VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

On kaze za testosteron i estrogen da nema veze sto su na gornjoj granici...za vto se daje progesteron i to ce doci u normalu. Na vrhu intervala su mi oba,nisu preko..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On kaze za testosteron i estrogen da nema veze sto su na gornjoj granici...za vto se daje progesteron i to ce doci u normalu. Na vrhu intervala su mi oba,nisu preko..

 

Da kontradiktorno je....sve...testosteron povisen ali nema pcos..maljavosti...tezine....insulin na granici...Kakav je UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZ super,nemam ciste ni nista. Idem kod Radovanovicke 10 godina,i Bjelica mi radio UZ . Sve odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li ste radile i ultrazvuk grudi pre vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li ste radile i ultrazvuk grudi pre vto?

Bilo bi pozeljno :D

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosla drugostepenu,poslat zahtev u rfzo za pocetak vto...sad cekam pozivno pismo. Jeeee nesto krece da se desava konkretno.

Bubo,Bjelica kaze isto da je ogtt ok. Homa index ispod 2...a vratice se za 3h ako ne za 2h. Eto,ne znam...

Jana,ja sam radila uz grudi i stitne...godisnji kontrolni pregled. Cisto da ne radim u procesu ili kasnije. Jos cika zubar,isto kontrolni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosla drugostepenu,poslat zahtev u rfzo za pocetak vto...sad cekam pozivno pismo. Jeeee nesto krece da se desava konkretno.

Bubo,Bjelica kaze isto da je ogtt ok. Homa index ispod 2...a vratice se za 3h ako ne za 2h. Eto,ne znam...

Jana,ja sam radila uz grudi i stitne...godisnji kontrolni pregled. Cisto da ne radim u procesu ili kasnije. Jos cika zubar,isto kontrolni.

 

Bravo Leno....krece....posto sad ide brzo kontam da ti pismo stize za mesec dana:D

A za ogtt ne znam vise....pazi ti se zdravo hranis ne unosis secere....Ja sam sinoc dok smo se dopisivale pojela duplu Mars cokoladicu....

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene,

samo da se pohvalim da 3.2 idem na transfer....Boze koliko sam srecna....trudim se da se ne nadam i ne radujem previse...ali jace je od mene:))))

molim vas kazite mi da li boli transfer i da li ste posle imale neke bolove i koliko ste morale da mirujete...cisto da znam sta me ceka?!

hvala unapred:D

Plusic, Buba82, Lena 77 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li ste radile i ultrazvuk grudi pre vto?

ja jesam,doktorka je trazila.

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene,

samo da se pohvalim da 3.2 idem na transfer....Boze koliko sam srecna....trudim se da se ne nadam i ne radujem previse...ali jace je od mene:))))

molim vas kazite mi da li boli transfer i da li ste posle imale neke bolove i koliko ste morale da mirujete...cisto da znam sta me ceka?!

hvala unapred:D

Transfer ti je kao običan pregled. Odležiš nekih 10-15 min na stolu,posle na odeljenju 2 sata i ideš kući. Ništa ne boli,mirovanje 2-3 dana posle sve normalno bez dizanja tereta. Držimo ti fige ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Transfer ti je kao običan pregled. Odležiš nekih 10-15 min na stolu,posle na odeljenju 2 sata i ideš kući. Ništa ne boli,mirovanje 2-3 dana posle sve normalno bez dizanja tereta. Držimo ti fige ;)

e strava,nije nista strasno onda:)

Hvala Jassa

jassa i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno da li oni traze zubarski pregled u procesu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno da li oni traze zubarski pregled u procesu?

Ne traze,ali nisam bila bar 8 meseci...nisam imala potrebu. Kontam da je dobro da sad sve odradim pa da sam mirna s te strane. Odradila i UZ grudi i stitne da ne razmisljam o tome...ovo + nalazi za vto dodje kao mala generalka :D

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma,bas se sad nerviram. Pitacu Bjelicu opet sutra...bas to za secer sto pada i zasto se insulin ne vraca posle 2h. Sad sam na jednom forumu procitala da nakon 60 minuta dozvoljeno je i da bude 100 insulin ali na 3h mora da se vrati ispod 30...ne mora na 2h. Sve mi cudno jer ja ne jedem proste secere,brasno...

Devojke, naleteh malo na ovu temu, pa da vam prenesem svoje iskustvo sa IR i endokrinolozima

Evo mog ogtt: glukoza: 0-4,48; 30-5,8; 60-4,64; 90-4,31; 120-4,15, insulin: 0-3,9; 30-34,3; 60-30,8; 90-36,3; 120-41,0.

