VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Hvala ti mnogo tako cu i uraditi ,l- karnitin i l- arginin su skupi uglavnom 100 kom oko 2000 din jedno i toliko drugo.Od kog proizvodjaca je najpristupacnije znas li?

E to ne znam....i ja sad hocu da pocnem da pijem...verovatno cu videti na tom sajtu iherb...

Leno.....daj savet....

Naravno....treba da vodis racuna o miligrazi....vidi koje su kod profertila...

I za svaki slucaj....molim te pitaj doktora za ovakvo uzimanje vitamina...Ja sam svog pitala...

Ja sam pre vto -a pila sve odvojeno..(znaci nisam uzimala ni Femibion nego posebno B vitamin,posebno A itd...to ti mozda i ne savetujem,optereti se zeludac)..ali nisam uzimala q10 i taj l karnitin i taj drugi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napomenem i magnezijum.....gvozdje...

Oni ne smeju da idu zajedno....mora da bude veliki razmak izmedju njih...

Naravno,ko ima problema sa stitastom i pije lek za nju ne sme ujutru da pije gvozdje...i on se pije na prazan stomak...30min pre jela kao i folna...Ja sam ih pila pre rucka...

Zene davajte savete vezano za vitamine....i selen nesto ne moze bilo kad ili ne sme sa nekim vitaminom....zaboravila...

Ja sam posle  neuspele trudnoce sve batalila...malo da se odmorim tako reci...Sad se ozbiljno bacam na posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo znam...folic plus...zelena kutija...600din

Selezin...nemacki zuto-oker kutija 650din

Magnezijum direkt od 350 necega...jedinica

Vitamin D sa k2 nemacki 120 kom oko 900din....belo- crvena kutija...

Ako sam pomogla....extra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim sa oblicima koji su najbolji,kasnije cu da napisem kad bi trebalo da se piju tj pre podne ili uvece,odvojeno od lekova,prazan-pum stomak :rolleyes:

Bubo,jedna samo napomena za magnezijum direkt,taj nije dobar jer je iz oksida :(

Takodje,ja sve uzimam sa iherb,tako da ako nekome treba pomoc oko suplemenata i kako ih naruciti,koji oblik i proizvodjac,moze me slobodno pitati.

-VITAMIN D ,preporučeni oblik je iz lanolina.

-VITAMIN E, preporučen je proizvod sa svim oblicima tokoferola i tokotrienola. Pripazite da su oblici na deklaraciji navedeni kao d-alphatocopherol i ostali, a nikako dl-alphatocopherol, itd.

-CINK, preporučeni oblik je cink pikolinat (zincpicolinate)

-GABA, preporučeni oblik je pharmaGABA

-GVOZDJE,  prvo probajte sa Heferolom ,ukoliko se feritin ne povećava na Heferolu tada je najbolje kupiti ironbysglicinate(najmanje nuspojava tipa zatvor). Gvozdje mora biti dvovalentno i nikako ne piti na prazan stomak ako imate problema sa zelucem.

-KALCIJ, preporučeni oblik je kalcij citrat (calciumcitrate)

-MAGNEZIJUM

Magnezij glycinate smatra se najboljim oblikom magnezijuma jer se lako apsorbira, pa je najbolji odabir za osobe koje pokušavaju ispraviti deficit.

Magnezij malat  je pogodan za podizanje energije, zbog čega bi ga (za razliku od glycinata) trebalo uzeti ranije u danu.

Magnezij taurat je dobar  izbor kod kardiovaskularnih oboljenja ili rizika od istih.

Odlični rezultati se postižu i transdermalnim nanošenjem magnezijevog ulja. Može se napraviti doma mešanjem magnezij hlorida i tople destilirane vode u omeru 1:1. Naneti svako veče pre spavanja na stopala, podlaktice, trbuh ili delove gde je koža tanka. 

Dobro je kombinovati kupke s magnezij sulfatom (poljoprivredne apoteke) (1-2 soljice u kadi pola sata ili samo stopala). Magnezijum sulfat još se naziva Epsom sol.

