VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Jassa,ne znaci da ako nemas policisticne jajnike da nemas sindrom policisticnih jajnika...moze jedno bez drugog. A posto imas IR,verovatno imas i pcos. Ne moras imati sve simptome pcos-a.

Nemam pojma. Pre prošle vto mi je lh bio 4 a fsh 5,6,tj bilo je ok. To je bilo u decembru 2015. Što kaže Buba možda je sad neka cista jer mi se čini da prošli mesec nisam imala ovulaciju,jer je uglavnom osetim(napetost u donjem delu stomaka i boluckanje jajnika ali prošli ciklus nisam ništa osetila)a i bila sam pod užasnim stresom oko nove godine taman kad mi je trebala biti ovulacija. Jel mi neće praviti problem na komisiji zbog toga?

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske imate li nekakav svrab (znate na sta mislim) :) meni se pojavio?!? Ali samo svrab..jel moguce od tih inekcija..uzela sam kantarion, vec par dana, umirilo se malo ali ne prestaje?! Idem svakako uskoro kod ginekologa..

Kakav ti je secer? Pre ce od njega nego od injekcija . . . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi bila ljubazna da ispises i tvoje rezultate za OGTT....i ja sam ih radila pre neki dan pa cisto da uporedim....posto sam svorc idem kod doce tek u februaru...:D

0-5,49

60-8,85

120-7,55

180-6,87 

to je sa 75gr glukoze a insulin 0-15,72a na 120-106,6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moji hormoni 3. ciklus posle Vto 

FSH 5,57

LH 7,13

POGESTERON 0,543

ESTRADIOL 13,17

TASTOSTERON 0,131

PROLAKTIN 284,1

TSH 1,374

T3 1,51

T4 98,52

Vidim da mi fsh i lh nisu u dobrom odnosu. 

Rezultat zavisi i u kom periodu ciklusa ga vadis, da li si u ovulaciji ili folikul faza. . . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

0-5,49

60-8,85

120-7,55

180-6,87 

to je sa 75gr glukoze a insulin 0-15,72a na 120-106,6

Hvala Jassa :D

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma. Pre prošle vto mi je lh bio 4 a fsh 5,6,tj bilo je ok. To je bilo u decembru 2015. Što kaže Buba možda je sad neka cista jer mi se čini da prošli mesec nisam imala ovulaciju,jer je uglavnom osetim(napetost u donjem delu stomaka i boluckanje jajnika ali prošli ciklus nisam ništa osetila)a i bila sam pod užasnim stresom oko nove godine taman kad mi je trebala biti ovulacija. Jel mi neće praviti problem na komisiji zbog toga?

Mislim da ti nece praviti problema.(ti ni nemas dijagnozu pcos,a da imas to je jedan od razloga sto se u opste ide na vto)...iskreno,ja bih sada pratila hormone...jedno sledaca dva ciklusa bi izvadila samo LH i FSH....posto ti se ovo prvi put desava.

Ako jos nisi uradila UZ....probaj da zakazes kad budes imala sledeci ciklus...2-3 dan....i obavezno reci doktoru za tvoje sumnje...

Insulinska i pcos jesu povezani.....ali ti ako je i imas mozda je neko pocetno stanje....ako tako nesto i postoji...

Malo mi je cudno da ti do sada niko nije pcos konstatovao....a posto ti je prvi put inverzija i to mala...mozda stvarno i nije nista...

zozefinabalerina i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ostalom....mozda je lab pogresio....

Moja dalja sestra ima pcos....i otkrili su joj sa 16 godina....radila je ogtt....insulinska je na takvom minimumu da su joj samo rekli da doooooobroooo obrati paznju na ishranu.....ne pije lekove.....

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Bubo. Ti si naš guru ovde :lol:

Samo ne paniciti....polako...hrabro...

Drugarica moja....ima pcos....nasa vrlo dobra poznata doktorica joj je rekla da ima vrlo male sanse da zatrudni....ima troje dece...nije Isla na VTO...ni koristila nista od lekova....

Moja jako bliska drugarica.....zapuseni jajovodi totalno...skoro pa menopauza....isla na IVF....iz cetvrtog puta dobila dete....sada u 40-toj ceka drugo dete....PRIRODNIM PUTEM....

