VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Ja prosli mesec. Imas samo temp? Mene je uhvatio virus i doktorka je prekinula bockanje jer su jajne celije na uz izgledale lose ali sam danas bila kod doktorke, 3 dan menstruacije i krecemo odmah sa stimulacijom jer je zadovoljna. Imam lepe jajne celije u oba jajnika :baby: 

I krece TRECA SRECA. Ovo mi je treci bockanje

Zoze....sad ste  ti i Mia zajedno u tandemu :babycrib::angel::babymommy:

Mia-ns i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prosli mesec. Imas samo temp? Mene je uhvatio virus i doktorka je prekinula bockanje jer su jajne celije na uz izgledale lose ali sam danas bila kod doktorke, 3 dan menstruacije i krecemo odmah sa stimulacijom jer je zadovoljna. Imam lepe jajne celije u oba jajnika :baby: 

I krece TRECA SRECA. Ovo mi je treci bockanje

imam temp i upalu grla.. u pon uz, tek treba da krene stim, sad sam na dif..znaci postoji sansa da mi prekinu..a kako si tako brzo uspela ponovo da krenes? Ides privatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam Surcin, sestra nikad i ne pita, moras da joj kazes. Posto si u postupku VTO neplacas i ne zakazujes samo, kad dodjes na salter kazes. Kod kog si doktora ?

Bravo za vas

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam temp i upalu grla.. u pon uz, tek treba da krene stim, sad sam na dif..znaci postoji sansa da mi prekinu..a kako si tako brzo uspela ponovo da krenes? Ides privatno?

Nadam se da ce proci ali ako se nastavi reci doktoru, bolje je da zna pa neka sam proceni da li ces u stimulaciju.

 Da, idemo kod Ivanovica. Ja imam 40 god i ne mogu da cekam drzavu da se smiluje , kredit pa kako bude a dace Bog bice :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam Surcin, sestra nikad i ne pita, moras da joj kazes. Posto si u postupku VTO neplacas i ne zakazujes samo, kad dodjes na salter kazes. Kod kog si doktora ?

Pa ja imam doktorku u frontu i ne placam to.Ovde se radi o analizi stecenih trombofiliija u institutu za transfuziju Srbije i oni traze jos 6000din uz uput.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati za secer i insulin:

0min 5.2  (4.1-5.9)

30min 5.8 (6.1-9.4)

60min 4.2 (<11.1)

90min 4.8 (6.1-9.4)

120min 4.9 (<7.7)

 

0 min 6.7 uIU/ml

30min 34

60min 20

90min 30

120min 26

Za insulin nema referentnih vrednosti tj. mora doca da rastumaci.Posto vidim da se spusta kontam da je mozda i ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bubo,koliko se ja razumem insulin treba da se vrati na pocetno stanje tj isto kao na nultom merenju. Tako sam citala...najbolje da dobar endokrinog proveri. Nadam se da gresim.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,koliko se ja razumem insulin treba da se vrati na pocetno stanje tj isto kao na nultom merenju. Tako sam citala...najbolje da dobar endokrinog proveri. Nadam se da gresim.

Kakav je bio tvoj rezultat?Buni me secer...znam da to nije dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontam...moja logika...secer pada samim tim insulin raste....e sad...to je povezano..

Videcu sta doca veli...mozda uspem ishranom da sredim....nadam se da nisam za lekove...

Kortizol dobijam sutra...i D vitamin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj isto nije dobar po mojoj logici,nisam jos odnela rezultate kod endokrinologa jer ne znam kod koga da odem...Edita Stokic ne prima vise nove pacijente ni privatno kod Novakovke <_< Sad sam smanjila voce,ne skroz ali hocu da sebe testiram i ponovim ogtt pa cu videti sta cu. Citala sam da bas ne mora da se vrati na pocetno stanje insulin ali da mora biti bar priblizno. I najmanja IR utice na zacece uopste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vitamin D   37  (75-200)

Sto sam i pretpostavila....mada sam ga pila pre vto-a ali ocigledno doza nije bila dobra.

Mislim da cu prvo da se dobro pozabavim mojim telom...sto duhovno,sto fizicki pred naredni ciklus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vitamin D   37  (75-200)

Sto sam i pretpostavila....mada sam ga pila pre vto-a ali ocigledno doza nije bila dobra.

