VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Orosal je prasak na rastvaranje za dehidraciju kod dijareja i povracanja.Ne znam sto mi je to dala,ali pijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa...Leno....ovi iz laboratorije kazu tri puta na dan kortizol....i ne mogu nositi kuci vec kod njih da ispljuckam jer epruveta mora odmah u centrifugu....

E Bubo,svasta! Pa ne znam sta da ti kazem,meni su dali da nosim kuci a i mojim poznanicama....mozda im to po novom ili zbog ove hladnoce?! Cak i 3 uzorka su dovoljna tj ne moras raditi 4,ali onda radi u 8h-9h,13h-14h i vecernji oko 22h-23h. Nemoj taj oko 16h-17h.

A orosal je za nadoknadu elektrolita,uzima se kod dijareje ili posle nekog napora organizma. Dobar je .

Buba82 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Bubo,svasta! Pa ne znam sta da ti kazem,meni su dali da nosim kuci a i mojim poznanicama....mozda im to po novom ili zbog ove hladnoce?! Cak i 3 uzorka su dovoljna tj ne moras raditi 4,ali onda radi u 8h-9h,13h-14h i vecernji oko 22h-23h. Nemoj taj oko 16h-17h.

A orosal je za nadoknadu elektrolita,uzima se kod dijareje ili posle nekog napora organizma. Dobar je .

A znas sta je najgore......sad ce ispasti kako se ja non-stop zalim....ali...(posto mi svi govore da necu ispraviti krivu Drinu)

Zvala je seficu.....ta devojka iz laboratorije......te veli kako se kortizol vadi ujutru i uvece....Ja citala na stranim sajtovima za cetiri puta a i ti si mi to potvrdila....samo nisam znala raspored:D

Opet mi nista nije jasno ;)....ko tu koga....Da li smo mi zaista upali u eru neznanja ili jednostavno nas bas boli.....guza...

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mia gde radis vto?Posalji im mail ili poruku doktoru sta da uzimas od vitamina....toplo preporucujem :D

u Betaniji, ti? Hvala za spisak vitamina :)

Izmenjeno od strane Mia-ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A znas sta je najgore......sad ce ispasti kako se ja non-stop zalim....ali...(posto mi svi govore da necu ispraviti krivu Drinu)

Zvala je seficu.....ta devojka iz laboratorije......te veli kako se kortizol vadi ujutru i uvece....Ja citala na stranim sajtovima za cetiri puta a i ti si mi to potvrdila....samo nisam znala raspored:D

Opet mi nista nije jasno ;)....ko tu koga....Da li smo mi zaista upali u eru neznanja ili jednostavno nas bas boli.....guza...

 

Ma nemaju pojma,tako su i meni u laboratoriji dok sam radila ogtt rekli da mogu piti vodu?! Sva sreca pa sam znala da se ne sme nista! Oni imaju iz krvi test kortizola ujutru i uvece,mozda je pobrkala. Test iz pljuvacke se radi 4 puta dnevno,ali moze i 3...bitno je znati da li je veci procenat povisenog ili niskog kortizola jer je drugacija terapija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u Betaniji, ti? Hvala za spisak vitamina :)

Mia...nigde sad ne radim vto...za nekih mesec-dva opet skupljanje papira...

Javljaj kako tece terapija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia...nigde sad ne radim vto...za nekih mesec-dva opet skupljanje papira...

Javljaj kako tece terapija :D

izvini, skroz sam smetnula sa uma, sad se setih..juce sam srela zenu, za dva mes sve sredila i pismo doslo i krece sl.mesec sa terapijom, izgleda su ubrzali..pisemo se :*

Buba82, jassa i Virdzinija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Slazem se sa sakovac da se ne opterecujete previse tim vitaminima. Vec da se opustite. Naravno da je to super ali evo ja sam prvi vitamin pila tek kada sam ostala trudna! A iz prve nam je uspelo! :) vise setajte, opustite se i skupljajte pozitivnu energiju! 

Izmenjeno od strane NikAa
sakovac i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz zenice nova sam na forumu.Treba da idemo na vto u Feronu suprug ima los spermogram,ja radim trenutno osnovne analizie mozete me malo uputiti sta dalje kad to zavrsimo.Radila sam hormone ok su sem fsh koji je 14 ali mi doktor nije nista rekao za to.Prva nam je vto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz zenice nova sam na forumu.Treba da idemo na vto u Feronu suprug ima los spermogram,ja radim trenutno osnovne analizie mozete me malo uputiti sta dalje kad to zavrsimo.Radila sam hormone ok su sem fsh koji je 14 ali mi doktor nije nista rekao za to.Prva nam je vto

Pozzz Jano....da li si radila samo reproduktivne hormone ili i briseve,hormone stitaste zlezde?Takodje, da li je muz radio briseve?

