VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Jana je u potpunosti u pravu sto se tice skupljanaja analiza za vto...nemoj zakazivati komisiju dok ti svi rezultati ne budu gotovi i negativni...

Npr...evo ja skupljam analize i nadjena mi je Eserihija...tako da..dok je ne iskorenim ne mogu dalje...

ako su ti tu eserihiju nasli u drzavnom dz probaj da ponovis kod privatnika.Bilo je slucajeva da u Higijenskom nesto bude pozitivno,a kad to isto ponovis u 2 privatne lab tamo to bude negativno(meni je tako bilo sa hlamidijom pre par godina)

Poslusacu te za onaj paket na popustima...ima trenutno u Bonadei sve za 6300!

Proverila danas u Jugolabu zakazuju spermogram za 3.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta sad i to pocelo da se zakazuje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako su ti tu eserihiju nasli u drzavnom dz probaj da ponovis kod privatnika.Bilo je slucajeva da u Higijenskom nesto bude pozitivno,a kad to isto ponovis u 2 privatne lab tamo to bude negativno(meni je tako bilo sa hlamidijom pre par godina)

Poslusacu te za onaj paket na popustima...ima trenutno u Bonadei sve za 6300!

Proverila danas u Jugolabu zakazuju spermogram za 3.3

Sto je najgore odradjeno je privatno..:huh:

A to za hlamidiju se desilo mom puuzuu...dzabe pio antibiotike mesec dana.

Pogledaj,ja sam juce gledala St medica...4850 din..svi brisevi..uz.kolposkopija

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam to ,ali oni salju u neki Lin lab a to ne znam ni sta je...nekako su mi pouzdanije ove poznate lab ili gresim.

Naravno,najvaznije je da je rezultat validan pa kakav god da je,al ne moramo popiti saku lekova bez razloga.

Gde si ti radila taj bris sto ti je pozitivan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma ja sam sve zivo nosila...onda mi je ona "fina" zena na salteru rekla sta treba...

U sustini...mislim da ti treba to sa prve komisije tu izjavu,uput i pozivno pismo...sad se vise i ne secam..:D

Spakovah joj sve sem nalaza,zdravstvenu i licnu i sve te upute,pisma...

Sad mi javise da dodjem u 19h u Feronu :baby:

Izmenjeno od strane Lena 77
Plusic, Dia, Jana jana i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam to ,ali oni salju u neki Lin lab a to ne znam ni sta je...nekako su mi pouzdanije ove poznate lab ili gresim.

Naravno,najvaznije je da je rezultat validan pa kakav god da je,al ne moramo popiti saku lekova bez razloga.

Gde si ti radila taj bris sto ti je pozitivan?

U Bonadei...onaj manji paket sam uzela jer imam uput za hlamidiju,mico i ureaplazmu.

A za proslu vto sam radila u St...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoze....ako ti nije mrsko....sta jos nisi radila od analiza....Kako da ti pomognemo?

Nisam detaljno ispitala nista, imam isulinsku rezistenciju, tsh mi je nizak, cvorice na stitnoj, trombofilije koje su povezane sa insulinskom . .  . Pila sam samo Inofolik i dr mi nije nista detaljnije trazila. Nisam bila kod endokrinologa ni kod hematologa. Posto sam shvatila da niko nece da se bavi uzrokom krenula sam sama. Dr Vesna Miailovic koja ima samo pozitivne komentare na svim forumima je divna. Bila sam danas kod nje i treba da ponovim sve analize i jos neke koje nisam radila a vezane su za stitnu pa sa novim rezultatima kod nje. Kad uradim sve tumacicemo zajedno i jos jednom DEVOJKE DIVNE STEEE :wub:

Lena 77, Signora86 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoze, moja dr je Vesna Mijailovic. Sjajna endokrinoloskinja, pazljiva i posvecena. Da nije bilo nje, ne znam da li bih sad imala bebija u stomaku.

