VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Zene meni sad dr rekla da treba da uradim stecene i urodjene trombofilije.Malo sam istrazivala i videla da se uput daje samo zenama koje su imale pobacaje,a ja nisam imala trudnoce.Inace kome treba stecene u institutu za transfuziju rade na uput uz doplatu od 6000din,a u Zemunu urodjene na uput termin je ili 12ili 14.02.jos moram da proverim

Ja sam radila na trombofilije preko drzave....u poliklinici u Ns-u.....nikad nisam bila trudna

Elem,ja sam bila kod endokrinologa i skakala je po glavi....da na izvestaj napise kako treba da ih odradim...

Sa tim izvestajem sam otisla kod drzavnog ginekologa koji mi je dao uput za hemastoziologa...

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba.19.idem po uput pa cu javiti da li ovde daju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,ako neko moze neka mi u poruci napise i da preporuku za dobrog drzavnog ginekologa u NS-u....

Moja stari,sjajni dr je otisao iz drzavne sluzbe.

Bubo cula sam da su u Signalu dobri ginekolozi,ja idem tamo kod dunavskog parka onaj dom zdravlja,nisam bas zadovoljna,ali ni nezadovoljna,doktor je dosta stalozen do sad bio hoce da saslusa i da upute

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana u signalu su dosla dva nova muskarac i zena, katastrofa su ni slucajno kod njih jer uopste nisu ginekolozi akuseri nego gin onkolozi dovedeni iz Kamenice sa instituta preko pol. linije. Nove pacijente prima jedino neki novi na bulevaru ostali ako uspes jer imaju previse pacijenata. Ja idem kod Novakovicke sad je u ZOV ona je super ali ima bas puno pacijenata, pre sam isla kod Stanisic ona je sada nacelnica na limanu divna divna zena. Koleginica se ubacila kod cuvenog Srbise na bul. pretivsi inspekcijom i bas je zadovoljna pa probaj tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana u signalu su dosla dva nova muskarac i zena, katastrofa su ni slucajno kod njih jer uopste nisu ginekolozi akuseri nego gin onkolozi dovedeni iz Kamenice sa instituta preko pol. linije. Nove pacijente prima jedino neki novi na bulevaru ostali ako uspes jer imaju previse pacijenata. Ja idem kod Novakovicke sad je u ZOV ona je super ali ima bas puno pacijenata, pre sam isla kod Stanisic ona je sada nacelnica na limanu divna divna zena. Koleginica se ubacila kod cuvenog Srbise na bul. pretivsi inspekcijom i bas je zadovoljna pa probaj tako.

Zoe to Bubi treba pa sam pokusala da joj pomognem,ali eto nisam znala to za Signal,znam da su ih pre svi hvalili.A i ja sam kod Srbise kazem dosta je stalozen i hoce da izadje u susret,jos pre par godina sam se jedva ubacila kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske..jel se neka susrela sa temp za vreme bockanja? Imam 37.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana u signalu su dosla dva nova muskarac i zena, katastrofa su ni slucajno kod njih jer uopste nisu ginekolozi akuseri nego gin onkolozi dovedeni iz Kamenice sa instituta preko pol. linije. Nove pacijente prima jedino neki novi na bulevaru ostali ako uspes jer imaju previse pacijenata. Ja idem kod Novakovicke sad je u ZOV ona je super ali ima bas puno pacijenata, pre sam isla kod Stanisic ona je sada nacelnica na limanu divna divna zena. Koleginica se ubacila kod cuvenog Srbise na bul. pretivsi inspekcijom i bas je zadovoljna pa probaj tako.

Htela ja kod Srbise...posto generalno tamo idem kod lekara....nisu mi dali....

Danas bila kod doktorice........ne mogu da opisem ogorcenost.

Medjutim,ne smem da  padam u bedak zbog njihove nezainteresovanosti za posao....zarad sebe i mog mira ja koracam dalje :D

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske..jel se neka susrela sa temp za vreme bockanja? Imam 37.. :(

Ma....to nije temperatura....nema nerviranja.....samo opusteno,zapovedaj svima....unajmi nekog da ti cedi sokice...:babymommy:

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela ja kod Srbise...posto generalno tamo idem kod lekara....nisu mi dali....

