VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Seno,samo obrati i na stitnu zlezdu jer su velike sanse da je kortizol poremeti. Ono sto prvo napravi disbalans u organizmu po najnovijim studijama je sigurno nadbubrezna zlezda pa tek onda stitna. Samo proveravaj. Ja nisam imala nijedan naveden simptom povisenog kortizola ali sam imala napade panike i nesanicu. Samo pratite  i osluskujte svoj organizam. I taj kortizol iz krvi nista ne valja,uglavnom je svima povisen ujutru zbog stresa,samog ustajanja...neko ne voli iglu itd. Kortizol obavezno vaditi iz pljuvacke i to 4 uzorka: 8h, 12-13h, 15-16h i 21-22h...ili bar 3 da se vidi koji oscilira vise (nizi ili visi). Ima par labosa u Bg ili Aqualab u NS.

I kod mene je krenulo sa nesanicom i nicim izazvanim nemirom, pa je krenuo pritisak, pa kilogrami... zato i hocu da proveravam. Stitna je, da kucnem u drvo, sve vreme pod kontrolom, to smo prvo kontrolisali a i sad je po rezultatima ok. Dobro da si mi rekla za kortizol iz pljuvacke, sad cu da trazim gde to mogu da uradim. 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia....fraxi se placa....200 din...kom...mislim da imas da ga kupis u Genesisu...ako ne kod njih onda u apoteci....Tek kad ti se bude ustanovila trudnoca i ako doktor kaze da nastavljas sa fraxijem...onda mozes dobiti na recept...i inekcije besplatno..

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno,ima samo Aqualab u NS i BG,kao i laboratorija Centar u Bg. Niko vise. Mwni su pre par godina hteli iz BG poslati postom salivete za uzorke jer tad nije bila ova laboratorija u NS. Po uzorku je oko 1.000,00

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno...sto se tice...salive u Aqualabu u Novom Sadu...moras se najaviti za kortizol...jer uglavnom nemaju epruvata...pa dok nabave..:D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno,samo obrati i na stitnu zlezdu jer su velike sanse da je kortizol poremeti. Ono sto prvo napravi disbalans u organizmu po najnovijim studijama je sigurno nadbubrezna zlezda pa tek onda stitna. Samo proveravaj. Ja nisam imala nijedan naveden simptom povisenog kortizola ali sam imala napade panike i nesanicu. Samo pratite  i osluskujte svoj organizam. I taj kortizol iz krvi nista ne valja,uglavnom je svima povisen ujutru zbog stresa,samog ustajanja...neko ne voli iglu itd. Kortizol obavezno vaditi iz pljuvacke i to 4 uzorka: 8h, 12-13h, 15-16h i 21-22h...ili bar 3 da se vidi koji oscilira vise (nizi ili visi). Ima par labosa u Bg ili Aqualab u NS.

lena reci mi kako se on leci ako je povisen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke imam jedno pitanje ja vto radim u genesis e sad na papiru pise Fraxipirin 1×1 od prvog dana stimulacije meni sad nije jasno jer su mi neke zenice rekle da to moram da ispisem kod nas u bolnici ali zasto mi to nisu rekli u genesisu jer meni treba barem 3 nedelje da dodjem do moje doktorice! Zar to nebi oni trebali dati u genesisu sa ostalim hormonskim injekcijama! Dr.Crnogorac je rekla da ce mi spremiti paket sa injekcijama nije nista posebno rekla za fraxipirin 

ми смо морали да купимо фрагмин сами приватно... 2 кутиjе засад око 5000 дин. у свакой кутиjи 10 инјекција. фраксипарин на рачун РФЗО мислим тек после потврђивања трудноће...

 

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

lena reci mi kako se on leci ako je povisen ;)

Leci se dugotrajno,posto smo ga dugi niz godina i podizali. Cink,magnezijum i velike kolicine c vitamina (1000-2000) samo postepeno i da ne dodje do dijareje. Najbolji je tulsi tj vrsta divljeg origana kog nema kod nas. Ja sam narucivala kapi i kapsule iz Amerike. Kod nas samo mleveni prah koji je groznog ukusa i nije koncentrat. I tako godinama...

Uz sve ovo,zbog hormona,ishrane i stila zivota nemojte zaboraviti ciscenje jetre bar jednom godisnje. Silimarin, maslinovo ulje,kokosovo ulje,mlaka limunada na prazan stomak...koji god metod. Agresivnije metode necu ni spominjati :lol:

Izmenjeno od strane Lena 77
Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leci se dugotrajno,posto smo ga dugi niz godina i podizali. Cink,magnezijum i velike kolicine c vitamina (1000-2000) samo postepeno i da ne dodje do dijareje. Najbolji je tulsi tj vrsta fivljeg origana kog nema kod nas. Ja sam narucivala kapi i kapsule iz Amerike. Kod nas samo mleveni prah koji je groznog ukusa i nije koncentrat. I tako godinama...

da nije to vranilova trava...moj tata kaze da je to ustvari divlji origano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ih vise vrsta pa ne znam da li je to taj. Ovo znam da je tulsi i da je indijski. Pogledaj na google da li imaju isti latinski naziv,ako da onda je to to. Mada opet kazem caj je blaga varijanta i trebala bi verovatno decenija da se spusti kortizol jer smo pod svakodnevnim stresom. Kao prevencija bi bila super varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad procitah o ovim travkama...da li je neka probala macinu travu i virak?Vredi li to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne znam kako je tvoja reakcija na Microgynon izgledala ali ja sam sa tim pilulama imala ozbiljnih problema. Letos sam isla na HSG i uklanjanje polipa iz materice (Ferona) pa su mi dali Micro da pijem 2 meseca posle toga. Prvi mesec sam bila natecena do te mere da nisam ni jedne cipele mogla da obujem, lice mi se sasvim izoblicilo od vodenih otoka. Drugi mesec sam presla na druge pilule i nije bilo problema. Tako da mislim da uopste nije nemoguce da si imala reakciju na Micro.  

e tako je i meni bilo, samo jedno jutro ustala, oci se zatvorile, lice mi oteklo, usta kao silikone da sam stavila i pocele crvene fleke po telu da mi izlaze, pocela da se cesem ko luda. Cak sam na momente gubila dah..Posle inekcije .. ma cuda. Ubedjena sam da je od njega..