Bila sam danas i upravu si divna je , hvala ti:D

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam detaljno ispitala nista, imam isulinsku rezistenciju, tsh mi je nizak, cvorice na stitnoj, trombofilije koje su povezane sa insulinskom . .  . Pila sam samo Inofolik i dr mi nije nista detaljnije trazila. Nisam bila kod endokrinologa ni kod hematologa. Posto sam shvatila da niko nece da se bavi uzrokom krenula sam sama. Dr Vesna Miailovic koja ima samo pozitivne komentare na svim forumima je divna. Bila sam danas kod nje i treba da ponovim sve analize i jos neke koje nisam radila a vezane su za stitnu pa sa novim rezultatima kod nje. Kad uradim sve tumacicemo zajedno i jos jednom DEVOJKE DIVNE STEEE :wub:

Ti si onda mrsavica:D po dijagnozama...uglavnom kome je tsh nizak imaju brzi metabolizam...

Da li si radila operativan zahvat poput histeroskopije?

Savet....vitamini...Q10,Dhea,vitamin D...kompleks vitamina gde ima B,A,C,E...minerali...selen,magnezijum...zink..

Posto imas autoimuno oboljenje...videti da li si alergicna na gluten...

Takodje...zbog autoimune bolesti postoji mogucnost da imas povisene NK celije..Prilikom aspiracije,materica se poprska sa nekom tecnocsu koja drzi Nk celije u normali...zove se Neupogen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bila sam mrsavica ali. . . Krecem od veceras na Pilates, spremam se. Vitamine uzimam a vitamin d dodatno jer sam ga imala mnogo malo. 

Gluten nisam to se radi u laboratoriji?

Ps. Histeroskopiju jesam prosle god pre prve vto , skinula sam polipe

Izmenjeno od strane zozefinabalerina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam mrsavica ali. . . Krecem od veceras na Pilates, spremam se. Vitamine uzimam a vitamin d dodatno jer sam ga imala mnogo malo. 

Gluten nisam to se radi u laboratoriji?

Ps. Histeroskopiju jesam prosle god pre prve vto , skinula sam polipe

Naravno....neke zahtevnije stvari poput glutena i nk celija je najbolje odraditi preko biopsija.....creva i endometrijuma...

Mozes i preko krvi....transglutaminska antitela....za gluten.....mislim da su oba antitela oko 4000 din....posavetuj se sa endokrinologom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam detaljno ispitala nista, imam isulinsku rezistenciju, tsh mi je nizak, cvorice na stitnoj, trombofilije koje su povezane sa insulinskom . .  . Pila sam samo Inofolik i dr mi nije nista detaljnije trazila. Nisam bila kod endokrinologa ni kod hematologa. Posto sam shvatila da niko nece da se bavi uzrokom krenula sam sama. Dr Vesna Miailovic koja ima samo pozitivne komentare na svim forumima je divna. Bila sam danas kod nje i treba da ponovim sve analize i jos neke koje nisam radila a vezane su za stitnu pa sa novim rezultatima kod nje. Kad uradim sve tumacicemo zajedno i jos jednom DEVOJKE DIVNE STEEE :wub:

pokusaj mozda sa dr Vera Uzurov(sad videh radi u Global Surgery u NS privatno).Ona je sjajan hematolog i jako posvecena pacijentima i poslu.Raspitaj se kod bilo kog dr(ako si iz NS),verujem da ce je svi pohvaliti.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zozefina, bas mi je drago sto si zadovoljna, u pravim si rukama. Ona je meni crtala na koji nacin je ir povezana sa proizvodnjom jajnih celija i policisticnih jajnika, detaljno me uputila u moje stanje, dala savete za dalje... posle tri meseca njene terapije i pracenja njenih saveta ja sam opet trudna, a izmedju dva spontana mi je proteklo godinu dana ocajnih pokusaja da zatrudnim.

Zelim ti da sto pre dodjes do svog cilja, preduzela si sve, mora da bude dobro.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spakovah joj sve sem nalaza,zdravstvenu i licnu i sve te upute,pisma...