Prvi endokrinolog, profesorka, bavi se bas reproduktivnom endo je rekla da je ovaj nalaz u redu, da nemam IR, ne treba terapija. Mozda 9 meseci nakon toga, odem kod drugog endokrinologa isto profesorka, jako je tesko doci do nje, da ne navodim imena, ako nekog zanima pisacu mu u pp i ona pogleda ovaj isti nalaz i kaze mi sledece: Vi ste potpuno zdrava zena i da ne pokusavate da ostanete u drugom stanju, vama nikakva terapija ne bi bila potrebna, medjutim ovaj nalaz ja bih vodila kao blagu IR jer kod nekih zena i najmanje odstupanje u insulinu stvara poseban film na sluzokozi materice koja je jako osetljiva  na insulin i to onemogucava implantaciju. Uvela mi je glukofaz xr 750, 1 dnevno, naravno da izbacim belo brasno i secere i da jedem samo kiselo voce sa niskim glikemijskim indeksom, da vezbam umereno bez preforsiranja jer je i to kontraproduktivno i rekla mi je jos da terapiji treba 3-6 meseci da ostvari pun ucinak. Uz glukofaz, pila sam kardiopirin 75 zbog urodjenih trombofilija to jest da poboljsam prokrvljenost materice. Kod nje sam dakle bila u januaru, a u maju sam ostala trudna nakon skoro 3 godine pokusavanja, 3 neuspele inseminacije i gomile analiza. Ne tvrdim 100%, ali iskreno smatram da je meni glukofaz zajedno sa aspirinom odradio posao. Ona je i bila ubedjena da hoce, a ja sam se u medjuvremenu spremala za VTO.

Sta je poenta, meni su recimo svi hormoni uvek bili dobri, nemam pcos, redovni ciklusi, ovulacija svakog meseca sa visokim progesteronom nakon pucanja folikula, daklse sve skolski, mrsava sam, vezbam, spermogram mm dobar i jednostavno nisu mogli da nadju uzrok zasto ne dolazi do trudnoce. Pripisivali su to maloj endometriozi koju imam na oba jajnika, koju cak nisu mogli ni da skinu laparoskopski. I eto.

Ova doktorka mi je rekla ovim recima: vecina endokrinologa ne obraca paznju na finese kod zdravih zena koje ne mogu da zatrudne i nisu upuceni u osetljivost i fiziologiju materice, uvedite glukofaz i pridrzavajte se rezima ishrane, zajedno sa spirinom i ostacete trudni. Tako je i bilo. Pila sam glukofaz do 12. nedelje kada mi ga je ukinula.

Inace, ona daje glukofaz kada, kao kod mene, insulin ima niske vrednosti, ali se ne vraca posle 120 minuta, mada ona kaze da se zaista kod retko koga i vrati na pocetnu vrednost, narocito kod mene je pocetna vrednost veoma niska, a daje ga i kada se lepo spusta insulin, ali ima veci skok, odnosno visu vrednost u 30. i 60. minutu recimo. Dakle i jedno i drugo se vodi kao IR, a od vrednosti zavisi da li je blaga ili nije. Dakle, po difoltu to nisu vrednosti za terapiju, ali u nasem slucaju kada ne dolazi do trudnoce, jesu i po njenom misljenju jako pomaze. Ponavljam, ja smatram da meni jeste pomoglo, ali ne tvrdim naravno nista.

Pozdravljam vas devojke i zelim vam svu srecu.

 

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, naleteh malo na ovu temu, pa da vam prenesem svoje iskustvo sa IR i endokrinolozima

Evo mog ogtt: glukoza: 0-4,48; 30-5,8; 60-4,64; 90-4,31; 120-4,15, insulin: 0-3,9; 30-34,3; 60-30,8; 90-36,3; 120-41,0.