Izmenjeno od strane Mia-ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad procitah o ovim travkama...da li je neka probala macinu travu i virak?Vredi li to?

Ja sam pila macinu travu davno,dosta sam cula pozitivno za nju,ima gadan ukus.Mozes probati,ne verujem da ti moze odmoci

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Žene moje,ja išla danas da proverim IR posle 2  meseca terapije i nije baš sjajna situacija. Jeste mi pao insulin ali i dalje daleko od savršenog. Moraću na strožiju dijetu. 0'  -5,15  120' -54,92. A u decembru 0'-15,76  120'-106,6

Izmenjeno od strane jassa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje,ja išla danas da proverim IR posle 2  meseca terapije i nije baš sjajna situacija. Jeste mi pao insulin ali i dalje daleko od savršenog. Moraću na strožiju dijetu. 0'  -5,15  120' -54,92. A u decembru 0'-15,76  120'-106,6

Mozda da pokusas na prazan stomak svako jutro 2 kasike ovsenih MEKINJA(ne pahuljica) i mala kasikica cimeta .To sve prelijes da ogrezne vrelom vodom i posle 15 min dadas malo jogurta i pojedes.Ja sam tako spustila šuk za 6ned za 1,5.Izguglaj malo o cimetu i mekinjama,ako zelis.

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šuk mi je dobar,ali insulin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je bas uplasila jedna med.sestra u vezi fraxija pisala sam vam da krecem 9 tog sa stimulacijom i od prvog dana i fraxi moram da primam e sad meni sestrica kaze da ona nikad cula nije da bez dodatnih nalaza nekome daju ovakve injekcije! Mene doktorica nije slala trombofilije a uvela mi fraxi i da kaze ova sestrica da bi tek trebala posle et da se bockam ako ima neka genetska mutacija! Ja nemogu da verujem doktorica Crnogorac zna sta radi zar ne!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa pa kratak je to period. Ja sam se resila IR posle cetiri godine terapije,I dve uspesne trudnoce u medjuvremenu. Terapiju nisam pila samo za vreme dojenja. Samo ti nastavi sa terapijom,korekcija ishrane I nista manje bitno-vezbanje.

Devojke,srecno.

ivannnica, .Naja. i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje,ja išla danas da proverim IR posle 2  meseca terapije i nije baš sjajna situacija. Jeste mi pao insulin ali i dalje daleko od savršenog. Moraću na strožiju dijetu. 0'  -5,15  120' -54,92. A u decembru 0'-15,76  120'-106,6

ja bih svakako poostrila kriterijume ishrane bar u ovom perodu...terapija mora malo duze da se uzima. To je dobar rezultat za 2 meseca. Mozes ti to :baby:

ivannnica i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je bas uplasila jedna med.sestra u vezi fraxija pisala sam vam da krecem 9 tog sa stimulacijom i od prvog dana i fraxi moram da primam e sad meni sestrica kaze da ona nikad cula nije da bez dodatnih nalaza nekome daju ovakve injekcije! Mene doktorica nije slala trombofilije a uvela mi fraxi i da kaze ova sestrica da bi tek trebala posle et da se bockam ako ima neka genetska mutacija! Ja nemogu da verujem doktorica Crnogorac zna sta radi zar ne!?

O..da i te kako zna sta radi...samo ti nju slusaj....fraxi se pokazao...ajd,da ovako postavim...dobar i za cirkulaciju...

Mislim da ne treba da sumnjas u nju....zena je i sama imala biohemijske i napravila dete u vto procesu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila juce kod dr, dala mi da uradim amh i estrogen, ali mi nije dala t3 i t4 vec ft3 i ft4 kaze da se to sad radi, pa da li je to tako ili da ipak ja uradim t3 i t4 jer samo jos te hormone da odradim pa predajemo na komisiju pa ne bih da mi nesto zafali kad predamo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila juce kod dr, dala mi da uradim amh i estrogen, ali mi nije dala t3 i t4 vec ft3 i ft4 kaze da se to sad radi, pa da li je to tako ili da ipak ja uradim t3 i t4 jer samo jos te hormone da odradim pa predajemo na komisiju pa ne bih da mi nesto zafali kad predamo 

Bolje je sto ti je dala na ft3 i ft4.....ali raspitaj se u socijalnom sta da predas za komisiju....mislim da vaze obe analize..

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super sto si vadila ft3 i ft4,priznace u Socijanom. Moja drugarica predala. Njima je to isto.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli i ostali rezultati - nema toksoplazmoze a rubella prelezana (IgG pozitivan) :) 

Sad cekam da prodje V pa da odradim briseve, papu i ultrazvuk dojki i onda da zakazujem u Feroni :D Jako sam uzbudjena... po prvi put posle nekoliko godina imam osecaj da se nesto stvarno desava i da cemo stvarno to i uciniti. Znam da verovatno nece uspeti iz prve, ali makar cemo naciniti prvi korak, prvi ozbiljan pokusaj. 

.Naja., ivannnica, jassa i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.