VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

bio mi je 0,8 pa sad 1..jesam dobila sam ga i ja, ali sam 6-i dan dobila alergiju od njega. Verujem da je od njega, jer sam samo to pila a hranila se normalno. Bilo je bas strasno, jako sam se uplasila. Dr tvrdi da je nemoguce, ja sam ubedjena u suprotno. Ukinut mi je odmah i promenjena sema sa kratke na dugu.

Ne znam kako je tvoja reakcija na Microgynon izgledala ali ja sam sa tim pilulama imala ozbiljnih problema. Letos sam isla na HSG i uklanjanje polipa iz materice (Ferona) pa su mi dali Micro da pijem 2 meseca posle toga. Prvi mesec sam bila natecena do te mere da nisam ni jedne cipele mogla da obujem, lice mi se sasvim izoblicilo od vodenih otoka. Drugi mesec sam presla na druge pilule i nije bilo problema. Tako da mislim da uopste nije nemoguce da si imala reakciju na Micro.  

Izmenjeno od strane Sena13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic srecno!!!

Plusic je ponela svoje tri blaste kuci i ceka plusicee❤❤❤Hvala na podrsci i brizi i svima zelim srecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic je ponela svoje tri blaste kuci i ceka plusicee❤❤❤Hvala na podrsci i brizi i svima zelim srecu.

Bravo Plusic ! Navijam iz sveg srca !!! :baby::baby::baby:

Gagagagagaga, Plusic i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz devojke, nova sam na forumu, a naravno pratim vase price, jer se spremamo za prvu VTO. Sutra idem kod dr po rezultate briseva a sve ostalo od analiza smo vec odradili, bar mislim da jesmo :) Zanima me da li je hormon amh obavezan posto mi moja dr nije rekla da ga uradim, a iz vasih prica vidim da nemam jos neke hormone. Hvala 

Plusic i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezan je,pogledaj na sajtu rfzo sta ti nedostaje ili ovde na prethodnim postovima.

Moras imati sve nalaze koji su navedeni. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic je ponela svoje tri blaste kuci i ceka plusicee❤❤❤Hvala na podrsci i brizi i svima zelim srecu.

Uraaaaa :baby:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad baš gledam na googlu piše oralni kontraceptiv. Mislim da tebe apotekarka nije skontala

Tablete,21 kom ja sam ih pila oko 700 din su

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tu sa i procitala i nije mi jasno zasto mi to nije dala da odradim kao i hormone E2,Pg, T jer vidim da i oni pisu i sad moram da cekam sledeci ciklus pa da predamo, i da li moze mala pomoc od bilo koga oko izbora klinike jer jos uvek nismo odlucili posto nam je sve nepoznato. Izvinite ako smaram :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli nalazi! 

Estradiol 99.92 (46-607)
FSH 6.54 (3.5-12.5)
LH 6.45 (2.4 -12.6)
Progesteron 2.31 (0.6-4.7)
Prolaktin 299.2 (102-496)
T3 1.7 (1.3-3.1)
T4 82.18 (66-181)
TSH 2.25 (0.27-4.2)
anti-TPO 10.29 (<34)
Testosteron 0.983 (0.29 - 1.67)
Kortizol popodnevni 184.5 (68.2 - 327)

Meni se ovo cini ok - mala inverzija LH i FSH ali oba sa boljim rezultatima nego pre dve godine i priblizna po vrednosti. Sta vi mislite? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki,mozda je zaboravila. Meni tako nisu odradili nesto pa sam cekala sledeci ciklus. Kad treba da dobijes? Mozda da zakazes prvostepenu ako uskoro? Sta ti treba u vezi izbora klunike? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli nalazi! 

Estradiol 99.92 (46-607)
FSH 6.54 (3.5-12.5)
LH 6.45 (2.4 -12.6)
Progesteron 2.31 (0.6-4.7)
Prolaktin 299.2 (102-496)
T3 1.7 (1.3-3.1)
T4 82.18 (66-181)
TSH 2.25 (0.27-4.2)
anti-TPO 10.29 (<34)
Testosteron 0.983 (0.29 - 1.67)
Kortizol popodnevni 184.5 (68.2 - 327)

Meni se ovo cini ok - mala inverzija LH i FSH ali oba sa boljim rezultatima nego pre dve godine i priblizna po vrednosti. Sta vi mislite? 

