VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Da znam da je to dug period, samo što mislim da mi neće dati uput, jel kad sam pitala da li treba još nešto da odradim, rekao je da je to to. Sad treba opet da ponovim papa test, pošto mi je pronadjena ovula koja kontaktno krvari...

Evo...ima i ovo resenje...za 5000 din na popustima ima da odradis sve briseve+uz...

Hormoni...privatno su isto oko 5-6000 din (bez stitaste)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo...ima i ovo resenje...za 5000 din na popustima ima da odradis sve briseve+uz...

Hormoni...privatno su isto oko 5-6000 din (bez stitaste)...

I šta onda dalje... , jel priznaju na komisijama rezultate iz privatnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I šta onda dalje... , jel priznaju na komisijama rezultate iz privatnih?

Koliko znam priznaju....posto je meni pola rezultata bilo od privatnih doktora...

Meni moj drzavni dr nije priznao UZ....morala sam striktno kod njega da uradim...

Javice ti se vec devojke sa svojim iskustvima...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I šta onda dalje... , jel priznaju na komisijama rezultate iz privatnih?

Sneki priznaju,ja sam upravo odradila sve nalaze za vto privatno i analize iz krvi i brisevi.Ostaje mi jos uz i kolposkopija koje cu pokusati drzavno,meni su rekli da samo original izvestaje ponesem na komisiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneki dobrodošla i sto pre otisla sa ove teme!!!Kada sam ja spremala za komisiju,vecinu briseva sam privatno odradila,kao i suprug.Kod nas bolnica nema reagense za briseve(hlamidija,miko.,ureapla..itd),nego salju da radis u drugi grad.Uz ,kolposkopiju i papa sam radila u svojoj bolnici.Mislim da bi svaka zena trebalo da odradi HSG ili laparo/histero pre ikakve stimulacije,ili inseminacije,jer ako stimulises jajnike a jajovodi zapuseni,samo trosis zalihe jajnih celija i gubis vreme.I naravno pre svega odraditi AMH(hormon koji pokazuje zalihz).Zaista retko kome uspe inseminacija,nemoj pogresno da me shvatis,nisam pesimista,ali to je surova realnost.Zelim ti svu srecu da ti budes jedna od onoh retkih kome je uspelo!!!Ovde mozes sve da pitas,mi se medjusobno bodrimo,podrzavamo i savetujemo!!!

Plusic, Buba82 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneki priznaju,ja sam upravo odradila sve nalaze za vto privatno i analize iz krvi i brisevi.Ostaje mi jos uz i kolposkopija koje cu pokusati drzavno,meni su rekli da samo original izvestaje ponesem na komisiju.

Analize krvi je bitno da se uradi kad imas menstruaciju 2 ili 3 dan jel tako? Hsg jesi radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneki dobrodošla i sto pre otisla sa ove teme!!!Kada sam ja spremala za komisiju,vecinu briseva sam privatno odradila,kao i suprug.Kod nas bolnica nema reagense za briseve(hlamidija,miko.,ureapla..itd),nego salju da radis u drugi grad.Uz ,kolposkopiju i papa sam radila u svojoj bolnici.Mislim da bi svaka zena trebalo da odradi HSG ili laparo/histero pre ikakve stimulacije,ili inseminacije,jer ako stimulises jajnike a jajovodi zapuseni,samo trosis zalihe jajnih celija i gubis vreme.I naravno pre svega odraditi AMH(hormon koji pokazuje zalihz).Zaista retko kome uspe inseminacija,nemoj pogresno da me shvatis,nisam pesimista,ali to je surova realnost.Zelim ti svu srecu da ti budes jedna od onoh retkih kome je uspelo!!!Ovde mozes sve da pitas,mi se medjusobno bodrimo,podrzavamo i savetujemo!!!

Puno na hvala na podršci, nisam ja za inseminaciju, doktor je to rekao, da to prvo ide,ja bih najradije vto odmah, i ja mislim da je to gubljenje vremena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene imam jednu nejasnocu.Kada stigne poziv i kada uzmem uput za ustanovu ko mi to overava?Da li ona ista prvostepena komisija ili negde drugde?

isto ideš u socijalno da ti over kao i za prvostepenu,samo se ne zakazuje. 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno na hvala na podršci, nisam ja za inseminaciju, doktor je to rekao, da to prvo ide,ja bih najradije vto odmah, i ja mislim da je to gubljenje vremena..