Danas bila kod doktorice........ne mogu da opisem ogorcenost.

Medjutim,ne smem da  padam u bedak zbog njihove nezainteresovanosti za posao....zarad sebe i mog mira ja koracam dalje :D

Ne daj se samo napred:)pa ja sam jedva uspela da zakazem kod Srbise da mi da samo taj papir za komisuju,ona njegova sestrica se ponasa kao da trazim ne znam sta

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemaju epruveta...o majko mila! Reci ginekologu za ogtt da imas problem sa naglim padanjem secera,tako ce ti najpre dati a i zbog vto da moras proveriti.

Ja sam b12 i folnu vadila privatno...interesuje me b1,b2,b3 i b5. Oni su skupi a cesto ne mogu biti suplementirani nasim b kompleksom jer nisu dobri oblici b vitamina sto vodi u neku vrstu anemije. To je tipicno za hasimoto,crpi sve vitamine i minerale. Meni d vitamin bio kritican tj na donjoj granici i na to mi dr rekla da izadjem na sunce...tako bih ga podigla verovatno 2027 godine 

Bas me interesuje kakav ti je kortizol,zbog stitne i hasimota...

Jesi probala sa onim...mislim da se zovu Vigantol kapi...kazu da su extra...

Ja sam uzela neke Nemacke tabletice od 1 000 jedinica...mada vidim na stranim sajtovima kako preporucuju cak 4 000 jedinica...

Ja sam posebno uzimala B vitamine....u vidu suplemenata....

Cak nisam htela da uzimam Femibion....vec svaki vitamin posebno....ono...A...C...E...Folic...itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene meni sad dr rekla da treba da uradim stecene i urodjene trombofilije.Malo sam istrazivala i videla da se uput daje samo zenama koje su imale pobacaje,a ja nisam imala trudnoce.Inace kome treba stecene u institutu za transfuziju rade na uput uz doplatu od 6000din,a u Zemunu urodjene na uput termin je ili 12ili 14.02.jos moram da proverim

Plusic....nije mi jasno zasto doplacujes?Kojoj opstini pripadas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Buba82 sto se potrebnih alaliza tice pozovi ili idi do Ferone oni imaju taj spisak i sigurno ce ti ga dati. Ja sam ga imala ali bacila, dali su mi iako sam isla o svom trosku. 

A sto se tice dr ja sam u ZOV-u kod Maje Markovski  i skroz je ok a i sestra koja radi sa njom divna, ali ne znam koliko je upucena u vto i da li prima nove pac.

Nisam ti bas puno pomogla al bar podrsku saljem :wub:

Virdzinija i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je to sto ne odradjuju svoj posao kako treba....kad im to kazes onda  se ispoljava ona klasicna sujeta....

Da li si se ti skolovala za ovaj posao.....naravno da nisi,sta mi onda govoris sta da radim.(a mene pita na sta da mi da uput).

Ako nisam isla na medicinski fakultet ne mora da znaci da sam glupa.....

 

Lena 77 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jesi probala sa onim...mislim da se zovu Vigantol kapi...kazu da su extra...

Ja sam uzela neke Nemacke tabletice od 1 000 jedinica...mada vidim na stranim sajtovima kako preporucuju cak 4 000 jedinica...

Ja sam posebno uzimala B vitamine....u vidu suplemenata....

Cak nisam htela da uzimam Femibion....vec svaki vitamin posebno....ono...A...C...E...Folic...itd.

Bubo ja sve narucujem sa iherb,stigne paket za 2-3 nedelje,mnogo se isplati. Ja sam pila d vitamin od 10000 jedinica svaki dan,uspela da ga podignem za 9 meseci...toliko sam bila u minusu. Bitno je da se uz d vitamin pije i k2 vitamin kako bi se izbeglo talozenje d vitamina na arterijama,sto nije nimalo naivno.

I ja volim pojedinacne ali na iherb ima Dr Best b komleks,odlican je. Njega sam pila i folnu od 800. Isto u minusu,evo vec 2 godine ne pijem b vitamine i odlicni su. 