 

Gde ti je amh? Zasto si radila kortizol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

11 marta treba da dobijem, a sutra idem kod dr po rezultate briseva na hlamidiju, ureo i mikro i krv-serum i ok su mi jer sam proverila tel, pa ne znam koju kliniku prepurucujete za proces i da li se mora boroviti u tom mestu neki period, jer nemam nijednu kliniku u blizini a imam tetku u NS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic je ponela svoje tri blaste kuci i ceka plusicee❤❤❤Hvala na podrsci i brizi i svima zelim srecu.

Bravo Pulsic,srecno:baby:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih na tvom mestu sacekala da uradis i amh pa onda da zakazujes,desava se da mozda nije nesto ok ili ti fali neki papir a i 11.03. je blizu...nemoj biti nestrpljiva. Jeste takav proces ali polako. Daj sebi vremena.  Istrazuj sta bi pre procesa mogla jos proveriti npr.insulinsku rezistenciju...

Od klinika u NS su dobre Ferona i Genesis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

11 marta treba da dobijem, a sutra idem kod dr po rezultate briseva na hlamidiju, ureo i mikro i krv-serum i ok su mi jer sam proverila tel, pa ne znam koju kliniku prepurucujete za proces i da li se mora boroviti u tom mestu neki period, jer nemam nijednu kliniku u blizini a imam tetku u NS :)

Zdravo Miki.Odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki i ja bih ti preporucila za klinike u Ns ili Feronu ili Genesis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Miki.Odakle si?

Zdravo ja sam iz Cacka, urolog nam preporucuje Valjevo, ali ne znam jos nista bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo ja sam iz Cacka, urolog nam preporucuje Valjevo, ali ne znam jos nista bas

Samo se ti drzi Novog Sada :D....ako mozes vac da biras...:P

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ti je amh? Zasto si radila kortizol?

AMH zaboravih - 2.88 (0.43 -9.65)

Kortizol su mi trazili zbog povecanog stresa u prethodnom periodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sena,ok su ti nalazi skroz. Sad dalje...komisije pa sve po redu :D

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

11 marta treba da dobijem, a sutra idem kod dr po rezultate briseva na hlamidiju, ureo i mikro i krv-serum i ok su mi jer sam proverila tel, pa ne znam koju kliniku prepurucujete za proces i da li se mora boroviti u tom mestu neki period, jer nemam nijednu kliniku u blizini a imam tetku u NS :)

Pa sacekacu da sve prikupim pa onda da zakazujem nekako mi sigurnije, nekada davno sam radila insulinsku i bila mi je ok, jedino mi je tsh 3.8 ali sam isla kod endokrinologa i radila sve ostale analize za zlezdu i ok su 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi radimo sve privatno posto nismo obveznici zdravstvenog osiguranja kod nas tako da sad cekam da mi prodje ciklus pa da ponovim PAP, briseve i uradim ultrazvuk dojki i onda punom parom napred. Nadam se da se ovaj put nista nece ispreciti. 

Miki, i ja sam samo dobre stvari cula o Feroni i Genesisu. Mi cemo VTO raditi u Feroni iako nismo iz NS. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki,prati tsh...to 3.8 nije sjajno pogotovo za trudnocu kad treba da je oko 1.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo ja sam iz Cacka, urolog nam preporucuje Valjevo, ali ne znam jos nista bas

Ja sam pozitivne stvari cula za Ivanovic,Jevremovu u Bg i Feronu iz Ns,a svoju sam danas docekala i radili su mi je u specijalnoj bolnici Beograd i vise sam nego zadovoljna.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za tsh ali endokrinolog kaze da to nije strasno jer su sve ostale analize ok kao i autoantitela na TSH a ja ne mogu na svoju ruku nista da pijem ili sta vec ;)  valjda ce na tim komisijama nesto reci za to ili dati terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.