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim prosla sam drugostepenu danas .dr.mi kaze da necu dugo cekati najverovatnije u Martu cu krenuti,cekam pozivno pismo .Amh mi je 1,45 kaze nije bas extra i da obavezno kuoim profertil zaczene odmah da krenem jer minimalno se pije 2 meseca,jako je bitno da se dobije 3-4 dobrog kvaliteta jajne celije.Mislila sam da je to ok amh sad sam razocarana.Da li je neka pila taj profertil da li pomaze?dr kaze da je zaista dobar i pomaze ,vidim da je proxid za zene jeftiniji ali neznam da li  je ok?

Plusic, Signora86 i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim prosla sam drugostepenu danas .dr.mi kaze da necu dugo cekati najverovatnije u Martu cu krenuti,cekam pozivno pismo .Amh mi je 1,45 kaze nije bas extra i da obavezno kuoim profertil zaczene odmah da krenem jer minimalno se pije 2 meseca,jako je bitno da se dobije 3-4 dobrog kvaliteta jajne celije.Mislila sam da je to ok amh sad sam razocarana.Da li je neka pila taj profertil da li pomaze?dr kaze da je zaista dobar i pomaze ,vidim da je proxid za zene jeftiniji ali neznam da li  je ok?

 

  

Jedna kesica sadrži: Proxed

L-karnitin (fumarat)500 mg
L-arginin500 mg
acetil-L-karnitin250 mg
vitamin E30 mgTE     
vitamin C90 mg
vitamin A (iz betakarotena)800 µgRE      
N-acetil cistein50 mg
vitamin B56 mg
vitamin B122.5 µg
vitamin B62 mg
vitamin D35 µg
folna kiselina200 µg
selen27.5 µg
gvožđe7 mg
cink5 mg
bakar500 µg
 
  
  

PROfertil® Ingredients of the capsules:

Componentsper dayper 100g
L-Carnitine440 mg25,9 g
L-Arginine250 mg14,7 g
Coenzyme Q1015 mg0,9 g
Vitamin E120 mg7,1 g
Zinc40 mg2,4 g
Folic Acid800 mcg47,1 mg
Glutathione80 mg4,7 g
Selenium60 mcg3,5 mg
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
   
   
   
   
   
   
   
   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proxedu fali folne i to dosta....a mislim da i jednom i drugom leku fali Biotin...sto je opet bitnooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma. Pre prošle vto mi je lh bio 4 a fsh 5,6,tj bilo je ok. To je bilo u decembru 2015. Što kaže Buba možda je sad neka cista jer mi se čini da prošli mesec nisam imala ovulaciju,jer je uglavnom osetim(napetost u donjem delu stomaka i boluckanje jajnika ali prošli ciklus nisam ništa osetila)a i bila sam pod užasnim stresom oko nove godine taman kad mi je trebala biti ovulacija. Jel mi neće praviti problem na komisiji zbog toga?

Nece ti praviti problem sigurno,oni malo vise gledaju datume...kako sam ja primetila i da li je sve tu od nalaza. Bar je tako meni bilo. Nemoj da se nerviras jer moze doci do odstupanja hormona u nekom od ciklusa,to ne znaci da ti nisu ok...jednostavno nije ti dan,period. Samo otpusti...disi :P

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi moj amh je bio 0.8 i dobila sam 7 dobrih celija. Tako da ne brini, tvoj je super u odnosu na neke od nasih :)

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Proxedu fali folne i to dosta....a mislim da i jednom i drugom leku fali Biotin...sto je opet bitnooo...

zasto biotin? to je za kosu i nokte  ne? ja se ne razumem u te vitamine ali neznam ako kupim profertil da li ce vredeti?   Hvala vam  na savetima :)

Izmenjeno od strane Nensi1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi,bitnije je kog su oblika ti vitamini...nekome odredjeni oblici mogu biti kao otrov. Ako imas napisi oblike,nije svejedno za b vitamine,folna je losa...treba metil folat,selen i cink takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biotin ili vitamin H je usko povezan sa vitaminima B....tj neophodan je za iskoriscavanje drugih B vit.Potreban je za normalan razvoj ili delovanje metabolizma.

