VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Uh, pisala o tome skoro...ne znam da li se secam svega: L-carnitin ili L-arginin nisam sigurna, Q10, Speman, Bromocriptin, Vit E, Cink, i plus muckalicu od kostunjavog voca i meda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam i hormone stitne u redu su,od briseva mojih cekam nalaze,a muz je radio briseve negativni su,ostaje mi jos krvna slika i ono vreme krvarenja,rh faktor

Radis u feroni o svom trosku ili preko drzave?onaj rh faktor vreme krvarenja itd se radi neposredno pred sam postupak , ne ranije tako pise na onom papiru gde je navedeno koje analize su potrebne:);

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radis u feroni o svom trosku ili preko drzave?onaj rh faktor vreme krvarenja itd se radi neposredno pred sam postupak , ne ranije tako pise na onom papiru gde je navedeno koje analize su potrebne:);

Najverovatnije o svom trosku ne verujem da cemo proci komisiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najverovatnije o svom trosku ne verujem da cemo proci komisiju

Ako ides na komisiju ne treba da nosis rh faktor i vreme krvarenja i urin itd....nego to se radi pred sam postupak , to sam htela da ti kazem da ne radis te nalaze sad bezveze.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ides na komisiju ne treba da nosis rh faktor i vreme krvarenja i urin itd....nego to se radi pred sam postupak , to sam htela da ti kazem da ne radis te nalaze sad bezveze.:)

Nisam to znala hvala;)ako bih pokusala preko rfzo da li da prvo uzmem uput od mog drzavnog ginekologa i onda zakazem prvostepenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne bi prosli komisiju? Ja sam slican primer, loa spermogram i prosli. Samo ti idi preko drzave, kad vec nude tu mogucnost, valjami koristiti ;) imajte u vidu i privatno svakako. Neko dok ceka drzavno, ode privatno, mada se sad ne ceka dugo koliko sam cula. Imas onaj sav spisak nalaza na sajtu fonda i tacno korake sta i kako dalje. Komisije brzo idu, u roku od 2 nedelje obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ti treba uput, neka me ispravi neko ako gresim. A trebalo bi i tvoj gin da zna, a i imas preglede kod gin da obavis koji ti trebaju za komisiju. Prvo zakazes u rfzo, pa onda u feroni. Obavezno da pregledas da li si sakupila sve nalaze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam htela da pisem....ali jace je od mene:D

Meni niko u Feroni nije trazio kks,vreme krvarenja a ni krvnu grupu.Naravno da znam za te analize :D

Sta vise niko me nije ni pitao pred samu aspiraciju da li od neceg bolujem,kako podnosim narkozu...nista.....

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano moj ti savet...a koliko vidim i od ostalih devojaka pokusaj i drzavno...U ostalom vidi sa doktorom u klinici.Sto da ne,nek su ti obe  opcije otvorene:D

Pravac drzavni ginekolog...vec imas gomilu analiza uradjenih...ako ne i sve...a vaze ti tri meseca.

E,sad pitanje za iskusne...kad dobijemo pismo i zakazemo prvo vidjenje da li odmah moramo da startujemo sa procesom?Negde sam citala da imamo fore godinu dana od pisma tj. razgovora!?

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj,ja cu im sve istrtljati...neka znaju. Za svaki slucaj :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno....ja legla na sto...i krenula....ja imam to...to ....to...i to....posto imam problema i sa srcem :rolleyes:

Ja jesam pripremljena...i te kako....samo neki put imam utisak da neki drugi nisu....sta reci....

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe,znaci isto razmisljamo....ja cu im isto tako :rolleyes:

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano moj ti savet...a koliko vidim i od ostalih devojaka pokusaj i drzavno...U ostalom vidi sa doktorom u klinici.Sto da ne,nek su ti obe  opcije otvorene:D

Pravac drzavni ginekolog...vec imas gomilu analiza uradjenih...ako ne i sve...a vaze ti tri meseca.

E,sad pitanje za iskusne...kad dobijemo pismo i zakazemo prvo vidjenje da li odmah moramo da startujemo sa procesom?Negde sam citala da imamo fore godinu dana od pisma tj. razgovora!?

na onom spisku svih potrebnih analiza pise da ukoliko se proces ne obavi u roku od 6 mes da su duzni da ti pismeno obrazloze. E sad to je ako je to njih. E sad ako je do tebe, verujem da je isti rok u pitanju..kod mene su na knap..25.07. bilo pozivno pismo, a ti vidi koji je sad datum..da ne govorim da su mi komisije bile u jan-feb..utrnuli smo od cekanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na onom spisku svih potrebnih analiza pise da ukoliko se proces ne obavi u roku od 6 mes da su duzni da ti pismeno obrazloze. E sad to je ako je to njih. E sad ako je do tebe, verujem da je isti rok u pitanju..kod mene su na knap..25.07. bilo pozivno pismo, a ti vidi koji je sad datum..da ne govorim da su mi komisije bile u jan-feb..utrnuli smo od cekanja..