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam i hormone stitne u redu su,od briseva mojih cekam nalaze,a muz je radio briseve negativni su,ostaje mi jos krvna slika i ono vreme krvarenja,rh faktor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam i hormone stitne u redu su,od briseva mojih cekam nalaze,a muz je radio briseve negativni su,ostaje mi jos krvna slika i ono vreme krvarenja,rh faktor

To vam je osnova.....osnove.....Ne znam da li ste jos radili virusologiju (citomegalo virus....hiv.....itd..)

Ne znam koliko imas godina....fsh iz meseca u mesec varira (koliki ti je Amh i Lh?)...jeste malo povisen ..

Da li ste isli kod urologa?Postoje i vitamini da se plivaci pokrenu..

Moja pretpostavka je da ces raditi ICSI metodu....posto je muzu los spermogram...

Kad krecete sa procesom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virusologiju je on radio sve je ok ja cekam i te nalaze,uglavnom je i kod njega sve ok sem tog glavnog spermograma,Lh mi je 8.2,Amh 2.28,ja imam 28 god,a on 32.I ja pretpostavljam da cemo icsi.Ne znam kad cemo treba da se javimo kad ja prikupim jos te nalaze sto cekam.Bio je on kod urologa ali svi uglavnom to je eto tako teba nam vto i to je to.Da li dalji postupak dugo traje sad kad zavrsimo sa analizama?Izvini ako sam dosadna sve me zanima,a nemam puno iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su analize zadovoljavajuce, ceo proces moze da se zavrsi za 1 tvoj ciklus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana ,evo ja sam primer da sam postupak zavrsila za jedan ciklus ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su analize zadovoljavajuce, ceo proces moze da se zavrsi za 1 tvoj ciklus :)

Uh to bih bilo dobro;),a da li je i kod vas problem muzev spermogram,da li ste imali zamrzavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, mi smo icsi radili zbog jako loseg spermograma. I mi smo radili u Feroni. Prvi put duga sema sve gotovo za mesec dana, drugi put kratka sema sve gotovo za 2 nedelje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana ,evo ja sam primer da sam postupak zavrsila za jedan ciklus ;)

Svaka cast;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste imali zamrzavanje?

Nismo zamrzli jer nam nije ostalo embriona za zamrzavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virusologiju je on radio sve je ok ja cekam i te nalaze,uglavnom je i kod njega sve ok sem tog glavnog spermograma,Lh mi je 8.2,Amh 2.28,ja imam 28 god,a on 32.I ja pretpostavljam da cemo icsi.Ne znam kad cemo treba da se javimo kad ja prikupim jos te nalaze sto cekam.Bio je on kod urologa ali svi uglavnom to je eto tako teba nam vto i to je to.Da li dalji postupak dugo traje sad kad zavrsimo sa analizama?Izvini ako sam dosadna sve me zanima,a nemam puno iskustva

Nisi dosadna....mi smo ovde da bi se pomagale i pruzile podrsku...

Ne znam kakav ti plan ima doktor....postoje dve seme...duga i kratka...

Duga sema podrazumeva ukljucenje superfacta inekcija i on uglavnom startuje nekih desetak dana pred cikljus a kratka sema startuje oko drugog-treceg dana od ciklusa.

Koliko sam ja upucena duga sema se uglavnom primenjuje kod mladjih zenica....

Ja sam bila na dugoj semi i trajala je tacno mesec dana....i jos nekih petnastak dana od aspiracije do cekanja bete...

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo ne znam za plan jos javicu,Cecoje mi imamo dva zamrznuta uzorka sperme i treci put daje svez uzorak na dan aspiracije,a mozda ce mu raditi i biopsiju zavisi koliko cu ja imati celija tako su nam rekli.Da li je tako i kod vas bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nama je bila planirana TESA odnosno punkcija testisa u slucaju da ne bude dovoljno spermatozoida. Medjutim oba puta je bilo dovoljno dobrih i vitalnih za oplodnju. Nismo zamrzavali jer je veliki rizik da ne prezive odmrzavanje dovoljan broj njih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je rizik da ne prezive,ali nam je profesorka to predlozila i poslusali smo.Nadam se i da ce na aspiraciji biti dovoljno kao i kod vas;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je tvoj muz pio neke vitamine pred postupak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.