Mozda moze i ovako...uzmes l arginin i l karnitin po 100tableta izadje 2000 din,Femibion 1 1050 din (30 dana) i selezin (ima cinka i slena)kosta 650 din (30dana).

U Femibionu ima dovoljno folata i B kolpleksa,kao i biotin i jod koji je neophodan za dobar rad stitaste.

Fali jedino Q 10 on je oko 700 din...cini mi se da je u Liliju najjeftinije..

Znaci sve izadje oko 4300din

Svakako bi uzimala vitamin D sa k2...videli ste prethodne prepiske izmedju Lene i mene koji je zaista dragocen....ali ni u jednim ovim komlpeksima ih nema...

Takodje,omega 3 kao i kapsule belog luka koji je extra za imunitet

Ja bih svakom preporucila da se vdi krv na hormon Dhea..on utice na kvalitet jajne celije.....posebno ko ima Pcos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...da....ono najbitnijeeeeee.....

Znaci najbolje je uzimati folnu ali u obliku metilofolata.....ne obicna sinteticka folna kiselina od 150 din....

To je treca generacija vitamina koja je mnogo bolja....bolje se apsorbuje u organizmu....i naravno da je skuplja.

U Femibionu je ima ali ne dovoljna kolicina tj.metilofolata..

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno kako ide dostava preko iherb-a?Koliko kosta,koliko se ceka?Da li tu i vazi ona fora da se ne narucuje preko 50 e...zbog carine...!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja platim i carinu za 25€, ali oko 1.000,00. Stigne za 2-3 nedelje,kosta od 4-8$...ali ja narucim 4 vitamina za 120 dana i jako se isplati. Sad sam narucila tyroid energy za 7$ a imacu 90 dana...podrska za stitnu i nadbubrezne. Bas da energiju. I to u pravim oblicima,to mi najbitnije.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dostava je 4-8 dolara ili mislis na vitamine?A sto naplacuju carinu?

Sta mislis na Calvitu ili one radnje sto prodaju suplemente za ove sto se bilduju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dostava je 4-8 dolara,suplementi...zavisi. ali su jeftiniji nego kod nas i jos dobri oblici. Calivita nema bas dobre oblike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biotin ili vitamin H je usko povezan sa vitaminima B....tj neophodan je za iskoriscavanje drugih B vit.Potreban je za normalan razvoj ili delovanje metabolizma.

Mozda moze i ovako...uzmes l arginin i l karnitin po 100tableta izadje 2000 din,Femibion 1 1050 din (30 dana) i selezin (ima cinka i slena)kosta 650 din (30dana).

U Femibionu ima dovoljno folata i B kolpleksa,kao i biotin i jod koji je neophodan za dobar rad stitaste.

Fali jedino Q 10 on je oko 700 din...cini mi se da je u Liliju najjeftinije..

Znaci sve izadje oko 4300din

Svakako bi uzimala vitamin D sa k2...videli ste prethodne prepiske izmedju Lene i mene koji je zaista dragocen....ali ni u jednim ovim komlpeksima ih nema...

Takodje,omega 3 kao i kapsule belog luka koji je extra za imunitet

Ja bih svakom preporucila da se vdi krv na hormon Dhea..on utice na kvalitet jajne celije.....posebno ko ima Pcos

Hvala ti mnogo tako cu i uraditi ,l- karnitin i l- arginin su skupi uglavnom 100 kom oko 2000 din jedno i toliko drugo.Od kog proizvodjaca je najpristupacnije znas li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim prosla sam drugostepenu danas .dr.mi kaze da necu dugo cekati najverovatnije u Martu cu krenuti,cekam pozivno pismo .Amh mi je 1,45 kaze nije bas extra i da obavezno kuoim profertil zaczene odmah da krenem jer minimalno se pije 2 meseca,jako je bitno da se dobije 3-4 dobrog kvaliteta jajne celije.Mislila sam da je to ok amh sad sam razocarana.Da li je neka pila taj profertil da li pomaze?dr kaze da je zaista dobar i pomaze ,vidim da je proxid za zene jeftiniji ali neznam da li  je ok?

ja sam ga pila, pomogao mi je malo, sa 0,8 na 1, rez posle 2 meseca. Ko ti je dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.