Covece...pa to je sve ukupno godinu dana kad ides preko Betanije ;)

Mene zanima cisto...jer u buduce ne bih volela da vto radim zimi...ja sam jaaaaaakoooooo zimogrozljiva....i cirkulacija mi je na nuliiiiiiii:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia,sto si tako dugo cekala tj gde je zapelo? Joj bas dugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fora je u tome sto ima mnogo parova...a da ne kazem da mnogi iz Srbije dolaze da rade u Betaniji,a da vrlo malo ima obrnutog redosleda.

Slusala sam pre neki dan da je nasa klinika najvise preopterecena,tj. Betanija uradi skoro 500 vto-a godisnje dok je u drugima centrima to znatno manje.

Medjutim,kako su sad privatne klinike ukljucene a i u ovoj novoj 2017-oj godini mislim da ce drzavne biti mnogo rasterecenije.

Elem,u Feroni su mi rekli kako oni uzimaju 500 parova a do novembra kad je bio onaj presek uradjeno je 250 parova....sto znaci da je jos toliko ostalo.

E,sad ako sam dobro shvatila nov ugovor sa privatnicima treba da se potpise do kraja januara i ne znam da li tu spadaju i onih starih 250 ili krece novi krug.

Mia je verovatno toliko cekala  zbog prebukiranosti ali ona ce se vec oglasiti i reci svoje misljenje.

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,bas je puno parova ali mi i dalje Mia bas dugo cekala...godinu dana. Prosto neverovatno. Sto se tice ugovora,to je novi krug jer sam im pisala i rekli su mi da trebam poslati molbu da bih iz Betanije presla u Feronu ili Genesis,sto znaci da je to za nas nove parove. Treba samo da sacekam 31.01. kad ce se znati ko je sve potpisao....tako su meni rekli.

Virdzinija i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na onom spisku svih potrebnih analiza pise da ukoliko se proces ne obavi u roku od 6 mes da su duzni da ti pismeno obrazloze. E sad to je ako je to njih. E sad ako je do tebe, verujem da je isti rok u pitanju..kod mene su na knap..25.07. bilo pozivno pismo, a ti vidi koji je sad datum..da ne govorim da su mi komisije bile u jan-feb..utrnuli smo od cekanja..

Mia ti si bas dugo cekala,strasno.Ja cu svakako pokusati drzvno pa ako prodje prodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,bas je puno parova ali mi i dalje Mia bas dugo cekala...godinu dana. Prosto neverovatno. Sto se tice ugovora,to je novi krug jer sam im pisala i rekli su mi da trebam poslati molbu da bih iz Betanije presla u Feronu ili Genesis,sto znaci da je to za nas nove parove. Treba samo da sacekam 31.01. kad ce se znati ko je sve potpisao....tako su meni rekli.

Leno jel si ti u Feroni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana,ja tek imam drugostepenu 24.01.. Na prvostepenoj sam se izjasnila za Betaniju jer nije na spisku vise bilo ni Ferone ni Genesisa,pa cekam 31.01. da produze ugovore sa privatnicima kako bih im poslala molbu da se prebacim. Poslala sam im mail i receno je da moze,samo cekam da se zavrsi tender.

Virdzinija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha,a da li treba uput od ginekologa i za prvostepenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano,sad kad dobijes sve rezultate ti odmah idi kod drzavnog...Lepo mu objasni situaciju i da,dace ti uput za prvostepenu.Potom zoves socijalno i zakazujez za prvostepenu...cekas nekih desetak dana na komisiji.(idete oboje)

Moj ti je savet da to mozda sve odradis u februaru....jer Ferone jos nema na spisku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno tako cu i uraditi....Kod ovog mog drzavnog se vazda ceka dve tri nedelje ili je on na bolovanju ili kao guzva tako da mozda jos danas zakazem kod njega pa kad stignem,a i za muza treba uput od njegovog lekara opste prakse ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jos jedan savet...a to zavisi od tvog drzavnog ginekologa...

Ja sam bila uradila skoro sve drzavno sem ultrazvuka....pa kad sam otisla da mi da uput za vto bas me je izgrdio...tj.rekao mi je da mu je svejedno gde sam radila briseve i krv ali da UZ moram kod njega u drzavnoj..

Tako da znas...pitaj svog drzavnog...da ne bi prosla ko ja..

Sto se tice uputa za muza....ja sam totalno zaboravila....mislim da ne treba...javice ti se devojke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Za prvostepenu,za muza treba onaj uput za spermogram od njegovog doktora opste prakse. Neka kaze za cega,znace oni.

Izmenjeno od strane Lena 77
Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.