VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

pitanje Za sve one Koje su proslw kroz VTO 

koliko dugo traje ? Onaj celi postupak , ispitivanja . Dali ste svi radili histeroskopija, laparoskopija ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da nazoves Feronu,Zegin ili Jankovic apoteke?

Nasla sam u Benu apotekama... napravili mi frku u glavi kad su u liliju rekli da nema kod dobavljaca...secam se frke prosle godine kad nije bilo utrogestana...

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje Za sve one Koje su proslw kroz VTO 

koliko dugo traje ? Onaj celi postupak , ispitivanja . Dali ste svi radili histeroskopija, laparoskopija ? 

zavisi da li ides drzavno ili privatno... privatno sve analize plus ceo proces mozes da zavrsis za 2 ciklusa, u prvom vadis nalaze, ako je sve ok u drugom ciklusu kreces sa vto...histeroskopija se preporucuje da se odradi pred ciklus u kome se krece sa vto, da bi materica bila sveza i pripremljena da prihvati embrion... u mom slucaju verujem da je histeroskopija jako pomogla pri implantaciji

pupsik i Babyboom volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje Za sve one Koje su proslw kroz VTO 

koliko dugo traje ? Onaj celi postupak , ispitivanja . Dali ste svi radili histeroskopija, laparoskopija ? 

Posto si ti u inostranstvu ne znam kojom brzinom te doktor salje na sve analize...

Moje licno iskustvo za pribavljanje analiza....sve u svemu je trajalo oko dve nedelje jer je nesto sto se dugo ceka u drzavnoj ordinaciji ja sam uradila privatno....

Sto se tice histeroskopije....Coje ti je objasnila....znaci najbolje je odraditi jedan ciklus pre nego sto krenes na bockanje...

Sto se tice laparoskopije to ce ti doktor objasniti.....ali mislim da kad se on odradi da je oporavak nesto duzi u smislu da se ne moze odmah krenuti u postupak......za ovo nisam sigurna,neka me neko ispravi ako gresim...Mozda tebi nece ni trebati laparoskopija,naravno sve zavisi od Ultra zvuka..(da li postoje neke ciste,priraslice)..medjutim,posto si ti imala vec nekoliko trudnoca sto se tice jajovoda mislim da su ti dobri...

Babyboom voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto si ti u inostranstvu ne znam kojom brzinom te doktor salje na sve analize...

Moje licno iskustvo za pribavljanje analiza....sve u svemu je trajalo oko dve nedelje jer je nesto sto se dugo ceka u drzavnoj ordinaciji ja sam uradila privatno....

Sto se tice histeroskopije....Coje ti je objasnila....znaci najbolje je odraditi jedan ciklus pre nego sto krenes na bockanje...

Sto se tice laparoskopije to ce ti doktor objasniti.....ali mislim da kad se on odradi da je oporavak nesto duzi u smislu da se ne moze odmah krenuti u postupak......za ovo nisam sigurna,neka me neko ispravi ako gresim...Mozda tebi nece ni trebati laparoskopija,naravno sve zavisi od Ultra zvuka..(da li postoje neke ciste,priraslice)..medjutim,posto si ti imala vec nekoliko trudnoca sto se tice jajovoda mislim da su ti dobri...

kad je bio prvi razgovor uradio je ultrazvuk i bio zadovoljan . UZ sam radila na 14 dan ciklusa i kaze da je Pre neki dan bila ovulacija, uglavnom bio zadovoljan nije Nista lose video.. ciste Nisam do. sada Nikad imala , uvek uredno sve .. 

posto nismo imali nikakve rezultate sa nama Kako Sto sam rekla radimo sve tamo . E sad Imam u cetvrtak jos imunologiju to traje maksimum 3 nedelje i Kad sve sakupimo idemo Opet kod njega .. i to Neznam pitacu sutra mm ima termin za SG , dali oni nas pozivaju ili dobijamo mi rezultate. Krv sam vadila u njihovu lboratoriju, jedino imunologija je druga klinika jedina u Becu i Mogu da kazem da je ekstra skupo ( osnovne pretrage i jos jedne zove Se Lymphozytensubpopulationen ) kosta oko 1200€ .. Ali nije to bitno , Samo da Se sve Dobro zavrsi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby.....ne znam da li je mozda glupo pitanje.....ti naravno ne moras da mi odgovoris....

Sto se niste spakovali za Srbiju i ovde sve odradili od analza?Mislim,sve je jeftinije....i ovde se na trombofilije ceka oko desetak dana....negde cak i manje...