Mislim da cu prvo da se dobro pozabavim mojim telom...sto duhovno,sto fizicki pred naredni ciklus.

ja sam pila vigantol kapi 1 nedeljno i sad sam u ''normali'' , trudila sam se da unosim hranu koja ima vitamin d. . . , sunce te ne vidi kao mi mene 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,bas nizak...moj bio 11?! Strasno...

Kreni da ga dizes jer je on ujedno i hormon koji je potreban stitnoj,naravno i celom telu. Povecaj dozu bar na 5000 iu + K2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortizol (nmoI/L) ....???Opet ref. vrednosti se ne poklapaju sa njihovim u laboratoriji.

08.15 je 25.8

13.15h je 9.07

17.30 je 3.68

22.15 je 2.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia....sta bi....kakvo je stanje....krenula sa bockanjem....pozzzzzz

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia....sta bi....kakvo je stanje....krenula sa bockanjem....pozzzzzz

hej pa nastavljam sa dif, pa od sl.nedelje krece gonal i merional (ako sam.dobro napisala) , rekla sam za prehladu i da pijem antibiotik, rekao mi je da to nije nista strasno, kao ok. Za jedno 10 dana cu imati opet uz i vadjenje krvi. Ova moja sema bas duga :)

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...ja sam se sa Diferelinom bockala 26. dana.....dosadi kad primas jednu bocu,nekako je bolja akcija kad ti uvrste jos inekcija :D:D:D

Lena 77 i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortizol (nmoI/L) ....???Opet ref. vrednosti se ne poklapaju sa njihovim u laboratoriji.

08.15 je 25.8

13.15h je 9.07

17.30 je 3.68

22.15 je 2.2

Bubo,mislim da je referentna jutarnja vrednost do 19 a ti imas 25 sto znaci da ti je jutarnji visok kortizol, vecernji treba da je oko 1 sto znaci da ti je i on povisen ali nista puno...dnevni su ok. Kod tebe to magnezijum i cink resavaju stvar. Dobro je :rolleyes:

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je ok....malo su njihove vrednosti santave...

Medjutim,nasla sam ref. vrednosti za cetiri vadjenja....naravno strani sajt...pa prebacivala merne jedinice....ispadne taj jutarnji malo povisen.To je bilo i za ocekivati....mrzim jutro i sve vezano za njega :D

Vadila sam i magnezijum i on je ok...mada sam ja njega bas dugo pila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze samo jos jedan savet...

Ne znam da li da vadim i ostale hormone nadbubrezne...dhea vadila,ok je...!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja ne bih vadila,da ti je kortizol nenormalno visok onda ok da vadis acth ali kontam da nema potrebe jer sigurno nemas Cushing.Cink spusta kortizol,mozes ga ujutru popiti uz hranu. Magnezijum svakako mozes piti jer se on brzo trosi,s njim se ne moze preterati. Mozes uzeti magnezijum hlorid pa se mazati,preko koze se najbolje absorbuje...cisto da izbegnes kapsule ako jos sto sta pijes.

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...sa magnezijum hloridom sam se mazala....posle toga sam uzimala prasak...nikad tablete...

Btw...slusala sam Mercolu za vitamin D..

Sta Hasimoto radi...covece zacarani krug...

Elem,nije problem u stitastoj vec u imunom sistemu....njega treba nekako zeznuti:D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,Mercola je odlican. Ne znam da li ovde mogu knjige u pdf da se postave...imam ih dosta. Bas o imunitetu i hormonima. 

U pravu si,imunitet treba dizati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...ja sam se sa Diferelinom bockala 26. dana.....dosadi kad primas jednu bocu,nekako je bolja akcija kad ti uvrste jos inekcija :D:D:D

da, i ja to kontam, ovo bas dosadno..a koja je svrha tolikog diferelina? Sta on radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, i ja to kontam, ovo bas dosadno..a koja je svrha tolikog diferelina? Sta on radi?

On ti u potpunosti smiruje jajnike...verovatno si videla rezultate Lh i E2 danas kad si vadila da su bili manji..uspavani su...

Jednostavno receno diferelin te priprema za bum.....tj. za stimulaciju...:D

Tako sam ja uklavirila....ili ti laicki receno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.