Prvi endokrinolog, profesorka, bavi se bas reproduktivnom endo je rekla da je ovaj nalaz u redu, da nemam IR, ne treba terapija. Mozda 9 meseci nakon toga, odem kod drugog endokrinologa isto profesorka, jako je tesko doci do nje, da ne navodim imena, ako nekog zanima pisacu mu u pp i ona pogleda ovaj isti nalaz i kaze mi sledece: Vi ste potpuno zdrava zena i da ne pokusavate da ostanete u drugom stanju, vama nikakva terapija ne bi bila potrebna, medjutim ovaj nalaz ja bih vodila kao blagu IR jer kod nekih zena i najmanje odstupanje u insulinu stvara poseban film na sluzokozi materice koja je jako osetljiva  na insulin i to onemogucava implantaciju. Uvela mi je glukofaz xr 750, 1 dnevno, naravno da izbacim belo brasno i secere i da jedem samo kiselo voce sa niskim glikemijskim indeksom, da vezbam umereno bez preforsiranja jer je i to kontraproduktivno i rekla mi je jos da terapiji treba 3-6 meseci da ostvari pun ucinak. Uz glukofaz, pila sam kardiopirin 75 zbog urodjenih trombofilija to jest da poboljsam prokrvljenost materice. Kod nje sam dakle bila u januaru, a u maju sam ostala trudna nakon skoro 3 godine pokusavanja, 3 neuspele inseminacije i gomile analiza. Ne tvrdim 100%, ali iskreno smatram da je meni glukofaz zajedno sa aspirinom odradio posao. Ona je i bila ubedjena da hoce, a ja sam se u medjuvremenu spremala za VTO.

Sta je poenta, meni su recimo svi hormoni uvek bili dobri, nemam pcos, redovni ciklusi, ovulacija svakog meseca sa visokim progesteronom nakon pucanja folikula, daklse sve skolski, mrsava sam, vezbam, spermogram mm dobar i jednostavno nisu mogli da nadju uzrok zasto ne dolazi do trudnoce. Pripisivali su to maloj endometriozi koju imam na oba jajnika, koju cak nisu mogli ni da skinu laparoskopski. I eto.

Ova doktorka mi je rekla ovim recima: vecina endokrinologa ne obraca paznju na finese kod zdravih zena koje ne mogu da zatrudne i nisu upuceni u osetljivost i fiziologiju materice, uvedite glukofaz i pridrzavajte se rezima ishrane, zajedno sa spirinom i ostacete trudni. Tako je i bilo. Pila sam glukofaz do 12. nedelje kada mi ga je ukinula.

Inace, ona daje glukofaz kada, kao kod mene, insulin ima niske vrednosti, ali se ne vraca posle 120 minuta, mada ona kaze da se zaista kod retko koga i vrati na pocetnu vrednost, narocito kod mene je pocetna vrednost veoma niska, a daje ga i kada se lepo spusta insulin, ali ima veci skok, odnosno visu vrednost u 30. i 60. minutu recimo. Dakle i jedno i drugo se vodi kao IR, a od vrednosti zavisi da li je blaga ili nije. Dakle, po difoltu to nisu vrednosti za terapiju, ali u nasem slucaju kada ne dolazi do trudnoce, jesu i po njenom misljenju jako pomaze. Ponavljam, ja smatram da meni jeste pomoglo, ali ne tvrdim naravno nista.

Pozdravljam vas devojke i zelim vam svu srecu.

 

   

Hvala ti puno na opsirnom objasnjenju,meni je takodje insulin pocetni nizak i zato izracunavanjem ne prelazi homa index vise od 2 ali opet se ne spusta kako bi trebalo. Svuda sam citala da bar priblizno treba da se spusti. Ja i ne jedem proste secere ni brasno bilo koje vec 3 godine...sigurna sam da mi je ranije bio losiji rezultat jer sam imala padove secera i treskavice ali su svi to prepisivali stitnoj i niko mi nije rekao da radim ogtt,uradila sam ga na svoju ruku. Mislim da znam o kome pricas,ako mozes posalji mi u poruci koja Dr je u pitaju. Hvala ti puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene,

samo da se pohvalim da 3.2 idem na transfer....Boze koliko sam srecna....trudim se da se ne nadam i ne radujem previse...ali jace je od mene:)))

Bravo! 

Kad si radila aspiraciju?

Nista ne boli , kao svaki drugi pregled.

Meni je et zakatan za petak, danas je bila aspiracija :D

Ps. i treba da budes srecna , sto vise osmeha to ti je materica manje u grcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je et zakatan za petak, danas je bila aspiracija :D

 

Žozi koliko imaš jć?

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Lena 77, ona je takodje smatrala da samo ishrana bez glukofaza nece odraditi posao ili barem ne dovoljno brzo i efikasno, naravno, nemoj nista na svoju ruku, ali za cilj koji mi imamo smatram da je glukofaz ili neki drugi lek iz te grupe najmanja steta, makar dok se ne dodje do cilja. I ja sam uvek pre za alternativu, zdravu ishranu i ne volim lekove.