Sad mi javise da dodjem u 19h u Feronu :baby:

Leno ja imam jedan uput za komisiju i ginekolog drzavni mi je rekao da sa tim uputom obavljam obe komisije.Sad citam unazad forum videm da su zene pisale da treba i za uz.Ti si skoro isla ili Jassa hajde mi pojasnite:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ja imam jedan uput za komisiju i ginekolog drzavni mi je rekao da sa tim uputom obavljam obe komisije.Sad citam unazad forum videm da su zene pisale da treba i za uz.Ti si skoro isla ili Jassa hajde mi pojasnite:)

Jana,imala sam i taj uput za uz ali nije trebao. Nabavih ga za svaki slucaj. Takodje covek imao uput za spermogram za Betaniju tj komisiju prvostepenu isto nije trebao.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,za njega imam,mada kad sam zvala socijalno rekli su  da ne treba.Uf kako sad doci do mog gin..ako ne treba necu ni uzeti,i on mi je reko za taj jedan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno ja imam jedan uput za komisiju i ginekolog drzavni mi je rekao da sa tim uputom obavljam obe komisije.Sad citam unazad forum videm da su zene pisale da treba i za uz.Ti si skoro isla ili Jassa hajde mi pojasnite:)

Ne treba ti uput za uz. Na prvostepenoj ti samo gledaju da li imaš sve nalaze i datume istih. A kad sam zvala za drugostepenu rekli su mi da suprug ne mora da dolazi,znači ne treba ni uput za spermogram(mi imamo već urađen spermogram iz decembra meseca)

Lena 77 i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,za njega imam,mada kad sam zvala socijalno rekli su  da ne treba.Uf kako sad doci do mog gin..ako ne treba necu ni uzeti,i on mi je reko za taj jedan

Nemoj ga ni uzimati,ja sam ga uzela jer sam tako citala ali mi nije trebao...eto i Jassa potvrdila.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate u cemu je mozda fora za taj novi uput za UZ i spemogram...koji kao mora da se nosi za drugostepenu u Betaniji...

Mislim da kada nema ponudjenih privatnih klinika da onda mora da se imaju uputi....kako bi bili svezi rezultati...

Ja sam prvi put zaokruzila privatnu kliniku ...nisam ni znala da trebaju jos neki dodatni uputi...dok nisam videla na forumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim,guzve su u socijalnom nenormale. Mama je otisla u 7h i 30 i dobila broj 77. Punih 6h cekanja...ali eto zavrsila. Uglavnom,veceras u 19h Ferona :D Napokon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim,guzve su u socijalnom nenormale. Mama je otisla u 7h i 30 i dobila broj 77. Punih 6h cekanja...ali eto zavrsila. Uglavnom,veceras u 19h Ferona :D Napokon!

Obavezno se javi veceras....da cujemo utiske...bravoooo

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim,guzve su u socijalnom nenormale. Mama je otisla u 7h i 30 i dobila broj 77. Punih 6h cekanja...ali eto zavrsila. Uglavnom,veceras u 19h Ferona :D Napokon!

jbt,znači kad budem išla tamo mogu komotno uzeti broj i otići kući(u Bač) i doći oko 12h:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jbt,znači kad budem išla tamo mogu komotno uzeti broj i otići kući(u Bač) i doći oko 12h:(

Mozes komotno,opste rasulo...

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate u cemu je mozda fora za taj novi uput za UZ i spemogram...koji kao mora da se nosi za drugostepenu u Betaniji...

Mislim da kada nema ponudjenih privatnih klinika da onda mora da se imaju uputi....kako bi bili svezi rezultati...

Ja sam prvi put zaokruzila privatnu kliniku ...nisam ni znala da trebaju jos neki dodatni uputi...dok nisam videla na forumu...

Ja prošle godine kad sam išla na komisije nisu bile još privatne klinike u ponudi i nisu ni tad trebali ti uputi. Mislim da to zavisi od grada do grada. U Zrenjaninu (tako mi rekla jedna žena)recimo se može proći prvostepena bez ijednog nalaza(nemam pojma kako) ali im za drugostepenu trebaju svi.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.