VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Aha,pitam reko ako si u Feroni,ja sam tamo pa mi je dr Kozarcic uzimala te briseve i odma su joj iz Evrolaba i Jugolaba stizali rezultati na mejl.Inace ona mi je super.Ja sam zvala Jugolab za ogtt nisam jos radila,razmisljam,oko 6000 hilj izace test

konsultovala sad mog dr za vto ....posto se mi trudimo da budemo trudni svakog meseca:Ponda Eritdomicin 10 dana.Ma prediiiivan covek,spasava me kad god zatreba,za razliku od ovog u Dz koji mi je rekao da drzava za mene placa 200000

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel pije neko Siofor? Ima li nuspojava? Pocela sam jutros pa cisto da se pripremim... :mellow::lol:

Pijem ja, 2x500mg. Ja nisam imala nuspojave ali znam nekoliko drugih zena koje su imale mucnine oko sat vremena posle uzimanja. Znam da ima slican lek (isto metformin) - Glucophage XR koji ima manje nuspojave jer je pravljen za izbegavanje mucnina i sl. (extended release) pa ako budes lose podnosila Siofor, mozda da pitas doktorku da li mozes da zamenis ovim drugim lekom - i jedan i drugi su metformin. 

Pogledaj i temu ovde na forumu Insulinska Rezistencija (IR) - pisale smo tamo o lekovima koje uzimamo i o ishrani. Mozda ti pomogne. 

Izmenjeno od strane Sena13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece da zakaze...pa nece....

Medjutim,cim kazes zbog vto-a....sva vrata se otvaraju.....jun....:D

Kikiriki i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pijem ja, 2x500mg. Ja nisam imala nuspojave ali znam nekoliko drugih zena koje su imale mucnine oko sat vremena posle uzimanja. Znam da ima slican lek (isto metformin) - Glucophage XR koji ima manje nuspojave jer je pravljen za izbegavanje mucnina i sl. (extended release) pa ako budes lose podnosila Siofor, mozda da pitas doktorku da li mozes da zamenis ovim drugim lekom - i jedan i drugi su metformin. 

Pogledaj i temu ovde na forumu Insulinska Rezistencija (IR) - pisale smo tamo o lekovima koje uzimamo i o ishrani. Mozda ti pomogne. 

Hvala Seno,znam za taj Glucophage tj sve su to metformini samo drugi proizvodjaci.  Sad cu malo procitati to forumu za IR. Popila sam jutros u pola 9h,ne osetim za sada nista...

Hvala puno

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece da zakaze...pa nece....

Medjutim,cim kazes zbog vto-a....sva vrata se otvaraju.....jun....:D

Kod Stokic? JEEEE :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha....ali mislim da cemo tek za jun i dobiti pozivno pismo....pa cu verovatno odloziti vto zbog godisnjih do septembra...tako da se sve uklapa:P

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha....ali mislim da cemo tek za jun i dobiti pozivno pismo....pa cu verovatno odloziti vto zbog godisnjih do septembra...tako da se sve uklapa:P

Super Bubo,lepo se poklopilo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to samo u fazi privikavanja organizma? Dala mi ke od 850mg iz dva puta prvih 5 dana...kaze dok se ne navikne organizam

pocetak je najgori. Sto vise pazis sta jedes,lakse ce biti. Individualno je sve. 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha....ali mislim da cemo tek za jun i dobiti pozivno pismo....pa cu verovatno odloziti vto zbog godisnjih do septembra...tako da se sve uklapa:P

Bubo sto u martu kazes pismo tek u junu?A vto u septembru?Ti ces ovih dana zvati da zakazes prvostepenu,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo sto u martu kazes pismo tek u junu?A vto u septembru?Ti ces ovih dana zvati da zakazes prvostepenu,zar ne?

Hocu...verovatno od nedelje.....sto znaci da ce prva komisija biti pred kraj marta....druga pred kraj aprila....a pozivno ce stici pred kraj maja pocetkom juna...

Voleli bi da odemo na more....a ako krenem u junu sa bockanjem....nema odmora i plivanja....hocu da u proces udjem opustena....:D

Lena 77, Plusic i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa.....opet sam u hiperuuuu...eto moje srozavanje tezine...u decembru vadila sve bilo ok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...hoce da varira. Zimi treba vise hormona,samo smanji terapiju pa opet vadi za mesec dana...

Ja hiper prepoznam po nespavanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...hoce da varira. Zimi treba vise hormona,samo smanji terapiju pa opet vadi za mesec dana...

Ja hiper prepoznam po nespavanju..

Ja ga osetim kad mi se gadi hrana....vec sam pre neki dan smanjila dozu....analiza mi je samo potvrdila moje sumnje...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga osetim kad mi se gadi hrana....vec sam pre neki dan smanjila dozu....analiza mi je samo potvrdila moje sumnje...