A sto se pojedinih dr tice,sokirana sam kako samo odradjuju svoj posao,bez udubljivanja u pacijentov problem. I ti sto su zavrsili pre 20-30 godina,pa halo ljudi medicina svakodnevno napreduje,mogli bi se potruditi da i nesto procitaju u zadnje vreme. Cuj,ginekolog ne zna koje analize trebaju za vto...pa vrh!

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo ja sve narucujem sa iherb,stigne paket za 2-3 nedelje,mnogo se isplati. Ja sam pila d vitamin od 10000 jedinica svaki dan,uspela da ga podignem za 9 meseci...toliko sam bila u minusu. Bitno je da se uz d vitamin pije i k2 vitamin kako bi se izbeglo talozenje d vitamina na arterijama,sto nije nimalo naivno.

I ja volim pojedinacne ali na iherb ima Dr Best b komleks,odlican je. Njega sam pila i folnu od 800. Isto u minusu,evo vec 2 godine ne pijem b vitamine i odlicni su. 

Jesam dobro procitala 10 000 jedinica?Da li sme toliko?Ne znam ove moje u kojim jedinicama su izrazene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://m.iherb.com/Now-Foods-Vitamin-D-3-10-000-IU-120-Softgels/52326

Ja sam pila ovaj d vitamin,sme naravno cak i 100000 jednom nedeljno samo ce ti to retko koji dr reci,obavezno uz k2 i kad su manje doze. Sad je skoro kod nas izasao neki proizvod,reklamira se k2d3. Sve je to IU (international units)

Znaci ti govoris da je ta doza za sedam dana ili dnevna doza?Ne klavirim....K2 sme 90 mg dnevno...to znam..A ti ne jedes mlecne stvari pa nemas odakle da uzimas jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100000 za sedam dana,a ja sam uzimala 10000 dnevno,9 meseci. 

Ne jedem mlecno ali zato jedem puno kupusa,prokelja,zelenisa generalno jer u njima svakako ima vise k2 vitamina i kalcijuma nego u ovom danasnjem mleku i mlecnim proizvodima. Vise ne pijem jer sam podigla,sad samo ishranom odrzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100000 za sedam dana,a ja sam uzimala 10000 dnevno,9 meseci. 

Ne jedem mlecno ali zato jedem puno kupusa,prokelja,zelenisa generalno jer u njima svakako ima vise k2 vitamina i kalcijuma nego u ovom danasnjem mleku i mlecnim proizvodima. Vise ne pijem jer sam podigla,sad samo ishranom odrzavam.

Opet moj endokrinolog meni rece da kupus...prokelj...karfiol...brokoli....jagode....soju (koju sam bas tamanila u raznim oblicima jer ne jedem meso) jedem jednom nedeljno zbog Hasimota....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Soja da,to nikom ne preporucujem ali ovo ostalo da...jer kuvanjem goitrogene namirnice su ustvari zdrave. Ko jos karfiol jede sirov? Jedino kupus jedemo sirov a i to sigurno ne svaki dan.Na poslednjem istrazivanju goitrogeneo povrce donosi vise koristi nego stete. Svako lisnato povrce je zdravo jer sadrzi nutrijente i antioksidante koji se bore protiv loseg estrogena. Ja sam dodatno pila DIM estrogen po preporuci stranih doktora npr doktor Mercola ga preporucije,imas njegov sajt.Kao i Perlmuter :rolleyes: Ostali zelenis je zelena salata,stablo celera,praziluk,selen,rukola...

Izmenjeno od strane Lena 77
Buba82 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Surcin, mada me nista nije mi pitala samo rekla da se uz uput toliko placa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mi u NS-u nista ne placamo....verovatno zavisi od opstine ili grada ;)

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske..jel se neka susrela sa temp za vreme bockanja? Imam 37.. :(

Ja prosli mesec. Imas samo temp? Mene je uhvatio virus i doktorka je prekinula bockanje jer su jajne celije na uz izgledale lose ali sam danas bila kod doktorke, 3 dan menstruacije i krecemo odmah sa stimulacijom jer je zadovoljna. Imam lepe jajne celije u oba jajnika :baby: 

I krece TRECA SRECA. Ovo mi je treci bockanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam Surcin, sestra nikad i ne pita, moras da joj kazes. Posto si u postupku VTO neplacas i ne zakazujes samo, kad dodjes na salter kazes. Kod kog si doktora ?

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.