VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Samo jos jedan savet...a to zavisi od tvog drzavnog ginekologa...

Ja sam bila uradila skoro sve drzavno sem ultrazvuka....pa kad sam otisla da mi da uput za vto bas me je izgrdio...tj.rekao mi je da mu je svejedno gde sam radila briseve i krv ali da UZ moram kod njega u drzavnoj..

Tako da znas...pitaj svog drzavnog...da ne bi prosla ko ja..

Sto se tice uputa za muza....ja sam totalno zaboravila....mislim da ne treba...javice ti se devojke...

Videcu sa njim onda posto uz svejedno jos nisam radila,pa mogu i kod njega.A ne znam samo za taj fsh sto je povisen da li to smeta komisiji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da velim....meni je bio 13.5 pa sam prosla komisiju...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako smo mi prosli,nama svi rezultati sjajni samo mi levi jajovod malo zapusen...desni super. Valjda zbog godina :rolleyes:

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ta papirologija mi je najgora ,zakazala sam sad kod drzavnog ginekologa 27-og da mi da taj uput za prvostepenu pa cemo videti,ne znam koliko mi vazi taj njegov uput,posto cu cekati pocetak februara da vidim sta  ce biti sa privatnicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moci ces da se prebacis,ja cu im slati molbu pa cu te obavestiti sta i kako...samo ti iskoristi priliku preko drzave,ako ne bude moglo onda privatno. Sto bi im davala novac,ako ne mora...iskoristi priliku :rolleyes:

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano sve sto se resava terapijom nece biti problem za proces. Cak i da imas u brisu neku bakteriju prolazis jer se ona leci, a ti je svejedno mozes dobiti i npr pred sam proces...

Komisiju prolazis ako ima kod supruga zivih spermica, a s obzirom da ste zamrzavali znaci da ih ima.

To jedino u bg smaraju neosnovano da mora imati vise spermatozoida. Bar je tako bilo u Frontu. U NS prolazis komisije sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno javljaj mi obavezno;)Cecoje sad si me utesila vredi pokusati,imamo te papire i gde su su i kad zamrznuti

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je da imate 1 spermoram gde je potvrdjeno prisustvo zivih i ispravnih spermatozoida i da nije stariji od 1 god. Tako meni rekose...

Jana jana i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..zasto sam cekala toliko..pa u martu je stiglo pismo za jul, u julu smo se dog da cu u avg poceti, medutim masa nas je pomerena zbog nedostatka lekova (tako su nam objasnili, ovde smo bas i pisali o tome) ..i pomere me za nov, medjutim dobijem tu alergiju, i pomerim se za sad..i docekah svojih 5 min :)

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Mia,bas te iscimase. Setih se sad kad si napomenula alergiju,pisala si o tome...

Neka si docekala svojih 5 minuta,zelim ti puno srece i da stignes do cilja!

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene,HELP! Da li za komisiju Vto treba spermokultura? Dve gledam po nalazima iz prošle vto pa nigde ne vidim da imam niti da traže a na fejsu neko sad napisa da su i to radili. Ja koliko se sećam da ne treba. Samo bakteriološki brisevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba ali pozeljno je uraditi... nije skupo a korisno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Coje. Prikupljam polako nalaze za drugi pokušaj pa ako sve bude ok u Februaru da odradimo komisije i čekanje. Nadam se manje nego prošli put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia...drzimo fige......:angel:

Kad sad vadis krv i kad je prvi UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za info.....OGTT ....koju dozu  ste popile 75 ili 100 grama....???

Ovi u laboratoriji se krste kad god me vide.....ono.....evo je ova sto sve na svoju ruku radi:(

VesnaBesna i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia...drzimo fige......:angel:

Kad sad vadis krv i kad je prvi UZ?

u pon sve to :) 

Buba82 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u pon sve to :) 

Ti si sad samo na diferelini,jel tako?Pa u ponedeljak dobijas stimulaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si sad samo na diferelini,jel tako?Pa u ponedeljak dobijas stimulaciju?

da, tako bi trebalo. Tako sam i ja razumela. 

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nasla novog drzavnog ginekologa.....i zamislite vec sutra cu da se suocim sa njom:D

Videcu da mi da OGTT da radim drzavno.....mada sam ja to radila drzavno,naste pa hrana,pa posle dva sata vadjenje.....ne znam da li drzavno moze na 30,60,90,120 min?

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze Bubo,moja kuma je radila na 30,60,90,120,150,180 ali je morala da potpise da lezi u bolnici jer ne smes da se kreces ni malo. Sedis ili lezis sve vreme...nije to ta varijanta da izvadis krv,jedes pa se vratis za dva sata opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze Bubo,moja kuma je radila na 30,60,90,120,150,180 ali je morala da potpise da lezi u bolnici jer ne smes da se kreces ni malo. Sedis ili lezis sve vreme...nije to ta varijanta da izvadis krv,jedes pa se vratis za dva sata opet.

Znam...zato i hocu da uradim to pravo opterecenje.

Ja idem kod izvikanog endokrinologa i ona mi je dala taj stari test....a sta da ti kazem,kad vec cetiri godine nije trazila da uradimo antitela.....jedva sam je nagovorila da mi prepise preporuku za trombofilije.....

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo ,ja sam radila ogtt sa insulinemijama,drzavno,sa 75gr glukoze.Ne sme nista da se jede,ni da se pije,strogo lezanje ili sedenje,i vadili mi krv u nultom,30,60,120-tom minutu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,nazalost smo osudjeni da istrazujemo sami i radimo sve na svoju ruku. Tako ja godinama kopam...najgore je sto i iskopam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.