VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

da, sad sam vec i saznala da treba da bude deblji, jos sam u stimulaciji, danas je bio 8, imam fore do petka :) hvala svakako na inf

Ide endometeijum....min na 11mm do petka...mislim da ne treba da se brines...meni je za dva dana porastao 3 mm

Mia-ns, Lena 77 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje u vezi antibebi pilula tj zasto njih daju? Da li ih daju i onima sa redovnom menstruacijom? Ja sam na zadnjem ginekoloskom pregledu imala endometrijum 13 mm,svaki put se videla ovulacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hsg i histero sam radila.Da,treba da dobijem.Odnos fsh 4.62 lh 4.47,e2 264,prva vto.Secer ok i ovi parametri za stitnu sto se vide preko hormona,ono anti nisam radila.Sad 8i14.2 radim stecene i urodjene trombofilije.

Izmenjeno od strane Plusic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ono najbitnije,Buba hvala ti u ime svih nas zena kojima se nesebicno udubljujes u analize,tumacis,otklanjas strahove i odgovoris na svako pitanje.Takodje,hvala i drugim clanicama,ali sam osetila posebnu potrebu da ti se zahvalim sto nijedno moje pitanje nije ostalo bez tvog odgovora.Divna si i mnogo mi pomazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje u vezi antibebi pilula tj zasto njih daju? Da li ih daju i onima sa redovnom menstruacijom? Ja sam na zadnjem ginekoloskom pregledu imala endometrijum 13 mm,svaki put se videla ovulacija...

Daju svima bez obzira na ciklus , ako sam ja dobro shvatila jc budu bolje 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zoze,ja sam mislila da mozda daju samo onima koji imaju problem sa neredovnim ciklusom pa kao da bi bio stabilan i spreman za sam proces. Videcu sta kaze dr..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daju svima bez obzira na ciklus , ako sam ja dobro shvatila jc budu bolje 

da, da odmore jajnike

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje u vezi antibebi pilula tj zasto njih daju? Da li ih daju i onima sa redovnom menstruacijom? Ja sam na zadnjem ginekoloskom pregledu imala endometrijum 13 mm,svaki put se videla ovulacija...

meni je dr objasnila da ih daje jer se materica i edometrijum bas lepo pripreme za implantaciju, i malo se primire jajnici... to su njene reci... doduse nije mi davala antibebi pilule vec cikloproginovu, ali mislim da je poenta zasto se daju ista

Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

Lena moja kuma je pre par godina pila antibebi pilule kao zastitu od trudnoce i doktorka joj je rekla da se posebno cuvaju kad prestane moze lako ostati trudna.Ima nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je sve jasnije,verovatno sve ima svoju ulogu. Mislila sam prvo samo zbog ciklusa ali pretpostavljam da nekim zenama,kao sto Buba kaze starijim ne daju pilule jer su im jajnici svakako "smireniji" u odnosu na mladju populaciju...zato postoji ta duga i kratka sema. Kako god kaze dr ,nadam se da smo svi u dobrim rukama i znaju sta rade. Samo neka uspe..

zozefinabalerina i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je sve jasnije,verovatno sve ima svoju ulogu. Mislila sam prvo samo zbog ciklusa ali pretpostavljam da nekim zenama,kao sto Buba kaze starijim ne daju pilule jer su im jajnici svakako "smireniji" u odnosu na mladju populaciju...zato postoji ta duga i kratka sema. Kako god kaze dr ,nadam se da smo svi u dobrim rukama i znaju sta rade. Samo neka uspe..

Ne verujem da ce tebi dati pilule...nemas pcos...a mislim da nece da gubi i vreme sa tobom...Verovatno kad dobijes ciklus taj dan UZ i hormoni...pa ce na osnovu toga videti kad ktecete...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hsg i histero sam radila.Da,treba da dobijem.Odnos fsh 4.62 lh 4.47,e2 264,prva vto.Secer ok i ovi parametri za stitnu sto se vide preko hormona,ono anti nisam radila.Sad 8i14.2 radim stecene i urodjene trombofilije.

Plusic....ja kod vas ne vidim problem...sem ono sto spermogram nije valjao pa se sad poboljsao.Tvoji rezultati su normalni...odlicni...moguce da je amh samo trenutno i mislim da ti nece praviti problem (sa ovakvim amh ocekuje se oko 5 lepih jajnih celija).Posto su hsg i histeri pretpostavljam dobri vi ste prakticno na Vto-u zbog spermograma....sto je vrlo moguce da ce onda raditi ICSI metodom tj. jedan spermic ce direktno staviti u jajnu i oploditi je...i extra je metoda.

Iskreno...Plusic treba da pustis mozak na pasu...mlada si,zdrava...muz ima materijala...Ja se nadam da ce ti ovo biti prvo i poslednje iskustvo sto se tice vto-a i da ces posle najnormalnije radjati.

zozefinabalerina i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto mi se desilo sa ovim prozorima...

Extra je sto ides i na trombo...tako rano...imaces potupunu sliku i bices pripremljena...jer kod nas u NS te salju na trombo posle tri neuspeha...

Ako nekim slucajem nesto ne valja dobices bocu...

Mrzim rec "opusti se"...ali kod vas bi to zaista moglo da upali....jer iskreno vi ni nemate nekih prepreka :D

zozefinabalerina i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala jos jednom Buba sve sam ti rekla u prethodnoj poruci.Sad cim dobijem planiram da ponovim amh pa ce biti jasnije.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa,pa to je za 8 dana. Izgleda ide brze nego ranije...ja cekala 3 nedelje. Super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se iznenadila. A vidiš šta ti je moć podsvesti-celo prepodne razmišljam joj što bi bilo dobro da mi zakažu od nedelje za recimo 7-8 kad ono....^_^

Signora86 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelmm treba i uput za supruga? Ne mogu da se setim da me ubiješ...

Super Jassa javljaj se;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ubacim, amh 1.7 je odlican. Ja sam sa 0.8 dobila 7 lepih celija kratkom semom, tako da nema tu brige. Uostalom, nemojte se mnogo vezivati za njega, jos je on nedovoljno istrazen. Zna se da je povezan sa rezervom jajnika ali niko ne zna kako.

Puno srece i pozitivnih beta vam zelim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci.Pridruzujem se zeljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.