Dobrodošla Sneki. Moraš imati urađenu bar jednu inseminaciju pre vto. Ali ti na istu ne vredi ići ako nemaš hsg i spermogram.

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analize krvi je bitno da se uradi kad imas menstruaciju 2 ili 3 dan jel tako? Hsg jesi radila?

Da tako je za hormone,a hsg nisam radila posavetovacu se sa doktorkom posto je u nasem slucaju suprug problem ima los spermogram.Imas na fejsu stranicu Ferona i tu imas paket analiza koje su ti potrebne za vto sa popustom ja sam kodnjih sve odradila,relativno brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic gde radis vto,privatna klinika o trosku drzave ili bas u drzavnoj instituciji?

Ja sam radila privatno o trosku drzave,i zvali su me iz klinike i pre nego sto sam dobila pismo...par dana kasnije sam i dobila pozivno pismo.

 

Trebala sam u Frontu,ali sam pisala molbu da me prebace u Specijalnu bolnicu Beograd koja je privatna.Prosla sam komisiju 21.11.i sada cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, nova sam na forumu. Imam neki nejasnoća u vezi sa vto, naime  otišla sam kod svog ginekologa, imam 36 punih godina, nisam rađala, niti ostajala u drugom stanju,  krenuli smo sa UZ, uzet mi je papa, vaginalni, kolposkopija, i kaže prvo će mi se raditi inseminacija.Da li je to uobičajan postupak? Šta mislite o tome?Da li je to gubljenje vremena s obzirom na moje godine?

 

Da obavezne su tri inseminacije pre vto.Sad da li je gubljenje vremena ne znam nekom uspe da zatrudni neko ne.Meni nije,a znam ljude kojima jeste.I dobro dosla naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije obavezna inseminacija.Ja nisam imala apsolutno ni jednu inseminaciju,i niko mi nije pravio problem,ni lekari ni komisije za vto.

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Sneki. Moraš imati urađenu bar jednu inseminaciju pre vto. Ali ti na istu ne vredi ići ako nemaš hsg i spermogram.

jasso mene su u visegradskoj iskljucili iz postupka jer sam imala dve.Moraa tri za drzavnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi smo recimo imali samo jednu al je kod nas loš spermogram u pitanju tako da nam inseminacije ne vrede i ušli u postupak sa samo tom jednom.

Izmenjeno od strane jassa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni jednu insemenaciju nisam imala....tako da to mozda zavisi od grada do grada a i od doktora....

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno,mada i kod nas je los spermogram,ali su procenili da trebaju ins.

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni jednu insemenaciju nisam imala....tako da to mozda zavisi od grada do grada a i od doktora....

 Nisam ni ja,nijednu....mislim da je od grada do grada i od slucaja. Pojma nemam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom Sneki traži ti od tvog dr uput za Betaniju odeljenje za bračni sterilitet zakažeš konsultacije(ili se ti sad radi na poliklinici nemam pojma) pa će ti oni najbolje reći šta i kako. Tako sam se i ja zamlaćivala sa mojim dr u dz,pa tek kad sam došla do Betanije krenili smo sa nečim konkretinim.

sneki80 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice priznavanja analiza tu je tek haos.Muz je u ponedeljak isao u kliniku za urologiju i nosio dva privatna i tri drzavna spermograma i covek mu rekao da ne priznaje.Danas je radio jos jedan kod njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moja doktorka jeste rekla da je gubljenje vremena,ali me je drugostepena u visegradskoj u julu iskljucila pa sam u novembru predala ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS više gledaju datume na nalazima nego konkretne nalaze. Jel zna neko za koliko zakazuju prvostepenu komisiju? Danas sam uradila sve briseve i u sledeći ponedeljak mi trebaju svi biti gotovi pa bi da što pre zovem da zakažem. Ne sećam se koliko smo čekali prošli put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS više gledaju datume na nalazima nego konkretne nalaze. Jel zna neko za koliko zakazuju prvostepenu komisiju? Danas sam uradila sve briseve i u sledeći ponedeljak mi trebaju svi biti gotovi pa bi da što pre zovem da zakažem. Ne sećam se koliko smo čekali prošli put?

Nekih desetak dana se ceka prva komisija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.