-SELEN, preporučeni oblik je l-selenomethionine. Izbegavajte ostale oblike, pogotovo seleniumyeast jer sadrži gljivice.

-HROM, preporučeni oblik je chromium GTF

-OMEGA 3, izbegavajte  dodatke omege 6 i 9 iz razloga što njih previše unosimo ishranom. Preporučeni oblik je omega 3 iz ribljeg ulja

- VITAMIN K2,  oblik je menaquinone (MK-7)

- B9 tj FOLAT (FOLNA) , najbolji oblik je metylfolate

- B12 , najbolji methylcobalmin

- B1 ,  thiamine mononirate

- B2, riboflavin

- B3 ,niacin (ako dobijete niacin flash tj rumenilo od B3,uzmite Niacin (as inositol hexanicotinate)

- B5 , calcium D-pantothenate

-B6 (p-5-p ili Pyridoxal 5- phosphate)

 

 

 


 

 

Mia-ns, Venera i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Extra Leno....zahvaljujem....:D:babymommy: Bas si se potrudila...mnogooooo pomazes...

Ono sto jos znam....ko pije eutirox nije bas preporucljivo da posle pola sata jede mlecne proizvode...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Extra Leno....zahvaljujem....:D:babymommy: Bas si se potrudila...mnogooooo pomazes...

Ono sto jos znam....ko pije eutirox nije bas preporucljivo da posle pola sata jede mlecne proizvode...

Nema na cemu Bubo,i vi meni puno pomazete pogotovo sto kroz ovo prolazim prvi put i nisam imala pojma o nicemu. Pitacu ja vas sto sta kad krene stimulacija i bockanje :P

Posle sat vremena od eutyroxa se niti jede a niti pije,za mlecno si skroz u pravu i to ne samo posle pola sata nego uopste mlecni proizvodi ne odgovaraju stitnoj zbog kazeina :( Kafa se pogotovo izbegava uz eutyrox ali i inace zbog kofeina i nadbubrezne zlezde jer daje laznu stimulaciju podizanjem adrenalina i kortizola. Uz eutyrox se nikako ne pije gvozdje ni kalcijum,minimum 4h odvojiti od hormona.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da napomenem da je stitasta dosta nezgodna tj. autoimuno oboljenje i ne treba ga zanemariti...

Pre nekoliko godina,leto,nisam radila....extra...isla na plazu (Novosadsku) svaki dan...krenem kuci busom....i odjednom mi se slosilo...ali ne u stilu toplote ili muke....ne mogu da vam opisem osecaj te aneksioznosti...gusenje....ogromnaaa paaaaniiiikaaaaa....drhtanje,bojaznost za moj zivot....izasla iz busa,govorim sebi....dobro je,sve je ok...

Drama se nastavlja dok hodam....bojim se ljudi....placem nasred ulice....ne znam sta se desava....svi me gledaju...dezorjentisana...noge i ruke drhte,kao da sam prisutvovala nekom ubistvu....Srce kao da je htelo da ispadne...Ja sam zaista mislila da cu taj dan da pustim papke..

Kada su mi otkrili Hasimoto par meseci posle...kockice su se slozile...Skontala sam,vratila film i nekoliko godina unazad,covece pa meni se to i pre desavalo ali ne tako jako kao tog leta.Zanemarila sam svoje telo i moj instikt je bio na nuli,nisam obracala paznju....mislila sam da sa mnom nesto psihicki nije u redu...

Zato,drage moje devojkeeee....koji god problem imate...opadanje kose,slabi nokti,zatvor ili proliv....nelagodnosti,gusenje...plakanje pa smejanje...Iskreno ja ne znam kako moj muz tad nije trazio razvod,izderavala sam se na njega za svaku glupost...Preporucujem da se vodi racuna o stitastoj...barem jednom godisnje vadite krva na tsh,ft3,ft4,ant tg i ant tpo...