Do tog momenta nisam imala nikakvu terapiju, osim u par navrata aspirin koji sam pila po mesec dana, pa kad vidim negativan test, opet se iznerviram i batalim. Pitala sam se kako je moguce da zene sa pcos, koje ciklus dobijaju na 60 dana, kojima ne vide ovulaciju na ultrazvuku i slicno ipak ostanu trudne, a meni nista ne mogu da nadju, sve je kao po udzbenicima i nikako nije htelo. Iscitavala sam dosta sve i svasta i sama nekako dosla do zakljucka da je najverovatnije u mom slucaju implantacija problematicna, a ne ovulacija, narocito jer sam posle druge inseminacije imala bledo roze test, ali dobila sa danom zakasnjenja i to uz bolove kao nikad u zivotu da je mm hteo da zove hitnu.

Tako da je meni bilo logicno to sto je ona pricala o sluzokozi materice, implantaciji i insulinu i jednostavno sam joj poverovala, a sa druge strane prolazile su godine i nije mi vise bilo do cekanja, pa sam se i pripremala za VTO. 

Ja jesam korigovala ishranu uz glukofaz, ali iskreno nisam se striktno pridrzavala, jer nisam ljubitelj mesa. Umela sam da pojedem tu i tamo i testeninu i malo slatkog i banane i tako, ali sam svakako vodila racuna, tako da opet mislim da je lek imao najveci ucinak.

Sad cu ti poslati i pp.

 

Lena 77 i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi duga carapa,u pravu si skroz. Hvala ti puno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žozi koliko imaš jć?

Ne znam ^_^, ona malo prica a ja se nesto nisam usudila da pitam, prosli put sam sve znala ali mi to nista nije vredeli zato sad nista ne znam i  mirnija sam. :wub:

Signora86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Signora evo jedan zaista prijateljski savet od mene.Meni je bila ovo prva vto,i isli smo na to da su sanse da ne uspe i da uspe jednake.Na dan transfera smo putovali do bolnice tri sata,i nakon transfera isto toliko jer smo slavili slavu.Meni je transfer bio jedno prelepo iskustvo,videti kako se sve to odvija je divan osecaj.Onih dva sata nakon et,suprug i ja smo toliko smejali da nas je boleo stomak.Krenuli smo kuci,i receno mi je da se najnormalnije ponasam!!!Drage mojr,veruj te i narednih dva dana smo imali goste ,postavljala,usisava,cak i casu piva popila.Narednih dana sam stalno do grada isla,setala,i nisam imala vreme da razmisljam.Nakom sedmog dana et,i pozitivnog testa,krenuli su oni hladni dan i sneg,a i mene uhvatila kijavica,pa sam tek tad mirovala kuci.Rezultat:od dve blastociste,dve bebe!!!Tako da opusteno,setaj te,uzivaj te,sredjuj te kucu,i uzivaj te!!!Zozefina i Signora drzim palceve,i da mi neka pravi drustvo i prvi trimestar!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo! 

Kad si radila aspiraciju?

Nista ne boli , kao svaki drugi pregled.

Meni je et zakatan za petak, danas je bila aspiracija :D

Ps. i treba da budes srecna , sto vise osmeha to ti je materica manje u grcu.

opaaa pa i od tebe cekamo uskoro lepe vesti!!!! meni aspiracija bila u decembru....nije htela odmah da ubacuje bebce. da se pripremim fizicki i psihicki i da prodju virusi....

drzim nam fige :)

oblacak hvala ! i ja cu isto tako sve....da budem opustena i idem 3.2 na rodjendan...i popicu casu piva. hahahha

ubacuje mi dve , kaze doktorka da se ne sekira jer ih imamo 11...tako da....ma bice sve kako treba :)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opaaa pa i od tebe cekamo uskoro lepe vesti!!!! meni aspiracija bila u decembru....nije htela odmah da ubacuje bebce. da se pripremim fizicki i psihicki i da prodju virusi....

drzim nam fige :)

oblacak hvala ! i ja cu isto tako sve....da budem opustena i idem 3.2 na rodjendan...i popicu casu piva. hahahha

ubacuje mi dve , kaze doktorka da se ne sekira jer ih imamo 11...tako da....ma bice sve kako treba :)

Samo cu reci BRAVO za doktora koji ti je predlozio da se odmah ne vracaju embrioni.

Ja da sam imala blastociste to bih zahtevala.

Drzimo fige....:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo cu reci BRAVO za doktora koji ti je predlozio da se odmah ne vracaju embrioni.

Ja da sam imala blastociste to bih zahtevala.

Drzimo fige....:babycrib:

Hvala Buba!!! doktorka mi je ...ma nemam reci za nju ali stvarno. Za svaku preporuku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.