Babyboom voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby.....ne znam da li je mozda glupo pitanje.....ti naravno ne moras da mi odgovoris....

Sto se niste spakovali za Srbiju i ovde sve odradili od analza?Mislim,sve je jeftinije....i ovde se na trombofilije ceka oko desetak dana....negde cak i manje...

Nismo u mogucnosti .. posao nas zeza , nije tako jednostavno , a i odlucili smo Se Za ovde , iskreno nismo razmisljali za dole nikad  .. Opet kazem bitno Smo krenuli .. sve nekako Smo to ignorirali, Ali eto sad je dosao dan ... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure hvala mnogo na preporukama za doktorku Mijailovic, samo mi recite jel ona moze i za spolne i za hormone stitnjace da da terapiju? Vjerovatno lupam, jer se bas i ne razumijem, ali kod mene je stitna a kod muza spolni hormoni pa bi bilo izvrsno kada bi nam oboma mogla dati terapiju da ne moram traziti i reproduktivnog endokrinologa?

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure hvala mnogo na preporukama za doktorku Mijailovic, samo mi recite jel ona moze i za spolne i za hormone stitnjace da da terapiju? Vjerovatno lupam, jer se bas i ne razumijem, ali kod mene je stitna a kod muza spolni hormoni pa bi bilo izvrsno kada bi nam oboma mogla dati terapiju da ne moram traziti i reproduktivnog endokrinologa?

Ako je endokrinolog,trebalo bi da se bavi celokupnim endokrinim sistemom tako da tu spada i stitna zlezda i polni hormoni,kako kod zena tako i kod muskaraca. Ne bi trebalo sad posebno da ides kod reproduktivnog ako je dobar endokrinolog u Bg,i ako je po preporuci. Mozda najbolje da nazoves i pitas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjarica, meni je nju preporučila prijateljica koja se dugo borila za bebu, imala je hrpu problema. 

Meni nije pomogla za štitnu, iako mi je i štitnu prekontrolisala (kod mene je sve sa štitnom bilo ok), već za insulinsku rezistenciju. 

Ali ja sam za nju preporuke čula pre svega kao nekog ko je stručan za pitanja steriliteta i zbog toga sam kod nje otišla. 

Dalje od toga ne znam. 

Ali ne košta mnogo da zakažete kod nje konsultaciju, sigurna sam da će, ukoliko sama slučajno ne bude znala rešenje za sve vaše aspekte, moći i hteti da vas uputi na pravu adresu. Videćeš. jedna posvećena, temeljna, odgovorna doktorka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko pouzdano,da li na prvostepenoj u Socijalnom u NS treba uput za spermogram na Betaniji(ako se ima nalaz spermograma iz privatne lab) i ako cemo birati Ferona/Genesis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo betu od 168,98:*:*

:baby:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo betu od 168,98:*:*

Plusic bravoooo!!! Divno :wub:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko pouzdano,da li na prvostepenoj u Socijalnom u NS treba uput za spermogram na Betaniji(ako se ima nalaz spermograma iz privatne lab) i ako cemo birati Ferona/Genesis?

Ne treba ti uput,samo taj spermogram koji vec imate

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Diiiiiiivoooooo.... :baby::baby::baby:Sad zajedno sa lenom da šetate stomake ovo leto. Žene lepo nam je krenila ova godina na forumu,samo neka se tako i nastavi da imamo puuuuno :babycrib::babycrib::babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko pouzdano,da li na prvostepenoj u Socijalnom u NS treba uput za spermogram na Betaniji(ako se ima nalaz spermograma iz privatne lab) i ako cemo birati Ferona/Genesis?

Ne treba uput

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo volim ovu temu i stalno je pratim i navijam iz prikrajka. Presrećna sam što sad u Prvom trimestru dominiraju mame baš sa ove teme. Go, girls, pa da vas bude još!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano,Jassa hvala mnogo za informaciju!Da posizi covek od papira i rezultata,pa jos i dok svi budu dobri....Ali cuvamo zivce zbog visih ciljeva!!!

jassa i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li pusaca(i koliko cigareta dnevno)?Ostavljate?Kako?

Gde ste radile amh(ja se nadam da ce mi u drugoj lab biti veci,al prosto ne smem ni da ponovim....sta cu ako bude manji:o)

Radila sve hormone 2 dan ciklusa i amh 0,6 uzaaaas!Al samo da ne bude gore:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.