Lena 77 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,isti slucaj i ista situacija...izadjem iz busa i pravac peske do hitne. Bila mi blizu,kazu sve ok imali ste napad panike...opisala im situaciju koju si ti sad napisala detaljno. I ja kad sam vratila film unazad,ti simptomi traju malo duze...ali sam ih pripisivala poslu,fakultetu,stresu...

Samo sto meni nisu otkrili odmah nego posle 4 godine,uredno sam bar 1 nedeljno imala te napade panike...pakao ali bukvalno. Rekli mi da imam anksiozni poremecaj,bez bilo kakvog vadjenja krvi i provera. Tek kad sam se srusila u sred Pub-a i zavrsila u hitnoj,uzela sam stvari u svoje ruke...pronasla sam problem sa stitnom i hasimotom. Samo je nazalost do tada,sve te godine doktorskih nemarnosti pojedena,kao svajcarski sir. Ali dobro,glavu gore...ima puno gorih bolesti pa neka se zaustavi samo na stitnoj bice super. I u pravu si da se treba redovno kontrolisati,stitna nije nimalo naivna...naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tog dana zavrsila u hitnoj....rekli mi da sam dobila toplotni udar (nije me bolela glava,nisam povracala)...onda su me stavili na ekg...bilo malo otstupanja,rekli kako sam malo nervozna jer mi se blizi svadba:D


Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojelo mi pola teksta....

Posle dva meseca otisla kod kardiologa...zena mi u roku tri minute dala dijagnozu a nisam ni krv vadila.Posle par dana donela rezultate i samo me prebacila endokrinologu:o

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha toplotni udar,e svasta! Imala si srece da ti odmah otkriju,super. Meni su u hitnoj rekli da je anksiozni poremecaj od pivisenog pritiska...a meni pritisak taj dan i nikad vise bio 160/100,mislim od straha jer sam mislila da umirem. Inace mi stalno 110/70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i od mene par saveta,ja sam ispred stimulacije pila sok od aronije,popila sam oko 1,5l za tri nedelje i ujedno sam svakog dana pila jedan iscenjen limun sa vrlo malo meda.Pre svega jer mi je pao imunitet,a i tada su krenuli virusi.Kupila sam i cink i selen,i to sam pila.Ispred aspiracije sam prestala to da pijem sve,jer sam se plasika da endometrijum jos vise ne zadeblja.Da li je nesto od tog pomoglo, ne znam,u svakom slucaju nije odmoglo !

Buba82, Jana jana i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu malo opet o vitaminima tj koji se kad pije. Generalno vitamini se piju pre podne a minerali uvece iz razloga sto vitamini podizu organizam a minerali ga smiruju pa je logicno popiti mineral uvece da se opusti organizam pred spavanje.

B komlekse ili vitamine pojedinacne B grupe piti posle dorucka ili rucka,zbog niacin flash-a tj crvenila. (B1,B2,B3,B5,B6 i B9) da bi mogli odreagovati tj otici do hitne,kao ja :rolleyes:

D vitamin piti najbolje posle rucka jer je on topiv u mastima,kako nam je rucak najjaci obrok,najbolja je opcija popiti ga tad. Ako nemamo masnoca u obrocima,uzeti kasikicu ekstra devicanskog kokosovog ili maslinovom ulja. Uz D vitamin obavezno se pije vitamin K2 da se ne talozi u krvnim sudovima.

A vitamin,takodje uz jaci obrok

E vitamin,posle doruka ili rucka

Cink najbolje uvece jer opusta organizam (ima tu ulogu pored imunoloske tj snizava kortizol i priprema organizam za spavanje)

Kalcijum popodne-uvece

Magnezijum obavezno uvece,da nahrani misice u fazi mirovanja tj spavanja i da ga organizam najbolje iskoristi. Ako ga popijemo pre podne,organizam ce ga potrositi tokom dana i nece pohraniti misice i organizam u dovoljnoj kolicini. Magnezijum se preporucuje od 400-500 mg.

