucila. A na lakat bih progovorila :lol:

Idem u petak na UZ da vidimo srculence i da li je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Devojke, stigli mi rezultati - PAP je druga grupa, svi brisevi ok sem bakterioloskog cervikalnog - nadjena e.coli (umerena kolicina). Bila sam danas kod doktorke, dala mi je Ciprocinal (5 dana, 2x1), Fluomizin vaginalete (6 dana), D-Manozin i preporucila 2.5-3l Prolom vode i uvinog caja dnevno. Ona misli da ovo moze da se resi do ciklusa (25. marta). 3-4 dana posle poslednje terapije da ponovimo bris, pa se nadam da je u pravu i da necemo morati da odlazemo pocetak VTO iako znam da je e.coli dosadna do zla boga. 

Izmenjeno od strane Sena13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, stigli mi rezultati - PAP je druga grupa, svi brisevi ok sem bakterioloskog cervikalnog - nadjena e.coli (umerena kolicina). Bila sam danas kod doktorke, dala mi je Ciprocinal (5 dana, 2x1), Fluomizin vaginalete (6 dana), D-Manozin i preporucila 2.5-3l Prolom vode i uvinog caja dnevno. Ona misli da ovo moze da se resi do ciklusa (25. marta). 3-4 dana posle poslednje terapije da ponovimo bris, pa se nadam da je u pravu i da necemo morati da odlazemo pocetak VTO iako znam da je e.coli dosadna do zla boga. 

I za tebe-obavezno uz terapiju AB, ne moze da skodi, videces po komentarima ispod:

https://www.coolinarika.com/recept/lijek-protiv-bakterija-narocito-protiv-escherichie-coli/

 

Gagagagagaga i Sena13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.