Super,oko toga smo bar uigrani. 

A inace,ja jos nisam dobila...kupicu test danas. Nikad mi ne kasni 5 dana...ne znam da sam pod stresom. Mozda jesam...pojma nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu...verovatno od nedelje.....sto znaci da ce prva komisija biti pred kraj marta....druga pred kraj aprila....a pozivno ce stici pred kraj maja pocetkom juna...

Voleli bi da odemo na more....a ako krenem u junu sa bockanjem....nema odmora i plivanja....hocu da u proces udjem opustena....:D

Bubo ja sam prosla prvostepenu u utorak,usla sam tamo oko14 i 5,tel ima je stalno zvonio,tad se bas zakazivala komisija,tad u utorak su govorile zenicama da je prvi slobodan termin 28 mart,kako sam razumela neko ne radi pa se oduzilo,ako naz od nedelje verovatno ulazis u april,ako ti se ne zuri onda nema veze,kontam do danas je popunjen mart.Proveri.:)

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima jos koji dobar endrokrinolog da bih mogla ici?Kontam ako uradim ogtt i ne daj Boze ne bude u redu da resim pre vto koliko vidim ovde kasno mi je jun kod dr Stokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo ja sam prosla prvostepenu u utorak,usla sam tamo oko14 i 5,tel ima je stalno zvonio,tad se bas zakazivala komisija,tad u utorak su govorile zenicama da je prvi slobodan termin 28 mart,kako sam razumela neko ne radi pa se oduzilo,ako naz od nedelje verovatno ulazis u april,ako ti se ne zuri onda nema veze,kontam do danas je popunjen mart.Proveri.:)

Nigde ja ne zurim....sve ce se posloziti kako meni bude odgovaralo....redovno razgovaram sa vasionom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima jos koji dobar endrokrinolog da bih mogla ici?Kontam ako uradim ogtt i ne daj Boze ne bude u redu da resim pre vto koliko vidim ovde kasno mi je jun kod dr Stokic

ja sam bas njih dosta obisla ali se ona pokazala kao strucna i najbolja...nazalost samo ona,da ja znam

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima jos koji dobar endrokrinolog da bih mogla ici?Kontam ako uradim ogtt i ne daj Boze ne bude u redu da resim pre vto koliko vidim ovde kasno mi je jun kod dr Stokic

Ja drzavno idem kod dr Mitrovic....a ona radi u klinici Brane Kovacevic....e,sad ona je i profesor na medicinskom....Idem kod nje tri-cetiri godine....uvek nosim nalaz Tsh-a...i to je to..Daleko da zena ne zna svoj posao.....dosta je postovana....samo moras malo da poguras...sto bi se reklo....:P

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo ja sam prosla prvostepenu u utorak,usla sam tamo oko14 i 5,tel ima je stalno zvonio,tad se bas zakazivala komisija,tad u utorak su govorile zenicama da je prvi slobodan termin 28 mart,kako sam razumela neko ne radi pa se oduzilo,ako naz od nedelje verovatno ulazis u april,ako ti se ne zuri onda nema veze,kontam do danas je popunjen mart.Proveri.:)

Eeeej Jano,a koliko se sad ceka do drugostepene?

Imamo dousnike na svakom koraku...Zene,devojke stvarno ste sjajne!:babymommy:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu...verovatno od nedelje.....sto znaci da ce prva komisija biti pred kraj marta....druga pred kraj aprila....a pozivno ce stici pred kraj maja pocetkom juna...

Voleli bi da odemo na more....a ako krenem u junu sa bockanjem....nema odmora i plivanja....hocu da u proces udjem opustena....:D

ako se u junu prodju komisije,da li onda za sept treba ponovo hormoni,brisevi,spermogram,uz,kolposkop obzirom da ce mi od februara do sept to isteci ili su ti rokovi bitni samo za komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeej Jano,a koliko se sad ceka do drugostepene?

Imamo dousnike na svakom koraku...Zene,devojke stvarno ste sjajne!:babymommy:

ja čekam mesec dana. 09.02 sam prošla prvostepenu i odma drugi dan zvala i zakazali mi za 09.03

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako se u junu prodju komisije,da li onda za sept treba ponovo hormoni,brisevi,spermogram,uz,kolposkop obzirom da ce mi od februara do sept to isteci ili su ti rokovi bitni samo za komisiju?

To je bitno samo za komisiju. 

Gagagagagaga i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je za komisiju......medjutim,pred sam postupak ja bih uradila briseve.....cisto da se nije neka "bestija" vratila....ipak prodje i po sest meseci dok se ne dodje na red...:D

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeej Jano,a koliko se sad ceka do drugostepene?

Imamo dousnike na svakom koraku...Zene,devojke stvarno ste sjajne!:babymommy:

Ja sam zvala drugostepenu 1 marta,a zakazana mi je za 23 mart

Plusic i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.