Selen,posle obroka (ja sam ga pila posle dorucka)

Gvozdje piti pre obroka sa C vitaminom radi bolje absorpcije (ko ima problem sa zelucem,piti posle obroka). Gvozdje i kalcijum obavezno odvojeno od lekova ili hormona (eutyrox),najmanje 4h

C vitamin,najbolji oblik je camu camu ili sodium ascorbat (iz soli),najbolju absorpciju ima. Ako se ne koristi gvozdje tj ko nema potrebu onda C vitamin posle obroka.

Nemojte se bojati suplemenata,kad su pravi oblici u pitanju. Ja sam bila u deficitu i pila sam desetak na dan. Nekad nisam znala jesam popila ili ne pa popijem opet ali ja sam bas bila u deficitu.

NAPOMENA: pre svake suplementacije,obavezno proverite da li uopte trebate suplementirati jer neki vitamini mogu biti toksicni predugom upotrebom. Ako pijete cink,proverite cink i bakar jer oni deluju inverzno tj podizuci cink vi spustate bakar i obrnuto,ovo je bitno ko ima IR ili dijabetes i zna kakvu ulogu imju bakar i hrom u metabolizmu secera.

Ako sam nesto zaboravila,slobodno pitajte :rolleyes:

Buba82 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti mnogo tako cu i uraditi ,l- karnitin i l- arginin su skupi uglavnom 100 kom oko 2000 din jedno i toliko drugo.Od kog proizvodjaca je najpristupacnije znas li?

Nensi,pogledaj ova dva na linku. Kutije su od 100 komada.

L-karnitin

http://www.iherb.com/MRM-Acetyl-L-Carnitine-500-mg-60-Veggie-Caps/41351

L-arginin

http://www.iherb.com/21st-Century-L-Arginine-Maximum-Strength-1000-mg-100-Tablets/43878

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bih ovim putem da se zahvali sajtu i organizaciji BEBAC.Zahvaljujem se jer sam ovde naisla na mnostvo informacija i jos vise podrske....koje iskreno u mom stvarnom zivotu bas i nemam mnogo.

Zasto?Zato sto ima malo zena oko mene koje su se uhvatile u kostac zvani sterilitet.Ono malo prijateljica koje su se borile sa ovom posasti su izasle kao pobednice i ne zele vise tako da se udubljuju,zele da zaborave ruzne trenutke i da uzivaju sa svojom decicom.Iskreno ja im i ne zameram :D

Oni sto zele da cuju moju pricu uglavnom klimaju glavu....govore kako sam apsolvirala tematiku,medjutim,mnogo njih mi kazu kako idem preduboko.....kako treba da se opustim..Ljudi,ja se oooooopustaaaaam vec pet godina.....Koliko puta sam cula rec OPUSTI SE,da sam za svaki put odvojila dinar za tu rec mislim da bi bila milioner.Mozda ce sad neko zaista i pomisliti citajuci ove redove,pa stvarno zasto se ne opustis....E,pa ne mogu da se opustam kad znam da imam problem i hocu da se suocim sa njim,sta je tu lose.....dosta vas se nece sloziti sa mnom...naravno,postujem svako misljenje...Ne mogu da se opustim zato sto su mnoge bolesti ispovezane,kako sam iskopala jednu rupu tako su se pojavile jos dve...

Shvatila sa da davim ljude u mojoj okolini,da iznova i iznova im pricam kako cu ovo odraditi,kako cu na histeroskopiju itd.Zato sam prestala to da radim,kako si,sta ima novo?Nema nista....kako teku pripreme za novu vto....sve je ok....i tu se prica zavrsava.Mojoj mami sam zabranila da me ista pita,zena boluje od raka a vise se nervira zbog mene....toliko je plakala kad smo doziveli debakl da vam ne mogu opisatiiiii...

To vam sve govorim zato sto imam osecaj i slobodu da vama pricam kako cu na histero ili kako vadim krv na ogtt.Zato sto mislim da se mi ovde vise saosecamo sa tudjim problemima....ne znam da li sam upravu...Ali mi se cak ni ne znamo,nismo se ni upoznali....Toliko navijanja kad neko ide na bockanje ili ceka betu,prosto citajuci vase postove neki put se i najezim....pozitivnoooooo:wub:

Mozda sam malo mracna sa ovim statusom....mislim na to......opusti seeeee:P

Zasto se tako puno javljam....zato sto mi je takav posao, da sam pri kompu a i ne radim bas mnogo tj. jednostavno nema posla....zato sam tako i placena.....ali to vec neka druga tema.Hocu da kazem....da mi je lepo sa vama,moji saborci...

Zato se i zahvaljujem svima vama....nevolje je lakse prebroditi sa nekim ko ima slican problem...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bubo,hvala na iskrenosti i mislim da ne mracis uopse. Zato postoje ovakvi forumi,da se svi lepo ispricamo i navijamo jedni za druge. U potpunosti te razumem i podrzavam naravno. Rastuzilo me to sa majkom,veliki si borac i zelim sve najbolje.

Za to sto sam se prijavila za vto,znaju samo mama,moj covek i dve kume. Ne da bih nekog zamarala,nego da mene niko ne smori pitajima i pod pitanjima 1000 zasto - 1000 zato.

Kad kazes da iskopas jedno,pojavi se jos dve-tri, to nazalost sa stitnom i hormonima ide tako ali se sve da stabilizovati,samo kad znamo sta se tacno desava. Veruj sebi i svom instiktu,kao i do sada.

Tebi,kao i svim devojkama ovde zelim da uspemo u cilju bodreci i navijajuci jedne za drugu! A verujem da cemo uspeti,samo nam treba malo vise strpljenja..

Izmenjeno od strane Lena 77
jassa i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam sad na iherb....reci mi koji proizvodjac je ok......ja znam samo za Now foods (posto ga vidjam i kod nas) i onaj Solgar sa zlatnom etiketom?

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana jana,poslala sam im molbu mailom i rekli da ce je prihvati. Javice mi na mobilni. Ja smatram da jesam...

Bubo,dobri su Jarrow,Now,Madre,Natural welth,Solgar....svi su dobri koji imaju dobre oblike. Ako se nesto dvoumis,pitaj pa cu ti poslati linkove par proizvida.

Jassa,i moj je toliko a imam 40 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana jana,poslala sam im molbu mailom i rekli da ce je prihvati. Javice mi na mobilni. Ja smatram da jesam...

Bubo,dobri su Jarrow,Now,Madre,Natural welth,Solgar....svi su dobri koji imaju dobre oblike. Ako se nesto dvoumis,pitaj pa cu ti poslati linkove par proizvida.

Jassa,i moj je toliko a imam 40 :)

Ok....aj,napravicu neki spisak pa cu ti poslati poruku...da ne smaramo ovako javno...sto bi se reklo:)

 

Lena 77 i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelela bih da podelim sa vama i ovo neverovatno iskustvo.Muz je imao teratozo i astenozospermiu nasla sam nakon mnogo traganja u NS dobre pcelare i kupili naticni mlec u medu ali zaista pravi maticni mlec ,ljudi prodavaju i od 10 gr pravi mlec u bocici ,moze se i tako kupiti ali oni i mesaju u med .Kupili smo 1 kg meda sa mlecom i muz je to sam pojeo svaki dan po 1 kasikicu ujutru i uvece .Neznam tacno sli za oko mesec i po je iskoristio i spermogram mu je sad normozospermia,ja nisam jela zbog insulina ali sad cu kupiti onaj sam mlec id 10 gr i na vrh cackalice  cu koristiti 2 put na dan tako zamrznut ,odmoci mi nece navodno pomaze za kvakitet jajnih celija.kupicu i vitamine ,eto ako nekom zatreba da znate dacu i adresu ako nekom treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz ima los spermogram  mozda ne bih bilo lose da uzmemo pre vto.Gde se moze nabaviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.